Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Knihy, od kterých se neodtrhnete
archiv redakce
Volný čas / Zajímavé knihy

Knihy, od kterých se neodtrhnete

datum: 30. 10. 2021 11:00 autor: -mav-
Zažijte báječné dobrodružství v šíleném světě nebo navštivte dům plný lásky, ale také tajností. Je nejhorší nevědět? Ale vědět je někdy stejně tak zlé...

Rudolf Havlík: Horkou jehlou „Dávám věci do pořádku. To je moje práce. Hasím průšvihy pro textilní korporace na druhé straně světa. V Indii, Číně nebo Bangladéši.

Viděl jsem bouřky nad Himálajem a svítání na ostrově, co není na mapě. Potkávám lidi, které nikdo nezná, a vídám věci, které bychom měli znát, ale nechceme. Někdy mi jde o krk a jindy mi do klína spadnou všechny krásy světa. Řekl bych vám, abyste se připoutali, ale tahle jízda je bez pásů. Tak se mě držte.“

Druhý dobrodružný román známého českého režiséra nabízí asijskou exotiku, humor, ale také zamyšlení.

Rudolf Havlík (*1976) je filmový režisér, scenárista a spisovatel. ● Býval taky barman, manažer, trenér, vězeň, řidič, grafik i nezaměstnaný. ● Procestoval skoro celý svět, viděl věci, nad kterými zůstává rozum stát, a zažil okamžiky, nad kterými se ustrne srdce. ● Měl úspěšný blog, vydal šest knih, natočil pět filmů a jeden přírodopisný seriál. ● Film Po čem muži touží doslova strhal žebříčky návštěvnosti v českých kinech. Předchozí film pohádky pro Emu zabodoval nejen v Čechách, ale i na mezinárodním poli, kdy si odvezl nejcennější trofeje z několika amerických festivalů. ● Jeho dokumentární přírodopisný cyklus Na vlastní nohy odvysílala Česká televize a sklízí úspěchy i na mezinárodním poli.

Knihu Rudolfa Havlíka Horkou jehlou vydává nakladatelství Motto.


Nicolas Sparks: Návrat Trevor nikdy neměl v plánu se vrátit. Ale teď je tady – na místě, kde to všechno začalo.

Trevor po dědečkovi zdědí chatu a zjišťuje, že ho to táhne do míst, kde prožil dětství. Vrátí se, protože chce vést jednoduchý život, ale ve skutečnosti to zas tak jednoduché není.

Je tu například Callie, rozmrzelá místní teenagerka, která o smrti Trevorova dědečka ví zjevně víc, než by měla. A navíc Trevorovi nejde z hlavy Natalie, zástupkyně místního šerifa.

Ve snaze odhalit tajemství a zjistit, co se skutečně stalo s jeho dědečkem, se Trevor začne šťourat v minulosti a pochopí, že abychom se mohli pohnout vpřed, musíme se občas vrátit na místo, kde to všechno začalo.

Nicolas Sparks (*1965) je jedním z nejúspěšnějších a nejpopulárnějších amerických spisovatelů současnosti a jeho knihy se pravidelně umísťují na prvních místech žebříčků bestsellerů. ● Jsou překládány do více než třiceti pěti jazyků a podle řady z nich byly natočeny i celovečerní filmy. Kromě dnes již legendárního Zápisníku jedné lásky vyšly romány Útěk do samoty, Noci v Rodanthe, Milý Johne, Poslední píseň, Bezpečný přístav, Volba, Ve tvých očích nebo Vzkaz v láhvi. ● Nicolas Sparks žije se svou rodinou v Severní Karolíně, do níž také zasazuje děj většiny svých příběhů.

Román Nicolase Sparkse Návrat vydává nakladatelství Ikar.


C. J. Tudor: Upálené Před pěti sty lety tady upálili osm mučedníků. Před třiceti lety tu beze stopy zmizely dvě dívky. A před dvěma měsíci tu tragicky zemřel místní farář.

Vítejte v Chapel Croft, zapadlé vísce, jejíž tajemství leží ukrytá hlouběji než v hrobě a kde se zlo začíná znovu probouzet.

Nahradit zesnulého duchovního sem přichází někdo, komu temnota také už mnohokrát zasáhla do života. Někdo, kdo bude muset otevřít staré rány a hlavně ochránit svou dospívající dceru před démony, kteří umějí být až příliš skuteční.

C. J. Tudor (*1972) se narodila v Salisbury, naní žije s rodinou v Sussexu. ● Vášni pro příběhy, zejména temné a hrůzostrašné, propadla už v dětství, kdy hltala díla Stephena Kinga a Jamese Herberta. ● Vystřídala vícero různých zaměstnání, pracovala jako reklamní textařka, scenáristka v rádiu, televizní moderátorka, venčitelka psů či dabérka. ● Nyní se živí jako spisovatelka na plný úvazek. ● Její Kříďák (2018) se stal knižním debutem roku, byl vydán ve více než 40 zemích a získal několik ocenění, mimo jiné International Thriller Writers Award. Následovaly neméně úspěšné thrillerové romány Jáma (2019) a Ti druzí (2020). Upálené (2021) jsou jejím čtvrtou knihou.

Další thrillerovou lahůdku s hororovou příchutí od autorky Kříďáka, Jámy a Těch druhých Upálené vydává nakladatelství Kalibr.


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

Babička neomrzí

Babička neomrzí

Autor: -mav-, Datum: 30. 11. 2021 15:00

Jsou díla, u kterých čas a prostor nehrají roli. Babička je toho jasným důkazem. Poslední vydání…

Pro zimní večery

Pro zimní večery

Autor: -mav-, Datum: 24. 11. 2021 15:00

Nabízíme vám novou romantickou ságu z prostředí hotelu. Nenechte si ujít příběh ženy, která se…

Havel. Nová kniha o mnoha tvářích a významech téže osobnosti

Havel. Nová kniha o mnoha tvářích a významech téže osobnosti

Autor: -mav-, Datum: 17. 11. 2021 15:00

Čtivě napsaná a přehledně strukturovaná kniha atraktivní a srozumitelnou formou a za pomoci…

Knížka pod stromečkem děti potěší

Knížka pod stromečkem děti potěší

Autor: -mav-, Datum: 16. 11. 2021 15:00

Bude se dětem líbit srneček Bambi, uchvátí je napínavá pohádka plná kouzel od autorky Harryho…

Listopadové knižní noviny

Listopadové knižní noviny

Autor: -mav-, Datum: 7. 11. 2021 11:00

Osamělý astronaut má před sebou nesplnitelný úkol. Pak přichází nečekaná pomoc... To je novinka pro…

Knihy na poslední říjnové dny

Knihy na poslední říjnové dny

Autor: -mav-, Datum: 27. 10. 2021 15:00

Pošmourné dny jsou jako stvořené pro čtení. A tři novinky tohoto týdne vás vtáhnou do světa napětí.

Tři novinky českých autorů

Tři novinky českých autorů

Autor: -mav-, Datum: 18. 10. 2021 10:00

Nabízíme literární debut úspěšné herečky a režisérky, psychologicko-pornografický román o vině,…

Čtení pro podzimní večery

Čtení pro podzimní večery

Autor: -mav-, Datum: 6. 10. 2021 15:00

Do velkolepého finále vstupuje rodinná sága Vinařství. Strhující sbírka napínavých příběhů od krále…

Tip šéfredaktorky

Judy Garland (†47): Vzlety a pády královny comebacků

21. 10. 2021 0:05 autor Anna Vágnerová