Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Knihy, které potěší
archiv redakce
Volný čas / Zajímavé knihy

Knihy, které potěší

datum: 19. 5. 2022 10:00 autor: -mav-
Skutečný příběh princezny Diany – jejími vlastními slovy. Čekají na vás i nové případy vrchního inspektora Gamache. Zůstala sama. Nyní dostala nabídku snů... Novinka autorky ženských románů.

Andrew Morton: Diana Senzační biografie princezny Diany napsaná za její spolupráce a přinášející exkluzivní nový materiál k připomínce 60. výročí jejího narození.

Kniha Diana, její skutečný příběh po svém prvním vydání v roce 1992 navždy změnila způsob, jakým veřejnost pohlížela na britskou monarchii. Na prvním místě žebříčku bestsellerů deníku New York Times se stala unikátní literární klasikou nejen pro svůj výbušný obsah, ale i proto, že se Diana na publikaci osobně podílela.

Po pětadvaceti letech od Dianina úmrtí technologický pokrok odhalil dříve neslyšitelné úseky tajně nahraných rozhovorů s princeznou a umožnil překvapivě nahlédnout do její mysli. Nabídl tak skutečně pozoruhodnou kroniku jejího života.

Andrew Morton prozradil tajnou spolupráci s princeznou až po její tragické smrti v roce 1997. Byl to neobyčejný počin, který porušoval veškerá pravidla a Dianě umožnil popsat svůj život v roli královské princezny. Nikdy předtím žádný významný člen královské rodiny nehovořil tak otevřeným způsobem o svém nešťastném manželství, o svém vztahu s královnou, o neobyčejném životě uprostřed rodu Windsorů, o svých nadějích, obavách a snech.

Diana, ikona v životě, legenda ve smrti, fascinuje okolní svět stále. V této plně revidované a průlomové biografii Morton představuje nový materiál pořízený z nahraných pásků a pokračuje v úvahách nad jejím odkazem a významem pro královskou rodinu v dnešní době. I když nás Diana opustila, určitě není zapomenuta. 

Andrew Morton je jedním z nejznámějších životopisců na světě a současně je předním odborníkem na moderní celebrity i královské rodiny. ● Jeho průlomová biografie v roce 1992 odhalila tajný svět Diany, princezny z Walesu. Kniha napsaná za její plné, i když tehdy ještě tajné spolupráce změnila způsob, jakým svět pohlížel na britskou královskou rodinu. ● Vedle původní knihy Diana – její pravdivý příběh je autorem bestsellerů č. 1 týdeníku Sunday Times a deníku New York Times o Monice Lewinské, Madonně, Davidu a Victorii Beckhamových, Tomu Cruisovi i Angelině Jolie. ● Andrew Morton je držitelem četných ocenění. Střídavě žije v Londýně a Los Angeles.

Kniha Diana: Její skutečný příběh – jejími vlastními slovy je její autobiografii tak blízko, jak jen může být. Vydává nakladatelství Universum.


Louise Pennyová: Království slepých Přestože je inspektor Armand Gamache jako velitel Sureté du Québec stále suspendovaný, rozhodně nezahálí. Snaží se vystopovat zásilku nebezpečných drog, než se dostanou mezi lidi a začnou je zabíjet.

Vše se ještě víc zkomplikuje, když obdrží podivné pozvání na starý opuštěný statek a zjistí, že ho úplně cizí žena jmenovala likvidátorem své závěti – spolu s Myrnou Landersovou, majitelkou knihkupectví v městečku Three Pines, a jakýmsi mladíkem z Montrealu. Nikdo z nich zesnulou neznal. Navíc stará paní odkazuje dědicům bohatství, které nikdy neměla. Nebo měla...?

Zatímco se Gamache s ostatními pokouší onu záhadu rozlousknout, ukazuje se, že nic není, jak se zdá, a situace v sobě skrývá netušené nebezpečí – zvlášť když se na scéně objeví mrtvola...

Království slepých je již čtrnáctým případem z oblíbené a úspěšné detektivní série s vrchním inspektorem Armandem Gamachem.

Louise Pennyová (*1958) je rodačka z Toronta, nyní žije v malé vesnici jižně od Montrealu, nedaleko amerických hranic.  ●Osmnáct let pracovala jako rozhlasová moderátorka, po svatbě se rozhodla pro kariéru spisovatelky. ● Od roku 2005 vydává sérii klasických detektivek – případů vrchního inspektora Gamache, jež se dočkaly mnohonásobných kanadských i mezinárodních žánrových ocenění, pravidelných zařazení mezi nejlepší tituly roku (New York Times, Publishers Weekly, People Magazine, Amazon) a především celosvětové čtenářské přízně – dosud sedmnáctidílná řada vychází ve 31 jazycích. ● Je osminásobnou držitelkou ceny Agatha Award za nejlepší detektivku roku.

Nejnovější detektivní příběh Louise Pennyové vydává nakladatelství Kalibr.


Corina Bomannová: Barvy krásy – Sophiina naděje Sophia Krohnová ztratí v mládí všechno: domov, svou vlast, víru v lásku.

Probíjí se tvrdými učňovskými léty, zažije pařížskou eleganci a blyštivý svět newyorských královen kosmetiky Heleny Rubinsteinové a Elizabeth Ardenové. Učí se, co je pravá krása. A jak si udržet lásku a štěstí.

Berlín 1926. Rozrušená, těhotná Sophia opouští dům rodičů. Její otec ji už nechce vidět, matka se utápí v slzách. Když posléze Sophia stane před svým milencem, pochopí, že musí jejich dítě vychovat sama. Navíc jako neprovdaná.

Naprosto zoufalá odjíždí s přítelkyní do Paříže, kde se jí naskytne jedinečná příležitost. Slavná Helena Rubinsteinová je Sophiiným šarmem a jedním z jejích vlastnoručně zhotovených krémů nadšená. A nabídne jí, aby pracovala pro její impérium krásy. Sophia se tak plná naděje v nové štěstí vydává do New Yorku.

Corina Bomannová (*1974) vyrostla v malé vesnici v Meklenbursku – Předním Pomořansku a nyní žije v Berlíně. ● Svoji spisovatelskou vášeň zúročila do té míry, že dnes patří k úspěšným autorkám ženských a historických románů. ● Euromedia Group již vydala její bestsellery Motýlí ostrov (2014), Zahrada v měsíčním svitu (2015), Vůně jasmínu (2017) a Čas vlčích máků (2018) a zejména úspěšnou historickou rodinnou ságu Paní ze severu – Agnetino dědictví (2020), Mathildino tajemství (2020) a Solvejžin slib (2021), jež vypráví o osudech několika generací švédského šlechtického rodu v průběhu dvacátého století se všemi jeho dějinnými zvraty a dramaty.

První díl nové romantické ságy Barvy krásy od autorky úspěšné trilogie Paní ze severu vydává nakladatelství Ikar.

Všechny knihy zakoupíte u svého knihkupce nebo je můžete objednat na booktook.cz.


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

Valentýnské knihy plné romantiky

Valentýnské knihy plné romantiky

Autor: -mav-, Datum: 31. 1. 2023 10:00

Čeká vás láska, zrada a rodinná tajemství, ale i poutavý emocionální román o rodině a rozhodnutích…

Lednové napětí

Lednové napětí

Autor: -mav-, Datum: 26. 1. 2023 15:00

Mezi novinkami je šokující psychothriller s postavami, o které se budete bát, strhující severský…

Čtení na druhou polovinu ledna

Čtení na druhou polovinu ledna

Autor: -mav-, Datum: 15. 1. 2023 15:00

Ponořte se do příběhu Louise Weberové, múzy Toulouse Lautreca. Určitě vás zaujmou tři sestry,…

První lednové čtení

První lednové čtení

Autor: -mav-, Datum: 8. 1. 2023 11:00

Vychází poslední dílo jednoho z nejúspěšnějších španělsky píšících autorů tohoto století, pokračuje…

Kniha, ideální dárek na poslední chvíli

Kniha, ideální dárek na poslední chvíli

Autor: -mav-, Datum: 20. 12. 2022 15:00

Strhujícím románem o soupeření dvou renesančních géniů nezklamete ani náročné čtenáře. Ty teprve…

Knížky pod vánočním stromečkem

Knížky pod vánočním stromečkem

Autor: -mav-, Datum: 30. 11. 2022 14:30

Nový román od autora slavného Předčítače, další napínavý thriller z právnického prostředí a…

Vyberte si z knižních novinek

Vyberte si z knižních novinek

Autor: -mav-, Datum: 15. 11. 2022 14:00

Vybrali jsme pro vás román jihoafrického prozaika oceněný Bookerovou cenou, pro ženy psychologický…

O víkendu bude pršet, to je ideální doba na čtení!

O víkendu bude pršet, to je ideální doba na čtení!

Autor: -mav-, Datum: 4. 11. 2022 14:00

Navštivte s námi kouzelný svět vůní a krásy, ponořte se do strhujícího příběhu lásky, která se…

Tip šéfredaktorky

Frances Clevelandová (†83): Nejmladší americká první dáma

11. 1. 2023 0:05 autor Markéta Vavřinová