Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Pročtěte se lockdownem
archiv redakce
Volný čas / Zajímavé knihy

Pročtěte se lockdownem

datum: 2. 3. 2021 10:00 autor: -mav-
Vyberte si z knižních novinek tohoto týdne.

Gill Thompson: Dítě na nástupišti Praha 1939. Mladá matka Eva má tajemství, které ohrožuje její dcerku Miriam. Ve chvíli, kdy dojde k nacistické invazi, pochopí, že musí dceru poslat pryč – i když ví, že jí to zlomí srdce a možná už svou milovanou holčičku nikdy neuvidí. Jen tak ji ale může zachránit. Ji samotnou však ohrozí vlastní minulost ve chvíli, když musí nastoupit do transportu do koncentračního tábora.

Pamela žije v Londýně a jako dobrovolnice se přihlásila do programu, který pomáhá židovským dětem z Evropy a hledá pro ně nové domovy. Ve chvíli, kdy její vlastní syn nastupuje k RAF, seznámí se s mladou dívenkou a zjistí, jak snadno se může celý její svět zhroutit a proměnit v chaos.

Gill Thompson je anglická spisovatelka, která má magisterský titul z kreativního psaní na Chichesterské univerzitě. Její debutový román Oceán mezi námi, vyprávěl dojemný příběh matky a syna, které během války uvěznil oceán na odlišných kontinentech a kteří se zoufale snaží najít způsob, jak se znovu shledat. Autorčin druhý román Dítě na nástupišti pokračuje ve zkoumání lidských emocí a nadějí vystavených těm nejtěžším zkouškám a po zásluze se stal bestsellerem. Gill žije se svou rodinou v Západním Sussexu, kde vyučuje angličtinu a provozuje blog o kreativním psaní.

Knihu, která je inspirována osudy dětí, které přežily holocaust, vydává Ikar, koupit ji můžete mj. na booktook.cz


Nazanine Hozarová: Ária Teherán, 1953. Mladý řidič Behrúz najde v postranní uličce sotva narozenou holčičku. Rozhodne se ji adoptovat a dá jí jméno Ária – a tím navždy ovlivní svůj život i ten její, který se ponese ve znamení jinakosti. O čtvrtstoletí později se schyluje k Chomejního revoluci a Ária se zamiluje do chlapce, který se ocitne na špatné straně dějin. Dokáže se dívka poprat o svoji budoucnost v divokém víru změn, který zemi obrátí vzhůru nohama?

Příběh dívky Árie se odehrává v turbulentním období íránských dějin. V šedesátých a sedmdesátých letech tato země totiž hned dvě revoluce. V roce 1963 započala takzvaná bílá revoluce, série reforem iniciovaných šáhem Rezou Pahlávím, a v roce 1979 přišla íránská revoluce, během níž byl šáh svržen a došlo k nastolení islámské republiky pod vedením ajatolláha Chomejního. Na pozadí těchto událostí žije Ária život nalezenky sužované nejistotou, kam vlastně patří a jaké je její místo v rychle se měnící společnosti, která ženám příliš nenahrává

Nazanine Hozarová se narodila v Íránu na začátku islámské revoluce a během irácko-íránské války v osmdesátých letech se i s rodinou přestěhovala do Kanady. Vystudovala kreativní psaní na University of British Columbia.

Výjimečný příběh dívky, která se ocitla ve víru íránské revoluce, vydává Kniha Zlín.


Julia Quinnová: Bridgertonovi – Vévoda a já Simon Basset, vévoda z Hastingsu, vymyslel plán, jak se zbavit všech dohazovačů a vdavekchtivých dívek ze společnosti. Předstírá náklonnost k půvabné Daphne Bridgertonové, mladší sestře svého přítele, s níž uzavře dohodu, že se jí bude naoko dvořit. Přestože nemá v úmyslu se oženit, na té dívce je něco, co mu zrychluje srdeční tep.

Daphne brzy zapomene, že jejich námluvy jsou pouhá hra a přetvářka. Postupem času se do temperamentního šlechtice doopravdy zamiluje. Musí však za každou cenu zabránit tomu, aby jí pohledný vévoda, který se zapřisáhl, že zůstane navždy svobodný, nezlomil srdce.

Tato kniha je prvním dílem autorčiny slavné, celkem osmidílné bridgertonské série.

Osudy jejích hlavních hrdinů můžete nyní sledovat i ve velkolepě pojatém seriálu Bridgertonovi, který vysílá stanice Netflix.

Julia Quinnová (*1970) je úspěšná americká spisovatelka historických romancí a bestsellerová autorka žebříčku The New York Times. Psaní se prý začala věnovat poté, co dokončila studia na univerzitě a zjistila, že nemá tušení, jak čerství absolventi shánějí zaměstnání. Právě měla rozečtenou jednu romanci, a tak ji napadlo, že sama zkusí takovou knihu napsat. A okamžitě zaznamenala velký úspěch. Také v České republice si Julia Quinnová již získala tisíce příznivců. V nakladatelství Ikar dosud vyšly všechny díly její slavné bridgertonské série i některé další knihy – např. Láska v nebezpečí, Tajnosti sira Richarda, Tajné deníky slečny Mirandy Cheeverové, Falešná manželka apod.

Předlohu jednoho z nejpopulárnějších seriálů Netflixu vydává Ikar, koupit ji můžete mj. na booktook.cz.


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

Pohádky pro děti

Pohádky pro děti

Autor: -mav-, Datum: 28. 6. 2022 15:00

Kupte dětem za vysvědčení audioknihy plné pohádek.

Udělejte knize pěknou dovolenou!

Udělejte knize pěknou dovolenou!

Autor: redakce ve spolupráci s Kristýnou Hladíkovou, Knihobot, Datum: 24. 6. 2022 10:00

Balíte kufry, plánujete výlety a těšíte se na nové zážitky. Ale víte, s jakými pocity odjíždí na…

Víkend bude letní, vezměte si k vodě knížku

Víkend bude letní, vezměte si k vodě knížku

Autor: -mav-, Datum: 17. 6. 2022 10:00

Dvě výjimečné autorky se spojily a napsaly strhující thriller! Mladá láska přinesla špatná…

Knižní novinky druhého červnového týdne

Knižní novinky druhého červnového týdne

Autor: -mav-, Datum: 9. 6. 2022 10:00

Tentokrát vychází román volně inspirovaný životem mladé chartistky. Novinkou je i příběh sicilské…

Pestrá knižní nabídka na tento víkend

Pestrá knižní nabídka na tento víkend

Autor: -mav-, Datum: 3. 6. 2022 15:00

Tentokrát na knižní pult přichází dlouho očekávaný životní příběh české filmové ikony Jany…

Víkendové počasí přeje čtení

Víkendové počasí přeje čtení

Autor: -mav-, Datum: 27. 5. 2022 15:00

V novinkách tohoto týdne najdete nejnovější příběh kanadské mistryně psychothrilleru i krvavý hon…

Čtení pro zábavu i poučení

Čtení pro zábavu i poučení

Autor: -mav-, Datum: 20. 5. 2022 15:00

Vydejte se s mladou cestovatelkou kolem světa světa, odhalte tajemství skrytá v dávnověku a…

Knihy, které potěší

Knihy, které potěší

Autor: -mav-, Datum: 19. 5. 2022 10:00

Skutečný příběh princezny Diany – jejími vlastními slovy. Čekají na vás i nové případy vrchního…

Tip šéfredaktorky

SOUTĚŽ Gely na intimní hygienu sebamed

16. 6. 2022 14:30 autor -red-