Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Pro zimní večery
archiv redakce
Volný čas / Zajímavé knihy

Pro zimní večery

datum: 24. 11. 2021 15:00 autor: -mav-
Nabízíme vám novou romantickou ságu z prostředí hotelu. Nenechte si ujít příběh ženy, která se stala členkou vlčí smečky, a pobavte se nad nevážnými rozmluvy o vážné hudbě.

Michaela Grünigová: Rodinný hotel Heiligendamm, rok 1912. Rodina berlínského hoteliéra Kuhlmanna má veliké plány: vytvořit konkurenci slavnému Grand Hotelu.

Bohužel High Society i nadále raději navštěvuje podnik již známého, etablovaného konkurenta. V těchto těžkých časech projevuje zvláště hoteliérova dcera Elisabeth obchodní nadání, na rozdíl od syna Paula, jehož hlavní vášní je hudba. Když se situace nebezpečně vyhrotí, cítí Elisabetin otec nutnost požádat o pomoc zbohatlíka Julia Falkenhayna. Jeho velice nekonvenční názory ovšem zpočátku velice popuzují ctižádostivou Elisabeth.

Úvodní díl nové rodinné ságy o hoteliérské rodině z Heiligendammu má podtitul Nový začátek.

Michaela Grünigová se narodila, vyrostla a je duševně spjatá s Kolínem nad Rýnem, ačkoli dlouhá léta pracovala v cizině. Tam poznala nejen zajímavé lidi a jejich příběhy, ale objevila i svou velkou lásku k cestování, která ji však stejně vždycky nakonec zavedla do milovaných končin u Baltského moře. Od roku 2010 se pro ni její hobby, psaní příběhů, stalo povoláním.

První část ságy o hotelu a lidí s ním spjatých vydává Ikar.


Monika Zelinová: Okouzlena vlky Dokážete si představit, že svou zaslouženou dovolenou trávíte namísto u moře uprostřed vlčí smečky a pro samou starost o vlčí mláďata nevíte, kam dřív skočit?

Právě to se stalo Monice Zelinové, typicky městské ženě, která kvůli nečekanému souběhu událostí přehodnotila své priority, vybočila z pohodlí obvyklého rytmu společenského života a odjela takřka „do divočiny“.

Ve své knize vás nechá nahlédnout nejen do zákulisí náročného odchovu handicapovaných vlčích mláďat v domácnosti, ale přiblíží vám i kontakt s dospělými vlky v jejich rozlehlém výběhu.

Během pobytu u své sestry Tanji Askani, vynikající fotografky a uznávané expertky na vlčí problematiku, se rychle stává její zdatnou pomocnicí a nakonec i nezlomnou zastánkyní a milovnicí těchto šelem. V bezprostřední blízkosti vlků prožila mnoho neopakovatelných zážitků. Často nastávaly svízelné situace, ve kterých nebyla nouze o drsné vlčí projevy, napětí, ale i hluboké emoce.

Napínavé emotivní příběhy jsou popisovány s velkou dávkou humoru a jejich autentičnost je doložena množstvím ojedinělých fotografií.

Monika Zelinová (rozená Kovalská) pochází z Ostravy, kde žije dodnes. Vystudovala střední pedagogickou školu, zajímá ji psychologie, průběžně si doplňuje vědomosti z oblasti mezilidských vztahu, komunikace, organizace práce a managementu. Získané znalosti a zkušenosti uplatňuje v poradenství a obchodních i realizačních činnostech – mimo jiné při organizování přednáškových turné své sestry Tanji Askani.

Knihu Okouzlena vlky vydává nakladatelství Universum.


Adam Plachetka, Vojtěch Babka: To je klasika! Adam Plachetka je český operní zpěvák – basbarytonista světového formátu, který je známý nejen hudebním odborníkům, ale i širší veřejnosti. Ve svých pětatřiceti letech se dostal na nejslavnější světová pódia včetně Metropolitní opery. Je však známý také z různých televizních pořadů a proslavil se velmi úspěšným koncertem ve vyprodané O2 aréně.

V této knize najdete rozhovory, které s ním vedl jeho kolega a nyní též renomovaný operní dramaturg a hudební publicista Vojtěch Babka.

Vojtěch Babka (*1975) Vystudoval sólový zpěv ve třídě prof. Luďka Löbla na Pražské konzervatoři. Díky tomu získal vhled do otázek pěvecké techniky, hudebně dramatického umění i divadelního zákulisí, který se snaží neustále prohlubovat kontaktem s výkonnými umělci. Od roku 2003 působí jako moderátor a hudební redaktor v Českém rozhlase na stanici Vltava. Věnuje se hudební publicistice v tištěných a internetových médiích. Jako operní dramaturg spolupracuje s Divadlem F. X. Šaldy v Liberci.

Nevážné rozmluvy o vážné hudbě To je klasika! vydalo nakladatelství Ikar.

Knihy můžete zakoupit u svého knihkupce nebo na booktook.cz.


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

Trochu knižní romantiky na den sv. Valentýna

Trochu knižní romantiky na den sv. Valentýna

Autor: -mav-, Datum: 13. 2. 2024 14:46

Nejen na svátek všech zamilovaných se rádi začteme do příběhů plných romatiky a lásky.

Knihy, které vás dostanou

Knihy, které vás dostanou

Autor: -mav-, Datum: 7. 2. 2024 19:55

Knižní novinky vás pohladí na duši a přenesou vás do světa příběhů plných fantazie i napětí.

Příručka whisky: Kniha přímo ideální na konec roku

Příručka whisky: Kniha přímo ideální na konec roku

Autor: -mav-, Datum: 31. 12. 2023 10:25

Pokud chcete ocenit a pochopit whisky a jedinečnou kulturu, která se kolem ní vytvořila (a to nejen…

Vánoční svátky s knihou

Vánoční svátky s knihou

Autor: -mav-, Datum: 20. 12. 2023 14:43

Plánujete prožít vánoční svátky v klidu a s knihou? Máme pro vás tipy na knižní novinky.

Romantické vánoční čtení

Romantické vánoční čtení

Autor: -mav-, Datum: 14. 12. 2023 13:33

Příběhy plné lásky a romantiky, tak to je přesně to, co ženy rády najdou pod stromečkem.

Mrazivé dny jsou jako stvořené k četbě mrazivých thrillerů

Mrazivé dny jsou jako stvořené k četbě mrazivých thrillerů

Autor: -mav-, Datum: 7. 12. 2023 9:40

Tři napínavé knižní novinky pro předvánoční zimní čas.

Knížky jsou skvělý vánoční dárek

Knížky jsou skvělý vánoční dárek

Autor: -mav-, Datum: 30. 11. 2023 10:00

Přemýšlíte, co koupit jako dárek? Knihou nezklamete.

Novinky posledního listopadového týdne

Novinky posledního listopadového týdne

Autor: -mav-, Datum: 23. 11. 2023 21:30

Nejlepším dárkem pod stromečkem jsou knížky. Potěší každého a my pro vás máme tipy na novinky.

Tip šéfredaktorky

KVÍZ: Znáte francouzskou kuchyni?

14. 1. 2024 14:50 autor -jav-