Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Čtení pro podzimní večery
archiv redakce
Volný čas / Zajímavé knihy

Čtení pro podzimní večery

datum: 6. 10. 2021 15:00 autor: -mav-
Do velkolepého finále vstupuje rodinná sága Vinařství. Strhující sbírka napínavých příběhů od krále severské krimi odhalí partnerská tajemství. A příběh o záměně dětí otevře Pandořinu skříňku rodinných problémů.

Marie Lacrosse: Vinařství – Osudové dny Třetí a poslední díl rodinné ságy nás přenese do Schweighofenu ve Falci, rok 1877. Bývalá služka Irena a její muž, dědic vinařství Franz Gerban, opět žijí ve šťastném manželství. Ovšem Irena přesto cítí, že do manželova světa lepší společnosti nepatří.

Protože je Franz často na cestách, trpí čím dál tím víc samotou a hledá pro sebe smysluplnou činnost. Začne se zasazovat o práva dělnic – a přitom se opět setká s bývalým milencem, dělnickým vůdcem Josefem. Franz reaguje prudkou žárlivostí a jejich vztahu hrozí rozpad. Potom se však Franz dozví tajemství, které představuje pro život obou partnerů obrovskou výzvu.

Dva předcházející díly úspěšné trilogie Vinařství nesou podtituly V bouřlivých časech (2020) a Nový začátek (2021).

Marie Lacrosse (*1959), vlastním jménem Marita Spang, vyrůstala jako dcera dvou učitelů dějepisu v nejstarším městě Německa – Trevíru. ● Od ukončení studia psychologie pracuje jako kvalifikovaná psycholožka a obchodní konzultantka v soukromém sektoru. ● Je vdaná, má nyní již dospělou dceru. ● Své texty publikuje pod různými jmény. V roce 2008 vydala nejdříve spisovatelský debut pod uměleckým jménem Mara Blum, šlo  o kriminální román „Kinderjäger“. Specializovala se na žánr historických románů, které píše pod dalším pseudonymem. ● První knihou, kterou v roce 2018 vydala pod jménem Marie Lacrosse, je Vinařství – V bouřlivých časech. 

Závěrečný díl rodinné ságy Vinařství vydalo nakladatelství Ikar.


Jo Nesbø: Žárlivost Nevěra se nevyplácí a nakonec vždycky vyjde najevo. A když se vášeň proplete se žárlivostí, k pomstě zbývá už jen krůček.

Dva úplně stejní horolezci bojují o krásnou řeckou servírku. Taxikář nachází v šéfově autě náušnici své manželky. Žena letící z New Yorku do Londýna se kvůli manželově nevěře rozhodla spáchat sebevraždu a bez okolků své plány svěřuje podivnému spolucestujícímu.

Nebezpečný kolotoč silných emocí se dává do pohybu… a už nepůjde zastavit.

Jo Nesbø (*1960) je norský spisovatel a hudebník, původním vzděláním ekonom a finanční analytik. ● Je autorem úspěšné detektivní série započaté v roce 2013 románem Netopýr, v níž vystupuje svérázný kriminalista Harry Hole. Série Nesbømu přinesla obrovský úspěch, obdržel za ni několik ocenění. ● Mimo sérii s Harrym Holem ale píše například i příběhy pro děti. Jeho knih se celosvětově prodalo přes 50 milionů, dočkaly se překladu do více než třiceti jazyků a vycházejí ve více než stovce zemí.

Sbírku povídek Jo Nesba vydala Kniha Zlín.


J. P. Delaney: Slušní lidé  Jednou ráno otevře Pete Riley dveře cizímu člověku a uslyší zprávu, která jemu i jeho partnerce Maddie promění život v noční můru. Dozvědí se totiž, že jejich syn byl v porodnici omylem zaměněn a už dva roky vychovávají cizí dítě.

Zatím poslední psychologický thriller bestsellerové autora Té přede mnou nebo Dokonalé manželky se dotýká otázek souvisejících s rodičovstvím, vztahy a především s morálkou: Projevuji dítěti dost lásky a dokáži správnou výchovou ovlivnit jeho vrozené vlastnosti? Mohu partnerovi za všech okolností a ve všem věřit? A především: mám právo chovat se k druhým, jako se oni chovají ke mně, a zlo oplácet zlem...?

J. P. Delaney (*1962) je pseudonym Tonyho Stronga, autora několika bestsellerů, z nichž některé napsal rovněž pod jinými jmény (Anthony Capella, Jonathan Holt). ● Narodil se v Ugandě, nicméně když mu bylo šest měsíců, rodiče se rozhodli vrátit do Velké Británie. ● V Oxfordu studoval anglickou literaturu, potom začal pracovat jako copywriter v Ogilvy and Mather, největší reklamní agentuře ve Spojeném království, aby se posléze stal i jejím kreativním ředitelem. ● První knihu, kterou publikoval pod jménem J. P. Delaney, byla Ta přede mnou (The Girl Before, 2017). Mrazivý román, o němž například Lee Child řekl, že je to „zkrátka dokonalý psychothriller“, vyšel ve více než 40 zemích. V roce 2018 vydal Ikar thriller Věř mi (Believe Me), v roce 2020 Dokonalá manželka.

Novinku Slušní lidé vydalo nakladatelství Ikar.


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

Knížky jsou skvělý vánoční dárek

Knížky jsou skvělý vánoční dárek

Autor: -mav-, Datum: 30. 11. 2023 10:00

Přemýšlíte, co koupit jako dárek? Knihou nezklamete.

Novinky posledního listopadového týdne

Novinky posledního listopadového týdne

Autor: -mav-, Datum: 23. 11. 2023 21:30

Nejlepším dárkem pod stromečkem jsou knížky. Potěší každého a my pro vás máme tipy na novinky.

Darujte pod stromeček knihy

Darujte pod stromeček knihy

Autor: -mav-, Datum: 17. 11. 2023 12:31

Dárky vybírejte v klidu už teď a nezapomeňte se porozhlédnout po dobrých knihách.

Příběhy inspirované historií

Příběhy inspirované historií

Autor: -mav-, Datum: 31. 10. 2023 16:30

Pojďte se s námi prostřednictvím novým knih ponořit do historie dávné i té staré jen několik…

Napínavé knížky tohoto týdne

Napínavé knížky tohoto týdne

Autor: -mav-, Datum: 25. 10. 2023 15:00

Tři knihy plné napětí a zločinu od renomovaných autorů vám určitě zpříjemní podzimní dny a večery.

Knižní novinky plné lásky a romantiky

Knižní novinky plné lásky a romantiky

Autor: -mav-, Datum: 23. 10. 2023 19:02

Čtení krásných příběhů nikdy neomrzí. Máme tu pro vás tři novinky.

Romantický podzim

Romantický podzim

Autor: -mav-, Datum: 18. 10. 2023 10:00

Podzim přeje romantickým příběhům. A máme tu pro vás ty nové...

Novinky českých autorek

Novinky českých autorek

Autor: -mav-, Datum: 16. 10. 2023 19:33

Tentokrát vám představujeme knižní novinky, jejichž autory jsou české spisovatelky.

Tip šéfredaktorky

KVÍZ: Jak znáte české vánoční filmy a pohádky?

2. 12. 2023 13:06 autor -red-