Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Lednové čtení
archiv redakce
Volný čas / Zajímavé knihy

Lednové čtení

datum: 11. 1. 2022 15:00 autor: -mav-
Tentokrát v knižních novinkách najdete drtivý příběh rozbitého dětství a neodvratného rozkladu jedné rodiny nebo novou knihu autora legendárních Čtyř dohod.

Alex Schulman: Z popela Tři bratři se vracejí na rodinnou chatu u jezera, kam se dvacet let žádný z nich neodvážil. Přivážejí s sebou urnu s popelem a chystají se tu splnit matčino nečekané poslední přání. 

Společná cesta je však provede nejen důvěrně známou krajinou, ale také časem. Náhle jsou z nich opět chlapci s opálenýma nohama a dychtivýma očima, soupeřící o otcovu přízeň a matčinu vrtkavou lásku, kteří mají na světě jen jeden druhého a možná také vůbec nikoho. Nyní tu stojí jako mladí dospělí muži, navzájem si tak cizí, a přesto nerozlučně spoutaní okovy minulosti.

Osudné místo nesmlouvavě vyhání na povrch pečlivě pohřbené vzpomínky a hořkost, která mezi bratry znovu vráží klín. Jak dokáže domov prolezlý nejistotou jako minové pole poznamenat dětskou mysl? A co se doopravdy stalo onoho léta, kdy se všechno rozpadlo na kusy? 

Alex Schulman (*1976) je švédský spisovatel a novinář. Je autorem nejpopulárnějšího švédského podcastu Alex & Sigge a píše sloupky pro deník Expressen. Jeho nejnovější román Z popela (2020) se okamžitě po vydání stal ve Švédsku bestsellerem, prodalo se ho přes sto tisíc výtisků a překládá se do dvaceti jazyků. 

Knihu Z popela vydává nakladatelství Host.


Don Miguel Ruiz a Barbara Emrys: Herec Představte si, že byste mohli vytvořit nový scénář svého života. Představte si, že slova jako „osvícení“ a „transformace“ by pro vás již nebyla záhadou.

Opakujete stále stejná vyprávění ze zoufalství nad sebou samými a nad tím, co se děje s lidmi kolem vás? Potácíte se v těch stejných nepříjemných situacích? Konflikty a nespravedlnosti vám nedávají v noci spát? Děláte si představy těch nejhorších scénářů? Pravě zde se dozvíte, že vše, co jste považovali za realitu, není nic než jen role, kterou jste se velmi dobře naučili. Teď nastal čas, abyste se stali autorem, autorem a režisérem své vlastni práce.

Don Miguel Ruiz, autor Čtyř dohod a mytický mexický šaman, se vrací s dalším svým dílem: knihou pro studenty o tajemství života, které má za cíl vyprovokovat vnitřní revoluci. Tento kurz se zabývá herectvím a uměním. Herectví je naší první naučenou dovedností – používáme ji dřív, než se naučíme mluvit. Jsme přirození umělci a celý život se zdokonalujeme.

Kniha Herec zkoumá lidské drama i roli každého z nás. Herecké umění je pro každého z nás způsobem života, a to utváří náš společný sen. Role, které hrajeme, si vybíráme sami – v různých situacích a pro různé lidi. Ale můžeme také z těchto rolí vystoupit.

Miguel Andel Ruiz, známější jako don Miguel Ruiz (*1952) je uznávaný anguillský mistr, autor klasických knih jako Čtyři dohody nebo bestselleru Láska, vztahy a přátelství. Vyrůstal na mexickém venkově v rodině léčitelů. Dnes je duchovním vůdcem, kterého následují miliony lidí. Don Miguel Ruiz začínal jako chirurg, až ho jednou zážitek blízké smrti přiblížil toltéckým tradicím, načež se vydal po stopách svých předků. Velkou část života zasvětil učení o starověké civilizaci, aby vedl jednotlivce k osobní svobodě. 

Barbara Emrys se narodila ve Francii jako dcera amerického diplomata a vyrůstala v Evropě, v Africe a v Indii. Pracovala jako herečka. Před pětadvaceti lety se seznámila s donem Miguelem Ruizem a začala se učit šamanismu. V současné době je učitelkou starobylé toltécké tradice a zároveň jednou z nejbližších spolupracovnic toltéckých mistrů. Je taktéž spoluautorkou několika knih.

Knihu Herec vydává nakladatelství Pragma.


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

Udělejte knize pěknou dovolenou!

Udělejte knize pěknou dovolenou!

Autor: redakce ve spolupráci s Kristýnou Hladíkovou, Knihobot, Datum: 24. 6. 2022 10:00

Balíte kufry, plánujete výlety a těšíte se na nové zážitky. Ale víte, s jakými pocity odjíždí na…

Víkend bude letní, vezměte si k vodě knížku

Víkend bude letní, vezměte si k vodě knížku

Autor: -mav-, Datum: 17. 6. 2022 10:00

Dvě výjimečné autorky se spojily a napsaly strhující thriller! Mladá láska přinesla špatná…

Knižní novinky druhého červnového týdne

Knižní novinky druhého červnového týdne

Autor: -mav-, Datum: 9. 6. 2022 10:00

Tentokrát vychází román volně inspirovaný životem mladé chartistky. Novinkou je i příběh sicilské…

Pestrá knižní nabídka na tento víkend

Pestrá knižní nabídka na tento víkend

Autor: -mav-, Datum: 3. 6. 2022 15:00

Tentokrát na knižní pult přichází dlouho očekávaný životní příběh české filmové ikony Jany…

Víkendové počasí přeje čtení

Víkendové počasí přeje čtení

Autor: -mav-, Datum: 27. 5. 2022 15:00

V novinkách tohoto týdne najdete nejnovější příběh kanadské mistryně psychothrilleru i krvavý hon…

Čtení pro zábavu i poučení

Čtení pro zábavu i poučení

Autor: -mav-, Datum: 20. 5. 2022 15:00

Vydejte se s mladou cestovatelkou kolem světa světa, odhalte tajemství skrytá v dávnověku a…

Knihy, které potěší

Knihy, které potěší

Autor: -mav-, Datum: 19. 5. 2022 10:00

Skutečný příběh princezny Diany – jejími vlastními slovy. Čekají na vás i nové případy vrchního…

Znáte knižní novinky tohoto týdne?

Znáte knižní novinky tohoto týdne?

Autor: -mav-, Datum: 11. 5. 2022 15:00

Tentokrát se vám představí čeští autoři. Pravdu o letech 1928– 2022 zaznamenal Pavel Kohout. Román…

Tip šéfredaktorky

SOUTĚŽ Gely na intimní hygienu sebamed

16. 6. 2022 14:30 autor -red-