Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Knihy na poslední říjnové dny
archiv redakce
Volný čas / Zajímavé knihy

Knihy na poslední říjnové dny

datum: 27. 10. 2021 15:00 autor: -mav-
Pošmourné dny jsou jako stvořené pro čtení. A tři novinky tohoto týdne vás vtáhnou do světa napětí.

Suzanne Redfearnová: Ve vteřině Během zlomku vteřiny šestnáctiletá Finn Millerová zemře. Ale tím její příběh teprve začíná...

Po tragické autonehodě se Finn náhle ocitne mezi nebem a zemí. Bezmocně sleduje, jak se její nejbližší zoufale snaží přežít. A zatímco někteří se nečekaně projeví jako hrdinové, v jiných neštěstí probudí naopak to nejhorší.

Finn by se chtěla posunout dál, jenže jak by mohla svou rodinu a přátele opustit, když se jejich životy roztříštily na milion kousíčků?

Suzanne Redfearnová získala za své tři dosud vydané romány – Zavři očka svý (Hush Little Baby, č. 2015), No Ordinary Life a Ve vteřině (In an Instant, č. 2021) – mnohá ocenění. ● Kromě psaní knih jako architektka navrhuje interiéry pro soukromé i komerční prostory. ● Žije v kalifornském městě Laguna Beach, kde vlastní s manželem dvě restaurace: Lumberyard a Slice Pizza and Beer.

Knihu Ve vteřině vydalo nakladatelství Kalibr.


Paula Hawkins: Pomalu hořící oheň Když je na říčním člunu v Londýně nalezen brutálně zavražděný mladík, v centru pozornosti se ocitají tři ženy, které ho znaly.

Laura, temperamentní podivínka, o níž si leckdo myslí, že je nebezpečná, s Danielem strávila poslední noc před jeho smrtí. Jeho sousedka Miriam ví, že ačkoli Laura odcházela z místa činu s krví na oblečení, nemusí to ještě znamenat, že je vražednice – hořká zkušenost Miriam naučila, co to znamená, ocitnout se v nesprávný čas na nesprávném místě. A do třetice je tu Carla, teta zavražděného, která dosud truchlí nad nedávnou smrtí jiného člena rodiny. Nikomu nevěří – vždyť i dobří lidé mohou být schopni strašlivých činů.

Tři ženy, které nemají společného nic kromě zášti, kterou k zavražděnému cítily. Jak dlouho mohou doutnat křivdy a stará tajemství, než se rozhoří v divoký plamen?

Paula Hawkins (*1972) se narodila a vyrůstala v Zimbabwe. Roku 1989 se přestěhovala do Londýna, kde žije dodnes. Patnáct let pracovala jako novinářka a pak se začala věnovat psaní beletrie. ● Hned její prvotina, Dívka ve vlaku (The Girl on the Train, česky Ikar, 2015), se stala literární senzací a fenoménem – po celém světě se tohoto thrilleru prodalo přes 23 milionů výtisků ve více než 40 jazycích a ve Velké Británii i Spojených státech doslova trhal rekordy v rychlosti prodeje. ● Román se rovněž stal předlohou pro stejnojmenný úspěšný film s Emily Bluntovou v hlavní roli. ● Celosvětovým bestsellerem se stala i druhá kniha Pauly Hawkins, thriller Do vody (Into the Water, česky Ikar, 2017), která se dvacet týdnů držela na žebříčku nejprodávanějších titulů Sunday Times, z toho šest týdnu na prvním místě.

Pomalu hořící oheň, nový román od autorky fenomenální Dívky ve vlaku, vydalo nakladatelství Ikar.


Jitka Ludvíková: Vánoční případ V přepychové vilové čtvrti jižně od Prahy řádí sehraný gang zlodějů. Na svědomí má už přes stovku vykradených nemovitostí, přesto nedělá chyby a nezanechává stopy.

Policie nasadila do terénu několik týmů, gang se však stále nedaří dopadnout. Jediné štěstí je, že lupiči se střetu s majiteli nemovitostí vyhýbají a vybírají si opuštěné domy. Přesto mezi lidmi narůstá strach, neboť věří, že je jen otázkou času, kdy se něco někomu stane.

Drzost zlodějů nemá meze a do akce jdou i na Štědrý den, kdy vyberou v několika domech nejenom cennosti, ale i dárky pod stromečkem. I tyto krádeže se zdají jako podle šablony, než je v jednom domě nalezena mrtvá žena. A druhý den je v sousední vile nalezena další mrtvá – přítelkyně první oběti. Na místo okamžitě dorazí tým vyšetřovatelů z pražské kriminálky a nestačí se divit, že je do případu zapletena i spisovatelka Monika Hrubešová.

Jitka Ludvíková (*1981) se narodila v Jindřichově Hradci. Vystudovala Právnickou fakultu Západočeské univerzity v Plzni. ● Šeď právnického života si zpestřuje psaním knížek, které jsou plné laskavého humoru, který přináší čtenářům tolik potřebnou dobrou náladu. ● V současné době žije s manželem a dcerami v Praze. ● Miluje cestování, tanec, divadlo a jižní Moravu. ● Dosud vydala již čtyři humoristické knížky Zkrocení mlsného muže, Můj manžel má jinou, no a co?!, Osvícení zoufalého muže, Devět let natvrdo, vyprávění s hravými úkoly pro předškoláky Julinka a Rek, knihu pro děti Hortenzie Malinová, knihu povídek Zakázané uvolnění a detektivky Nebez-pečná hra, Dotek minulosti a Dotek vraha.

Nový detektivní román oblíbené české autorky vydalo nakladatelství Brána.

Uvedené knihy si můžete koupit u svého knihkupce nebo na booktook.cz.


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

Aristokracie v knihách

Aristokracie v knihách

Autor: -mav-, Datum: 28. 2. 2024 20:20

Pozoruhodný život šlechty minulé a současné má co říct i v dnešní době.

Co zajímavého si přečíst?

Co zajímavého si přečíst?

Autor: -mav-, Datum: 27. 2. 2024 19:23

Tři zajímavé knižní novinky, které musíte mít.

Trochu knižní romantiky na den sv. Valentýna

Trochu knižní romantiky na den sv. Valentýna

Autor: -mav-, Datum: 13. 2. 2024 14:46

Nejen na svátek všech zamilovaných se rádi začteme do příběhů plných romatiky a lásky.

Knihy, které vás dostanou

Knihy, které vás dostanou

Autor: -mav-, Datum: 7. 2. 2024 19:55

Knižní novinky vás pohladí na duši a přenesou vás do světa příběhů plných fantazie i napětí.

Příručka whisky: Kniha přímo ideální na konec roku

Příručka whisky: Kniha přímo ideální na konec roku

Autor: -mav-, Datum: 31. 12. 2023 10:25

Pokud chcete ocenit a pochopit whisky a jedinečnou kulturu, která se kolem ní vytvořila (a to nejen…

Vánoční svátky s knihou

Vánoční svátky s knihou

Autor: -mav-, Datum: 20. 12. 2023 14:43

Plánujete prožít vánoční svátky v klidu a s knihou? Máme pro vás tipy na knižní novinky.

Romantické vánoční čtení

Romantické vánoční čtení

Autor: -mav-, Datum: 14. 12. 2023 13:33

Příběhy plné lásky a romantiky, tak to je přesně to, co ženy rády najdou pod stromečkem.

Mrazivé dny jsou jako stvořené k četbě mrazivých thrillerů

Mrazivé dny jsou jako stvořené k četbě mrazivých thrillerů

Autor: -mav-, Datum: 7. 12. 2023 9:40

Tři napínavé knižní novinky pro předvánoční zimní čas.

Tip šéfredaktorky

KVÍZ: Znáte francouzskou kuchyni?

14. 1. 2024 14:50 autor -jav-