Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Chystáte se na dovolenou? Nezapomeňte přibalit knihy!
archiv redakce
Volný čas / Zajímavé knihy

Chystáte se na dovolenou? Nezapomeňte přibalit knihy!

datum: 30. 7. 2022 11:00 autor: -mav-
Co doporučujeme? Kriminální případ ze staré Vídně, thriller z období druhé světové války nebo román o tom, jak se nevzdávat svých snů.

Oliver Pötzsch: Hrobník Vídeň 1893. V Prátru je nalezeno tělo zavražděné služky. Pachatel ji brutálně probodl kůlem. S jednou obětí se však nespokojil. Začíná série vražd, jejichž spo-lečným prvkem je zkrvavený kůl.

Do města přijíždí mladý inspektor Leopold von Herzfeldt. Zkušení kolegové ovšem nechtějí o jeho moderních kriminalistických metodách ani slyšet a snaží se ho z vyšetřování vyloučit. Leopold se však nevzdává a na-chází nečekanou pomoc v osobě Augustina Rothmayera, hrobníka vídeňského ústředního hřbitova.

Tento muž je pokračovatelem dlouhé dynastie svého řemesla a o nebožtících a způsobech smrti ví úplně vše. Především si uvědomuje, že každou pověru lze vědecky vysvětlit.

Na policejním ředitelství bohužel novou dvojici vyšetřovatelů neberou vážně. Jediný, kdo Leopoldovi důvěřuje, je mladá telefonistka Julia Wolfová. Sice si vysloužila přezdívku „jehňátko“, ale ve skutečnosti je spíše vlkem v beránčím rouše. Přes den plní vzorně své úkoly na ředitelství, zatímco v noci mizí v polosvětě neblaze proslulého 16. okresu. Právě tam se skrývá její tajemství, o němž nemá tušení ani Leopold.

Oliver Pötzsch (*1970) po studiu pracoval jako novinář a scenárista pro rozhlasovou a televizní stanici Bayerischer Rundfunk. V současnosti se věnuje spisovatelské dráze a žije se svou rodinou v Mnichově. ● Jeho historické romány mu získaly věhlas daleko za hranicemi Německa. ● Euromedia Group dosud vydala osm dílů jeho volné historické ságy Katova dcera (2011–2021), která se stala světovým bestsellerem a byla přeložena do více než 20 jazyků. ● Dále česky vyšly jeho historické romány Případ Ludvík (2013) a dvoudílný román o Faustovi Kejklíř (2020) a Mistr (2021).

Napínavou historickou detektivku vydává nakladatelství Kalibr.


Robert Harris: Rakety smrti Píše se listopad 1944. Willi Graf, německý raketový inženýr, odpaluje z nacisty okupovaného Holandska rakety V2 na Londýn.

Kay Connollyová byla kdysi herečka, nyní ale coby anglická zpravodajská důstojnice vyráží do Belgie, aby lokalizovala startovací místa a neutralizovala tak hrozbu raketových úderů jednou provždy. Její úkol ohrozí zvěsti o sabotérovi. Aniž tuší cokoliv o existenci toho druhého, ocitají se Graf a Connollyová na opačných stranách smrtícího honu na lidskou kořist.

Jejich vzájemně se prolínající příběhy osudově souvisí s nacistickým raketovým programem – jednou z nejnebezpečnějších zbraní Třetí říše, jejíž pomocí chtěl Hitler zvrátit vývoj války.

A Robert Harris ve svém bravurně vystavěném thrilleru odhaluje nejen tajemství smrtících raket, ale i tragédii lidí, kteří s nimi byli spojení.

Robert Harris (* 1957) se narodil v Nottinghamu. Po studiu historie na univerzitě v Cambridgi pracoval jako reportér pro BBC a politický dopisovatel pro The Observer, The Sunday Times a The Daily Telegraph. ● Jako graduovaný historik proslul ve svých beletristických i faktografických dílech tím, že zachycuje události na podkladě důkladných rešerší pramenů. ● Žije v Berkshiru nedaleko Newbury s manželkou Gill Hornbyovou, má čtyři děti. ● Je autorem řady bestsellerových románů, mj. Otčina, Důstojník a špeh či Římskou trilogii, Konkláve a Druhý spánek; všechny vyšly v českém překladu, nebo jsou připravovány k vydání. ● Harrisovo dílo bylo přeloženo do třiceti sedmi jazyků a několik jeho knih bylo úspěšně zfilmováno – naposledy Mnichov, který je k vidění na Netflixu.

Novinku Roberta Harrise vydává nakladatelství Kalibr.


Joanna Glen: Druhá půlka Augusty Hopeové Augusta a Julia jsou dvojčata, ale přesto je každá jiná. Augusta miluje slova stejným způsobem, jako jiní lidé zbožňují bonbony nebo zmrzlinu, a sní o cestách na exotická místa, zatímco Julia je doma spokojená a chce se především vdát a založit rodinu.

Augusta hodně čte, pokládá spoustu otázek, ve škole opravuje učitele. Dokáže lézt lidem na nervy a nutno přiznat, že do maloměstské čtvrti nezapadá, a tak se už v útlém věku rozhodne, že až vyroste, odstěhuje se někam daleko.

Mezitím na opačné straně světa vyrůstá chlapec jménem Parfait v zemi, kde zuří občanská válka a panuje neuvěřitelná chudoba. I on sní o lepším životě pro sebe a svoji rodinu.

Ačkoliv Augusta i Parfait čelí mnoha ranám osudu, nehodlají se vzdát svých snů a oba hledají místo, kde se budou cítit úplní a sami sebou. Místo, kam patří.

Joanna Glen absolvovala s vyznamenáním magisterské studium na Londýnské univerzitě a poté pracovala na Filozofické fakultě Univerzity v Córdobě na horkém jihu Španelska. ● Po návratu vyučovala španělštinu a angličtinu a byla ředitelkou na jedné z londýnských škol. Vydala řadu knih literatury faktu, působí jako hostující lektorka, komunikační koučka a poradkyně a školitelka pro školy. ● Joannin románový debut Druhá půlka Augusty Hopeové se dostal do užšího výběru ceny Costa First Novel Award 2019. ● Žije s manželem a dětmi v Batterse, a kdykoli je doma příliš šedivo, vrací se do Andalusie.

Románový debut Joanny Glen vydává nakladatelství Ikar.

Všechny knihy můžete koupit u svého knihkupce nebo na booktook.cz.


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

5 srpnových knižních novinek po děti

5 srpnových knižních novinek po děti

Autor: -mav-, Datum: 5. 8. 2022 15:30

Prázdniny a kniha, to k sobě přece patří! Pokud nevíte, jakou knížkou děti potěšit, mátu tu několik…

Z knižních novinek tohoto týdne si vybere každý

Z knižních novinek tohoto týdne si vybere každý

Autor: -mav-, Datum: 25. 7. 2022 10:00

Tento týden vychází pozoruhodná biografie ukrajinského prezidenta z pera válečného zpravodaje…

Dovolená s romantickou knížkou

Dovolená s romantickou knížkou

Autor: -mav-, Datum: 14. 7. 2022 15:00

Tři generace žen. Jedno léto. Jedna šance na nový začátek. Může zlomek vteřiny změnit celý váš…

Letní čtení plné romantiky i napětí

Letní čtení plné romantiky i napětí

Autor: -mav-, Datum: 8. 7. 2022 10:00

Vychází další pokračování slavné rodinné ságy. Přichází psychopat, kterého si zamilujete, a můžete…

Čtení na začínající prázdniny

Čtení na začínající prázdniny

Autor: -mav-, Datum: 30. 6. 2022 10:00

Přibalte si na dovolenou knihy! Mezi novinkami je příběh ženy, která pro záchranu dětí z…

Pohádky pro děti

Pohádky pro děti

Autor: -mav-, Datum: 28. 6. 2022 15:00

Kupte dětem za vysvědčení audioknihy plné pohádek.

Udělejte knize pěknou dovolenou!

Udělejte knize pěknou dovolenou!

Autor: redakce ve spolupráci s Kristýnou Hladíkovou, Knihobot, Datum: 24. 6. 2022 10:00

Balíte kufry, plánujete výlety a těšíte se na nové zážitky. Ale víte, s jakými pocity odjíždí na…

Víkend bude letní, vezměte si k vodě knížku

Víkend bude letní, vezměte si k vodě knížku

Autor: -mav-, Datum: 17. 6. 2022 10:00

Dvě výjimečné autorky se spojily a napsaly strhující thriller! Mladá láska přinesla špatná…

Tip šéfredaktorky

Příběh Jany (54): Moje dcera dává všechnu lásku jen psům

16. 7. 2022 0:05 autor podle příběhu Jany K. napsala Alžběta Morávková