Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Čtení pro zimní večery
archiv redakce
Volný čas / Zajímavé knihy

Čtení pro zimní večery

datum: 28. 11. 2018 9:07 autor: -red-
Skutečný příběh prodeje chudých dětí u Mississippi a žena, která boří předsudky. Dvě knižní novinky, které zpříjemní podzimní a zimní dny i večery.

Píše se rok 1939. Dvanáctiletá Rill Fossová a její mladší sourozenci si žijí bezstarostný život na Mississippi. Jenže vše se změní, když jejich otec musí odvést matku do nemocnice – a na dveře pak zabuší podivní cizinci, kteří sourozence odvlečou do krutého sirotčince. Rill bude muset najít způsob, jak ochránit sebe i své blízké, ale před krutou pravdou nebude moct zavírat oči dlouho.

V současnosti se mladá úspěšná návladní vrací vypomoct rodičům s opravami domu a náhodou odhalí stopy dávného rodinného tajemství, které může vést jak k zatracení, tak k vykoupení…

Lisa Wingate v knize Než jsme byly tvoje vypráví příběh inspirovaný nechvalně proslulým skandálem organizovaného nedobrovolného prodeje dětí z chudých rodin bohatým náhradním rodičům, který otřásl celým světem.


To na druhé straně oceánu, v Londýně roku 1940 Emmy nastupuje jako sekretářka Henriety Birdové. Ředitelce časopisu Přítel každé ženy čtenářky pravidelně posílají hromady dopisů. Instrukce paní Birdové jsou jasné: dopisy, které obsahují jakékoli negativní zprávy, putují rovnou do koše. Emmy ale nemá to srdce, aby dopisy čtenářek jen tak vyhazovala. A zatímco se pročítá vyprávěním žen, které mají problémy s manželem nebo nemohou nechat evakuovat své děti, rozhodne se, že na jejich dopisy začne odepisovat místo paní Birdové…

Kniha A .J. Pearceové Milá paní Birdová je poutavým vyprávěním o ženě, která boří předsudky.


Obě knihy můžete koupit u svého knihkupce nebo si je objednat na www.booktook.cz.

Další články z rubriky

Špatná dcera

Špatná dcera

Autor: -red-, Datum: 15. 1. 2019 14:00
Případ G

Případ G

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 12. 1. 2019 12:45
Slepá bába

Slepá bába

Autor: -red-, Datum: 8. 1. 2019 14:21
Hodiny z olova

Hodiny z olova

Autor: -red-, Datum: 3. 1. 2019 14:39