Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Knihy pro dobrou náladu
archiv redakce
Volný čas / Zajímavé knihy

Knihy pro dobrou náladu

datum: 12. 4. 2021 15:00 autor: -mav-
Velkolepé finále kavárenské ságy a pokračování Dívky na útěku.

Anne Jacobsová alias Marie Lamballe: Kavárna U Anděla – Dcery naděje Právě vychází třetí a poslední díl úspěšné ságy Kavárna u Anděla německé autorky Anne Jacobsové alias Marie Lamballe.

Wiesbaden, rok 1959. Kavárnu U Anděla nyní vede dcera Hilda a vnáší do tradičního domu svěží vítr. Skutečnou šťastnou hvězdou se pro podnik stává nový cukrář, jehož svůdné dortové kreace lákají čím dál víc hostů.

Hilda a její sestřenice Luisa však mají obavy o své osobní štěstí. Zatímco Hildin Jean-Jacques tráví poslední dobou hodně času s půvabnou Francouzkou, která vypomáhá v jeho vinařství, zdá se, že Luisin manžel Fritz před ní něco tají.Když náhle dorazí dopis, který znovu otevře staré rány z doby války, je to výzva pro každého člena rodiny. Jde totiž o další existenci kavárny U Anděla...

Anne Jacobsová alias Marie Lamballe (*1941) se narodila a vyrůstala ve Wiesbadenu. Vystudovala hudbu, literaturu a jazyky, po ukončení studia působila jako profesorka na gymnáziu, nějakou dobu pracovala i v knihkupectví. ● Po svém otci Kurtu Sellnickovi, známém autorovi četných divadelních her, zdědila literární talent, a tak se už záhy po studiu pokoušela psát; zpočátku krátké příběhy, později divadelní hry, scénáře a posléze romány. Cesta k jejich uveřejnění byla dlouhá a trnitá, ale nevzdala to. ● Je přesvědčená, že každý rukopis, byť by skončil v šuplíku, má smysl a svým způsobem posune autora o kus dál. ● Do dnešní doby jí vyšlo kolem dvaceti románů v několika předních nakladatelstvích doma i v zahraničí, kde tradičně figurují mezi bestsellery. ● Mezi čtenářsky nejúspěšnější patří ságy Panský dům (2017–2018, připravuje se 4. díl) a Venkovské sídlo (2019–2020). Pod pseudonymem Marie Lamballe napsala trilogii Kavárna U Anděla, strhující příběh jedné kavárenské dynastie v proměnách 20. století.

Závěrečný díl Kavárny U Anděla – Dcery naděje vydává Ikar. Knihu můžete mj. koupit na booktook.cz. K dostání jsou i dva předchozí díly.


Joanna Reesová: Cizinka v Paříži  Paříž, 1928. Po útěku z Londýna do kontinentální Evropy si Vita Caseyová zařídila nový život: nechce k sobě přitahovat pozornost, a tak pracuje jako garderobiérka v kabaretu, kde s frivolním tanečním souborem vystupuje její přítelkyně Nancy.

Společně objevují vzrušující svět divokých večírků, jazzu a drog. Navzdory zábavnému, požitkářskému životnímu stylu však Vita touží po řádné profesionální dráze a návratu ke svému snu navrhovat spodní prádlo.

Když se jí naskytne příležitost pracovat pro proslulou návrhářku Jenny Sacerdoteovou, Vita po ní bez rozmyslu skočí a setkává se se zcela jinou sortou pařížské společnosti... a zanedlouho na tom nejpřekvapivějším místě vykvete romantický vztah.

Nancy, ponechaná sama sobě, však upadá do drogové závislosti a Vita musí svou kamarádku zachránit. Může ale opravdu věřit všem, kteří jí nabízejí pomoc? Vždyť doma v Anglii stále žijí lidé, kteří si přejí její krach, a chtějí, aby zaplatila za minulost, před níž utekla. A nezdráhají se ji pronásledovat i za do města světel.

Joanna Rees nebo také Josie Lloyd (1969) žije v Brightonu s manželem a spisovatelským partnerem, Emlyne Reesem. Mají 3 dcery teenagerky. ● Vystudovala angličtinu a drama na Goldsmiths’ College v Londýně, pak pracovala v agentuře na podporu prodeje. ● Bylo jí 25, když sekla s prací, prodala auto, rozešla se s přítelem, odstěhovala se z bytu, pořídila si levný počítač a pokoj u kamaráda a napsala svou první novelu It Could Be You. ● Pak potkala muže, kterého si později vzala. ● V té době oba psali svou druhou knihu napadlo je, že by další mohli napsat spolu, novelu o svých osamělých životech. ● Jednu kapitolu by napsal on z mužského pohledu a jednu ona z ženského. ● Tak vznikla kniha Come Together (Přelétavé známosti), která se stala bestselerem a byla přeložena do 26 jazyků. Psaní novely o randění je natolik sblížilo, že se v roce 1999 vzali.

Cizinka v Paříži je druhý díl historické trilogie, volně navazující na román Dívka na útěku. Vydala Metafora.


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

Vyberte si knížku a pročtěte se deštivými dny!

Vyberte si knížku a pročtěte se deštivými dny!

Autor: -mav-, Datum: 28. 9. 2022 11:00

A co právě vychází? Úžasný příběh slovenské fenomenální sportovkyně s doslovem Zuzany Čaputové. O…

Rok 2023 s humorem: Diář Petry Nesvačilové a Hanky Vagnerové

Rok 2023 s humorem: Diář Petry Nesvačilové a Hanky Vagnerové

Autor: -mav-, Datum: 26. 9. 2022 10:00

Dvě populární herečky a velké kamarádky Petra Nesvačilová s Hankou Vagnerovou přenesly svou…

Co si přečíst? Představujeme novinky tohoto týdne

Co si přečíst? Představujeme novinky tohoto týdne

Autor: -mav-, Datum: 25. 9. 2022 11:00

Zápisky ředitele zoo pobaví i poučí. Cyklista, který nikomu nechybí, potěší milovníky napětí. A…

Kniha, nejlepší přítel v chladných dnech

Kniha, nejlepší přítel v chladných dnech

Autor: -mav-, Datum: 18. 9. 2022 14:00

Mezi novinkami tohoto týdne najdete poslední díl švédské krimisérie s detektivem Fabianem Riskem.…

Víkend s novou knížkou

Víkend s novou knížkou

Autor: -mav-, Datum: 9. 9. 2022 15:00

Tentokrát máme tipy na dvě české knihy. Vychází nová povídková sbírka oblíbeného autora nebo…

Konec prázdnin s knihou

Konec prázdnin s knihou

Autor: -mav-, Datum: 30. 8. 2022 15:00

Nic o ní nevíte, ale ona ví všechno o vás..., to je pokojská. Druhou novinkou je dokumentární próza…

Knihy posledního srpnového týdne

Knihy posledního srpnového týdne

Autor: -mav-, Datum: 28. 8. 2022 11:00

Jaké tři knižní novinky doporučujeme? Vychází nové vydání strhujícího románu o lásce a přátelství v…

Čtení na konec prázdnin

Čtení na konec prázdnin

Autor: -mav-, Datum: 22. 8. 2022 15:00

A co je nového na knihkupeckých pultech? V napínavé knize muž zanechal podivný vzkaz a beze stopy…

Tip šéfredaktorky

Nová SOUTĚŽ o 5 balíčků kosmetiky DERMEDIC

27. 9. 2022 15:00 autor -mav-