Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Knihy pro dobrou náladu
archiv redakce
Volný čas / Zajímavé knihy

Knihy pro dobrou náladu

datum: 12. 4. 2021 15:00 autor: -mav-
Velkolepé finále kavárenské ságy a pokračování Dívky na útěku.

Anne Jacobsová alias Marie Lamballe: Kavárna U Anděla – Dcery naděje Právě vychází třetí a poslední díl úspěšné ságy Kavárna u Anděla německé autorky Anne Jacobsové alias Marie Lamballe.

Wiesbaden, rok 1959. Kavárnu U Anděla nyní vede dcera Hilda a vnáší do tradičního domu svěží vítr. Skutečnou šťastnou hvězdou se pro podnik stává nový cukrář, jehož svůdné dortové kreace lákají čím dál víc hostů.

Hilda a její sestřenice Luisa však mají obavy o své osobní štěstí. Zatímco Hildin Jean-Jacques tráví poslední dobou hodně času s půvabnou Francouzkou, která vypomáhá v jeho vinařství, zdá se, že Luisin manžel Fritz před ní něco tají.Když náhle dorazí dopis, který znovu otevře staré rány z doby války, je to výzva pro každého člena rodiny. Jde totiž o další existenci kavárny U Anděla...

Anne Jacobsová alias Marie Lamballe (*1941) se narodila a vyrůstala ve Wiesbadenu. Vystudovala hudbu, literaturu a jazyky, po ukončení studia působila jako profesorka na gymnáziu, nějakou dobu pracovala i v knihkupectví. ● Po svém otci Kurtu Sellnickovi, známém autorovi četných divadelních her, zdědila literární talent, a tak se už záhy po studiu pokoušela psát; zpočátku krátké příběhy, později divadelní hry, scénáře a posléze romány. Cesta k jejich uveřejnění byla dlouhá a trnitá, ale nevzdala to. ● Je přesvědčená, že každý rukopis, byť by skončil v šuplíku, má smysl a svým způsobem posune autora o kus dál. ● Do dnešní doby jí vyšlo kolem dvaceti románů v několika předních nakladatelstvích doma i v zahraničí, kde tradičně figurují mezi bestsellery. ● Mezi čtenářsky nejúspěšnější patří ságy Panský dům (2017–2018, připravuje se 4. díl) a Venkovské sídlo (2019–2020). Pod pseudonymem Marie Lamballe napsala trilogii Kavárna U Anděla, strhující příběh jedné kavárenské dynastie v proměnách 20. století.

Závěrečný díl Kavárny U Anděla – Dcery naděje vydává Ikar. Knihu můžete mj. koupit na booktook.cz. K dostání jsou i dva předchozí díly.


Joanna Reesová: Cizinka v Paříži  Paříž, 1928. Po útěku z Londýna do kontinentální Evropy si Vita Caseyová zařídila nový život: nechce k sobě přitahovat pozornost, a tak pracuje jako garderobiérka v kabaretu, kde s frivolním tanečním souborem vystupuje její přítelkyně Nancy.

Společně objevují vzrušující svět divokých večírků, jazzu a drog. Navzdory zábavnému, požitkářskému životnímu stylu však Vita touží po řádné profesionální dráze a návratu ke svému snu navrhovat spodní prádlo.

Když se jí naskytne příležitost pracovat pro proslulou návrhářku Jenny Sacerdoteovou, Vita po ní bez rozmyslu skočí a setkává se se zcela jinou sortou pařížské společnosti... a zanedlouho na tom nejpřekvapivějším místě vykvete romantický vztah.

Nancy, ponechaná sama sobě, však upadá do drogové závislosti a Vita musí svou kamarádku zachránit. Může ale opravdu věřit všem, kteří jí nabízejí pomoc? Vždyť doma v Anglii stále žijí lidé, kteří si přejí její krach, a chtějí, aby zaplatila za minulost, před níž utekla. A nezdráhají se ji pronásledovat i za do města světel.

Joanna Rees nebo také Josie Lloyd (1969) žije v Brightonu s manželem a spisovatelským partnerem, Emlyne Reesem. Mají 3 dcery teenagerky. ● Vystudovala angličtinu a drama na Goldsmiths’ College v Londýně, pak pracovala v agentuře na podporu prodeje. ● Bylo jí 25, když sekla s prací, prodala auto, rozešla se s přítelem, odstěhovala se z bytu, pořídila si levný počítač a pokoj u kamaráda a napsala svou první novelu It Could Be You. ● Pak potkala muže, kterého si později vzala. ● V té době oba psali svou druhou knihu napadlo je, že by další mohli napsat spolu, novelu o svých osamělých životech. ● Jednu kapitolu by napsal on z mužského pohledu a jednu ona z ženského. ● Tak vznikla kniha Come Together (Přelétavé známosti), která se stala bestselerem a byla přeložena do 26 jazyků. Psaní novely o randění je natolik sblížilo, že se v roce 1999 vzali.

Cizinka v Paříži je druhý díl historické trilogie, volně navazující na román Dívka na útěku. Vydala Metafora.


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

Knižní všehochuť

Knižní všehochuť

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 30. 5. 2023 13:20

Společných jmenovatelem novinek posledního květnového týdne jsou ženy-autorky.

Mrazivé napětí v nových knihách

Mrazivé napětí v nových knihách

Autor: -mav-, Datum: 26. 5. 2023 11:15

Útok na výletní loď byl jen začátek, co bude následovat? V dalším příběhu zase netušíme, kdo je…

Na české vlně: Knižní novinky českých autorů

Na české vlně: Knižní novinky českých autorů

Autor: -mav-, Datum: 23. 5. 2023 15:01

Fanoušky Michala Viewegha potěší určitě nový román oblíbeného autora. A v další novince se podíváme…

Nesmrtelné harlekýnky aneb Romantická literatura nestárne a čtou ji i muži

Nesmrtelné harlekýnky aneb Romantická literatura nestárne a čtou ji i muži

Autor: -mav-, Datum: 16. 5. 2023 13:55

Máj, lásky čas – a skvělá příležitost podívat se na to, jak se proměnila romantická četba a zda i v…

Zatmění: 13. případ Harryho Holea

Zatmění: 13. případ Harryho Holea

Autor: -mav-, Datum: 10. 5. 2023 15:00

Jo Nesbø přivádí svého geniálního, ovšem velmi komplikovaného kriminalistu Harryho Holea z Los…

Alan Rickman: Deníky

Alan Rickman: Deníky

Autor: -mav-, Datum: 9. 5. 2023 14:12

Jedinečná pozvánka do mysli jednoho z nejoblíbenějších herců současnosti.

Poslední knižní novinky tohoto dubna

Poslední knižní novinky tohoto dubna

Autor: -mav-, Datum: 30. 4. 2023 15:00

Představujeme vám tři knižní novinky posledního dubnového týdne.

Nové knihy druhé poloviny dubna

Nové knihy druhé poloviny dubna

Autor: -mav-, Datum: 27. 4. 2023 12:00

Co dělat, když na rodinném setkání řádí sériový vrah? A co když je život po smrti náročnější, než…

Tip šéfredaktorky

SOUTĚŽ o doplňky stravy Proenzi 3 Plus, Magnetrans a Solarvit

4. 6. 2023 13:39 autor -mav-