Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Čtení na neděli
archiv redakce
Volný čas / Zajímavé knihy

Čtení na neděli

datum: 12. 9. 2021 11:00 autor: -mav-
Navštivte s námi tajemné místo uprostřed alpských lesů, které je opředené znepokojivými pověstmi, nebo se ponořte do originální pohádkové fantasy. A pokud dáváte přednost české detektivní klasice, je tu nová kniha populárního Martina Goffy.

Sarah Pearse: Sanatorium Impozantní hotel Le Sommet, napůl ukrytý v lese a zastíněný hrozivými vrcholky švýcarských Alp, byl vždy zlověstným místem. Kdysi opuštěné sanatorium, které dlouho provázely znepokojivé pověsti, je nyní zrekonstruováno na luxusní hotel. A je tím posledním místem, kde by Elin Warnerová chtěla být.

Ale vzala si volno od své práce detektiva, aby zde mohla oslavit zasnoubení svého bratra Isaaca a jeho přítelkyně Laury. Po příjezdu uprostřed hrozivé bouře se Elin okamžitě cítí divně – hotel ji bez zjevného důvodu znepokojuje. A když ještě následujícího rána zjistí, že Laura zmizela, musí Elin věřit svým instinktům i tomu, že ji dokáže najít.

Bouře uzavře všechny přístupové cesty, a čím déle je Laura nezvěstná, tím více začínají ostatní hosté panikařit. Elin je pod tlakem, aby Lauru našla, jenže nikdo si nevšiml, že se ztratila další žena. Jediná, která mohla ostatní varovat, jak velké nebezpečí jim všem hrozí…

Sarah Pearse vystudovala angličtinu a tvůrčí psaní na univerzitě ve Warwicku, poté dělala PR různým zavedeným značkám. Když jí bylo dvacet, přestěhovala se do Švýcarska a každý volný okamžik strávila poznáváním hor; dosud vlastní dům v alpském městečku Crans-Montana, v dramatickém prostředí, které se stalo inspirací pro její knihu. Sarah vždy přitahovaly věci temné a nahánějící hrůzu – odlehlé prostory a opuštěná místa –, takže když si přečetla v místním švýcarském časopisu článek o historii zdejších sanatorií, bylo jí jasné, že našla námět pro svou prvotinu Sanatorium. Žije u moře v jižním Devonu s manželem a dvěma dcerami

Prvotinu Sarah Pearse Sanatorium vydává nakladatelství Kalibr.


Melissa  Bashardoust: Dívka, had, trn Sorája je prokletá. V krvi jí koluje jed, který ohrožuje každého, kdo se k ní přiblíží moc blízko. Musí proto žít v ústraní, daleko od své rodiny. Útočištěm jsou jí jen zahrady, kde cítí alespoň náznak svobody. Brzy se má však konat svatba jejího bratra a Sorája se musí rozhodnout, jestli má dost odvahy na to, aby vystoupila ze stínů. V podzemí se zatím skrývá démon, který jako jediný zná způsob, jak Sorájinu kletbu zlomit.

A pak je tu ještě mladý muž, který se Soráji nebojí. V jeho očích se nezračí strach, ale pochopení pro to, kým dívka skutečně je.

Sama Sorája je však na pochybách. A když pak její činy mají důsledky, které si sotva dokázala představit, začíná si klást otázku – je ještě člověkem, nebo se z ní stává monstrum?

Podmanivá a originální pohádka o prokleté dívce, která může kohokoli otrávit jediným dotekem a která zjišťuje, jaká síla se v její kletbě skutečně skrývá.

Melissa  Bashardoust vystudovala angličtinu na Kalifornské univerzitě v Berkeley, kde objevila lásku k tvůrčímu psaní, dětské literatuře a pohádkám a jejich retellingům. V současné době žije v jižní Kalifornii s kočkou jménem Alice a více výtisky Jany Eyrové, než by pravděpodobně potřebovala.

Pohádkovou fantasy nejen pro „náctileté“ čtenáře Dívka, had, trn vydává nakladatelství Yoli.


Martin Goffa: Ženská na odstřel Marek „Terence“ Vráz je uprostřed noci vyrušen zoufalým bušením na domovní dveře. Za nimi najde vyděšenou kolegyni novinářku, která ho ve strachu o život prosí o pomoc. Tvrdí, že byla před malou chvílí svědkem toho, jak policie zabila bezbranného člověka. Protože je známá její identita, oprávněně se obává, že nyní může být na řadě ona.

Ačkoli si je Terence vědom toho, proti jakému nepříteli žena stojí, rozhodne se udělat vše proto, aby ji z ohrožení života dostal. I za cenu toho, že bude možná muset dát v sázku ten svůj.

Martin Goffa je pseudonym populárního českého autora detektivních příběhů. Kromě románů píše i povídky, s nimiž se prosadil v několika ceněných antologiích. Od druhé poloviny 90. let pracoval na Policii ČR. Svou profesní dráhu začal jako pochůzkář, převážnou většinu kariéry ovšem strávil jako detektiv kriminální služby. Po patnácti letech řady policistů opustil. Nyní se zabývá obchodem a psaním. Jeho první román Přiznat vinu byl počátkem nové série s hlavním hrdinou novinářem Terencem a umístil se na třetím místě v ceně Jiřího Marka za nejlepší českou detektivku. Následovaly další romány se stejným hrdinou: Muž z chatrče, Děvčátko a Sekta, Ženská na odstřel je pátou knihou této volné série.

Novou původní českou detektivku Ženská na odstřel vydává nakladatelství Kalibr.

Všechny knihy můžete koupit u svého knihkupce nebo na booktook.cz.


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

Knižní novinky první poloviny června

Knižní novinky první poloviny června

Autor: -mav-, Datum: 12. 6. 2024 14:14

Počasí slibuje otočku a teplý víkend. Co ho strávit s knihou u bazénu?

Úžasné knižní novinky

Úžasné knižní novinky

Autor: -mav-, Datum: 5. 6. 2024 19:24

Začátek prázdnin se blíží, to je nejlepší čas pořídit si knihy na dovolenou.

Co byste měli mít v knihovně

Co byste měli mít v knihovně

Autor: -mav-, Datum: 30. 5. 2024 20:44

Tři skvělé novinky z nakladatelství Universum.

Knižní novinky v době veletrhu Svět knihy Praha 2024

Knižní novinky v době veletrhu Svět knihy Praha 2024

Autor: -mav-, Datum: 22. 5. 2024 18:52

23.-26. května 2024 se na Výstavišti Praha Holešovice uskuteční 29. ročník Mezinárodnního knižního…

Skvělé knižní novinky

Skvělé knižní novinky

Autor: -mav-, Datum: 12. 5. 2024 20:14

Knižní novinky tohoto týdne jsou z různých žánrů...

Knižní novinky, které určitě zaujmou

Knižní novinky, které určitě zaujmou

Autor: -mav-, Datum: 4. 5. 2024 16:38

Zajímavá vás, co nového je na knižních pultech? Představujeme vám tři knihy, od kterých neodrhnete…

Poslední dubnový týden a nové knihy

Poslední dubnový týden a nové knihy

Autor: -mav-, Datum: 24. 4. 2024 15:29

Také tento týden se na knižních pultech objevují zajímavé knihy, které stojí za přečtení. Nabízíme…

Co nového je na knižních pultech?

Co nového je na knižních pultech?

Autor: -mav-, Datum: 16. 4. 2024 13:41

Pojďme se podívat tři na zajímavé knižní novinky tohoto týdne.

Tip šéfredaktorky

Byl Napoleon Bonaparte otráven? Záhadná smrt ve vyhnanství

10. 6. 2024 0:05 autor Anna Vágnerová