Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
100 nejhezčích výletů po Čechách a Slovensku
Volný čas / Cestování

100 nejhezčích výletů po Čechách a Slovensku

datum: 28. 6. 2020 11:00 autor: -red-
100 nejhezčích výletů po Čechách a Slovensku, za všech ročních období, pěšky, na kole i dalšími způsoby. Načerpejte inspiraci z tras navržených zkušeným cestovatelem. Popisy trasy jsou doplněny o mapy, tipy na zajímavosti po cestě a v neposlední řadě o nádherné fotografie.

Vydejte se 2500 kilometrů českou a slovenskou přírodou! Výběr jednotlivých kapitol knihy nabízí pestrou mozaiku krajinných a přírodních krás, ročních období i stylů cestování. Vydat se můžete na pěší výstupy na vyhlídkové vrcholy, na kole projedete rovinatější a mírně zvlněné oblasti, na kanoi nebo kajaku splujete romantické řeky a na běžkách prozkoumáte nejvyšší oblasti hor. Pro zpestření vás autor inspiruje i méně obvyklými aktivitami, jako jsou výlet na koních, plavba na kajaku, skialpinismus nebo výpravy do podzemí.

Autor Jan Hocek k tomu v předmluvě říká:

„Je stovka malé, nebo velké číslo? Na začátku práce na této knize jsem si myslel, že vytipovat a projít 100 nejhezčích výletů bude na Českou republiku a Slovensko „tak akorát". Velmi rychle jsem však zjistil, že ani tisícovka by nestačila. Vybírat z palety české a slovenské přírody totiž nebylo lehké – máme štěstí, že obě země nabízejí neobyčejně pestrou krajinu plnou hor, zaoblených kopečků i nížin, jimiž se proplétají řeky a bezpočet cest. Pro člověka, který má rád přírodu a pohyb v ní, představuje Česká republika a Slovensko obrovský prostor s téměř nevyčerpatelnými možnostmi.

Výběrem výletů v této knize chci zároveň ukázat co nejpestřejší pohled na českou a slovenskou krajinu, zahrnující všechna roční období a co nejširší záběr aktivit. I z těchto důvodů jsem do knihy zařadil zimní výlety na lyžích nebo pěšky, splouvání řek nebo „speciality" v podobě putování na koních, mořského kajakingu nebo průzkumu jeskyní.

Stovka výletů v této knize vás tak provede krajinou Česka a Slovenska ve všech ročních obdobích a nabídne pestré vyžití pro vyznavače pěší turistiky, cyklovýletníky, vodáky nebo milovníky lyžování.

Paleta navštívených oblastí zahrnuje většinu pohoří a národních parků, výlety vedou na nejvyšší hory i na nejkrásnější řeky."

Jan Hocek (*1970) je publicista, fotograf a cestovatel, spolumajitel cestovní kanceláře Inspira. Vystudoval biologii a sport na Karlově univerzitě v Praze, učil lyžování a kanoistiku na katedře sportů v přírodě FTVS UK, pracoval v největší české cestovní kanceláři zaměřené na dobrodružné zájezdy, kde připravoval a vedl řadu expedic do celého světa. Jako první průvodce na mořských kajacích v Česku vedl seakajakářské expedice na Aljašce, Novém Zélandu, v Kanadě a Patagonii. Jeho práce jej postupně zavedla na všechny kontinenty a zatím do přibližně osmdesáti zemí světa.

Publikaci Jana Hocka 100 nejhezčích výletů po Čechách a na Moravě vydalo nakladatelství Universum a zakoupit ji můžete mj. na booktook.cz.                                               


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další podobné články

12 zastavení u vody (a s vodou) v Mariánských Lázních

12 zastavení u vody (a s vodou) v Mariánských Lázních

Autor: -vls-, Datum: 8. 6. 2020 15:00

Bez vody není života ani pořádné léto. Dovolená u moře bude letos komplikovanější. Proto milovníci…

Bhútán, má láska

Bhútán, má láska

Autor: -red-, Datum: 16. 5. 2020 11:00

Tak trochu jiná kniha oblíbené české autorky Terezy Boučkové.

Cesty za horizont: Jaro

Cesty za horizont: Jaro

Autor: -red-, Datum: 17. 2. 2020 15:00

Svazkem Jaro se završuje čtyřsvazkový umělecký cyklus knih Václava Vokolka Cesty za horizont,…

Krušné hory známé i neznámé

Krušné hory známé i neznámé

Autor: -mav-, Datum: 16. 6. 2020 10:00

V létě spojte odpočinek s poznáváním naší vlasti.

Tip šéfredaktorky

KVÍZ: Znáte francouzskou kuchyni?

14. 1. 2024 14:50 autor -jav-