Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Leden, za kamna vlezem! A určitě s knížkou...
Volný čas / Zajímavé knihy

Leden, za kamna vlezem! A určitě s knížkou...

datum: 26. 1. 2021 10:00 autor: -red-
Vinylový detektiv opět v akci a Cizinec v novém vydání s filmovou obálkou.

Andrew Cartmel: Všechny kočky milují Valerianu Bydlí se dvěma kočkami, prvotřídním gramofonem, velkou sbírkou jazzových nahrávek a na živobytí pro sebe i obě ochočené šelmy si vydělává jako „vinylový detektiv". Nenechte se zmýlit, o vzrušení a nebezpečí není v jeho profesi nouze! Občas jde dokonce i o život…

Když se mu na prahu objeví nesourodá dvojice v podobě bratra tragicky zesnulé zpěvačky Valeriany a mladé senzacechtivé novinářky, roztáčí se kolotoč intrik, poštovních koček, podezřelých úmrtí včetně jedné hlídací husy a život ohrožujících halucinogenních zážitků. Zemřela Valeriana skutečně přirozenou smrtí rockových muzikantů, tedy sebevraždou po požití štědré dávky drog...? A nahrála na svůj ztracený poslední singl tajný vzkaz nebo temnou mši, jak se šeptá v kruzích milovníků vinylu...? Odhalí jeho nalezení, co se stalo se zmizelým zpěvaččiným synem...? Ocitli se snad náš hrdina se svou vynalézavou přítelkyní Nevadou opět přímo v hledáčku zločinců, kteří se nezastaví před ničím?

Druhý díl volné detektivní série od spoluautora scénáře legendárního seriálu Dr. Who. Volně navazuje na předchozí detektivní román Poslední deska.

Andrew Cartmel (*1958) je britský scenárista, spisovatel a úspěšný stand-up komik. ● Do britské popkultury se navěky zapsal svou prací na seriálech Dr. Who a Torchwood. ● Spolu s Benem Aaronovitchem píše také komiksové příběhy ze světa Řek Londýna. ● Svou zálibu v kvalitním rocku, jazzu a vůbec elpíčkách všeho druhu, kočkách a starém dobrém Londýně naplno využil v sérii uvolněných, přesto ale napínavých detektivek o Vinylovém detektivovi – pohodáři, který se živí vyhledáváním vzácných desek a stále se mu do toho pletou vrazi, spiknutí nebo nejrůznější blázni... Ale také krásná Nevada. ● První příběh Vinylového detektiva vyšel pod názvem Poslední deska (č. 2017), druhý se jmenuje Všechny kočky milují Valerianu (č. 2021).


Harlan Coben: Cizinec Po úspěchu osmidílného seriálu Cizinec, jež vznikl podle stejnojmenné knižní předlohy Harlana Cobena z roku 2015 (č. 2016) vloni na Netflixu, vychází nyní tento úspěšný thriller. 

Příběh odehrávající se na pozadí každodenních rodinných vztahů brilantně popisuje, jak se mohou dobře míněné lži v cizích rukou změnit ve smrtící pasti. Cizinec se vynoří odnikud – možná v baru, možná na parkovišti, možná v supermarketu. Nikdo ho nezná. Nikomu není jasné, proč to dělá. Ale informace, které má, se nedají popřít. Zašeptá vám do ucha pár slov, rozmetá jimi váš svět na kousky a zmizí. Adam Price to právě zažil – ideální manželství, dva skvělí synové, velký dům, výborná práce… Pak mu ale cizinec prozradil tajemství o minulosti jeho ženy Corinne a Adamova iluze dokonalého života se rozplyne, jako by snad ani nikdy neexistovala. Čím hlouběji se však Adam noří do odhalení Corinniny zrady, tím víc mu dochází, že za vším stojí někdo, kdo se rozhodl některým lidem životy nejen ničit, ale i brát…

Za účelem seriálového zpracování byly pozměněny některé vlastnosti hlavních hrdinů. Například postava Cizince, kterou v knize představuje muž, je v seriálu žena. „Když jsme začali hledat představitele hlavní role, muži prostě nefungovali. Nevypadalo to dobře a něco tomu chybělo. Jakmile jsem však uviděl Hannah John-Kamen, jak se role ujala, bylo mi jasné, že to je to pravé. Je trochu v pohodě, trochu narušená, a především zajímavá a tajemná. Je to skvělá herečka a s Richardem Armitagem si prostě sedli,“ vysvětluje Harlan Coben, který se podílel i na seriálovém scénáři.

Harlan Coben (*1962) je absolvent politologických studií a úspěšný autor kriminálně laděných příběhů. ● Napsal více než 30 knih, které vycházejí ve 44 jazycích a přinesly mu mnoho žánrových cen (mj. Edgar Award, Shamus Award, Anthony Award, Dilys Award). Celosvětově prodal Harlan Coben více než 70 milionů výtisků knih. ● Žije s manželkou a čtyřmi dětmi v městečku Ridgewood ve státě New Jersey. ● Napínavé krimithrillery Harlana Cobena vycházejí v Česku od roku 2002. Postupně to byly romány Nikomu ani slovo (2002), Teď, nebo nikdy (2003), Nadobro ztracený (2003), Podrazák (2005), Mrtvá z Nevady (2006), Temné lesy (2008), Drž se (2009), Schůzka v Paříži (2010), Přistižen (2012), Šest let(2014), Chybíš mi (2015), Cizinec (2016), Smrt v zádech (2017), Nenech to být (2018) a Chlapec z lesů (2020).

Obě knihy vydává Kalibr, koupit je můžete mj. na booktook.cz.


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

Přemýšlíte, co číst příští týden?

Přemýšlíte, co číst příští týden?

Autor: -mav-, Datum: 20. 9. 2021 10:00

Pokud máte rádi příběhy pro ženy, určitě vás zaujme novinky mladé české autorky, která přemýšlí,…

Čtení na neděli

Čtení na neděli

Autor: -mav-, Datum: 12. 9. 2021 11:00

Navštivte s námi tajemné místo uprostřed alpských lesů, které je opředené znepokojivými pověstmi,…

Pro šikovné kluky i holčičky

Pro šikovné kluky i holčičky

Autor: -red-, Datum: 5. 9. 2021 11:00

Potěšte děti nebo vnoučata skvělou skládačkou puzzle. Určitě se budete skvěle bavit s nimi.

S úsměvem jde všechno líp!

S úsměvem jde všechno líp!

Autor: -mav-, Datum: 30. 8. 2021 15:00

Venku pandemie, doma blázinec – a hlavně dobrá nálada! Dvě knihy povídek českých autorů dávají…

Konec srpna s českými knihami

Konec srpna s českými knihami

Autor: -mav-, Datum: 26. 8. 2021 10:00

Knižní novinky od českých autorů na vás už čekají!

Srpnové knihy pro děti

Srpnové knihy pro děti

Autor: -mav-, Datum: 20. 8. 2021 15:00

Tři zajímavé knížky, které vaše děti a vnoučata rozhodně potěší!

Knižní novinky konce prázdnin

Knižní novinky konce prázdnin

Autor: -mav-, Datum: 16. 8. 2021 10:00

Nabízíme život sportovní legendy napsaný podle filmového scénáře, fascinující osudy tajných agentek…

Trojlístek knižních novinek na vás už čeká

Trojlístek knižních novinek na vás už čeká

Autor: -mav-, Datum: 9. 8. 2021 15:00

Tentokrát je to nová kniha držitelky Pulitzerovy ceny, neobyčejný příběh vyprávěný jedním obyčejným…

Tip šéfredaktorky

Příběh Katky (40): Posedlost uklízením

12. 9. 2021 0:05 autor podle příběhu Kateřiny V. napsala Alžběta Morávková