Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Lednové čtení
archiv redakce
Volný čas / Zajímavé knihy

Lednové čtení

datum: 11. 1. 2022 15:00 autor: -mav-
Tentokrát v knižních novinkách najdete drtivý příběh rozbitého dětství a neodvratného rozkladu jedné rodiny nebo novou knihu autora legendárních Čtyř dohod.

Alex Schulman: Z popela Tři bratři se vracejí na rodinnou chatu u jezera, kam se dvacet let žádný z nich neodvážil. Přivážejí s sebou urnu s popelem a chystají se tu splnit matčino nečekané poslední přání. 

Společná cesta je však provede nejen důvěrně známou krajinou, ale také časem. Náhle jsou z nich opět chlapci s opálenýma nohama a dychtivýma očima, soupeřící o otcovu přízeň a matčinu vrtkavou lásku, kteří mají na světě jen jeden druhého a možná také vůbec nikoho. Nyní tu stojí jako mladí dospělí muži, navzájem si tak cizí, a přesto nerozlučně spoutaní okovy minulosti.

Osudné místo nesmlouvavě vyhání na povrch pečlivě pohřbené vzpomínky a hořkost, která mezi bratry znovu vráží klín. Jak dokáže domov prolezlý nejistotou jako minové pole poznamenat dětskou mysl? A co se doopravdy stalo onoho léta, kdy se všechno rozpadlo na kusy? 

Alex Schulman (*1976) je švédský spisovatel a novinář. Je autorem nejpopulárnějšího švédského podcastu Alex & Sigge a píše sloupky pro deník Expressen. Jeho nejnovější román Z popela (2020) se okamžitě po vydání stal ve Švédsku bestsellerem, prodalo se ho přes sto tisíc výtisků a překládá se do dvaceti jazyků. 

Knihu Z popela vydává nakladatelství Host.


Don Miguel Ruiz a Barbara Emrys: Herec Představte si, že byste mohli vytvořit nový scénář svého života. Představte si, že slova jako „osvícení“ a „transformace“ by pro vás již nebyla záhadou.

Opakujete stále stejná vyprávění ze zoufalství nad sebou samými a nad tím, co se děje s lidmi kolem vás? Potácíte se v těch stejných nepříjemných situacích? Konflikty a nespravedlnosti vám nedávají v noci spát? Děláte si představy těch nejhorších scénářů? Pravě zde se dozvíte, že vše, co jste považovali za realitu, není nic než jen role, kterou jste se velmi dobře naučili. Teď nastal čas, abyste se stali autorem, autorem a režisérem své vlastni práce.

Don Miguel Ruiz, autor Čtyř dohod a mytický mexický šaman, se vrací s dalším svým dílem: knihou pro studenty o tajemství života, které má za cíl vyprovokovat vnitřní revoluci. Tento kurz se zabývá herectvím a uměním. Herectví je naší první naučenou dovedností – používáme ji dřív, než se naučíme mluvit. Jsme přirození umělci a celý život se zdokonalujeme.

Kniha Herec zkoumá lidské drama i roli každého z nás. Herecké umění je pro každého z nás způsobem života, a to utváří náš společný sen. Role, které hrajeme, si vybíráme sami – v různých situacích a pro různé lidi. Ale můžeme také z těchto rolí vystoupit.

Miguel Andel Ruiz, známější jako don Miguel Ruiz (*1952) je uznávaný anguillský mistr, autor klasických knih jako Čtyři dohody nebo bestselleru Láska, vztahy a přátelství. Vyrůstal na mexickém venkově v rodině léčitelů. Dnes je duchovním vůdcem, kterého následují miliony lidí. Don Miguel Ruiz začínal jako chirurg, až ho jednou zážitek blízké smrti přiblížil toltéckým tradicím, načež se vydal po stopách svých předků. Velkou část života zasvětil učení o starověké civilizaci, aby vedl jednotlivce k osobní svobodě. 

Barbara Emrys se narodila ve Francii jako dcera amerického diplomata a vyrůstala v Evropě, v Africe a v Indii. Pracovala jako herečka. Před pětadvaceti lety se seznámila s donem Miguelem Ruizem a začala se učit šamanismu. V současné době je učitelkou starobylé toltécké tradice a zároveň jednou z nejbližších spolupracovnic toltéckých mistrů. Je taktéž spoluautorkou několika knih.

Knihu Herec vydává nakladatelství Pragma.


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

Vyberte si z knižních novinek

Vyberte si z knižních novinek

Autor: -mav-, Datum: 15. 11. 2022 14:00

Vybrali jsme pro vás román jihoafrického prozaika oceněný Bookerovou cenou, pro ženy psychologický…

O víkendu bude pršet, to je ideální doba na čtení!

O víkendu bude pršet, to je ideální doba na čtení!

Autor: -mav-, Datum: 4. 11. 2022 14:00

Navštivte s námi kouzelný svět vůní a krásy, ponořte se do strhujícího příběhu lásky, která se…

Knihy pro poučení i pobavení

Knihy pro poučení i pobavení

Autor: -mav-, Datum: 28. 10. 2022 11:20

Začtěte se do příběhu manželů v běhu, motivátorů a autorů úspěšného běžeckého blogu Running2. …

5 knižních novinek pro děti

5 knižních novinek pro děti

Autor: -mav-, Datum: 21. 10. 2022 11:00

Špaček Kamil, hrdinové Disneyho pohádek, příběh psí slečny Shelby, ale i biblické příběhy nebo…

Princ Mamánek se vrací

Princ Mamánek se vrací

Autor: -mav-, Datum: 19. 10. 2022 10:00

Původní kniha herce Jana Budaře Princ Mamánek nyní vychází s exkluzivními fotkami z natáčení…

Podzim s trochou tajemna

Podzim s trochou tajemna

Autor: -mav-, Datum: 13. 10. 2022 10:50

Večer tma, pošmourno a Halloween za dveřmi – podzim už je v plné síle a s ním i večery v křesle s…

Napínavé knihy, které napsaly ženy

Napínavé knihy, které napsaly ženy

Autor: -mav-, Datum: 4. 10. 2022 15:00

Hlásí se královna skandinávské krimi, nový román vydala i bestsellerová autorka napínavých knih a…

Vyberte si knížku a pročtěte se deštivými dny!

Vyberte si knížku a pročtěte se deštivými dny!

Autor: -mav-, Datum: 28. 9. 2022 11:00

A co právě vychází? Úžasný příběh slovenské fenomenální sportovkyně s doslovem Zuzany Čaputové. O…

Tip šéfredaktorky

Nová SOUTĚŽ o 3 přípravky na strie za 790 Kč!

14. 11. 2022 13:40 autor -mav-