Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Knihy posledního srpnového týdne
archiv redakce
Volný čas / Zajímavé knihy

Knihy posledního srpnového týdne

datum: 28. 8. 2022 11:00 autor: -mav-
Jaké tři knižní novinky doporučujeme? Vychází nové vydání strhujícího románu o lásce a přátelství v jedenadvacátém století. Napadlo vás, že mezi stromy číhá zlo...? A netradiční sbírka povídek čtenáře nejen potěší a pobaví, ale také pomůže dobré věci.

Hanya Yanagihara: Malý život Když se čtyři spolužáci z malé vysoké školy v Massachusetts přestěhují do New Yorku, aby se pokusili prorazit, jsou bez peněz, ztracení a kupředu je pohání jen jejich přátelství a ctižádost.

Je tu hezký laskavý Willem, začínající herec; bystrý, občas krutý malíř DžejBí s ostrým jazykem, který se chce prosadit ve světě umění; utrápený architekt Malcolm, nešťastný ve špičkové firmě; a rezervovaný, geniální, tajemný právník Jude, kolem něhož se jejich životy otáčejí.

Během několika následujících desetiletí se vzájemné vztahy prohlubují a nabírají temnější odstíny, poznamenané závislostí, úspěchem a pýchou.

Ale jak si každý z nich dříve či později uvědomí, největší výzvou je pro ně pro všechny sám Jude; ve středním věku děsivě nadaný soudní advokát, ale v soukromí stále zlomenější člověk, s myslí i tělem zjizvenými hrůzným dětstvím a poznamenaný takovým traumatem, až se sám bojí, že je nikdy nedokáže překonat – a že jeho minulost bude navždy určovat jeho život.

Malý život je příběh o sexuální orientaci, zneužívání a sebepoškozování, o lásce a obětavosti, krutosti a neschopnosti bojovat s osudem. V pozoruhodně vybroušeném románu autorka mistrovsky vylíčila, jak se láme srdce, a podrobila nelítostnému zkoumání tyranii zkušenosti a paměti. Strhující, syrová a surová kniha o lásce a přátelství v jednadvacátém století, která se pouští na některá z nejtemnějších míst, kam se román kdy odvážil, a přesto, navzdory veškeré pravděpodobnosti, z nich proráží ke světlu.

Na přání autorky vychází nové vydání knihy s fotografií Orgasmic Man Petera Hujara, amerického fotografa, který zemřel roku 1987 na AIDS.

Knihu úspěšné americké autorky s havajskými kořeny vydává nakladateství Odeon.


Kateřina Surmanová: Šepot z lesa Před dvaceti lety v hlubokých lesích Orlických hor beze stopy zmizel jeho nejlepší kamarád. Teď se investigativní novinář Petr vrací do rodné vesnice, aby se vyrovnal s rozvodem a dal dohromady dům, který zdědil po matce.

Z hlubin minulosti se vynořují nejen staří známí, ale i děsivé vzpomínky. Navíc zjistí, že kamarád nebyl ani zdaleka jediným, kdo se v okolí ztratil.

Začne na vlastní pěst pátrat po tom, kdo – nebo co – za zmizeními stojí. A stopy, jež nachází, ho pomalu vedou do míst, jaká si nedokázal představit ani v nejhorších nočních můrách…

Příběh, který stojí na hranici mezi thrillerem a hororem, si oblíbí čtenáři britské bestsellerové spisovatelky C. J. Tudor nebo slovenského autora Jozefa Kariky.

Napínavou knižní novinku Šepot z lesa připravilo nakladatelství Kalibr.


Povídky, které pomáhají: Michaela Klevisová ● Petra Soukupová ● Michal Viewegh ● Markéta Lukášková ● Barbara Nesvadbová ●  Miloš Čermák ● Sára Saudková ●  Václav Láska ●  Kuba Ryba ● Iva Pekárková ● Simona Michálková ●  Jana Pavloušková ●  Markéta Rejzková

Iniciátorem této knihy je zakladatel DatabazeKnih.cz Daniel Fiala. Právě on se totiž po třinácti letech provozování zmíněného webového portálu rozhodl zkusit s pomocí knih alespoň trochu zlepšit svět – a tak vznikl nápad dát dohromady knihu, která by opravdu pomáhala. Výsledkem je svazek povídek, do něhož přispěli jak renomovaní čeští autoři, tak i lidé zcela jiných profesí včetně vítězů čtenářské soutěže, vyhlášené právě na Databázi knih.

Veškerý výtěžek z prodeje knihy poputuje české neziskové organizaci Prales dětem, jejíž hlavní náplní je ochrana světového přírodního dědictví na mezinárodní úrovni, podpora protipytláckých aktivit, vykupování deštného pralesa, vzdělávání a světový monitoring zvířat za účelem jejich ochrany a tvorba vzdělávacích programů pro děti na pěti kontinentech.

Sbírka povídek vychází v edici Česká povídka nakladatelství Listen.


Uvedené knihy si můžete koupit u svého knihkupce nabo na booktook.cz.


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

Vyberte si knížku a pročtěte se deštivými dny!

Vyberte si knížku a pročtěte se deštivými dny!

Autor: -mav-, Datum: 28. 9. 2022 11:00

A co právě vychází? Úžasný příběh slovenské fenomenální sportovkyně s doslovem Zuzany Čaputové. O…

Rok 2023 s humorem: Diář Petry Nesvačilové a Hanky Vagnerové

Rok 2023 s humorem: Diář Petry Nesvačilové a Hanky Vagnerové

Autor: -mav-, Datum: 26. 9. 2022 10:00

Dvě populární herečky a velké kamarádky Petra Nesvačilová s Hankou Vagnerovou přenesly svou…

Co si přečíst? Představujeme novinky tohoto týdne

Co si přečíst? Představujeme novinky tohoto týdne

Autor: -mav-, Datum: 25. 9. 2022 11:00

Zápisky ředitele zoo pobaví i poučí. Cyklista, který nikomu nechybí, potěší milovníky napětí. A…

Kniha, nejlepší přítel v chladných dnech

Kniha, nejlepší přítel v chladných dnech

Autor: -mav-, Datum: 18. 9. 2022 14:00

Mezi novinkami tohoto týdne najdete poslední díl švédské krimisérie s detektivem Fabianem Riskem.…

Víkend s novou knížkou

Víkend s novou knížkou

Autor: -mav-, Datum: 9. 9. 2022 15:00

Tentokrát máme tipy na dvě české knihy. Vychází nová povídková sbírka oblíbeného autora nebo…

Konec prázdnin s knihou

Konec prázdnin s knihou

Autor: -mav-, Datum: 30. 8. 2022 15:00

Nic o ní nevíte, ale ona ví všechno o vás..., to je pokojská. Druhou novinkou je dokumentární próza…

Čtení na konec prázdnin

Čtení na konec prázdnin

Autor: -mav-, Datum: 22. 8. 2022 15:00

A co je nového na knihkupeckých pultech? V napínavé knize muž zanechal podivný vzkaz a beze stopy…

Nové knihy tohoto týdne

Nové knihy tohoto týdne

Autor: -mav-, Datum: 12. 8. 2022 15:00

Těšit se můžete na novinku od autora bestselleru Osm hor. Milovníci napínavých knihy si určitě…

Tip šéfredaktorky

Nová SOUTĚŽ o 5 balíčků kosmetiky DERMEDIC

27. 9. 2022 15:00 autor -mav-