Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Předvánoční čtení
archiv redakce
Volný čas / Zajímavé knihy

Předvánoční čtení

datum: 13. 12. 2021 10:00 autor: -mav-
Zajímá vás, jak započala jedna z nejúspěšnějších britských detektivních sérií současnosti? Nebo preferujete strhující debut o zradě, povinnostech a poutech, která nepřerve ani smrt, či novinku od bestsellerové autorky New York Times?

Angela Marsonsová: První krev Je těsně před Vánoci roku 2014 a inspektorka Kim Stoneová stojí před halesowenskou policejní stanicí. Svou konfliktní, nespolečenskou povahou už proslula po celém westmidlandském hrabství a tohle je možná její poslední šance.

Má se setkat se svými novými podřízenými, seržanty Bryantem a Dawsonem a konstáblem Stacey Woodovou. Ani jeden z nich v ní nevzbudí mnoho důvěry. Jakmile však společně začnou vyšetřovat brutální a bizarní vraždu navenek zcela nezajímavého mladého muže, jde všechno stranou. Případ je zavádí stále hlouběji do temného světa zneužívaných dětí a jejich trýznitelů. Mrtvých každým dnem přibývá, a chce-li Kim ochránit nevinné, musí dostat ze svého nového týmu i ze sebe to nejlepší.

Angela Marsonsová (*1968) pochází ze středoanglické průmyslové oblasti Black Country, kde dodnes žije se svou partnerkou, labradorem a upovídaným papouškem. ● Kariéru spisovatelky zahájila společenskými romány My Name Is (2013) a The Middle Child (2014), poté se začala věnovat kriminální próze a napsala Němý křik,první případ Kim Stoneové (2015). Ten zaznamenal fenomenální úspěch: déle než měsíc vévodil žebříčku bestsellerů britského Amazonu, periodika The Guardian a The Bookseller ho zařadila mezi deset nejlepších krimi roku a započal sérii, jež se nakonec rozrostla do (zatím) patnáctidílné řady, doplněné dodatečně tímto prequelem. ● V roce 2021 si Angela znovu odskočila do jiného žánru a napsala humornou romanci If Only (připravujeme ji k českému vydání).

Knihu Angely Marsonsové První krev vydalo nakladatelství Kalibr.


Nick Martell: Království lhářů Michael Kingman je vyvrženec. Jeho otec byl totiž zrádce a královrah. Alespoň tak se to v království traduje.

Jenže ve světě, kde z nebe padají trosky měsíce a používání magie je vykoupeno ztrátami vzpomínek, je pravda nejen nejistá, ale hlavně nebezpečná. Michaelovo pátrání může vést k pádu království. Avšak pro rodinu je možné obětovat vše.

David Kingman byl pravou rukou kotlinského krále. Jeho nejvěrnějším služebníkem, nejlepším přítelem. Než zabil malého prince.

Nyní celé království ví, že Kingman zemřel jako zrádce. A jeho děti nesou břemeno otcova hříchu.

Jenže když celým královstvím otřásají povstalecké nálady a královská rodina se utápí v intrikách, možná dokáže Michael Kingman oprášit rodinný odkaz. Spojenectví s výstředním šlechticem ale přinese něco mnohem většího – a také nebezpečného.

David Kingman byl možná nevinný. Jenže pokud ano, skutečný vrah je stále na svobodě.

Co všechno Michael obětuje, aby zjistil pravdu, když nemůže věřit nikomu? Vlastní čest? Osud království? Přátele a všechny, kdo zbyli z jeho rodiny? Cena bude vysoká, ale Michael už nemůže jinak.


Nick Martell se narodil v Ontariu v Kanadě, než se ve věku 7 let přestěhoval do Spojených států. Po absolvování střední školy na Long Islandu se specializoval na kreativní psaní na pensylvánské univerzitě Susquehanna. ● V pátém ročníku začal pravidelně psát romány a jeho debutový román Království lhářů se prodal, když mu bylo pouhých 23 let. ● V současné době žije na předměstí Allentownu v Pensylvánii, odkud má blízko do New Yorku i do Filadelfie.

Království lhářů vydalo nakladatelství Laser.


Colleen Hoover: 9. listopad Den před odjezdem z L. A. se mladá žena Fallon seznamuje se začínajícím spisovatelem Benem. Jejich neovladatelná přitažlivost vede k tomu, že Fallonin poslední den ve městě stráví společně.

Pro Bena je Fallonin život přesně tou inspirací, kterou pro své psaní hledal. Rozhodnou se proto zůstat v kontaktu.

Vedou sice oddělené životy a prožívají vlastní vztahy, každý rok v ten samý den se však setkávají. Po nějakou dobu to funguje, až si jednoho dne Fallon není jistá, jestli jí Ben říká pravdu, nebo si jen realitu vymýšlí, aby dosáhl své dokonalé zápletky. Zažijí jedinečnou love story, nebo oba skončí se zlomeným srdcem?

Novinka od autorky bestsellerů Pravda, nebo lež, Bez naděje, Odvrácená tvář lásky a dalších.

Colleen Hoover (*1979) je bestsellerovou autorkou New York Times, jejíž romantické příběhy se u čtenářů těší obrovskému ohlasu. ● V češtině autorce doposud vyšly knihy Bez naděje a Ztracená naděje, které jsou součástí úspěšné volné série Hopeless, dále pak román Život jedna báseň ze série Slammed a sedm samostatných románů, mezi které patří též 9. listopad. ● Autorka pravidelně střídá žánr young adult s literaturou pro dospělé čtenáře. ● V roce 2020 vyšel autorce také první psychothriller s názvem Pravda, nebo lež. ● Colleen žije v Texasu s manželem a třemi syny.

Knihu 9. listopad vydalo nakladatelství Ikar.

Všechny knihy můžete koupit u svého knihkupce nebo na booktook.cz.


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

Udělejte knize pěknou dovolenou!

Udělejte knize pěknou dovolenou!

Autor: redakce ve spolupráci s Kristýnou Hladíkovou, Knihobot, Datum: 24. 6. 2022 10:00

Balíte kufry, plánujete výlety a těšíte se na nové zážitky. Ale víte, s jakými pocity odjíždí na…

Víkend bude letní, vezměte si k vodě knížku

Víkend bude letní, vezměte si k vodě knížku

Autor: -mav-, Datum: 17. 6. 2022 10:00

Dvě výjimečné autorky se spojily a napsaly strhující thriller! Mladá láska přinesla špatná…

Knižní novinky druhého červnového týdne

Knižní novinky druhého červnového týdne

Autor: -mav-, Datum: 9. 6. 2022 10:00

Tentokrát vychází román volně inspirovaný životem mladé chartistky. Novinkou je i příběh sicilské…

Pestrá knižní nabídka na tento víkend

Pestrá knižní nabídka na tento víkend

Autor: -mav-, Datum: 3. 6. 2022 15:00

Tentokrát na knižní pult přichází dlouho očekávaný životní příběh české filmové ikony Jany…

Víkendové počasí přeje čtení

Víkendové počasí přeje čtení

Autor: -mav-, Datum: 27. 5. 2022 15:00

V novinkách tohoto týdne najdete nejnovější příběh kanadské mistryně psychothrilleru i krvavý hon…

Čtení pro zábavu i poučení

Čtení pro zábavu i poučení

Autor: -mav-, Datum: 20. 5. 2022 15:00

Vydejte se s mladou cestovatelkou kolem světa světa, odhalte tajemství skrytá v dávnověku a…

Knihy, které potěší

Knihy, které potěší

Autor: -mav-, Datum: 19. 5. 2022 10:00

Skutečný příběh princezny Diany – jejími vlastními slovy. Čekají na vás i nové případy vrchního…

Znáte knižní novinky tohoto týdne?

Znáte knižní novinky tohoto týdne?

Autor: -mav-, Datum: 11. 5. 2022 15:00

Tentokrát se vám představí čeští autoři. Pravdu o letech 1928– 2022 zaznamenal Pavel Kohout. Román…

Tip šéfredaktorky

SOUTĚŽ Gely na intimní hygienu sebamed

16. 6. 2022 14:30 autor -red-