Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Knihy pro poučení i pobavení
archiv redakce
Volný čas / Zajímavé knihy

Knihy pro poučení i pobavení

datum: 28. 10. 2022 11:20 autor: -mav-
Začtěte se do příběhu manželů v běhu, motivátorů a autorů úspěšného běžeckého blogu Running2. Sezname se s moderními českými dějinami tak, jak je neznáte. V další knize zase najdete odpovědi na otázku, jak je lehké se ve všem dočista ztratit.

Soňa Hrabec Kotulková, Michal Hrabec: Manželé v běhu Jsou dva a jsou sví. Ona je Býk a on Beran. Ona dámička, která odjakživa nesnášela běhání i soutěžení. On kluk, co běhal každý den do školy a taky závodil. Ona byla odjakživa samá ruka, samá noha a snědla toho víc než všichni chlapi v rodině. On se sportem praštil v pubertě a postupně se projedl k váze menšího slona, takže bez zadýchání nevyšel ani schody.

Stačila jedna pracovní porada v redakci a svět se jim obrátil naruby. Soňa jako mávnutím kouzelného proutku vyměnila podpatky, sukně a parfémy za tenisky a zpocená trička. A zanedlouho se účastnila závodů, nad kterými zůstává rozum stát.

Michal potřeboval zhubnout, a tak se k běhu zase vrátil. Šlo to pomalu, ale každý krůček a shozený gram ho posouval dále k cíli – k maratonům, ultraběhům, a nakonec až k minus čtyřiceti kilům. A pak se na jednom závodě potkali. Zajímá vás, proč Michal po půlmaratonu oněměl, jaké byly jejich společné tréninky a co to znamená mít svatbu na největším běžeckém závodě u nás...?

Soňa Hrabec Kotulková sice vystudovala střední umělecko-průmyslovou školu v Ostravě a pedagogickou fakultu s oborem učitelství pro ZUŠ v Olomouci, ale její profesní život ji zavedl někam úplně jinam – píše a pracuje jako redaktorka na volné noze. ● Jejím oborem jsou kosmetické, sportovní a lifestylové články. ● Běhat sice začala úplnou náhodou, avšak ta ji naprosto obrátila život naruby – našla tak svůj velký koníček, životni lásku i akční styl života. ● Michal Hrabec byl do svých 14 let nadějným sportovcem, pak ale přišel zlom, a ač se stále považoval za sportovce, stal se z něj typický manažer, kterého více zajímají čísla než vlastni život. ● Až zdravotní problémy ho donutily znovu se hýbat a začít si plnit své sny. To byl teprve začátek cesty, která ho přivedla k jeho lásce a změnila i pohled na vše kolem. ● Nyní Michal pracuje jako redaktor, konzultant a řídí i svůj zdravotnický start-up. ● Oba miluji cestováni, hory a ultra běžecké výzvy. ●O všem, a hlavně o běháni, píšou už několik let úspěšný běžecky blog Running2.cz.

Knihu Manželé v běhu vydává nakladatelství Ikar.


Markéta Lukášková: Co vás v dějáku nenaučili Originální „učebnice“, jakou jste ještě neviděli. Pamatujete na školní dějepis? Vždycky končil druhou světovou. Jenže právě to, co nás v dějáku nenaučili, ovlivnilo naše životy nejvíc.

Jak se komunisté dostali k moci, že propaganda byla i v seriálech, že politika do sportu bohužel vždycky patřila nebo že lidé utíkali ze země v nafukovacím balonu. Nečekejte hromadu dat, ale skutečné příběhy i náladu tehdejší doby. Obojí je důležité znát, protože národ, který nezná svou historii, je odsouzen k tomu ji opakovat.

Markéta Lukášková pochází z Českých Budějovic. Působila jako redaktorka časopisů Týden, Maxim, Faktor S, vedla Reflex.cz. ● Se svou prvotinou Losos v kaluži objela republiku v rámci divadelního projektu Listování a napsala podle ní scénář, který čeká na filmové zpracování. ● Následovaly knihy Panda v nesnázíchInTyMně a Vlaštovka v bublině a Majonéza k snídani. ● Na podzim roku 2020 začala publikovat populární podcast Příběh, který se opravdu stal přinášející méně známé epizody z českých i světových dějin.

Originální zpracování historických událostí Co vás v dějáku nenaučili vydává nakladatelství Motto.


Zuzana Hubeňáková: Chameleon v lentilkách Filozofické zamyšlení, šokující odhalení nebo návod, jak se zbavit nadbytečných kil či mšic – nic z toho v této knize nejspíš nenajdete. Co byste v ní ovšem najít mohli, je pobavení a pár zajímavých střípků z práce a života redaktorky.

V neposlední řadě v ní naleznete strany 24, 48 a 52. Kdo je nenajde, nechť prosím knihu reklamuje. Kromě těchto dechberoucích výhod je tento svazek natolik sympatického formátu, že když se dá do neprůhledného obalu, můžete tvrdit, že jsou to citáty Dostojevského. Nebo s ním utlučete komára.

Pokud jste občas v životě ztracení jak chameleon v lentilkách, pak jste ideálními čtenáři této knihy. Ztracení zůstanete sice pořád, ale třeba vám to na chviličku bude trochu jedno.

Zuzana Hubeňáková (* 1980) je liberecká spisovatelka, která začínala jako blogerka. V roce 2014 zvítězila v prestižní soutěži Blogerka roku a v několika dalších ročnících na ni byla nominována. ● Do povědomí širší čtenářské obce se dostala díky spolupráci s Dominikem Landsmanem na Deníčku moderního páru. ● Úspěch a řadu pozitivních ohlasů zaznamenaly také její další knihy: Vstupte bez klepání, Postřehy teplákové bohyně, Žena na tahu, Nejhezčí mezi krávami a román Můj bratr Albatros a jiná rodinná zvěrstva. ● Knížky Zuzany Hubeňákově jsou známé tím, že přinášejí vtipný, odlehčený pohled nejen na věci nezvyklé, ale i na ty běžné, všednodenní a všudypřítomné.

Nový soubor povídek Zuzany Hubeňákové vydává vydává nakladatelství Ikar.


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

Novinky posledního listopadového týdne

Novinky posledního listopadového týdne

Autor: -mav-, Datum: 23. 11. 2023 21:30

Nejlepším dárkem pod stromečkem jsou knížky. Potěší každého a my pro vás máme tipy na novinky.

Darujte pod stromeček knihy

Darujte pod stromeček knihy

Autor: -mav-, Datum: 17. 11. 2023 12:31

Dárky vybírejte v klidu už teď a nezapomeňte se porozhlédnout po dobrých knihách.

Příběhy inspirované historií

Příběhy inspirované historií

Autor: -mav-, Datum: 31. 10. 2023 16:30

Pojďte se s námi prostřednictvím novým knih ponořit do historie dávné i té staré jen několik…

Napínavé knížky tohoto týdne

Napínavé knížky tohoto týdne

Autor: -mav-, Datum: 25. 10. 2023 15:00

Tři knihy plné napětí a zločinu od renomovaných autorů vám určitě zpříjemní podzimní dny a večery.

Knižní novinky plné lásky a romantiky

Knižní novinky plné lásky a romantiky

Autor: -mav-, Datum: 23. 10. 2023 19:02

Čtení krásných příběhů nikdy neomrzí. Máme tu pro vás tři novinky.

Romantický podzim

Romantický podzim

Autor: -mav-, Datum: 18. 10. 2023 10:00

Podzim přeje romantickým příběhům. A máme tu pro vás ty nové...

Novinky českých autorek

Novinky českých autorek

Autor: -mav-, Datum: 16. 10. 2023 19:33

Tentokrát vám představujeme knižní novinky, jejichž autory jsou české spisovatelky.

České knihy od českých autorů

České knihy od českých autorů

Autor: -mav-, Datum: 29. 9. 2023 19:30

Knižní novinky od českých autorů.

Tip šéfredaktorky

SOUTĚŽ o 3 balíčky doplňků stravy na podporu imunity, každý za 900 Kč

23. 11. 2023 19:58 autor -mav-