Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Seznamte se s lednovými knižními novinkami
archiv redakce
Volný čas / Zajímavé knihy

Seznamte se s lednovými knižními novinkami

datum: 6. 1. 2022 15:00 autor: -mav-
Tématem je globální krize klimatu, doporučujeme i fascinují příběh jedné rodiny ve dvou časových rovinách nebo thriller, kde se s druhým případem potýká inspektorka Rosalind Krayová.

Frank Schätzing: Zachraňme naši planetu Změna klimatu na Zemi je krizí lidstva. A kdo jiný ji může řešit než lidstvo samo, tedy politika, věda, společnost a každý jednotlivec? Zvládneme to jedině společně – ještě nikdy jsme neměli k dispozici takové úžasné možnosti a nebyli schopnější jednat globálně.

Jedna holka s papundeklovou cedulí dokázala rozpoutat revoluci. Nový tým v Oválné pracovně mění kurz nejmocnější země světa. Špičkové technologie, občanská angažovanost, propojení přes komunikační sítě – to všechno máme.

Ve výměně a sdělování myšlenek žádný zádrhel není. Zádrhel tkví jedině v jejich uskutečňování.

Frank Schätzing podává krizi klimatu fundovaně jako vždy, ať už píše o čemkoli. Jeho líčení nepostrádá napětí, rozvíjí možné scénáře budoucnosti a nastoluje, co je třeba udělat právě teď, aby všechno ještě mohlo dopadnout dobře – a možná to pak dokonce bylo lepší než předtím.

Frank Schätzing (*1957) se narodil v Kolíně nad Rýnem a patří k nejčtenějším německým autorům. ● Získal pověst vizionáře, jehož scénáře se odehrávají pouhý krůček zahraničí naší všední reality. Jeho romány se staly světovými bestsellery. Proslavil se i jako autor literatury faktu. Populárně naučný měsíčník Bild der Wissenschaft (založený 1964) ocenil jeho příběh evoluce Zprávy z hlubin jako nejlepší populárně naučnou knihu. ● Euromedia Group od tohoto autora zatím vydala česky knihy Satan a smrt, Vzpoura oceánů, Zprávy z hlubin (populárně vědecký dodatek ke Vzpouře oceánů), Nehlučně, Limit, Breaking News a Motýlí tyranie.

Knihu Zachraňme naši planetu vydává Universum.


Aimie K. Runyan: Přes zákruty řeky Napínavý román se odehrává ve dvou zemích a časových rovinách, které se vzájemně prolínají – v nacistickém Německu za války a v současné Kalifornii. Zachycuje osudy Maxe, Metty a její sestry Johanny.

Novomanžele Johannu a Haralda brzy rozdělí válka. Harald musí narukovat do wehrmachtu, i když nenávidí nacisty. Johanna je pilotka, pracuje v německém leteckém průmyslu, a ačkoliv je loajální, musí prchnout z Německa, neboť se Harald zapletl do atentátu na Hitlera. Johannina sestra Metta se provdá za vysokého důstojníka SS, pracuje však v odboji, seznámí se s americkým vojákem Maxem a zamilují se do sebe. Metta otěhotní, ale milenci se kvůli válce musejí také rozloučit...

Po letech začíná hledat Max, nyní již starý a nemocný muž, s pomocí své dcery Beth stopy po Mette a také po dítěti, které nikdy nespatřil. Procházejí spolu staré fotografie a zápisky z války, kde sloužil na západní frontě jako zdravotník.

Podaří se Maxovi najít ztracenou lásku a jejich společného potomka? Setkají se znovu někdejší milenci? A jaký byl vlastně osud Johanny po válce? 

Aimie K. Runyan oslavuje ve svých knihách zapomenuté hrdinky historie. Je autorkou čtyř historických románů včetně bestselleru Daughters of the Night Sky. Pracuje jako vychovatelka a je aktivní v komunitě spisovatelů i mimo ni. Žije v Coloradu se svými dvěma dětmi.

Historický román Přes zákruty řeky vydává Ikar.


Rob Ashman: Jedno malé prasátko Kevin Palmer je obyčejný chlap – totiž byl, než přišel o ženu, peníze, svůj podnik i reputaci. Snaží se bojovat, ale skončí ve vězení. Tam si vyfantazíruje krutou pomstu, a když ho pošlou pracovat na jatka, poslední dílek skládačky zapadne na své místo. Jenže pak mu osud zasadí ještě jednu ránu, a ta všechno změní...

Inspektorka Rosalind Krayová také svádí svůj boj, a to s vlastními démony. Po brutálním napadení se vrací zpátky do práce a na stole jí hned přistane případ, v němž má co do činění se zvráceným vrahem. Netrvá dlouho a Krayová rozlouskne děsivý vzorec, kterým se zabiják řídí – malé prasátko

Jedno malé prasátko je druhou knihou z detektivní série, která udělá radost fanouškům Angely Marsonsové či Patricie Gibneyové.

Rob Ashman pochází z Jižního Walesu a jako správný kluk z velšského údolí začal už v šestnácti letech pracovat v National Coal Board a ve třiadvaceti – když se doly začaly zavírat – nastoupil na univerzitu. Poté působil na různých pozicích ve výrobě a poradenství ve Velké Británii i v zahraničí. ● Robovi trvalo čtyřiadvacet let, než napsal svou první knihu. Do jejího psaní se pořádně pustil až ve chvíli, kdy jeho otec onemocněl agresivní rakovinou a kdy na tři měsíce odešel z práce, aby se o něj i svou matku mohl starat. Psaní se pro něj stalo prostředkem, jak se s tím vším vyrovnat. ● Když knihu dokončil, rodina ho povzbuzovala, aby v psaní pokračoval. A tak dal výpověď, aby se mohl naplno věnovat spisovatelství. ● Rob Ashman je otcem dvou dospělých dcer a se svou ženou Karen žije v Severním Lincolnshiru.

Detektivní příběh Jedno malé prasátko vydává Kalibr.

Všechny knihy můžete koupit u svého knihkupce nebo na booktook.cz.


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

Udělejte knize pěknou dovolenou!

Udělejte knize pěknou dovolenou!

Autor: redakce ve spolupráci s Kristýnou Hladíkovou, Knihobot, Datum: 24. 6. 2022 10:00

Balíte kufry, plánujete výlety a těšíte se na nové zážitky. Ale víte, s jakými pocity odjíždí na…

Víkend bude letní, vezměte si k vodě knížku

Víkend bude letní, vezměte si k vodě knížku

Autor: -mav-, Datum: 17. 6. 2022 10:00

Dvě výjimečné autorky se spojily a napsaly strhující thriller! Mladá láska přinesla špatná…

Knižní novinky druhého červnového týdne

Knižní novinky druhého červnového týdne

Autor: -mav-, Datum: 9. 6. 2022 10:00

Tentokrát vychází román volně inspirovaný životem mladé chartistky. Novinkou je i příběh sicilské…

Pestrá knižní nabídka na tento víkend

Pestrá knižní nabídka na tento víkend

Autor: -mav-, Datum: 3. 6. 2022 15:00

Tentokrát na knižní pult přichází dlouho očekávaný životní příběh české filmové ikony Jany…

Víkendové počasí přeje čtení

Víkendové počasí přeje čtení

Autor: -mav-, Datum: 27. 5. 2022 15:00

V novinkách tohoto týdne najdete nejnovější příběh kanadské mistryně psychothrilleru i krvavý hon…

Čtení pro zábavu i poučení

Čtení pro zábavu i poučení

Autor: -mav-, Datum: 20. 5. 2022 15:00

Vydejte se s mladou cestovatelkou kolem světa světa, odhalte tajemství skrytá v dávnověku a…

Knihy, které potěší

Knihy, které potěší

Autor: -mav-, Datum: 19. 5. 2022 10:00

Skutečný příběh princezny Diany – jejími vlastními slovy. Čekají na vás i nové případy vrchního…

Znáte knižní novinky tohoto týdne?

Znáte knižní novinky tohoto týdne?

Autor: -mav-, Datum: 11. 5. 2022 15:00

Tentokrát se vám představí čeští autoři. Pravdu o letech 1928– 2022 zaznamenal Pavel Kohout. Román…

Tip šéfredaktorky

SOUTĚŽ Gely na intimní hygienu sebamed

16. 6. 2022 14:30 autor -red-