Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Knihy pro poučení i pobavení
archiv redakce
Volný čas / Zajímavé knihy

Knihy pro poučení i pobavení

datum: 28. 10. 2022 11:20 autor: -mav-
Začtěte se do příběhu manželů v běhu, motivátorů a autorů úspěšného běžeckého blogu Running2. Sezname se s moderními českými dějinami tak, jak je neznáte. V další knize zase najdete odpovědi na otázku, jak je lehké se ve všem dočista ztratit.

Soňa Hrabec Kotulková, Michal Hrabec: Manželé v běhu Jsou dva a jsou sví. Ona je Býk a on Beran. Ona dámička, která odjakživa nesnášela běhání i soutěžení. On kluk, co běhal každý den do školy a taky závodil. Ona byla odjakživa samá ruka, samá noha a snědla toho víc než všichni chlapi v rodině. On se sportem praštil v pubertě a postupně se projedl k váze menšího slona, takže bez zadýchání nevyšel ani schody.

Stačila jedna pracovní porada v redakci a svět se jim obrátil naruby. Soňa jako mávnutím kouzelného proutku vyměnila podpatky, sukně a parfémy za tenisky a zpocená trička. A zanedlouho se účastnila závodů, nad kterými zůstává rozum stát.

Michal potřeboval zhubnout, a tak se k běhu zase vrátil. Šlo to pomalu, ale každý krůček a shozený gram ho posouval dále k cíli – k maratonům, ultraběhům, a nakonec až k minus čtyřiceti kilům. A pak se na jednom závodě potkali. Zajímá vás, proč Michal po půlmaratonu oněměl, jaké byly jejich společné tréninky a co to znamená mít svatbu na největším běžeckém závodě u nás...?

Soňa Hrabec Kotulková sice vystudovala střední umělecko-průmyslovou školu v Ostravě a pedagogickou fakultu s oborem učitelství pro ZUŠ v Olomouci, ale její profesní život ji zavedl někam úplně jinam – píše a pracuje jako redaktorka na volné noze. ● Jejím oborem jsou kosmetické, sportovní a lifestylové články. ● Běhat sice začala úplnou náhodou, avšak ta ji naprosto obrátila život naruby – našla tak svůj velký koníček, životni lásku i akční styl života. ● Michal Hrabec byl do svých 14 let nadějným sportovcem, pak ale přišel zlom, a ač se stále považoval za sportovce, stal se z něj typický manažer, kterého více zajímají čísla než vlastni život. ● Až zdravotní problémy ho donutily znovu se hýbat a začít si plnit své sny. To byl teprve začátek cesty, která ho přivedla k jeho lásce a změnila i pohled na vše kolem. ● Nyní Michal pracuje jako redaktor, konzultant a řídí i svůj zdravotnický start-up. ● Oba miluji cestováni, hory a ultra běžecké výzvy. ●O všem, a hlavně o běháni, píšou už několik let úspěšný běžecky blog Running2.cz.

Knihu Manželé v běhu vydává nakladatelství Ikar.


Markéta Lukášková: Co vás v dějáku nenaučili Originální „učebnice“, jakou jste ještě neviděli. Pamatujete na školní dějepis? Vždycky končil druhou světovou. Jenže právě to, co nás v dějáku nenaučili, ovlivnilo naše životy nejvíc.

Jak se komunisté dostali k moci, že propaganda byla i v seriálech, že politika do sportu bohužel vždycky patřila nebo že lidé utíkali ze země v nafukovacím balonu. Nečekejte hromadu dat, ale skutečné příběhy i náladu tehdejší doby. Obojí je důležité znát, protože národ, který nezná svou historii, je odsouzen k tomu ji opakovat.

Markéta Lukášková pochází z Českých Budějovic. Působila jako redaktorka časopisů Týden, Maxim, Faktor S, vedla Reflex.cz. ● Se svou prvotinou Losos v kaluži objela republiku v rámci divadelního projektu Listování a napsala podle ní scénář, který čeká na filmové zpracování. ● Následovaly knihy Panda v nesnázíchInTyMně a Vlaštovka v bublině a Majonéza k snídani. ● Na podzim roku 2020 začala publikovat populární podcast Příběh, který se opravdu stal přinášející méně známé epizody z českých i světových dějin.

Originální zpracování historických událostí Co vás v dějáku nenaučili vydává nakladatelství Motto.


Zuzana Hubeňáková: Chameleon v lentilkách Filozofické zamyšlení, šokující odhalení nebo návod, jak se zbavit nadbytečných kil či mšic – nic z toho v této knize nejspíš nenajdete. Co byste v ní ovšem najít mohli, je pobavení a pár zajímavých střípků z práce a života redaktorky.

V neposlední řadě v ní naleznete strany 24, 48 a 52. Kdo je nenajde, nechť prosím knihu reklamuje. Kromě těchto dechberoucích výhod je tento svazek natolik sympatického formátu, že když se dá do neprůhledného obalu, můžete tvrdit, že jsou to citáty Dostojevského. Nebo s ním utlučete komára.

Pokud jste občas v životě ztracení jak chameleon v lentilkách, pak jste ideálními čtenáři této knihy. Ztracení zůstanete sice pořád, ale třeba vám to na chviličku bude trochu jedno.

Zuzana Hubeňáková (* 1980) je liberecká spisovatelka, která začínala jako blogerka. V roce 2014 zvítězila v prestižní soutěži Blogerka roku a v několika dalších ročnících na ni byla nominována. ● Do povědomí širší čtenářské obce se dostala díky spolupráci s Dominikem Landsmanem na Deníčku moderního páru. ● Úspěch a řadu pozitivních ohlasů zaznamenaly také její další knihy: Vstupte bez klepání, Postřehy teplákové bohyně, Žena na tahu, Nejhezčí mezi krávami a román Můj bratr Albatros a jiná rodinná zvěrstva. ● Knížky Zuzany Hubeňákově jsou známé tím, že přinášejí vtipný, odlehčený pohled nejen na věci nezvyklé, ale i na ty běžné, všednodenní a všudypřítomné.

Nový soubor povídek Zuzany Hubeňákové vydává vydává nakladatelství Ikar.


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

Knížky pod vánočním stromečkem

Knížky pod vánočním stromečkem

Autor: -mav-, Datum: 30. 11. 2022 14:30

Nový román od autora slavného Předčítače, další napínavý thriller z právnického prostředí a…

Vyberte si z knižních novinek

Vyberte si z knižních novinek

Autor: -mav-, Datum: 15. 11. 2022 14:00

Vybrali jsme pro vás román jihoafrického prozaika oceněný Bookerovou cenou, pro ženy psychologický…

O víkendu bude pršet, to je ideální doba na čtení!

O víkendu bude pršet, to je ideální doba na čtení!

Autor: -mav-, Datum: 4. 11. 2022 14:00

Navštivte s námi kouzelný svět vůní a krásy, ponořte se do strhujícího příběhu lásky, která se…

5 knižních novinek pro děti

5 knižních novinek pro děti

Autor: -mav-, Datum: 21. 10. 2022 11:00

Špaček Kamil, hrdinové Disneyho pohádek, příběh psí slečny Shelby, ale i biblické příběhy nebo…

Princ Mamánek se vrací

Princ Mamánek se vrací

Autor: -mav-, Datum: 19. 10. 2022 10:00

Původní kniha herce Jana Budaře Princ Mamánek nyní vychází s exkluzivními fotkami z natáčení…

Podzim s trochou tajemna

Podzim s trochou tajemna

Autor: -mav-, Datum: 13. 10. 2022 10:50

Večer tma, pošmourno a Halloween za dveřmi – podzim už je v plné síle a s ním i večery v křesle s…

Napínavé knihy, které napsaly ženy

Napínavé knihy, které napsaly ženy

Autor: -mav-, Datum: 4. 10. 2022 15:00

Hlásí se královna skandinávské krimi, nový román vydala i bestsellerová autorka napínavých knih a…

Vyberte si knížku a pročtěte se deštivými dny!

Vyberte si knížku a pročtěte se deštivými dny!

Autor: -mav-, Datum: 28. 9. 2022 11:00

A co právě vychází? Úžasný příběh slovenské fenomenální sportovkyně s doslovem Zuzany Čaputové. O…

Tip šéfredaktorky

SOUTĚŽ: Vyhrajte DÁREK PRO KUTILA

29. 11. 2022 16:00 autor -red-