Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Leden, za kamna vlezem! A určitě s knížkou...
Volný čas / Zajímavé knihy

Leden, za kamna vlezem! A určitě s knížkou...

datum: 26. 1. 2021 10:00 autor: -red-
Vinylový detektiv opět v akci a Cizinec v novém vydání s filmovou obálkou.

Andrew Cartmel: Všechny kočky milují Valerianu Bydlí se dvěma kočkami, prvotřídním gramofonem, velkou sbírkou jazzových nahrávek a na živobytí pro sebe i obě ochočené šelmy si vydělává jako „vinylový detektiv". Nenechte se zmýlit, o vzrušení a nebezpečí není v jeho profesi nouze! Občas jde dokonce i o život…

Když se mu na prahu objeví nesourodá dvojice v podobě bratra tragicky zesnulé zpěvačky Valeriany a mladé senzacechtivé novinářky, roztáčí se kolotoč intrik, poštovních koček, podezřelých úmrtí včetně jedné hlídací husy a život ohrožujících halucinogenních zážitků. Zemřela Valeriana skutečně přirozenou smrtí rockových muzikantů, tedy sebevraždou po požití štědré dávky drog...? A nahrála na svůj ztracený poslední singl tajný vzkaz nebo temnou mši, jak se šeptá v kruzích milovníků vinylu...? Odhalí jeho nalezení, co se stalo se zmizelým zpěvaččiným synem...? Ocitli se snad náš hrdina se svou vynalézavou přítelkyní Nevadou opět přímo v hledáčku zločinců, kteří se nezastaví před ničím?

Druhý díl volné detektivní série od spoluautora scénáře legendárního seriálu Dr. Who. Volně navazuje na předchozí detektivní román Poslední deska.

Andrew Cartmel (*1958) je britský scenárista, spisovatel a úspěšný stand-up komik. ● Do britské popkultury se navěky zapsal svou prací na seriálech Dr. Who a Torchwood. ● Spolu s Benem Aaronovitchem píše také komiksové příběhy ze světa Řek Londýna. ● Svou zálibu v kvalitním rocku, jazzu a vůbec elpíčkách všeho druhu, kočkách a starém dobrém Londýně naplno využil v sérii uvolněných, přesto ale napínavých detektivek o Vinylovém detektivovi – pohodáři, který se živí vyhledáváním vzácných desek a stále se mu do toho pletou vrazi, spiknutí nebo nejrůznější blázni... Ale také krásná Nevada. ● První příběh Vinylového detektiva vyšel pod názvem Poslední deska (č. 2017), druhý se jmenuje Všechny kočky milují Valerianu (č. 2021).


Harlan Coben: Cizinec Po úspěchu osmidílného seriálu Cizinec, jež vznikl podle stejnojmenné knižní předlohy Harlana Cobena z roku 2015 (č. 2016) vloni na Netflixu, vychází nyní tento úspěšný thriller. 

Příběh odehrávající se na pozadí každodenních rodinných vztahů brilantně popisuje, jak se mohou dobře míněné lži v cizích rukou změnit ve smrtící pasti. Cizinec se vynoří odnikud – možná v baru, možná na parkovišti, možná v supermarketu. Nikdo ho nezná. Nikomu není jasné, proč to dělá. Ale informace, které má, se nedají popřít. Zašeptá vám do ucha pár slov, rozmetá jimi váš svět na kousky a zmizí. Adam Price to právě zažil – ideální manželství, dva skvělí synové, velký dům, výborná práce… Pak mu ale cizinec prozradil tajemství o minulosti jeho ženy Corinne a Adamova iluze dokonalého života se rozplyne, jako by snad ani nikdy neexistovala. Čím hlouběji se však Adam noří do odhalení Corinniny zrady, tím víc mu dochází, že za vším stojí někdo, kdo se rozhodl některým lidem životy nejen ničit, ale i brát…

Za účelem seriálového zpracování byly pozměněny některé vlastnosti hlavních hrdinů. Například postava Cizince, kterou v knize představuje muž, je v seriálu žena. „Když jsme začali hledat představitele hlavní role, muži prostě nefungovali. Nevypadalo to dobře a něco tomu chybělo. Jakmile jsem však uviděl Hannah John-Kamen, jak se role ujala, bylo mi jasné, že to je to pravé. Je trochu v pohodě, trochu narušená, a především zajímavá a tajemná. Je to skvělá herečka a s Richardem Armitagem si prostě sedli,“ vysvětluje Harlan Coben, který se podílel i na seriálovém scénáři.

Harlan Coben (*1962) je absolvent politologických studií a úspěšný autor kriminálně laděných příběhů. ● Napsal více než 30 knih, které vycházejí ve 44 jazycích a přinesly mu mnoho žánrových cen (mj. Edgar Award, Shamus Award, Anthony Award, Dilys Award). Celosvětově prodal Harlan Coben více než 70 milionů výtisků knih. ● Žije s manželkou a čtyřmi dětmi v městečku Ridgewood ve státě New Jersey. ● Napínavé krimithrillery Harlana Cobena vycházejí v Česku od roku 2002. Postupně to byly romány Nikomu ani slovo (2002), Teď, nebo nikdy (2003), Nadobro ztracený (2003), Podrazák (2005), Mrtvá z Nevady (2006), Temné lesy (2008), Drž se (2009), Schůzka v Paříži (2010), Přistižen (2012), Šest let(2014), Chybíš mi (2015), Cizinec (2016), Smrt v zádech (2017), Nenech to být (2018) a Chlapec z lesů (2020).

Obě knihy vydává Kalibr, koupit je můžete mj. na booktook.cz.


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

Trochu knižní romantiky na den sv. Valentýna

Trochu knižní romantiky na den sv. Valentýna

Autor: -mav-, Datum: 13. 2. 2024 14:46

Nejen na svátek všech zamilovaných se rádi začteme do příběhů plných romatiky a lásky.

Knihy, které vás dostanou

Knihy, které vás dostanou

Autor: -mav-, Datum: 7. 2. 2024 19:55

Knižní novinky vás pohladí na duši a přenesou vás do světa příběhů plných fantazie i napětí.

Příručka whisky: Kniha přímo ideální na konec roku

Příručka whisky: Kniha přímo ideální na konec roku

Autor: -mav-, Datum: 31. 12. 2023 10:25

Pokud chcete ocenit a pochopit whisky a jedinečnou kulturu, která se kolem ní vytvořila (a to nejen…

Vánoční svátky s knihou

Vánoční svátky s knihou

Autor: -mav-, Datum: 20. 12. 2023 14:43

Plánujete prožít vánoční svátky v klidu a s knihou? Máme pro vás tipy na knižní novinky.

Romantické vánoční čtení

Romantické vánoční čtení

Autor: -mav-, Datum: 14. 12. 2023 13:33

Příběhy plné lásky a romantiky, tak to je přesně to, co ženy rády najdou pod stromečkem.

Mrazivé dny jsou jako stvořené k četbě mrazivých thrillerů

Mrazivé dny jsou jako stvořené k četbě mrazivých thrillerů

Autor: -mav-, Datum: 7. 12. 2023 9:40

Tři napínavé knižní novinky pro předvánoční zimní čas.

Knížky jsou skvělý vánoční dárek

Knížky jsou skvělý vánoční dárek

Autor: -mav-, Datum: 30. 11. 2023 10:00

Přemýšlíte, co koupit jako dárek? Knihou nezklamete.

Novinky posledního listopadového týdne

Novinky posledního listopadového týdne

Autor: -mav-, Datum: 23. 11. 2023 21:30

Nejlepším dárkem pod stromečkem jsou knížky. Potěší každého a my pro vás máme tipy na novinky.

Tip šéfredaktorky

KVÍZ: Znáte francouzskou kuchyni?

14. 1. 2024 14:50 autor -jav-