Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
O víkendu bude pršet, to je ideální doba na čtení!
archiv redakce
Volný čas / Zajímavé knihy

O víkendu bude pršet, to je ideální doba na čtení!

datum: 4. 11. 2022 14:00 autor: -mav-
Navštivte s námi kouzelný svět vůní a krásy, ponořte se do strhujícího příběhu lásky, která se vytratila, nebo si „depilujte“ špatnou náladu povídkami ve stylu Woodyho Allena!

Charlotte Jacobi: Parfumerie Douglas – Vznik rodinného impéria Je tu první díl nové rodinné ságy z atraktivního prostředí.

Nádherné flakony a omamné vůně... Už jako malá dívka byla Marie Carstensová fascinovaná parfémy hamburských dam. A tak si se sestrou Annou slíbily, že si jednou otevřou vlastní parfumerii.

Se svolením své mentorky Berty Kolbeové, vdovy po známém výrobci mýdla, použiji i pro svůj plánovaný obchod zavedené jméno Douglas. Rozjedou se pro inspiraci do Bruselu, Paříže a francouzského města vůní Grasse, a přitom se setkávají se slavnými osobnostmi té doby, jako jsou Coco Chanel nebo legendární parfumér François Coty.

S mnoha novými nápady se potom vracejí do rodného hanzovního města a začínají plné nadšení pracovat na otevření svého malého obchodu v srdci Hamburku.První díl nové rodinné ságy z atraktivního prostředí.

Charlotte Jacobi je pseudonym autorů Evy-Marie Bastové a Jorna Prechta. ● Eva-Maria Bastová je novinářka, vedoucí firmy Bast Medien GmbH a autorka řady knih literatury faktu, detektivek a historických románů. Obdržela četná ocenění, mimo jiné cenu pro Německé místní novináře nadace Konrada Adenauera v kategorii dějin. ● Jorn Precht je profesor na Vysoké škole medií ve Stuttgartu a vícekrát oceněný autor scénářů filmové a televizní produkce. Napsal několik knih literatury faktu a historických románů a získal cenu bronzový Homer za historický román v roce 2018.


Gigi Griffis: Císařovna Barvitý a podivuhodně moderní příběh o tom, jak objevit své vlastní já a nalézt lásku.

Píše se rok 1853 a Alžběta Bavorská, přezdívaná Sisi, má jasno: buď se dočká opojné romantické lásky, kterou opěvují básníci, nebo se nezamiluje nikdy. Není její chyba, že to matka odmítá pochopit.

Koneckonců jen proto, že se starší sestra Helena ochotně podřídila matčiným radám a slíbila, že se provdá za rakouského císaře Františka Josefa, ještě neznamená, že i Sisi bez námitek splní, co se od ní očekává. Cítí, že život je něco víc než jen společenské dýchánky a upjaté korzety… Kéž by měla šanci získat zkušenosti z první ruky!

Mezitím se rakouský císař, na něhož byl spáchán pokus o atentát, zotavuje ze svých zranění.

Aby se z nepříjemného zážitku vzpamatoval a uchoval v zemi mír, rozhodne se naplno věnovat svým státnickým povinnostem a slíbí, že se na nadcházející oslavě svých narozenin bude dvořit Heleně Bavorské. Jak lépe sjednotit poddané, než jim oznámit, že budou mít novou císařovnu?

Ale když se Sisi a František nečekaně setkají v zámecké zahradě – daleko od zvědavých pohledů a nemilosrdné kritiky dvora –, není pochyb o tom, že mezi nimi vzniklo jisté pouto. Postupně jejich tajná setkání přerostou v něco víc a oba musí volit mezi očekáváními, která do nich vkládají jejich příbuzní, a touhou stát si za tím, v co opravdu věří…

Osudy Císařovny můžete sledovat také ve výpravném stejnojmenném seriálu, který právě vysílá Netflix.

Gigi Griffis píše dívčí historické romány, v nichž často představuje méně známé dějinné události a neohrožené hrdinky. ● Žije v Evropě s tvrdohlavou jorkšírkou jménem Luna a ve volném čase chodí po Alpách, na kole projíždí vesničky a snaží se sníst tolik pochoutek francouzské kuchyně, kolik jen může. ● Její práce se kromě jiného objevily ve WestJet Magazine, Get Lost Magazine a Fodor’s Travel a byly přeloženy do francouzštiny, italštiny, portugalštiny a estonštiny. ● Císařovna je její první román pro dospělé.


Natalie A. Rollko: Depiláž Pokud knihu Depiláž použijete čtenářsky správně, měla by vám zaručeně „vydepilovat“ mizernou náladu.

Realita promíchaná s fikcí v deseti bláznivých povídkách ve stylu Woodyho Allena vám spolehlivě roztáhne koutky úst do stran. Humorný efekt každé povídky na živého čtenáře potvrdila nedávná klinická studie. S touto knihou se můžete bezbolestně depilovat kdykoliv a kdekoliv, aniž by vás okolí označilo za úchyla.

Přečtěte si bláznivé povídky Natalie Rollko, jejichž specifický humor a lehký tón vás jistě dostanou!

Natalie A. Rollko (*1973) se narodila se v Bratislavě. V roce 2001 se přestěhovala do Prahy. Od roku 2011 žije v Brandýse nad Labem. ● Vystudovala fyzioterapii a sociologii. Působí jako kreativní ředitelka, ideamaker, copywriter, příležitostná redaktorka, designérka, spisovatelka a fotografka. ● Je tvůrcem řady komunikačních konceptů pro národní i nadnárodní společnosti, autorkou a spoluautorkou několika knižních publikací. ● Její fotografická tvorba byla představena na jedenácti výstavách v Česku i zahraničí. ● Knižní publikace Depiláž je jejím povídkovým debutem.


Všechny uvedené knihy vydává nakladatelství Ikar. Můžete je koupit u svého knihkupce nabo na booktook.cz.


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

Knižní všehochuť

Knižní všehochuť

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 30. 5. 2023 13:20

Společných jmenovatelem novinek posledního květnového týdne jsou ženy-autorky.

Mrazivé napětí v nových knihách

Mrazivé napětí v nových knihách

Autor: -mav-, Datum: 26. 5. 2023 11:15

Útok na výletní loď byl jen začátek, co bude následovat? V dalším příběhu zase netušíme, kdo je…

Na české vlně: Knižní novinky českých autorů

Na české vlně: Knižní novinky českých autorů

Autor: -mav-, Datum: 23. 5. 2023 15:01

Fanoušky Michala Viewegha potěší určitě nový román oblíbeného autora. A v další novince se podíváme…

Nesmrtelné harlekýnky aneb Romantická literatura nestárne a čtou ji i muži

Nesmrtelné harlekýnky aneb Romantická literatura nestárne a čtou ji i muži

Autor: -mav-, Datum: 16. 5. 2023 13:55

Máj, lásky čas – a skvělá příležitost podívat se na to, jak se proměnila romantická četba a zda i v…

Zatmění: 13. případ Harryho Holea

Zatmění: 13. případ Harryho Holea

Autor: -mav-, Datum: 10. 5. 2023 15:00

Jo Nesbø přivádí svého geniálního, ovšem velmi komplikovaného kriminalistu Harryho Holea z Los…

Alan Rickman: Deníky

Alan Rickman: Deníky

Autor: -mav-, Datum: 9. 5. 2023 14:12

Jedinečná pozvánka do mysli jednoho z nejoblíbenějších herců současnosti.

Poslední knižní novinky tohoto dubna

Poslední knižní novinky tohoto dubna

Autor: -mav-, Datum: 30. 4. 2023 15:00

Představujeme vám tři knižní novinky posledního dubnového týdne.

Nové knihy druhé poloviny dubna

Nové knihy druhé poloviny dubna

Autor: -mav-, Datum: 27. 4. 2023 12:00

Co dělat, když na rodinném setkání řádí sériový vrah? A co když je život po smrti náročnější, než…

Tip šéfredaktorky

Příběh Ivany (55): Jak jsem málem naletěla „facebookovému“ příteli

14. 5. 2023 0:05 autor podle příběhu Ivany K. napsala Alžběta Morávková