Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
První březnové knižní novinky
archiv redakce
Volný čas / Zajímavé knihy

První březnové knižní novinky

datum: 2. 3. 2022 10:00 autor: -mav-
Přichází nejlepší detektiv od dob Sherlocka Holmese, na pulty se také dostane debutový román americké autorky, nominovaný na Bookerovu cenu. Ona neměla nic, oni mají všechno – hra začíná a s ní napínavý boj o dědictví.

Tim Sullivan: Zubař Detektiv George Cross je podivín a není snadné s ním vyjít. Ovšem díky své posedlosti logikou, detaily a systémem je současně i skvělý vyšetřovatel. Což mu nepřidává na popularitě u kolegů či nadřízených. Každopádně pokud jde o objasněnost případů, drží u místní policie prim.

Když je nalezen zavražděný bezdomovec, Crosse tento případ zaujme. Snad proto, že i on je svým způsobem outsider. A když se objeví spojitosti mezi mrtvým mužem a starým nevyřešeným případem, upoutá ho ještě víc. A brzy vyjdou najevo podezřelá pochybení a trhliny v původním vyšetřování…

Zubař je první knihou z nové krimi série s detektivem Georgem Crossem, která má snad všechny atributy dobré detektivky: excentrického protagonistu, zajímavou zápletku, spád i špetku humoru.

Tim Sullivan (*1964) je uznávaný scenárista, který se podílel mimo jiné na filmech Hrst plná prachu, Kam se i andělé bojí vstoupit s Helen Mirren a Helenou Bonham Carter, Jack a Sarah (který zároveň režíroval) a Dopisy pro Julii s Amandou Seyfried. ● Je také televizním režisérem, spolupracoval mimo jiné na seriálech Z deníku Sherlocka Holmese či Šest v tom. ● Často píše i pro hollywoodskou produkci, jak hranou, tak animovanou; spolupracoval například s Jeffreym Katzenbergem na čtvrtém filmu Shrek. ● Tim žije v severním Londýně s manželkou Rachel Purnell, která je držitelkou Emmy a producentkou.

Novou detektivku Tima Sullivana Zubař vydává nakladatelství Kalibr.


Diane Cook: Nová divočina Bea s pětiletou Agnes žije v přelidněném Městě zahlceném smogem. Agnes trpí úporným kašlem a chřadne Bee před očima.

Znečištění vzduchu přesáhlo únosnou mez, ale zdravotní problémy s tím související už nikdo neřeší. Kam totiž jinam jít, když kromě Města existuje už jen Divočina, poslední pás divoké přírody? Jedinou nadějí je ale změna prostředí, a proto se Bea odhodlá k extrémnímu řešení – tím je účast ve výzkumu, který má zjistit, zda lidé mohou žít v divoké přírodě, aniž by po nich zůstávaly nevratné stopy.

Nová Divočina předkládá apokalyptickou vizi světa vychýleného z rovnováhy, který se potýká s následky klimatické změny a přelidněnosti. Zároveň je empatickou studií vztahu matky a dcery za vyhraněných okolností a fungování lidské povahy v podmínkách, kdy jde o přežití.

Diane Cook (*1976) je americká spisovatelka a bývalá producentka rozhlasové show This American Life. ● Publikovala nejprve časopisecky a v antologiích, knižně debutovala sbírkou povídek Člověk proti přírodě (2014). Následující román Nová divočina (2020) se dostal do nejužšího výběru na Bookerovu cenu.

Kritikou oceňovaný román Nová divočina vydává nakladatelství Odeon.


Jennifer Lynn Barnes: Hra o dědictví Avery Grambsová má jediný cíl – přežít střední školu, získat stipendium a vypadnout. Její plány však naruší smrt miliardáře Tobiase Hawthorna, který odkáže veškerý svůj majetek právě Avery.

V čem je háček? Avery ho nikdy v životě neviděla a nemá ani tušení, co byl zač.

Aby převzala své dědictví a zjistila, proč jí bylo odkázáno, musí se vydat do sídla rodiny Hawthornových.

Bohužel pro Avery bydlí v tomto sídle Tobiasova rodina, a ta si připadá podvedená. Včetně Tobiasových čtyř vnuků: geniálních a nebezpečných kluků, kteří žili celý život v domnění, že jednoho dne zdědí dědečkův majetek právě oni.

Avery se tak propadá do světa plného bohatství a intrik a sama musí přijít na to, jak tuhle hru hrát, aby přežila.

Jennifer Lynn Barnes je autorkou více jak tuctu knih pro mládež. Má vysokoškolské vzdělání v oblasti psychologie, psychiatrie a kognitivních věd.  ● Získala Fulbrightovo stipendium na univerzitě v Cambridgi a později pokračovala doktorátem na Yalu. ● Svůj první román napsala v devatenácti letech a dalších pět knih prodala ještě za studia na vysoké škole. Žila tak dvojím životem – přes den byla studentkou a v noci autorkou. ● Podobně jsou na tom ostatně i její postavy – obyčejní teenageři, kterým se dějí neobyčejné věci.● Kromě psaní románů píše také scénáře pro televizní stanice USA nebo MTV a je docentkou na Oklahomské univerzitě, kde vyučuje psychologii a tvůrčí psaní. ● Miluje pohádky, mytologii a duchařské historky. Hra o dědictví je prvním dílem úspěšné trilogie.


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

Romány, od kterých neodtrhnete oči

Romány, od kterých neodtrhnete oči

Autor: -mav-, Datum: 14. 9. 2023 15:00

Podívejte se na knižní novinky, které vás dostanou.

Zářijové knižní novinky

Zářijové knižní novinky

Autor: -mav-, Datum: 12. 9. 2023 11:00

Tentokrát jsme pro vás vybrali opravdové literární lahůdky pro knižní fajnšmekry.

Školní rok začněte nákupem nových knih

Školní rok začněte nákupem nových knih

Autor: -mav-, Datum: 4. 9. 2023 15:00

Začátek školního roku může být i důvodem pořídit si knižní novinky. Víme jaké!

Nové knihy konce léta

Nové knihy konce léta

Autor: -mav-, Datum: 31. 8. 2023 16:00

Začtěte se do novinek konce léta!

Knižní novinky konce srpna

Knižní novinky konce srpna

Autor: -mav-, Datum: 30. 8. 2023 20:00

Začtěte se do knih, které právě teď vyhcázejí.

Je tu čas na čtení...

Je tu čas na čtení...

Autor: -mav-, Datum: 27. 8. 2023 15:07

V příštích dnech se ochladí a bude pršet, nejlepší čas na čtení.

Co budeme číst?

Co budeme číst?

Autor: -mav-, Datum: 14. 8. 2023 10:00

A jsou tu zase knižní novinky! Pokud odjíždíte na dovolenou, určitě si vyberete.

Srpnové knižní novinky

Srpnové knižní novinky

Autor: -mav-, Datum: 7. 8. 2023 15:00

Počasí se letos moc nevyvedlo, pokud máte dovolenou, je nejlepší ponořit se do čtení. A tady jsou…

Tip šéfredaktorky

Vyhrajte LUXUSNÍ PARFÉM L´Exquis od GERnétic v hodnotě 1820 Kč

3. 9. 2023 10:12 autor -red-