Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Poslední únorové knižní novinky
archiv redakce
Volný čas / Zajímavé knihy

Poslední únorové knižní novinky

datum: 24. 2. 2022 15:00 autor: -mav-
Tentokrát na vás čeká romantický příběh z daleké exotiky nebo povídky z dětského domova 50. let, krimi žánr zastupuje nová původní česká detektivka.

Anne Jacobsová alias Leah Bach: Ostrov tisíce hvězd Píše se rok 1913 a mladá Paula von Dahlen, pocházející ze zchudlé šlechtické rodiny, žije v Berlíně. Pracuje jako sekretářka, aby měla prostředky na živobytí. Po náhlé smrti matky je společně s bratry nucena prodat rodinné panství.

Při vyklízení pozůstalosti se Paule dostane do rukou zažloutlá fotografie mladého muže stojícího před mohutným stromem, africkým baobabem. Od té chvíle jí obrázek nedá spát. Zachycuje snad velkou maminčinu lásku? Nebo jejího vlastního otce...?

Zakrátko ji zaujme inzerát, jímž nesmírně bohatá dáma hledá společnici na plavbu kolem Afriky. Paula neváhá a vypraví se na cestu – po stopách své minulosti. Mezi divokou savanou a exotickými ostrovy snů odhalí tajemství svého skutečného původu.

Leah Bach je pseudonym autorky Anne Jacobsové (*1941), která svými rodinnými ságami nadchla čtenáře po celém světě. Autorka se narodila a vyrůstala ve Wiesbadenu. Vystudovala hudbu, literaturu a jazyky, po ukončení studia působila jako profesorka na gymnáziu, nějakou dobu pracovala i v knihkupectví. ● Do dnešní doby jí vyšlo více než dvacet románů v několika předních nakladatelstvích doma i v zahraničí, kde tradičně figurují na předních místech žebříčků bestsellerů. ● Mezi čtenářsky nejúspěšnější patří ságy Panský dům a Venkovské sídlo. ● Pod pseudonymem Marie Lamballe napsala trilogii Kavárna U Anděla. ● Jako Leah Bach je podepsaná pod romány Nebe nad Kilimandžárem a Něžný měsíc nad Usambarou. ● Anne Jacobsová dnes žije jako úspěšná spisovatelka na volné noze nedaleko Frankfurtu nad Mohanem, je vdaná a má dvě děti.

Novinku Leah Bach alias Anny Jacobsové vydává nakladatetelství Ikar.


Edgar Dutka: U útulku 5 U útulku 5 – tak zní adresa dětského domova, do něhož je umístěn sedmiletý Ben se svou sestrou poté, co je jejich matka v roce 1948 nečekaně zatčena a odsouzena.

Druhé, rozšířené vydání sbírky povídek Edgara Dutky, která byla sice napsána již v roce 1963, nicméně tehdy ji všechna všechna nakladatelství odmítla, a tak čekala na své vydání celé čtyři desítky let až do roku 2003 – a následně byla nominována na cenu Magnesia Litera.

Edgar Dutka (*1941) je scénárista, režisér, dramaturg a spisovatel. Dětství prožil v Břeclavi. Otec zemřel, matka byla odsouzena do komunistického vězení za převaděčství, odtud uprchla a emigrovala. Se synem, který prožil dětství v dětském domově a u pěstounů, se setkala až po dvaceti letech v roce 1968. ● Dutka vystudoval scenáristiku a dramaturgii na FAMU, od roku 1974 působil jako dramaturg, scenárista a posléze i režisér ve Studiu Jiřího Trnky a Bratři v triku. ● Literárně Dutka začínal jako autor povídek, v šedesátých letech napsal knihu U útulku 5, která však vyšla až o čtyřicet let později (2003). Jednotlivé povídky pojí jeden dětský hrdina, který nepateticky popisuje příhody z dětského domova. ● Druhé Dutkovo prozaické dílo Slečno, ras přichází (2004), které vypráví fena německého ovčáka, získalo řadu pozitivních kritických ohlasů a autor za ně dostal v roce 2005 Státní cenu za literaturu. ● Další Dutkovo dílo Matka vzala roha (2016) volně navazuje na knihu U útulku 5. V autobiograficky laděných povídkách autor rovněž ztvárnil své zážitky z dětského domova.

Sbírku povídek U útulku 5 vydává nakladatelství Listen.


Martin Goffa: Člověk za oponou Novináře Marka „Terence“ Vráze osloví s nabídkou doživotně odsouzený dvojnásobný vrah zvaný Rys. Chce, aby Terence objasnil nedávnou smrt jeho bratra Fritze, kterou policisté odložili jako sebevraždu.

Rys policejní verzi nevěří a tvrdí, že Fritz by si dobrovolně život nikdy nevzal. Pokud se prý Terencovi podaří zjistit pravdu, zodpoví mu za to jakoukoli otázku o podsvětí, ve kterém se uplynulých třicet let pohyboval. Terence na Rysovu nabídku přistoupí, aniž ovšem tuší, do jak nebezpečných vod se ve skutečnosti vydává.

Martin Goffa je populární český autor detektivních příběhů. Kromě románů píše i povídky, s nimiž se prosadil v několika ceněných antologiích. ● Od druhé poloviny 90. let pracoval na Policii ČR. Svou profesní dráhu začal jako pochůzkář, převážnou většinu kariéry ovšem strávil jako detektiv kriminální služby. Po patnácti letech řady policistů opustil. Nyní se zabývá obchodem a psaním. ● Jeho první román Přiznat vinu byl počátkem nové série s hlavním hrdinou novinářem Terencem a umístil se na třetím místě v ceně Jiřího Marka za nejlepší českou detektivku. ● Následovaly další romány se stejným hrdinou: Muž z chatrče, Děvčátko, Sekta, Ženská na odstřel. Člověk za oponou je šestou knihou této volné série.

Poslední knihu Martina Goffy vydává nakladatelství Kalibr.


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

Novinky posledního listopadového týdne

Novinky posledního listopadového týdne

Autor: -mav-, Datum: 23. 11. 2023 21:30

Nejlepším dárkem pod stromečkem jsou knížky. Potěší každého a my pro vás máme tipy na novinky.

Darujte pod stromeček knihy

Darujte pod stromeček knihy

Autor: -mav-, Datum: 17. 11. 2023 12:31

Dárky vybírejte v klidu už teď a nezapomeňte se porozhlédnout po dobrých knihách.

Příběhy inspirované historií

Příběhy inspirované historií

Autor: -mav-, Datum: 31. 10. 2023 16:30

Pojďte se s námi prostřednictvím novým knih ponořit do historie dávné i té staré jen několik…

Napínavé knížky tohoto týdne

Napínavé knížky tohoto týdne

Autor: -mav-, Datum: 25. 10. 2023 15:00

Tři knihy plné napětí a zločinu od renomovaných autorů vám určitě zpříjemní podzimní dny a večery.

Knižní novinky plné lásky a romantiky

Knižní novinky plné lásky a romantiky

Autor: -mav-, Datum: 23. 10. 2023 19:02

Čtení krásných příběhů nikdy neomrzí. Máme tu pro vás tři novinky.

Romantický podzim

Romantický podzim

Autor: -mav-, Datum: 18. 10. 2023 10:00

Podzim přeje romantickým příběhům. A máme tu pro vás ty nové...

Novinky českých autorek

Novinky českých autorek

Autor: -mav-, Datum: 16. 10. 2023 19:33

Tentokrát vám představujeme knižní novinky, jejichž autory jsou české spisovatelky.

České knihy od českých autorů

České knihy od českých autorů

Autor: -mav-, Datum: 29. 9. 2023 19:30

Knižní novinky od českých autorů.

Tip šéfredaktorky

SOUTĚŽ o 3 balíčky doplňků stravy na podporu imunity, každý za 900 Kč

23. 11. 2023 19:58 autor -mav-