Jak zastavit zbytečné línání psů
Stejně jako u lidí je důležitá strava bohatá na důležité vitaminy a živiny. Skvělou volbou jsou oleje bohaté na mastné kyseliny, které mají řadu pozitivních vlivů na organismus mazlíčka.
Jaké oleje pro chlupáče
„Psi potřebují ve své stravě podíl tuků, které by měly obsahovat každé granule. Ti aktivní, ale potřebují vyšší podíl tuků, a naopak psi se sklony k nadváze jej potřebují méně,“ říká odborník na výživu psů Martin Pučálka.
Můžeme je rozdělit na nasycené a nenasycené, ve výživě dáváme přednost těm nenasyceným. Mezi nejdůležitější nenasycené mastné kyseliny řadíme omega 3 a omega 6. Najdete je například v olejích Marp Holistic, vybírat můžete z lněného, lososového anebo konopného.
Proti línání i na posílení imunity
Důležité není jen množství tuků, ale také poměr omega 3 a omega 6 mastných kyselin, většinou je ve stravě potřeba doplnit omega 3. Pokud ale dáváte pejskovi kvalitní granule, měl by být poměr vybalancovaný. V zimním a jarním období jsou oleje báječnými pomocníky v bojí proti línání. Pomáhají ale i podpořit imunitu svým protizánětlivým efektem, antibakteriálními účinky.
Podporují správnou funkci mozku a prospívají kondici cév Mezi další pozitivní efekty patří dobrá tvorba svalů, snížení rizika obezity, ale i tlumení úzkostí a depresí. Velmi důležité jsou u chovných psů a fen. Nízký podíl omega 3 mastných kyselin ve stravě může vést k artróze, artritidě, osteoporóze, poškození cév, ale i k zrychlenému stárnutí.
Přidáváme postupně
Zdrojem omega 3 mastných kyselin jsou ryby, kvalitní maso, semínka, ořechy a oleje z nich. Pro zjednodušení lze do stravy přidat omega 3 mastné kyseliny formou olejů.
Velkou výhodou je jednoduché dávkování. Po otevření je důležité skladování v lednici a spotřebování do uvedeného data. V případě nesprávného skladování se může stát, že se olej zkazí a bude pro mazlíčka chuťově odporný.
Ze začátku začněte s co nejnižším dávkováním, postupně můžete množství zvyšovat. Olej může podpořit i chutnost samotných granulí.
Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!
Další články z rubriky
NOVÁ SOUTĚŽ: Čím krmit na cestách kočku?
Autor: -mav-, Datum: 27. 8. 2024 11:12Doba dovolených ještě nekončí a možná se chystáte s sebou vzít i vaši kočku. Víme, na čem si…
Jak o čtyřnohé parťáky pomáhají pečovat moderní technologie
Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 26. 8. 2024 12:49Pes, nejlepší přítel člověka. To není jen klišé, ale fakt, který potvrzují i statistiky. Češi jsou…
5 rad, jak připravit domácího mazlíčka na to, že odjedete?
Autor: redakce ve spolupráci s Martinem Pučálkou, odborníkem na výživu psů, Datum: 7. 6. 2024 15:15Chystáte se na dovolenou či delší pracovní cestu do zahraničí a víte, že si vašeho domácího…
5 pravidel pro cestování s kočkou a se psem
Autor: redakce ve spolupráci s Martinem Pučálkou, odborníkem na výživu psů, Datum: 10. 5. 2024 0:05Cestování se psem nebo kočkou, ať už doma nebo do zahraničí, vyžaduje pečlivou přípravu a znalost…
Kočky v rauši aneb Na čem ujíždějí naše šelmy
Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 25. 4. 2024 15:30Léčivé účinky bylin jsou lidstvu známy od nepaměti, méně známou skutečností však je, že bylinky…
Neškodný klacek? Aportování i kousání klacíků může pejska snadno poslat k veterináři
Autor: -vls-, Datum: 19. 3. 2024 10:25Je váš psí parťák vášnivým aportérem a žádná vaše hra či vycházka se bez této aktivity neobejde?…
Život s kočkou aneb Kdo je vlastně pán?
Autor: Anna Vágnerová, Datum: 26. 10. 2023 13:30Bez přátel, společenského života, v pokročilém věku a většinou žena. Takové jsou nejčastější…
Jak si poradit s podzimním línáním domácích mazlíčků?
Autor: -vls-, Datum: 14. 9. 2023 10:00Milujeme chlupatá zvířata, ale někdy jen do té doby, dokud nezanechají pár chlupů v naší právě…