Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Máte rádi napětí?
archiv redakce
Volný čas / Zajímavé knihy

Máte rádi napětí?

datum: 29. 7. 2021 15:00 autor: -red-
Chcete vědět, kdo zabil manželku bohatého podnikatele v nové české detektivce? Nebo dáte přednost psychologickému thrilleru o mladé ženě? Příznivce spisovatelky Patricie Gibneyové zase potěší čtvrtý případ inspektorky Lottie Parkerové.

Jitka Ludvíková: Venuše Miloš Weber je bohatý pražský podnikatel, kterému v životě všechno vychází. Má úspěch, peníze a nenasytnou touhu po krásných ženách. Štěstí ho ale opouští ve chvíli, kdy hospodyně nalezne jeho mrtvou manželku.

Zdánlivě vše vypadá na nešťastnou nehodu a Weberovi přátelé se snaží, aby byl případ rychle uzavřen. K místu činu se ovšem dostane komisař pražské kriminálky Pavel Matouš, kterému tu něco nesedí.

I když má Weber hodně známých, Matouš nepodlehne tlaku a nepřestává na případu pracovat.

Jitka Ludvíková (*1981)se narodila se v Jindřichově Hradci. Po absolvování zdejšího gymnázia se rozhodla pro studium Právnické fakulty na Západočeské univerzitě v Plzni, kterou dokončila v roce 2004. Od té doby se věnovala právnické praxi. Od nudného psaní smluv a přípisů však utíkala k psaní povídek, ze kterých posléze vznikla autorčina prvotina Zkrocení mlsného muže, která se u čtenářů těší značné oblibě. Miluje cestování, tanec, divadlo a jižní Moravu. Vydala již čtyři humoristické knížkyZkrocení mlsného muže, Můj manžel má jinou, no a co?!, Osvícení zoufalého muže, Devět let natvrdo, vyprávění s hravými úkoly pro předškoláky Julinka a Rek, knihu pro děti Hortenzie Malinová, knihu povídek Zakázané uvolnění a detektivky Nebezpečná hra, Dotek minulosti a Dotek vraha.

Novinku Jitky Ludvíkové Venuše vydává v edici Původní česká detektivka nakladatelství Moba.


Filip Klouda: Vzdálená místa Návrat Sam domů se promění v noční můru, když za záhadných okolností zmizí celá její rodina.

„Povíš mi to, až přistaneš.“ To jsou poslední slova, která studentka Sam Graysonová slyší před startem letadla z úst své matky. Po přistání jsou však její rodiče a mladší bratr nedostupní. V jejich idylickém rodinném domě jsou rozsvícená světla, zapnuté počítače a vyvěšené vánoční ozdoby – Graysonovi ale jako by se vypařili.

Sam se pouští do vyčerpávajícího pátrání po svých nejbližších. Chce zjistit, co se přihodilo ve zlomových šesti hodinách, kdy byla dvanáct tisíc metrů nad zemí. Přitom netuší, že skutečný teror ji teprve čeká.

Filip Klouda (*1994). Diplom mu přisuzuje inženýra komunikace. Sám sebe by označil jako vytrvalého obdivovatele fikčních světů napříč médii, od filmů po videohry. Kdysi neúspěšně aspiroval na filmového teoretika. Je reklamní textař, příležitostný filmový kritik, milovník dálnovýchodních kultur, elektronické hudby a polozapomenutých japonských hororů. Je autorem městského thrilleru Lovci nocí, který je zároveň jeho románovou prvotinou.

Psychologický thriller Filipa Kloudy Vzdálená místa vydává Pointa. Koupit ji můžete mj. na pointa.cz.


Patricia Gibneyová: Nebezpečná místa Když se v otevřeném hrobě najde tělo mladé ženy, je k němu přivolána inspektorka Lottie Parkerová, která si klade otázku, zda to není nedávno zmizelá Elizabeth Byrneová.

Jenže to není jediná žena, která se pohřešuje. V Ragmullinu nejspíš řádí sériový vrah a nedávné skutečnosti vzbuzují podezření, zda vše nesouvisí s jedním dávným případem. Může se historie opakovat? Lottie svádí boj s časem, ale vrah je nejspíš blíže, než by se nadála. Mohla by i ona být jeho dalším cílem?

Další případ oblíbené inspektorky Lottie Parkerové od bestsellerové autorky Patricie Gibneyové opět potěší i fanoušky Angely Marsonsové či Roberta Bryndzy a bude vás napínat až do poslední stránky!

Patricia Gibneyová  (*1962) žije v Mullingaru, městě obklopeném mnoha jezery, které se nachází přímo v srdci Irska. Je matkou tří dětí a vdovou po Aidanovi. Vyrovnat se s manželovou smrtí jí pomohlo a pomáhá právě psaní. Sama si vydala dětskou knížku Spring Sprong Sally. Poté se pustila do psaní kriminálních příběhů s inspektorkou Lottie Parkerovou. První kniha z této série (česky Andělé smrti, 2019) se stala bestsellerem ve Velké Británii, Spojených státech, Kanadě či Austrálii – a také u nás. Podobně úspěšné byly i její další případy Ukradené životy (2019) a Stará tajemství (2020).

Knihu Patricie Gibneyové Nebezpečá místa vydává nakladatelství Kalibr. Koupit ji můete u svého knihkupce nebo na booktook.cz.


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

Knižní novinky druhého březnového týdne

Knižní novinky druhého březnového týdne

Autor: -mav-, Datum: 10. 3. 2023 12:33

Poprvé v českém překladu vychází první román Virgiie Wolfové, je tu šestý případ inspektorky Lottie…

Knižní novinky pro děti

Knižní novinky pro děti

Autor: -mav-, Datum: 6. 3. 2023 10:00

Kupte dětem novou knížku a pročtěte se do jara!

Romantické čtení nejen pro ženy

Romantické čtení nejen pro ženy

Autor: -mav-, Datum: 28. 2. 2023 15:00

Romantiky není nikdy dost. A když je venku zima, je ideální usadit se v křesle s šálkem čaje a…

Víkend s knihou

Víkend s knihou

Autor: -mav-, Datum: 25. 2. 2023 14:50

Jak vypadá dovolená za trest, si přečtete v nedávno zfilmovaném románu. A pokud máte rádi…

Na českou notu

Na českou notu

Autor: -mav-, Datum: 22. 2. 2023 15:15

Tentokrát vám představujeme knižní novinky od českých autorů.

Co si přečíst o víkendu?

Co si přečíst o víkendu?

Autor: -mav-, Datum: 17. 2. 2023 10:13

Čeká na vás klasická detektivka ve stylu Agathy Christie a začíná i nová rodinná sága z počátku 20…

Valentýnské knihy plné romantiky

Valentýnské knihy plné romantiky

Autor: -mav-, Datum: 31. 1. 2023 10:00

Čeká vás láska, zrada a rodinná tajemství, ale i poutavý emocionální román o rodině a rozhodnutích…

Lednové napětí

Lednové napětí

Autor: -mav-, Datum: 26. 1. 2023 15:00

Mezi novinkami je šokující psychothriller s postavami, o které se budete bát, strhující severský…

Tip šéfredaktorky

Nová SOUTĚŽ o 5 poukázek na boty barefoot

20. 3. 2023 15:00 autor -red-