Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Chystáte se na dovolenou? Nezapomeňte přibalit knihy!
archiv redakce
Volný čas / Zajímavé knihy

Chystáte se na dovolenou? Nezapomeňte přibalit knihy!

datum: 30. 7. 2022 11:00 autor: -mav-
Co doporučujeme? Kriminální případ ze staré Vídně, thriller z období druhé světové války nebo román o tom, jak se nevzdávat svých snů.

Oliver Pötzsch: Hrobník Vídeň 1893. V Prátru je nalezeno tělo zavražděné služky. Pachatel ji brutálně probodl kůlem. S jednou obětí se však nespokojil. Začíná série vražd, jejichž spo-lečným prvkem je zkrvavený kůl.

Do města přijíždí mladý inspektor Leopold von Herzfeldt. Zkušení kolegové ovšem nechtějí o jeho moderních kriminalistických metodách ani slyšet a snaží se ho z vyšetřování vyloučit. Leopold se však nevzdává a na-chází nečekanou pomoc v osobě Augustina Rothmayera, hrobníka vídeňského ústředního hřbitova.

Tento muž je pokračovatelem dlouhé dynastie svého řemesla a o nebožtících a způsobech smrti ví úplně vše. Především si uvědomuje, že každou pověru lze vědecky vysvětlit.

Na policejním ředitelství bohužel novou dvojici vyšetřovatelů neberou vážně. Jediný, kdo Leopoldovi důvěřuje, je mladá telefonistka Julia Wolfová. Sice si vysloužila přezdívku „jehňátko“, ale ve skutečnosti je spíše vlkem v beránčím rouše. Přes den plní vzorně své úkoly na ředitelství, zatímco v noci mizí v polosvětě neblaze proslulého 16. okresu. Právě tam se skrývá její tajemství, o němž nemá tušení ani Leopold.

Oliver Pötzsch (*1970) po studiu pracoval jako novinář a scenárista pro rozhlasovou a televizní stanici Bayerischer Rundfunk. V současnosti se věnuje spisovatelské dráze a žije se svou rodinou v Mnichově. ● Jeho historické romány mu získaly věhlas daleko za hranicemi Německa. ● Euromedia Group dosud vydala osm dílů jeho volné historické ságy Katova dcera (2011–2021), která se stala světovým bestsellerem a byla přeložena do více než 20 jazyků. ● Dále česky vyšly jeho historické romány Případ Ludvík (2013) a dvoudílný román o Faustovi Kejklíř (2020) a Mistr (2021).

Napínavou historickou detektivku vydává nakladatelství Kalibr.


Robert Harris: Rakety smrti Píše se listopad 1944. Willi Graf, německý raketový inženýr, odpaluje z nacisty okupovaného Holandska rakety V2 na Londýn.

Kay Connollyová byla kdysi herečka, nyní ale coby anglická zpravodajská důstojnice vyráží do Belgie, aby lokalizovala startovací místa a neutralizovala tak hrozbu raketových úderů jednou provždy. Její úkol ohrozí zvěsti o sabotérovi. Aniž tuší cokoliv o existenci toho druhého, ocitají se Graf a Connollyová na opačných stranách smrtícího honu na lidskou kořist.

Jejich vzájemně se prolínající příběhy osudově souvisí s nacistickým raketovým programem – jednou z nejnebezpečnějších zbraní Třetí říše, jejíž pomocí chtěl Hitler zvrátit vývoj války.

A Robert Harris ve svém bravurně vystavěném thrilleru odhaluje nejen tajemství smrtících raket, ale i tragédii lidí, kteří s nimi byli spojení.

Robert Harris (* 1957) se narodil v Nottinghamu. Po studiu historie na univerzitě v Cambridgi pracoval jako reportér pro BBC a politický dopisovatel pro The Observer, The Sunday Times a The Daily Telegraph. ● Jako graduovaný historik proslul ve svých beletristických i faktografických dílech tím, že zachycuje události na podkladě důkladných rešerší pramenů. ● Žije v Berkshiru nedaleko Newbury s manželkou Gill Hornbyovou, má čtyři děti. ● Je autorem řady bestsellerových románů, mj. Otčina, Důstojník a špeh či Římskou trilogii, Konkláve a Druhý spánek; všechny vyšly v českém překladu, nebo jsou připravovány k vydání. ● Harrisovo dílo bylo přeloženo do třiceti sedmi jazyků a několik jeho knih bylo úspěšně zfilmováno – naposledy Mnichov, který je k vidění na Netflixu.

Novinku Roberta Harrise vydává nakladatelství Kalibr.


Joanna Glen: Druhá půlka Augusty Hopeové Augusta a Julia jsou dvojčata, ale přesto je každá jiná. Augusta miluje slova stejným způsobem, jako jiní lidé zbožňují bonbony nebo zmrzlinu, a sní o cestách na exotická místa, zatímco Julia je doma spokojená a chce se především vdát a založit rodinu.

Augusta hodně čte, pokládá spoustu otázek, ve škole opravuje učitele. Dokáže lézt lidem na nervy a nutno přiznat, že do maloměstské čtvrti nezapadá, a tak se už v útlém věku rozhodne, že až vyroste, odstěhuje se někam daleko.

Mezitím na opačné straně světa vyrůstá chlapec jménem Parfait v zemi, kde zuří občanská válka a panuje neuvěřitelná chudoba. I on sní o lepším životě pro sebe a svoji rodinu.

Ačkoliv Augusta i Parfait čelí mnoha ranám osudu, nehodlají se vzdát svých snů a oba hledají místo, kde se budou cítit úplní a sami sebou. Místo, kam patří.

Joanna Glen absolvovala s vyznamenáním magisterské studium na Londýnské univerzitě a poté pracovala na Filozofické fakultě Univerzity v Córdobě na horkém jihu Španelska. ● Po návratu vyučovala španělštinu a angličtinu a byla ředitelkou na jedné z londýnských škol. Vydala řadu knih literatury faktu, působí jako hostující lektorka, komunikační koučka a poradkyně a školitelka pro školy. ● Joannin románový debut Druhá půlka Augusty Hopeové se dostal do užšího výběru ceny Costa First Novel Award 2019. ● Žije s manželem a dětmi v Batterse, a kdykoli je doma příliš šedivo, vrací se do Andalusie.

Románový debut Joanny Glen vydává nakladatelství Ikar.

Všechny knihy můžete koupit u svého knihkupce nebo na booktook.cz.


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

Knížky na dovolenou

Knížky na dovolenou

Autor: -mav-, Datum: 30. 6. 2024 14:56

Do kufru si určitě přibalte některou z posledních knižních novinek.

Knižní novinky první poloviny června

Knižní novinky první poloviny června

Autor: -mav-, Datum: 12. 6. 2024 14:14

Počasí slibuje otočku a teplý víkend. Co ho strávit s knihou u bazénu?

Úžasné knižní novinky

Úžasné knižní novinky

Autor: -mav-, Datum: 5. 6. 2024 19:24

Začátek prázdnin se blíží, to je nejlepší čas pořídit si knihy na dovolenou.

Co byste měli mít v knihovně

Co byste měli mít v knihovně

Autor: -mav-, Datum: 30. 5. 2024 20:44

Tři skvělé novinky z nakladatelství Universum.

Knižní novinky v době veletrhu Svět knihy Praha 2024

Knižní novinky v době veletrhu Svět knihy Praha 2024

Autor: -mav-, Datum: 22. 5. 2024 18:52

23.-26. května 2024 se na Výstavišti Praha Holešovice uskuteční 29. ročník Mezinárodnního knižního…

Skvělé knižní novinky

Skvělé knižní novinky

Autor: -mav-, Datum: 12. 5. 2024 20:14

Knižní novinky tohoto týdne jsou z různých žánrů...

Knižní novinky, které určitě zaujmou

Knižní novinky, které určitě zaujmou

Autor: -mav-, Datum: 4. 5. 2024 16:38

Zajímavá vás, co nového je na knižních pultech? Představujeme vám tři knihy, od kterých neodrhnete…

Poslední dubnový týden a nové knihy

Poslední dubnový týden a nové knihy

Autor: -mav-, Datum: 24. 4. 2024 15:29

Také tento týden se na knižních pultech objevují zajímavé knihy, které stojí za přečtení. Nabízíme…

Tip šéfredaktorky

Nová SOUTĚŽ o krmivo pro kočky

12. 7. 2024 14:57 autor -red-