Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Ostrý řez
archiv redakce
Volný čas / Zajímavé knihy

Ostrý řez

datum: 7. 11. 2018 16:00 autor: mav-
Thriller s názvem Ostrý řez je čtrnáctým dílem nejznámější autorovy detektivní série s vyšetřovatelem Lincolnem Rhymem. A nic v něm není takové, jak to vypadá.

Lincoln Rhyme a Amélie Sachsová se vracejí z Itálie právě ve chvíli, kdy v New Yorku začne řádit vrah s velmi neobvyklým modem operandi. Pronásleduje čerstvě zasnoubené páry a zabíjí je ve chvíli, kdy se v klenotnictví chystají koupit snubní prsteny. Ze symbolu budoucnosti se ve vrahově podání stává symbol zmaru a smrti.

New York zachvátí panika a Rhyme se Sachsovou musí začít okamžitě konat. Můžou se spolehnout na podporu newyorské policie i na vlastní kriminalistické zkušenosti, ale zanedlouho zjišťují, že tentokrát to možná nebude stačit. Tento pachatel má v plánu víc, mnohem víc, než je na první pohled patrné.

Pokaždé, když se Rhymovi se Sachsovou podaří odkrýt nějakou stopu, jako by se vrah na oplátku přiblížil k nim. A pak upoutá jeho pozornost prsten, který Lincoln dal Amélii. Na tom šperku je cosi obzvlášť přitažlivého... Mohl by dvojici legendárních vyšetřovatelů stát symbol jejich společné budoucnosti život?

Pro fanoušky Jefferyho Deavera je každý podzim svátkem. Už přes dvacet let totiž v tomto čase vydává nakladatelství Domino novinku tohoto celosvětově oblíbeného autora. Také letos se čtenáři můžou přesvědčit, že si Deaver titul světové spisovatelské legendy po právu zaslouží – Ostrý řez je temný thriller plný nečekaných zvratů a šokujících překvapení, který uspokojí i ty nejnáročnější příznivce žánru.

Celkový náklad prodaných Deaverových knih se blíží magickému milionu, jen první díl série Sběratel kostí si koupilo sto tisíc českých čtenářů. Bez jakékoli nadsázky se dá říct, že Jeffery Deaver je dlouholetým fenoménem českého knižního trhu.


Další články z rubriky

Mimořádné knižní novinky o holocaustu

Mimořádné knižní novinky o holocaustu

Autor: -red-, Datum: 25. 9. 2020 15:00
Hrdinky. Příběhy významných českých žen

Hrdinky. Příběhy významných českých žen

Autor: -red-, Datum: 22. 9. 2020 10:00
Dvě zajímavé životopisné knihy

Dvě zajímavé životopisné knihy

Autor: -red-, Datum: 18. 9. 2020 15:00
Deník z Wu-chanu – Zápisky z uzavřeného města

Deník z Wu-chanu – Zápisky z uzavřeného města

Autor: -red-, Datum: 15. 9. 2020 15:00