Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Nejlepší čas na čtení
archiv redakce
Volný čas / Zajímavé knihy

Nejlepší čas na čtení

datum: 18. 1. 2022 10:00 autor: -mav-
Přečtěte si nový román od autorky bestsellerů Rodina odvedle a Tchyně. Mezi novinkami na vás čeká i thriller o dokonalém životě, který se vymknul kontrole. Pro milovníky napětí a špionážních románů je tu smrtící biologická zbraň.

Sally Hepworthová: Hodná sestra Fern Castleová pracuje v knihovně. Tři večery v týdnu pravidelně večeří se svým dvojčetem Rose, která je jí celý život oporou a rádcem.

Fern je ze sester ta uzavřenější. Vyhýbá se davům, jasným světlům a hlasitým zvukům. Má pečlivě uspořádaný život a narušení její rutiny by mohlo mít nedozírné následky.

Když Rose zjistí, že nemůže otěhotnět, Fern v tom vidí příležitost, jak se sestře odvděčit za všechno, co pro ni kdy udělala. Fern může pro Rose dítě odnosit. Jde jen o to najít otce. Snadné jako facka. Jenže tahle mise obrátí Fernin pevně ohraničený život vzhůru nohama a také přivolá temná tajemství z minulosti.

Sally Hepworthová, autorka románů Rodina odvedle a Tchyně, přináší naprosto vynikající, svérázný a šokující příběh o dvou sestrách, které pojí stejná krev, ale také spousta lží.

Sally Hepworthová je bývalou personalistkou, vystudovala Monash University v australském Melbourne. Jejím domovem je téměř celý svět, pobývala například v Singapuru, ve Velké Británii nebo v Kanadě. V současné době je spisovatelkou na plný úvazek a žije s manželem a třemi dětmi v Melbourne.

Knihu Hodná sestra vydává nakladatelství Ikar.


Tony Parsons: Žena bližního tvého Na první pohled by se zdálo, že Tara Carverová vede dokonalý život. Je to milující matka, manželka a podnikatelka, která provozuje vlastní firmu.

Přesně ten typ člověka, vedle nějž byste chtěli bydlet a se kterým byste se mohli stát i nejlepšími přáteli. Ale jaký člověk je Tara doopravdy? Jednoho šíleného večera se totiž Tara rozhodne tohle všechno ohrozit. Její perfektní život se rázem změní v noční můru, když jí ženatý muž, s nímž strávila jedinou noc, řekne, že s ní chce mít vážný vztah. A že ji ani její milovanou rodinu nenechá na pokoji, dokud mu neřekne ano.

Zdá se, že z téhle situace je jen jedna cesta ven. A ta vede přes vraždu.

Tony Parsons (*1953) je anglický novinář, spisovatel a moderátor. Střední školu opustil, když mu bylo šestnáct let. Zpočátku pracoval na mizerně placených místech, na něž nebylo požadováno žádné vzdělání. Kariéru začal jako hudební novinář britského hudebního magazínu New Musical Express. Po rozvodu začal sám vychovávat malého syna. Tato životní zkušenost se později zobrazila v románu Muž a syn, za něž získal British Book Awards v roce 2001. Parsons napsal několik dalších románů, pak přišla na řadu detektivní série s Maxem Wolfem, která mu získala taktéž obrovskou popularitu po celém světě.

Nový román Tonyho Parsonse vydává Moba.


David Bruns, J. R. Olson: Virus Pandora Don Riley z Kybernetického velitelství v Pentagonu dostane příležitost řídit nový tým operací CIA.

Tvoří ho především tři nadaní námořní důstojníci a analytici, jimž se společně podaří objevit novou teroristickou skupinu zvanou Mahdí, která působí ve výbušném geopolitickém prostředí v povodí Nilu. Jenže k její strategii nepatří sebevražedné bombové atentáty ani nepředvídatelné útoky. Chystá se použít ten nejhorší druh biologické zbraně – virus Pandora se stoprocentní smrtností.

Tým nemá za úkol jen odhalit osobu, která skupinu řídí, ale především musí zabránit tomu, aby nebezpeční teroristé vychýlili z rovnováhy rozložení moci na Blízkém východě a uskutečnili dlouho připravovaný útok na území Íránu.

Román volně navazuje na předcházející knihu autorů Pravidla nasazení.

David Bruns několik let sloužil jako důstojník u amerického námořnictva na ponorce s jaderným pohonem, poté cestoval po svete jako manažer v hi-tech oboru. Dnes píše futuristickou spekulativní beletrii, thrillery a všechno mezi tím. Je autorem sci-fi/fantasy série The Dream Guild Chronicles či vojenské sci-fi Invincible. Spolu s J. R. Olsonem píše vojenské thrillery o národní bezpečnosti.

R. Olson je důstojníkem námořní rozvědky ve výslužbě. Během své 21leté kariéry sloužil na letadlových a velkých obojživelných lodích a účastnil se mnoha operací po celém světě. Před odchodem do výslužby působil jako námořní atašé na velvyslanectví USA v Helsinkách. Nyní žije s manželkou na farmě, kde se starají o ovocné stromy a svých pět psů.

Virus Pandora vydává nakladatelství Kalibr.


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

Knižní novinky druhého březnového týdne

Knižní novinky druhého březnového týdne

Autor: -mav-, Datum: 10. 3. 2023 12:33

Poprvé v českém překladu vychází první román Virgiie Wolfové, je tu šestý případ inspektorky Lottie…

Knižní novinky pro děti

Knižní novinky pro děti

Autor: -mav-, Datum: 6. 3. 2023 10:00

Kupte dětem novou knížku a pročtěte se do jara!

Romantické čtení nejen pro ženy

Romantické čtení nejen pro ženy

Autor: -mav-, Datum: 28. 2. 2023 15:00

Romantiky není nikdy dost. A když je venku zima, je ideální usadit se v křesle s šálkem čaje a…

Víkend s knihou

Víkend s knihou

Autor: -mav-, Datum: 25. 2. 2023 14:50

Jak vypadá dovolená za trest, si přečtete v nedávno zfilmovaném románu. A pokud máte rádi…

Na českou notu

Na českou notu

Autor: -mav-, Datum: 22. 2. 2023 15:15

Tentokrát vám představujeme knižní novinky od českých autorů.

Co si přečíst o víkendu?

Co si přečíst o víkendu?

Autor: -mav-, Datum: 17. 2. 2023 10:13

Čeká na vás klasická detektivka ve stylu Agathy Christie a začíná i nová rodinná sága z počátku 20…

Valentýnské knihy plné romantiky

Valentýnské knihy plné romantiky

Autor: -mav-, Datum: 31. 1. 2023 10:00

Čeká vás láska, zrada a rodinná tajemství, ale i poutavý emocionální román o rodině a rozhodnutích…

Lednové napětí

Lednové napětí

Autor: -mav-, Datum: 26. 1. 2023 15:00

Mezi novinkami je šokující psychothriller s postavami, o které se budete bát, strhující severský…

Tip šéfredaktorky

Nová SOUTĚŽ o 5 poukázek na boty barefoot

20. 3. 2023 15:00 autor -red-