Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Napínavé knihy, které napsaly ženy
archiv redakce
Volný čas / Zajímavé knihy

Napínavé knihy, které napsaly ženy

datum: 4. 10. 2022 15:00 autor: -mav-
Hlásí se královna skandinávské krimi, nový román vydala i bestsellerová autorka napínavých knih a ze thrilleru odehrávajícího se ve vysokých horách dostanete závrať!

Kristina Ohlssonová: Bouře První díl nové detektivní série zavede čtenáře do pobřežní vesničky, ve které s příjezdem stockholmského finančníka Augusta Strindberga jako by veškerá idyla skončila. Za bouřlivé noci zmizí oblíbená místní učitelka Agnes Erikssonová a atmosféra mezi starousedlíky houstne.

Policie v čele se sympatickou Marií Martinssonovou prohledává okolí dnem i nocí, ale Agnes není k nalezení Co se Agnes přihodilo? A proč v Augustovi roste přesvědčení, že klíč k vyřešení záhady má v rukou právě on?

Autorka atraktivní lokaci malého malebného městečka na jihozápadě Švédska a díky jejímu skvělému stylu a schopnosti navodit tu správnou atmosféru má text vyloženě vizuální účinky. Kniha je dokonale a účinně strukturovaná. Děj se odehrává během krátkého časového úseku na sklonku léta, každá kapitola v závěru graduje a čtenář se nemůže dočkat začátku další. Jednotlivé oddíly jsou proloženy deníkovými záznamy pohřešované učitelky, ve kterých se vracíme do nedávné minulosti, a ve kterých se postupně odkrývá problematická vztahová linie a pozadí událostí, které vedly k jejímu zmizení.

Kniha Bouře je prvním románem ze série knih, ve kterém se objevuje postava Augusta Strindberga. Na Bouři bude navazovat románové pokračování pod názvem Ledoborec, které vyjde na podzim roku 2023, o rok později by měl následovat další, v pořadí třetí román.

Novinku úspěšné švédské krimi autorky Kristiny Ohlssonové vydává nakladatelství Kniha Zlín. Koupíte ho u svého knihkupce nebo na albatrosmedia.cz.


Joy Fieldingová: Slepá ulička Dusnou červencovou nocí zazní střelba. V nenápadné slepé uličce byl někdo zastřelen. Ale kdo? A proč?

V ospalé předměstské uličce žije pět rodin. Na první pohled by nikdo nepoznal, že by mohlo být něco v nepořádku. Ale jak se ukáže, každý skrývá své tajemství a každý má nějakou svou nezahojenou jizvu. A všichni mají přístup ke zbrani. Kdo však dostal osudnou ránu?

Maggie? Která nesnese nespravedlnost? Nebo její manžel Craig, kterému se nedaří naplnit její očekávání? Nebo by to mohl být Nick, vysoce ceněný onkolog, či jeho žena Dani, úspěšná zubařka – oba mají svá perfektně střežená tajemství. Julia? Postarší vdova, ke které se nedávno nastěhoval problémový vnuk a zavádí jí do života zvláštní zvyky a nebezpečné známosti? Pak je tady Olivia a její manžel Sean. Sean nedávno přišel o práci v reklamce, má depresi a docela hodně pije. A co novomanželé Aiden a Heidi? Jejich manželství je na dně kvůli Aidenově dominantní matce.

Nový strhující psychologický thriller od oblíbené Joy Fieldingové, který vám nedá spát, vydává nakladatelství Ikar. Koupíte ho u svého knihkupce nebo na booktook.cz


Amy McCulloch: Smrt v ledu Novinářka Cecily se vydává se skupinou odvážlivců do Himálaje, aby pokořila jednu z nejvyšších hor světa. Plánuje o náročném výstupu napsat reportáž, která ji konečně proslaví. Kvůli této cestě se vzdala mnohého – vztahu i úspor –, ale věří, že se to vyplatí.

Když jeden z horolezců zemře, všichni to považují za tragickou nehodu. Každý ví, že hory jsou nemilosrdné. Jenže poté co se najde další mrtvý, Cecily pochopí, že kromě nelítostné zimy, vichru a ledu tady číhá ještě jedno nebezpečí – vrah!

V této nadmořské výšce vás policie neochrání. Nikdo vás neuslyší volat o pomoc. A když si Cecily nedá pozor, další na řadě bude ona...

Knihu Amy McCulloch, čínské spisovatelky vyrůstající v Kanadě, vydává nakladatelství Kalibr. Koupíte ho u svého knihkupce nebo na booktook.cz


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

Trochu knižní romantiky na den sv. Valentýna

Trochu knižní romantiky na den sv. Valentýna

Autor: -mav-, Datum: 13. 2. 2024 14:46

Nejen na svátek všech zamilovaných se rádi začteme do příběhů plných romatiky a lásky.

Knihy, které vás dostanou

Knihy, které vás dostanou

Autor: -mav-, Datum: 7. 2. 2024 19:55

Knižní novinky vás pohladí na duši a přenesou vás do světa příběhů plných fantazie i napětí.

Příručka whisky: Kniha přímo ideální na konec roku

Příručka whisky: Kniha přímo ideální na konec roku

Autor: -mav-, Datum: 31. 12. 2023 10:25

Pokud chcete ocenit a pochopit whisky a jedinečnou kulturu, která se kolem ní vytvořila (a to nejen…

Vánoční svátky s knihou

Vánoční svátky s knihou

Autor: -mav-, Datum: 20. 12. 2023 14:43

Plánujete prožít vánoční svátky v klidu a s knihou? Máme pro vás tipy na knižní novinky.

Romantické vánoční čtení

Romantické vánoční čtení

Autor: -mav-, Datum: 14. 12. 2023 13:33

Příběhy plné lásky a romantiky, tak to je přesně to, co ženy rády najdou pod stromečkem.

Mrazivé dny jsou jako stvořené k četbě mrazivých thrillerů

Mrazivé dny jsou jako stvořené k četbě mrazivých thrillerů

Autor: -mav-, Datum: 7. 12. 2023 9:40

Tři napínavé knižní novinky pro předvánoční zimní čas.

Knížky jsou skvělý vánoční dárek

Knížky jsou skvělý vánoční dárek

Autor: -mav-, Datum: 30. 11. 2023 10:00

Přemýšlíte, co koupit jako dárek? Knihou nezklamete.

Novinky posledního listopadového týdne

Novinky posledního listopadového týdne

Autor: -mav-, Datum: 23. 11. 2023 21:30

Nejlepším dárkem pod stromečkem jsou knížky. Potěší každého a my pro vás máme tipy na novinky.

Tip šéfredaktorky

KVÍZ: Znáte francouzskou kuchyni?

14. 1. 2024 14:50 autor -jav-