Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Seznamte se s lednovými knižními novinkami
archiv redakce
Volný čas / Zajímavé knihy

Seznamte se s lednovými knižními novinkami

datum: 6. 1. 2022 15:00 autor: -mav-
Tématem je globální krize klimatu, doporučujeme i fascinují příběh jedné rodiny ve dvou časových rovinách nebo thriller, kde se s druhým případem potýká inspektorka Rosalind Krayová.

Frank Schätzing: Zachraňme naši planetu Změna klimatu na Zemi je krizí lidstva. A kdo jiný ji může řešit než lidstvo samo, tedy politika, věda, společnost a každý jednotlivec? Zvládneme to jedině společně – ještě nikdy jsme neměli k dispozici takové úžasné možnosti a nebyli schopnější jednat globálně.

Jedna holka s papundeklovou cedulí dokázala rozpoutat revoluci. Nový tým v Oválné pracovně mění kurz nejmocnější země světa. Špičkové technologie, občanská angažovanost, propojení přes komunikační sítě – to všechno máme.

Ve výměně a sdělování myšlenek žádný zádrhel není. Zádrhel tkví jedině v jejich uskutečňování.

Frank Schätzing podává krizi klimatu fundovaně jako vždy, ať už píše o čemkoli. Jeho líčení nepostrádá napětí, rozvíjí možné scénáře budoucnosti a nastoluje, co je třeba udělat právě teď, aby všechno ještě mohlo dopadnout dobře – a možná to pak dokonce bylo lepší než předtím.

Frank Schätzing (*1957) se narodil v Kolíně nad Rýnem a patří k nejčtenějším německým autorům. ● Získal pověst vizionáře, jehož scénáře se odehrávají pouhý krůček zahraničí naší všední reality. Jeho romány se staly světovými bestsellery. Proslavil se i jako autor literatury faktu. Populárně naučný měsíčník Bild der Wissenschaft (založený 1964) ocenil jeho příběh evoluce Zprávy z hlubin jako nejlepší populárně naučnou knihu. ● Euromedia Group od tohoto autora zatím vydala česky knihy Satan a smrt, Vzpoura oceánů, Zprávy z hlubin (populárně vědecký dodatek ke Vzpouře oceánů), Nehlučně, Limit, Breaking News a Motýlí tyranie.

Knihu Zachraňme naši planetu vydává Universum.


Aimie K. Runyan: Přes zákruty řeky Napínavý román se odehrává ve dvou zemích a časových rovinách, které se vzájemně prolínají – v nacistickém Německu za války a v současné Kalifornii. Zachycuje osudy Maxe, Metty a její sestry Johanny.

Novomanžele Johannu a Haralda brzy rozdělí válka. Harald musí narukovat do wehrmachtu, i když nenávidí nacisty. Johanna je pilotka, pracuje v německém leteckém průmyslu, a ačkoliv je loajální, musí prchnout z Německa, neboť se Harald zapletl do atentátu na Hitlera. Johannina sestra Metta se provdá za vysokého důstojníka SS, pracuje však v odboji, seznámí se s americkým vojákem Maxem a zamilují se do sebe. Metta otěhotní, ale milenci se kvůli válce musejí také rozloučit...

Po letech začíná hledat Max, nyní již starý a nemocný muž, s pomocí své dcery Beth stopy po Mette a také po dítěti, které nikdy nespatřil. Procházejí spolu staré fotografie a zápisky z války, kde sloužil na západní frontě jako zdravotník.

Podaří se Maxovi najít ztracenou lásku a jejich společného potomka? Setkají se znovu někdejší milenci? A jaký byl vlastně osud Johanny po válce? 

Aimie K. Runyan oslavuje ve svých knihách zapomenuté hrdinky historie. Je autorkou čtyř historických románů včetně bestselleru Daughters of the Night Sky. Pracuje jako vychovatelka a je aktivní v komunitě spisovatelů i mimo ni. Žije v Coloradu se svými dvěma dětmi.

Historický román Přes zákruty řeky vydává Ikar.


Rob Ashman: Jedno malé prasátko Kevin Palmer je obyčejný chlap – totiž byl, než přišel o ženu, peníze, svůj podnik i reputaci. Snaží se bojovat, ale skončí ve vězení. Tam si vyfantazíruje krutou pomstu, a když ho pošlou pracovat na jatka, poslední dílek skládačky zapadne na své místo. Jenže pak mu osud zasadí ještě jednu ránu, a ta všechno změní...

Inspektorka Rosalind Krayová také svádí svůj boj, a to s vlastními démony. Po brutálním napadení se vrací zpátky do práce a na stole jí hned přistane případ, v němž má co do činění se zvráceným vrahem. Netrvá dlouho a Krayová rozlouskne děsivý vzorec, kterým se zabiják řídí – malé prasátko

Jedno malé prasátko je druhou knihou z detektivní série, která udělá radost fanouškům Angely Marsonsové či Patricie Gibneyové.

Rob Ashman pochází z Jižního Walesu a jako správný kluk z velšského údolí začal už v šestnácti letech pracovat v National Coal Board a ve třiadvaceti – když se doly začaly zavírat – nastoupil na univerzitu. Poté působil na různých pozicích ve výrobě a poradenství ve Velké Británii i v zahraničí. ● Robovi trvalo čtyřiadvacet let, než napsal svou první knihu. Do jejího psaní se pořádně pustil až ve chvíli, kdy jeho otec onemocněl agresivní rakovinou a kdy na tři měsíce odešel z práce, aby se o něj i svou matku mohl starat. Psaní se pro něj stalo prostředkem, jak se s tím vším vyrovnat. ● Když knihu dokončil, rodina ho povzbuzovala, aby v psaní pokračoval. A tak dal výpověď, aby se mohl naplno věnovat spisovatelství. ● Rob Ashman je otcem dvou dospělých dcer a se svou ženou Karen žije v Severním Lincolnshiru.

Detektivní příběh Jedno malé prasátko vydává Kalibr.

Všechny knihy můžete koupit u svého knihkupce nebo na booktook.cz.


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

Trochu knižní romantiky na den sv. Valentýna

Trochu knižní romantiky na den sv. Valentýna

Autor: -mav-, Datum: 13. 2. 2024 14:46

Nejen na svátek všech zamilovaných se rádi začteme do příběhů plných romatiky a lásky.

Knihy, které vás dostanou

Knihy, které vás dostanou

Autor: -mav-, Datum: 7. 2. 2024 19:55

Knižní novinky vás pohladí na duši a přenesou vás do světa příběhů plných fantazie i napětí.

Příručka whisky: Kniha přímo ideální na konec roku

Příručka whisky: Kniha přímo ideální na konec roku

Autor: -mav-, Datum: 31. 12. 2023 10:25

Pokud chcete ocenit a pochopit whisky a jedinečnou kulturu, která se kolem ní vytvořila (a to nejen…

Vánoční svátky s knihou

Vánoční svátky s knihou

Autor: -mav-, Datum: 20. 12. 2023 14:43

Plánujete prožít vánoční svátky v klidu a s knihou? Máme pro vás tipy na knižní novinky.

Romantické vánoční čtení

Romantické vánoční čtení

Autor: -mav-, Datum: 14. 12. 2023 13:33

Příběhy plné lásky a romantiky, tak to je přesně to, co ženy rády najdou pod stromečkem.

Mrazivé dny jsou jako stvořené k četbě mrazivých thrillerů

Mrazivé dny jsou jako stvořené k četbě mrazivých thrillerů

Autor: -mav-, Datum: 7. 12. 2023 9:40

Tři napínavé knižní novinky pro předvánoční zimní čas.

Knížky jsou skvělý vánoční dárek

Knížky jsou skvělý vánoční dárek

Autor: -mav-, Datum: 30. 11. 2023 10:00

Přemýšlíte, co koupit jako dárek? Knihou nezklamete.

Novinky posledního listopadového týdne

Novinky posledního listopadového týdne

Autor: -mav-, Datum: 23. 11. 2023 21:30

Nejlepším dárkem pod stromečkem jsou knížky. Potěší každého a my pro vás máme tipy na novinky.

Tip šéfredaktorky

KVÍZ: Znáte francouzskou kuchyni?

14. 1. 2024 14:50 autor -jav-