Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Knihy, které potěší
archiv redakce
Volný čas / Zajímavé knihy

Knihy, které potěší

datum: 19. 5. 2022 10:00 autor: -mav-
Skutečný příběh princezny Diany – jejími vlastními slovy. Čekají na vás i nové případy vrchního inspektora Gamache. Zůstala sama. Nyní dostala nabídku snů... Novinka autorky ženských románů.

Andrew Morton: Diana Senzační biografie princezny Diany napsaná za její spolupráce a přinášející exkluzivní nový materiál k připomínce 60. výročí jejího narození.

Kniha Diana, její skutečný příběh po svém prvním vydání v roce 1992 navždy změnila způsob, jakým veřejnost pohlížela na britskou monarchii. Na prvním místě žebříčku bestsellerů deníku New York Times se stala unikátní literární klasikou nejen pro svůj výbušný obsah, ale i proto, že se Diana na publikaci osobně podílela.

Po pětadvaceti letech od Dianina úmrtí technologický pokrok odhalil dříve neslyšitelné úseky tajně nahraných rozhovorů s princeznou a umožnil překvapivě nahlédnout do její mysli. Nabídl tak skutečně pozoruhodnou kroniku jejího života.

Andrew Morton prozradil tajnou spolupráci s princeznou až po její tragické smrti v roce 1997. Byl to neobyčejný počin, který porušoval veškerá pravidla a Dianě umožnil popsat svůj život v roli královské princezny. Nikdy předtím žádný významný člen královské rodiny nehovořil tak otevřeným způsobem o svém nešťastném manželství, o svém vztahu s královnou, o neobyčejném životě uprostřed rodu Windsorů, o svých nadějích, obavách a snech.

Diana, ikona v životě, legenda ve smrti, fascinuje okolní svět stále. V této plně revidované a průlomové biografii Morton představuje nový materiál pořízený z nahraných pásků a pokračuje v úvahách nad jejím odkazem a významem pro královskou rodinu v dnešní době. I když nás Diana opustila, určitě není zapomenuta. 

Andrew Morton je jedním z nejznámějších životopisců na světě a současně je předním odborníkem na moderní celebrity i královské rodiny. ● Jeho průlomová biografie v roce 1992 odhalila tajný svět Diany, princezny z Walesu. Kniha napsaná za její plné, i když tehdy ještě tajné spolupráce změnila způsob, jakým svět pohlížel na britskou královskou rodinu. ● Vedle původní knihy Diana – její pravdivý příběh je autorem bestsellerů č. 1 týdeníku Sunday Times a deníku New York Times o Monice Lewinské, Madonně, Davidu a Victorii Beckhamových, Tomu Cruisovi i Angelině Jolie. ● Andrew Morton je držitelem četných ocenění. Střídavě žije v Londýně a Los Angeles.

Kniha Diana: Její skutečný příběh – jejími vlastními slovy je její autobiografii tak blízko, jak jen může být. Vydává nakladatelství Universum.


Louise Pennyová: Království slepých Přestože je inspektor Armand Gamache jako velitel Sureté du Québec stále suspendovaný, rozhodně nezahálí. Snaží se vystopovat zásilku nebezpečných drog, než se dostanou mezi lidi a začnou je zabíjet.

Vše se ještě víc zkomplikuje, když obdrží podivné pozvání na starý opuštěný statek a zjistí, že ho úplně cizí žena jmenovala likvidátorem své závěti – spolu s Myrnou Landersovou, majitelkou knihkupectví v městečku Three Pines, a jakýmsi mladíkem z Montrealu. Nikdo z nich zesnulou neznal. Navíc stará paní odkazuje dědicům bohatství, které nikdy neměla. Nebo měla...?

Zatímco se Gamache s ostatními pokouší onu záhadu rozlousknout, ukazuje se, že nic není, jak se zdá, a situace v sobě skrývá netušené nebezpečí – zvlášť když se na scéně objeví mrtvola...

Království slepých je již čtrnáctým případem z oblíbené a úspěšné detektivní série s vrchním inspektorem Armandem Gamachem.

Louise Pennyová (*1958) je rodačka z Toronta, nyní žije v malé vesnici jižně od Montrealu, nedaleko amerických hranic.  ●Osmnáct let pracovala jako rozhlasová moderátorka, po svatbě se rozhodla pro kariéru spisovatelky. ● Od roku 2005 vydává sérii klasických detektivek – případů vrchního inspektora Gamache, jež se dočkaly mnohonásobných kanadských i mezinárodních žánrových ocenění, pravidelných zařazení mezi nejlepší tituly roku (New York Times, Publishers Weekly, People Magazine, Amazon) a především celosvětové čtenářské přízně – dosud sedmnáctidílná řada vychází ve 31 jazycích. ● Je osminásobnou držitelkou ceny Agatha Award za nejlepší detektivku roku.

Nejnovější detektivní příběh Louise Pennyové vydává nakladatelství Kalibr.


Corina Bomannová: Barvy krásy – Sophiina naděje Sophia Krohnová ztratí v mládí všechno: domov, svou vlast, víru v lásku.

Probíjí se tvrdými učňovskými léty, zažije pařížskou eleganci a blyštivý svět newyorských královen kosmetiky Heleny Rubinsteinové a Elizabeth Ardenové. Učí se, co je pravá krása. A jak si udržet lásku a štěstí.

Berlín 1926. Rozrušená, těhotná Sophia opouští dům rodičů. Její otec ji už nechce vidět, matka se utápí v slzách. Když posléze Sophia stane před svým milencem, pochopí, že musí jejich dítě vychovat sama. Navíc jako neprovdaná.

Naprosto zoufalá odjíždí s přítelkyní do Paříže, kde se jí naskytne jedinečná příležitost. Slavná Helena Rubinsteinová je Sophiiným šarmem a jedním z jejích vlastnoručně zhotovených krémů nadšená. A nabídne jí, aby pracovala pro její impérium krásy. Sophia se tak plná naděje v nové štěstí vydává do New Yorku.

Corina Bomannová (*1974) vyrostla v malé vesnici v Meklenbursku – Předním Pomořansku a nyní žije v Berlíně. ● Svoji spisovatelskou vášeň zúročila do té míry, že dnes patří k úspěšným autorkám ženských a historických románů. ● Euromedia Group již vydala její bestsellery Motýlí ostrov (2014), Zahrada v měsíčním svitu (2015), Vůně jasmínu (2017) a Čas vlčích máků (2018) a zejména úspěšnou historickou rodinnou ságu Paní ze severu – Agnetino dědictví (2020), Mathildino tajemství (2020) a Solvejžin slib (2021), jež vypráví o osudech několika generací švédského šlechtického rodu v průběhu dvacátého století se všemi jeho dějinnými zvraty a dramaty.

První díl nové romantické ságy Barvy krásy od autorky úspěšné trilogie Paní ze severu vydává nakladatelství Ikar.

Všechny knihy zakoupíte u svého knihkupce nebo je můžete objednat na booktook.cz.


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

Čtení na začínající prázdniny

Čtení na začínající prázdniny

Autor: -mav-, Datum: 30. 6. 2022 10:00

Přibalte si na dovolenou knihy! Mezi novinkami je příběh ženy, která pro záchranu dětí z…

Pohádky pro děti

Pohádky pro děti

Autor: -mav-, Datum: 28. 6. 2022 15:00

Kupte dětem za vysvědčení audioknihy plné pohádek.

Udělejte knize pěknou dovolenou!

Udělejte knize pěknou dovolenou!

Autor: redakce ve spolupráci s Kristýnou Hladíkovou, Knihobot, Datum: 24. 6. 2022 10:00

Balíte kufry, plánujete výlety a těšíte se na nové zážitky. Ale víte, s jakými pocity odjíždí na…

Víkend bude letní, vezměte si k vodě knížku

Víkend bude letní, vezměte si k vodě knížku

Autor: -mav-, Datum: 17. 6. 2022 10:00

Dvě výjimečné autorky se spojily a napsaly strhující thriller! Mladá láska přinesla špatná…

Knižní novinky druhého červnového týdne

Knižní novinky druhého červnového týdne

Autor: -mav-, Datum: 9. 6. 2022 10:00

Tentokrát vychází román volně inspirovaný životem mladé chartistky. Novinkou je i příběh sicilské…

Pestrá knižní nabídka na tento víkend

Pestrá knižní nabídka na tento víkend

Autor: -mav-, Datum: 3. 6. 2022 15:00

Tentokrát na knižní pult přichází dlouho očekávaný životní příběh české filmové ikony Jany…

Víkendové počasí přeje čtení

Víkendové počasí přeje čtení

Autor: -mav-, Datum: 27. 5. 2022 15:00

V novinkách tohoto týdne najdete nejnovější příběh kanadské mistryně psychothrilleru i krvavý hon…

Čtení pro zábavu i poučení

Čtení pro zábavu i poučení

Autor: -mav-, Datum: 20. 5. 2022 15:00

Vydejte se s mladou cestovatelkou kolem světa světa, odhalte tajemství skrytá v dávnověku a…

Tip šéfredaktorky

„Pod svícnem” bývá tma aneb O domácím násilí

29. 6. 2022 10:00 autor -red-