Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Čtení pro zábavu i poučení
archiv redakce
Volný čas / Zajímavé knihy

Čtení pro zábavu i poučení

datum: 20. 5. 2022 15:00 autor: -mav-
Vydejte se s mladou cestovatelkou kolem světa světa, odhalte tajemství skrytá v dávnověku a připomeňte si příběhy řeckých dětí, které k nám přišly před víc než sedmdesáti lety.

Radka Darebná: S Radkou na cestách Kniha příhod a zážitků mladé cestovatelky z celého světa. Vydejte se spolu s Radkou napříč pěti kontinenty a poznejte nespočet zajímavých míst.

Radka Darebná je cestovatelka s duší opravdového dobrodruha. Většinu cest podnikla sama a právě to jí dalo mnoho životních vzpomínek a zkušeností. Ve své knize S Radkou na cestách popisuje své zážitky z cestování po světě, které opravdu stojí za to. Cestujte společně s Radkou a ponořte se do této knihy.

Radka Darebná Je vášnivou cestovatelkou. Ráda se o své příběhy a zážitky dělí s ostatními. Napsala už pár článků a také ráda vše sdílí na svém blogu Radka na cestách.

Cestopis S Radkou na cestách vydává nakladatelství Pointa. 


Vladimír Socha: Největší dinosauří záhady Získali jsme již dinosauří DNA? Jak byli dinosauři chytří? Čím se skutečně živili a jaké je trápily nemoci? A vymřeli vůbec.?

Může se zdát, že díky mnoha filmům, knihám nebo počítačovým hrám už o dinosaurech víme téměř všechno, opak je však pravdou. Tato podivuhodná zvířata z dávnověku stále obestírá velké množství nevyřešených záhad, které se vzpírají našim usilovným snahám o vysvětlení.

Na některé z hádanek hledá odpověď už desátá generace paleontologů, jiné jsou dosud čerstvé. Tato kniha vám představí největší a nejpoutavější záhady světa druhohorních dinosaurů i tajemství skrytá v dějinách jejich vědeckého výzkumu.

Dravec se žraločími zuby, kolos s obříma rukama, druhohorní sprinteři či loudaví giganti – navštivte fascinující svět, v němž nic není nemožné.

Vladimír Socha (* 1982) je publicista, pedagog, autor populárně-naučné literatury a popularizátor paleontologie i přírodních věd jako takových. ● Vystudoval Univerzitu Hradec Králové (2008) a v současnosti působí zejména jako lektor a publicista. ● V roce 2009 se účastnil vykopávek pozdně křídových dinosaurů v souvrství Hell Creek pod vedením instituce Museum of the Rockies v americké Montaně. ● Dosud publikoval sedmnáct knižních titulů a šest brožurek o dinosaurech, pravěku i astronomii pro děti. Knihy také překládá, zejména pak anglicky psané tituly s historickým a přírodovědným zaměřením. ● Jeho webová stránka Dinosaurusblog.com byla v roce 2017 nominovaná na cenu Magnesia litera a jedna z jeho knih byla v roce 2016 navržena na udělení ceny Zlatá stuha.

Největší dinosauří záhady vydává nakladatelství Universum.


Scarlett Wilková: Až uvidíš moře Cizincem ve vlastní zemi? O tom vypráví strhující románový debut české novinářky Scarlett Wilkové Až uvidíš moře.

Vypráví příběh řeckých uprchlíků, kteří utekli před válkou ze své vlasti do tehdejšího Československa.

V roce 1948 přijalo Československo tisíce emigrantů, kteří za dramatických okolností opustili občanskou válkou rozdělené Řecko. S první vlnou přichází i desetiletá Sotiria – neumí česky, o svých rodičích nemá zprávy a neví, co s ní bude. Roky plynou a na pozadí jejího osudu se odvíjí rodinná sága plná tajemství a stesku po rodné zemi. Uvidí někdy Sotiria řecké moře? Pokud se do své vlasti skutečně vydá, možná tam najde víc, než čekala.

Jaké to je, když se v deseti letech dítě ocitne samo v daleké cizí zemi, neví, kam se ztratili jeho rodiče, a vůbec nechápe, co se s ním stalo? Tyto pocity zmatku prožívaly v roce 1949 tisíce řeckých dětí, kterým po občanské válce v Řecku poskytlo Československo azyl.

Scarlett Wilková Narodila se v Ostravě, ale lidé si často myslí, že je cizinka, protože jim její jméno připadá zvláštní. ● Wilková je však běžné polské jméno – na Ostravsku je polských jmen hodně – a Scarlett proto, že její maminka celý život pracovala v knihovně a milovala román Jih proti Severu. ● V Ostravě pobývá stále, ale v poslední době má druhý domov v Beskydech a často jezdí i do Prahy, jelikož to vyžaduje její práce. ● Novinařinou se živí od doby, kdy odmaturovala a našla si práci v jednom ostravském podnikovém časopise.● Poté se léta zabývala investigativní žurnalistikou, justicí a kriminalitou na severu Moravy, a když ji to přestalo bavit, začala psát rozhovory a společenská témata pro Magazín DNES. ● Je autorkou knihy Málokdo ví o zpěvačce Haně Zagorové a pracuje také na neziskových projektech týkajících se problematiky života lidí v seniorském věku. ● Spolupracuje se společností Post Bellum, která provozuje databázi Paměť národa. ● Pro ni natočila vyprávění řady řeckých pamětníků, a tak vznikl nápad zaznamenat jejich osudy i jinak, tedy v románové formě.

Knižní prvotinu Scarlett Wilkové vydává nakladatelství Motto.


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

Skvělé knižní novinky

Skvělé knižní novinky

Autor: -mav-, Datum: 12. 5. 2024 20:14

Knižní novinky tohoto týdne jsou z různých žánrů...

Knižní novinky, které určitě zaujmou

Knižní novinky, které určitě zaujmou

Autor: -mav-, Datum: 4. 5. 2024 16:38

Zajímavá vás, co nového je na knižních pultech? Představujeme vám tři knihy, od kterých neodrhnete…

Poslední dubnový týden a nové knihy

Poslední dubnový týden a nové knihy

Autor: -mav-, Datum: 24. 4. 2024 15:29

Také tento týden se na knižních pultech objevují zajímavé knihy, které stojí za přečtení. Nabízíme…

Co nového je na knižních pultech?

Co nového je na knižních pultech?

Autor: -mav-, Datum: 16. 4. 2024 13:41

Pojďme se podívat tři na zajímavé knižní novinky tohoto týdne.

Napínavé knižní novinky, které vás dostanou

Napínavé knižní novinky, které vás dostanou

Autor: -mav-, Datum: 11. 4. 2024 11:00

Krásné počasí volá po posezení v přírodě s novou knížkou. Vybrali jsme pro vás tři napínavé novinky.

Žhavé knižní novinky

Žhavé knižní novinky

Autor: -mav-, Datum: 18. 3. 2024 10:56

Na tento týden tu máme tři zajímavé knihy, které vás rozhodně dostanou.

Knižní novinky, které jsou plné napětí

Knižní novinky, které jsou plné napětí

Autor: -mav-, Datum: 8. 3. 2024 18:44

Prožijte víkend s napínavým čtením.

Nové knihy, které si musíte přečíst

Nové knihy, které si musíte přečíst

Autor: -mav-, Datum: 29. 2. 2024 19:40

Jaro u že sice hlásí ke slovu, ale paní zima ještě pár týdnů povládne. Nejlepší čas na čtení.