Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Čtení pro zábavu i poučení
archiv redakce
Volný čas / Zajímavé knihy

Čtení pro zábavu i poučení

datum: 20. 5. 2022 15:00 autor: -mav-
Vydejte se s mladou cestovatelkou kolem světa světa, odhalte tajemství skrytá v dávnověku a připomeňte si příběhy řeckých dětí, které k nám přišly před víc než sedmdesáti lety.

Radka Darebná: S Radkou na cestách Kniha příhod a zážitků mladé cestovatelky z celého světa. Vydejte se spolu s Radkou napříč pěti kontinenty a poznejte nespočet zajímavých míst.

Radka Darebná je cestovatelka s duší opravdového dobrodruha. Většinu cest podnikla sama a právě to jí dalo mnoho životních vzpomínek a zkušeností. Ve své knize S Radkou na cestách popisuje své zážitky z cestování po světě, které opravdu stojí za to. Cestujte společně s Radkou a ponořte se do této knihy.

Radka Darebná Je vášnivou cestovatelkou. Ráda se o své příběhy a zážitky dělí s ostatními. Napsala už pár článků a také ráda vše sdílí na svém blogu Radka na cestách.

Cestopis S Radkou na cestách vydává nakladatelství Pointa. 


Vladimír Socha: Největší dinosauří záhady Získali jsme již dinosauří DNA? Jak byli dinosauři chytří? Čím se skutečně živili a jaké je trápily nemoci? A vymřeli vůbec.?

Může se zdát, že díky mnoha filmům, knihám nebo počítačovým hrám už o dinosaurech víme téměř všechno, opak je však pravdou. Tato podivuhodná zvířata z dávnověku stále obestírá velké množství nevyřešených záhad, které se vzpírají našim usilovným snahám o vysvětlení.

Na některé z hádanek hledá odpověď už desátá generace paleontologů, jiné jsou dosud čerstvé. Tato kniha vám představí největší a nejpoutavější záhady světa druhohorních dinosaurů i tajemství skrytá v dějinách jejich vědeckého výzkumu.

Dravec se žraločími zuby, kolos s obříma rukama, druhohorní sprinteři či loudaví giganti – navštivte fascinující svět, v němž nic není nemožné.

Vladimír Socha (* 1982) je publicista, pedagog, autor populárně-naučné literatury a popularizátor paleontologie i přírodních věd jako takových. ● Vystudoval Univerzitu Hradec Králové (2008) a v současnosti působí zejména jako lektor a publicista. ● V roce 2009 se účastnil vykopávek pozdně křídových dinosaurů v souvrství Hell Creek pod vedením instituce Museum of the Rockies v americké Montaně. ● Dosud publikoval sedmnáct knižních titulů a šest brožurek o dinosaurech, pravěku i astronomii pro děti. Knihy také překládá, zejména pak anglicky psané tituly s historickým a přírodovědným zaměřením. ● Jeho webová stránka Dinosaurusblog.com byla v roce 2017 nominovaná na cenu Magnesia litera a jedna z jeho knih byla v roce 2016 navržena na udělení ceny Zlatá stuha.

Největší dinosauří záhady vydává nakladatelství Universum.


Scarlett Wilková: Až uvidíš moře Cizincem ve vlastní zemi? O tom vypráví strhující románový debut české novinářky Scarlett Wilkové Až uvidíš moře.

Vypráví příběh řeckých uprchlíků, kteří utekli před válkou ze své vlasti do tehdejšího Československa.

V roce 1948 přijalo Československo tisíce emigrantů, kteří za dramatických okolností opustili občanskou válkou rozdělené Řecko. S první vlnou přichází i desetiletá Sotiria – neumí česky, o svých rodičích nemá zprávy a neví, co s ní bude. Roky plynou a na pozadí jejího osudu se odvíjí rodinná sága plná tajemství a stesku po rodné zemi. Uvidí někdy Sotiria řecké moře? Pokud se do své vlasti skutečně vydá, možná tam najde víc, než čekala.

Jaké to je, když se v deseti letech dítě ocitne samo v daleké cizí zemi, neví, kam se ztratili jeho rodiče, a vůbec nechápe, co se s ním stalo? Tyto pocity zmatku prožívaly v roce 1949 tisíce řeckých dětí, kterým po občanské válce v Řecku poskytlo Československo azyl.

Scarlett Wilková Narodila se v Ostravě, ale lidé si často myslí, že je cizinka, protože jim její jméno připadá zvláštní. ● Wilková je však běžné polské jméno – na Ostravsku je polských jmen hodně – a Scarlett proto, že její maminka celý život pracovala v knihovně a milovala román Jih proti Severu. ● V Ostravě pobývá stále, ale v poslední době má druhý domov v Beskydech a často jezdí i do Prahy, jelikož to vyžaduje její práce. ● Novinařinou se živí od doby, kdy odmaturovala a našla si práci v jednom ostravském podnikovém časopise.● Poté se léta zabývala investigativní žurnalistikou, justicí a kriminalitou na severu Moravy, a když ji to přestalo bavit, začala psát rozhovory a společenská témata pro Magazín DNES. ● Je autorkou knihy Málokdo ví o zpěvačce Haně Zagorové a pracuje také na neziskových projektech týkajících se problematiky života lidí v seniorském věku. ● Spolupracuje se společností Post Bellum, která provozuje databázi Paměť národa. ● Pro ni natočila vyprávění řady řeckých pamětníků, a tak vznikl nápad zaznamenat jejich osudy i jinak, tedy v románové formě.

Knižní prvotinu Scarlett Wilkové vydává nakladatelství Motto.


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

Knižní všehochuť

Knižní všehochuť

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 30. 5. 2023 13:20

Společných jmenovatelem novinek posledního květnového týdne jsou ženy-autorky.

Mrazivé napětí v nových knihách

Mrazivé napětí v nových knihách

Autor: -mav-, Datum: 26. 5. 2023 11:15

Útok na výletní loď byl jen začátek, co bude následovat? V dalším příběhu zase netušíme, kdo je…

Na české vlně: Knižní novinky českých autorů

Na české vlně: Knižní novinky českých autorů

Autor: -mav-, Datum: 23. 5. 2023 15:01

Fanoušky Michala Viewegha potěší určitě nový román oblíbeného autora. A v další novince se podíváme…

Nesmrtelné harlekýnky aneb Romantická literatura nestárne a čtou ji i muži

Nesmrtelné harlekýnky aneb Romantická literatura nestárne a čtou ji i muži

Autor: -mav-, Datum: 16. 5. 2023 13:55

Máj, lásky čas – a skvělá příležitost podívat se na to, jak se proměnila romantická četba a zda i v…

Zatmění: 13. případ Harryho Holea

Zatmění: 13. případ Harryho Holea

Autor: -mav-, Datum: 10. 5. 2023 15:00

Jo Nesbø přivádí svého geniálního, ovšem velmi komplikovaného kriminalistu Harryho Holea z Los…

Alan Rickman: Deníky

Alan Rickman: Deníky

Autor: -mav-, Datum: 9. 5. 2023 14:12

Jedinečná pozvánka do mysli jednoho z nejoblíbenějších herců současnosti.

Poslední knižní novinky tohoto dubna

Poslední knižní novinky tohoto dubna

Autor: -mav-, Datum: 30. 4. 2023 15:00

Představujeme vám tři knižní novinky posledního dubnového týdne.

Nové knihy druhé poloviny dubna

Nové knihy druhé poloviny dubna

Autor: -mav-, Datum: 27. 4. 2023 12:00

Co dělat, když na rodinném setkání řádí sériový vrah? A co když je život po smrti náročnější, než…

Tip šéfredaktorky

Příběh Ivany (55): Jak jsem málem naletěla „facebookovému“ příteli

14. 5. 2023 0:05 autor podle příběhu Ivany K. napsala Alžběta Morávková