Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Leden, za kamna vlezem! A určitě s knížkou...
Volný čas / Zajímavé knihy

Leden, za kamna vlezem! A určitě s knížkou...

datum: 26. 1. 2021 10:00 autor: -red-
Vinylový detektiv opět v akci a Cizinec v novém vydání s filmovou obálkou.

Andrew Cartmel: Všechny kočky milují Valerianu Bydlí se dvěma kočkami, prvotřídním gramofonem, velkou sbírkou jazzových nahrávek a na živobytí pro sebe i obě ochočené šelmy si vydělává jako „vinylový detektiv". Nenechte se zmýlit, o vzrušení a nebezpečí není v jeho profesi nouze! Občas jde dokonce i o život…

Když se mu na prahu objeví nesourodá dvojice v podobě bratra tragicky zesnulé zpěvačky Valeriany a mladé senzacechtivé novinářky, roztáčí se kolotoč intrik, poštovních koček, podezřelých úmrtí včetně jedné hlídací husy a život ohrožujících halucinogenních zážitků. Zemřela Valeriana skutečně přirozenou smrtí rockových muzikantů, tedy sebevraždou po požití štědré dávky drog...? A nahrála na svůj ztracený poslední singl tajný vzkaz nebo temnou mši, jak se šeptá v kruzích milovníků vinylu...? Odhalí jeho nalezení, co se stalo se zmizelým zpěvaččiným synem...? Ocitli se snad náš hrdina se svou vynalézavou přítelkyní Nevadou opět přímo v hledáčku zločinců, kteří se nezastaví před ničím?

Druhý díl volné detektivní série od spoluautora scénáře legendárního seriálu Dr. Who. Volně navazuje na předchozí detektivní román Poslední deska.

Andrew Cartmel (*1958) je britský scenárista, spisovatel a úspěšný stand-up komik. ● Do britské popkultury se navěky zapsal svou prací na seriálech Dr. Who a Torchwood. ● Spolu s Benem Aaronovitchem píše také komiksové příběhy ze světa Řek Londýna. ● Svou zálibu v kvalitním rocku, jazzu a vůbec elpíčkách všeho druhu, kočkách a starém dobrém Londýně naplno využil v sérii uvolněných, přesto ale napínavých detektivek o Vinylovém detektivovi – pohodáři, který se živí vyhledáváním vzácných desek a stále se mu do toho pletou vrazi, spiknutí nebo nejrůznější blázni... Ale také krásná Nevada. ● První příběh Vinylového detektiva vyšel pod názvem Poslední deska (č. 2017), druhý se jmenuje Všechny kočky milují Valerianu (č. 2021).


Harlan Coben: Cizinec Po úspěchu osmidílného seriálu Cizinec, jež vznikl podle stejnojmenné knižní předlohy Harlana Cobena z roku 2015 (č. 2016) vloni na Netflixu, vychází nyní tento úspěšný thriller. 

Příběh odehrávající se na pozadí každodenních rodinných vztahů brilantně popisuje, jak se mohou dobře míněné lži v cizích rukou změnit ve smrtící pasti. Cizinec se vynoří odnikud – možná v baru, možná na parkovišti, možná v supermarketu. Nikdo ho nezná. Nikomu není jasné, proč to dělá. Ale informace, které má, se nedají popřít. Zašeptá vám do ucha pár slov, rozmetá jimi váš svět na kousky a zmizí. Adam Price to právě zažil – ideální manželství, dva skvělí synové, velký dům, výborná práce… Pak mu ale cizinec prozradil tajemství o minulosti jeho ženy Corinne a Adamova iluze dokonalého života se rozplyne, jako by snad ani nikdy neexistovala. Čím hlouběji se však Adam noří do odhalení Corinniny zrady, tím víc mu dochází, že za vším stojí někdo, kdo se rozhodl některým lidem životy nejen ničit, ale i brát…

Za účelem seriálového zpracování byly pozměněny některé vlastnosti hlavních hrdinů. Například postava Cizince, kterou v knize představuje muž, je v seriálu žena. „Když jsme začali hledat představitele hlavní role, muži prostě nefungovali. Nevypadalo to dobře a něco tomu chybělo. Jakmile jsem však uviděl Hannah John-Kamen, jak se role ujala, bylo mi jasné, že to je to pravé. Je trochu v pohodě, trochu narušená, a především zajímavá a tajemná. Je to skvělá herečka a s Richardem Armitagem si prostě sedli,“ vysvětluje Harlan Coben, který se podílel i na seriálovém scénáři.

Harlan Coben (*1962) je absolvent politologických studií a úspěšný autor kriminálně laděných příběhů. ● Napsal více než 30 knih, které vycházejí ve 44 jazycích a přinesly mu mnoho žánrových cen (mj. Edgar Award, Shamus Award, Anthony Award, Dilys Award). Celosvětově prodal Harlan Coben více než 70 milionů výtisků knih. ● Žije s manželkou a čtyřmi dětmi v městečku Ridgewood ve státě New Jersey. ● Napínavé krimithrillery Harlana Cobena vycházejí v Česku od roku 2002. Postupně to byly romány Nikomu ani slovo (2002), Teď, nebo nikdy (2003), Nadobro ztracený (2003), Podrazák (2005), Mrtvá z Nevady (2006), Temné lesy (2008), Drž se (2009), Schůzka v Paříži (2010), Přistižen (2012), Šest let(2014), Chybíš mi (2015), Cizinec (2016), Smrt v zádech (2017), Nenech to být (2018) a Chlapec z lesů (2020).

Obě knihy vydává Kalibr, koupit je můžete mj. na booktook.cz.


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

Vyberte si z knižních novinek

Vyberte si z knižních novinek

Autor: -mav-, Datum: 15. 11. 2022 14:00

Vybrali jsme pro vás román jihoafrického prozaika oceněný Bookerovou cenou, pro ženy psychologický…

O víkendu bude pršet, to je ideální doba na čtení!

O víkendu bude pršet, to je ideální doba na čtení!

Autor: -mav-, Datum: 4. 11. 2022 14:00

Navštivte s námi kouzelný svět vůní a krásy, ponořte se do strhujícího příběhu lásky, která se…

Knihy pro poučení i pobavení

Knihy pro poučení i pobavení

Autor: -mav-, Datum: 28. 10. 2022 11:20

Začtěte se do příběhu manželů v běhu, motivátorů a autorů úspěšného běžeckého blogu Running2. …

5 knižních novinek pro děti

5 knižních novinek pro děti

Autor: -mav-, Datum: 21. 10. 2022 11:00

Špaček Kamil, hrdinové Disneyho pohádek, příběh psí slečny Shelby, ale i biblické příběhy nebo…

Princ Mamánek se vrací

Princ Mamánek se vrací

Autor: -mav-, Datum: 19. 10. 2022 10:00

Původní kniha herce Jana Budaře Princ Mamánek nyní vychází s exkluzivními fotkami z natáčení…

Podzim s trochou tajemna

Podzim s trochou tajemna

Autor: -mav-, Datum: 13. 10. 2022 10:50

Večer tma, pošmourno a Halloween za dveřmi – podzim už je v plné síle a s ním i večery v křesle s…

Napínavé knihy, které napsaly ženy

Napínavé knihy, které napsaly ženy

Autor: -mav-, Datum: 4. 10. 2022 15:00

Hlásí se královna skandinávské krimi, nový román vydala i bestsellerová autorka napínavých knih a…

Vyberte si knížku a pročtěte se deštivými dny!

Vyberte si knížku a pročtěte se deštivými dny!

Autor: -mav-, Datum: 28. 9. 2022 11:00

A co právě vychází? Úžasný příběh slovenské fenomenální sportovkyně s doslovem Zuzany Čaputové. O…

Tip šéfredaktorky

SOUTĚŽ: Vyhrajte DÁREK PRO KUTILA

29. 11. 2022 16:00 autor -red-