Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
100 nejhezčích výletů po Čechách a Slovensku
Volný čas / Cestování

100 nejhezčích výletů po Čechách a Slovensku

datum: 28. 6. 2020 11:00 autor: -red-
100 nejhezčích výletů po Čechách a Slovensku, za všech ročních období, pěšky, na kole i dalšími způsoby. Načerpejte inspiraci z tras navržených zkušeným cestovatelem. Popisy trasy jsou doplněny o mapy, tipy na zajímavosti po cestě a v neposlední řadě o nádherné fotografie.

Vydejte se 2500 kilometrů českou a slovenskou přírodou! Výběr jednotlivých kapitol knihy nabízí pestrou mozaiku krajinných a přírodních krás, ročních období i stylů cestování. Vydat se můžete na pěší výstupy na vyhlídkové vrcholy, na kole projedete rovinatější a mírně zvlněné oblasti, na kanoi nebo kajaku splujete romantické řeky a na běžkách prozkoumáte nejvyšší oblasti hor. Pro zpestření vás autor inspiruje i méně obvyklými aktivitami, jako jsou výlet na koních, plavba na kajaku, skialpinismus nebo výpravy do podzemí.

Autor Jan Hocek k tomu v předmluvě říká:

„Je stovka malé, nebo velké číslo? Na začátku práce na této knize jsem si myslel, že vytipovat a projít 100 nejhezčích výletů bude na Českou republiku a Slovensko „tak akorát". Velmi rychle jsem však zjistil, že ani tisícovka by nestačila. Vybírat z palety české a slovenské přírody totiž nebylo lehké – máme štěstí, že obě země nabízejí neobyčejně pestrou krajinu plnou hor, zaoblených kopečků i nížin, jimiž se proplétají řeky a bezpočet cest. Pro člověka, který má rád přírodu a pohyb v ní, představuje Česká republika a Slovensko obrovský prostor s téměř nevyčerpatelnými možnostmi.

Výběrem výletů v této knize chci zároveň ukázat co nejpestřejší pohled na českou a slovenskou krajinu, zahrnující všechna roční období a co nejširší záběr aktivit. I z těchto důvodů jsem do knihy zařadil zimní výlety na lyžích nebo pěšky, splouvání řek nebo „speciality" v podobě putování na koních, mořského kajakingu nebo průzkumu jeskyní.

Stovka výletů v této knize vás tak provede krajinou Česka a Slovenska ve všech ročních obdobích a nabídne pestré vyžití pro vyznavače pěší turistiky, cyklovýletníky, vodáky nebo milovníky lyžování.

Paleta navštívených oblastí zahrnuje většinu pohoří a národních parků, výlety vedou na nejvyšší hory i na nejkrásnější řeky."

Jan Hocek (*1970) je publicista, fotograf a cestovatel, spolumajitel cestovní kanceláře Inspira. Vystudoval biologii a sport na Karlově univerzitě v Praze, učil lyžování a kanoistiku na katedře sportů v přírodě FTVS UK, pracoval v největší české cestovní kanceláři zaměřené na dobrodružné zájezdy, kde připravoval a vedl řadu expedic do celého světa. Jako první průvodce na mořských kajacích v Česku vedl seakajakářské expedice na Aljašce, Novém Zélandu, v Kanadě a Patagonii. Jeho práce jej postupně zavedla na všechny kontinenty a zatím do přibližně osmdesáti zemí světa.

Publikaci Jana Hocka 100 nejhezčích výletů po Čechách a na Moravě vydalo nakladatelství Universum a zakoupit ji můžete mj. na booktook.cz.                                               


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další podobné články

Bhútán, má láska

Bhútán, má láska

Autor: -red-, Datum: 16. 5. 2020 11:00
Cesty za horizont: Jaro

Cesty za horizont: Jaro

Autor: -red-, Datum: 17. 2. 2020 15:00
Krušné hory známé i neznámé

Krušné hory známé i neznámé

Autor: -mav-, Datum: 16. 6. 2020 10:00
Tip šéfredaktorky

Černucha zvaná „smrkačka“ byla medicínou faraonů

15. 10. 2020 10:00 autor -red-