Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Napínavé knihy, které napsaly ženy
archiv redakce
Volný čas / Zajímavé knihy

Napínavé knihy, které napsaly ženy

datum: 4. 10. 2022 15:00 autor: -mav-
Hlásí se královna skandinávské krimi, nový román vydala i bestsellerová autorka napínavých knih a ze thrilleru odehrávajícího se ve vysokých horách dostanete závrať!

Kristina Ohlssonová: Bouře První díl nové detektivní série zavede čtenáře do pobřežní vesničky, ve které s příjezdem stockholmského finančníka Augusta Strindberga jako by veškerá idyla skončila. Za bouřlivé noci zmizí oblíbená místní učitelka Agnes Erikssonová a atmosféra mezi starousedlíky houstne.

Policie v čele se sympatickou Marií Martinssonovou prohledává okolí dnem i nocí, ale Agnes není k nalezení Co se Agnes přihodilo? A proč v Augustovi roste přesvědčení, že klíč k vyřešení záhady má v rukou právě on?

Autorka atraktivní lokaci malého malebného městečka na jihozápadě Švédska a díky jejímu skvělému stylu a schopnosti navodit tu správnou atmosféru má text vyloženě vizuální účinky. Kniha je dokonale a účinně strukturovaná. Děj se odehrává během krátkého časového úseku na sklonku léta, každá kapitola v závěru graduje a čtenář se nemůže dočkat začátku další. Jednotlivé oddíly jsou proloženy deníkovými záznamy pohřešované učitelky, ve kterých se vracíme do nedávné minulosti, a ve kterých se postupně odkrývá problematická vztahová linie a pozadí událostí, které vedly k jejímu zmizení.

Kniha Bouře je prvním románem ze série knih, ve kterém se objevuje postava Augusta Strindberga. Na Bouři bude navazovat románové pokračování pod názvem Ledoborec, které vyjde na podzim roku 2023, o rok později by měl následovat další, v pořadí třetí román.

Novinku úspěšné švédské krimi autorky Kristiny Ohlssonové vydává nakladatelství Kniha Zlín. Koupíte ho u svého knihkupce nebo na albatrosmedia.cz.


Joy Fieldingová: Slepá ulička Dusnou červencovou nocí zazní střelba. V nenápadné slepé uličce byl někdo zastřelen. Ale kdo? A proč?

V ospalé předměstské uličce žije pět rodin. Na první pohled by nikdo nepoznal, že by mohlo být něco v nepořádku. Ale jak se ukáže, každý skrývá své tajemství a každý má nějakou svou nezahojenou jizvu. A všichni mají přístup ke zbrani. Kdo však dostal osudnou ránu?

Maggie? Která nesnese nespravedlnost? Nebo její manžel Craig, kterému se nedaří naplnit její očekávání? Nebo by to mohl být Nick, vysoce ceněný onkolog, či jeho žena Dani, úspěšná zubařka – oba mají svá perfektně střežená tajemství. Julia? Postarší vdova, ke které se nedávno nastěhoval problémový vnuk a zavádí jí do života zvláštní zvyky a nebezpečné známosti? Pak je tady Olivia a její manžel Sean. Sean nedávno přišel o práci v reklamce, má depresi a docela hodně pije. A co novomanželé Aiden a Heidi? Jejich manželství je na dně kvůli Aidenově dominantní matce.

Nový strhující psychologický thriller od oblíbené Joy Fieldingové, který vám nedá spát, vydává nakladatelství Ikar. Koupíte ho u svého knihkupce nebo na booktook.cz


Amy McCulloch: Smrt v ledu Novinářka Cecily se vydává se skupinou odvážlivců do Himálaje, aby pokořila jednu z nejvyšších hor světa. Plánuje o náročném výstupu napsat reportáž, která ji konečně proslaví. Kvůli této cestě se vzdala mnohého – vztahu i úspor –, ale věří, že se to vyplatí.

Když jeden z horolezců zemře, všichni to považují za tragickou nehodu. Každý ví, že hory jsou nemilosrdné. Jenže poté co se najde další mrtvý, Cecily pochopí, že kromě nelítostné zimy, vichru a ledu tady číhá ještě jedno nebezpečí – vrah!

V této nadmořské výšce vás policie neochrání. Nikdo vás neuslyší volat o pomoc. A když si Cecily nedá pozor, další na řadě bude ona...

Knihu Amy McCulloch, čínské spisovatelky vyrůstající v Kanadě, vydává nakladatelství Kalibr. Koupíte ho u svého knihkupce nebo na booktook.cz


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

Knížky pod vánočním stromečkem

Knížky pod vánočním stromečkem

Autor: -mav-, Datum: 30. 11. 2022 14:30

Nový román od autora slavného Předčítače, další napínavý thriller z právnického prostředí a…

Vyberte si z knižních novinek

Vyberte si z knižních novinek

Autor: -mav-, Datum: 15. 11. 2022 14:00

Vybrali jsme pro vás román jihoafrického prozaika oceněný Bookerovou cenou, pro ženy psychologický…

O víkendu bude pršet, to je ideální doba na čtení!

O víkendu bude pršet, to je ideální doba na čtení!

Autor: -mav-, Datum: 4. 11. 2022 14:00

Navštivte s námi kouzelný svět vůní a krásy, ponořte se do strhujícího příběhu lásky, která se…

Knihy pro poučení i pobavení

Knihy pro poučení i pobavení

Autor: -mav-, Datum: 28. 10. 2022 11:20

Začtěte se do příběhu manželů v běhu, motivátorů a autorů úspěšného běžeckého blogu Running2. …

5 knižních novinek pro děti

5 knižních novinek pro děti

Autor: -mav-, Datum: 21. 10. 2022 11:00

Špaček Kamil, hrdinové Disneyho pohádek, příběh psí slečny Shelby, ale i biblické příběhy nebo…

Princ Mamánek se vrací

Princ Mamánek se vrací

Autor: -mav-, Datum: 19. 10. 2022 10:00

Původní kniha herce Jana Budaře Princ Mamánek nyní vychází s exkluzivními fotkami z natáčení…

Podzim s trochou tajemna

Podzim s trochou tajemna

Autor: -mav-, Datum: 13. 10. 2022 10:50

Večer tma, pošmourno a Halloween za dveřmi – podzim už je v plné síle a s ním i večery v křesle s…

Vyberte si knížku a pročtěte se deštivými dny!

Vyberte si knížku a pročtěte se deštivými dny!

Autor: -mav-, Datum: 28. 9. 2022 11:00

A co právě vychází? Úžasný příběh slovenské fenomenální sportovkyně s doslovem Zuzany Čaputové. O…

Tip šéfredaktorky

SOUTĚŽ: Vyhrajte DÁREK PRO KUTILA

29. 11. 2022 16:00 autor -red-