Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Zdravá koupel jako dárek
mediderm.cz
O čem se mluví / Tipy na vánoční dárky

Zdravá koupel jako dárek

datum: 14. 11. 2022 16:00 autor: -red-
Vaše blízké kteří mají problémy se suchou pokožkou, dermatitidou, ekzémy nebo dokonce lupénkou, určitě potěší speciální přípravek do koupele. Z obyčejné „vany“ stane terapie!

Do vany i s lupénkou

Koupel v horké vodě narušuje přirozenou ochrannou bariéru pokožky a pacienti s extrémně suchou pokožkou, lupénkou, ekzémy nebo dermatitidou by si ji měli ideálně zcela odpustit.

Během zimního období je pokožka častěji vystavena nízkým teplotám a větru, vytopené prostředí v místnostech ji vysušuje. Negativní vliv na stav pokožky má i oslabená imunita, znečištěné ovzduší nebo třeba stres. Právě při stresu a únavě pomáhá vana plná horké vody přinášející uvolnění a relaxaci, ale i obyčejné prohřátí po příchodu z venkovního mrazivého počasí.

Jenže extrémně vysušená a citlivá pokožka trpící dermatitidou, ekzémem či lupénkou by nám za takový počin příliš nepoděkovala. Zmíněná kožní onemocnění totiž může častá koupel v horké vodě výrazně zhoršit. Nevhodná je především horká koupel v kombinaci s pěnou do koupele nebo agresivním třením žínkou či houbou.

Vhodný přípravek do koupele...

Při koupeli a sprchování doporučují odborníci zvolit, pokud možno, nižší teplotu. Horká voda zbavuje pokožku ochranného filmu a vysušuje ji. Pokud vybereme nedráždivý koupelový přípravek, pak si oblíbenou koupel může dopřát i ten, kdo má lupénku, ekzém či dermatitidu.

Speciální přípravek, jako je Koncentrát do koupele Mediderm, mění obyčejnou koupel v terapii. Tento hypoalergenní koncentrát nedráždí a pokožku nevysušuje, naopak ji zklidní a omezí svědění. Díky obsahu kvalitních přírodních olejů pomáhá zmírnit pocit napjaté pokožky, promašťuje. Mediderm koncentrát do koupele obnovuje přirozenou lipidovou vrstvu a tím pádem pokožku chrání.

Koncentrát do koupele Mediderm® hydratuje i promašťuje

Koncentrát do koupele Mediderm je speciální přípravek s hydratačním a promašťujícím účinkem. Byl vyvinut tak, aby napomáhal léčbě zánětlivých dermatóz, s doprovodným svěděním, odlupováním a podrážděním během lupénky, ekzému a atopické dermatitidy. Přípravek dlouhodobě promašťuje, snižuje nadměrné odlupování pokožky a zmírňuje pocit stažení. Regeneruje přirozenou lipidovou vrstvu, díky tomu předchází ztrátě vody a zlepšuje hydrataci i v nejhlubších vrstvách kůže.

Použití koncentrátu: Rozpusťte přípravek v proudu vody – dospělí 0,5 víčka do koupele, kojenci a děti jedno vnitřní víčko. Ponořte tělo do vody s přípravkem a zůstaňte ve vaně po dobu 10-15 minut. Jemně osušte pokožku ručníkem, zabraňte tření. Emulze zanechává na pokožce jemnou ochrannou vrstvu (pro silnější promaštění lze použít větší množství přípravku).

V nabídce je v balení o objemu 275 ml. Více na mediderm.help. Řada Mediderm je v prodeji výhradně v lékárnách a na lékárenských e-shopech, např. Benu.cz, Drmax.cz, Biotika.net. Sledujte nás i na Instagramu a Facebooku.

...a po koupeli

Po koupeli ošetřete pokožku přípravkem, který ji promastí i hydratuje. Nenechávejte kůži nikdy vyschnout, nepoužívejte dráždivou kosmetiku.

Speciální promašťující krém používejte pravidelně, každý den nebo i několikrát denně. Pravidelné promazávání krémem je při lupénce, dermatitidě, ekzému zásadní. Vyzkoušejte krém Mediderm.

Mediderm® KRÉM: Vyživuje a vytváří ochrannou vrstvu

Pravidelným promazáváním krémem Mediderm® se pokožka trpící lupénkou, ekzémem či atopickou dermatitidou promašťuje i hydratuje. Krém pomáhá zklidnit pocit pálení či svědění, na povrchu pokožky vytváří ochrannou vrstvu. Pokožka získává měkkost a pružnost, eliminuje se nadměrné odlupování a praskání. Krém se dobře vstřebává, nezpůsobuje pocit mastnoty a neznečišťuje oděv ani ložní prádlo. Krém Mediderm® je zdravotnický prostředek s hypoalergenním složením vhodný i pro miminka, již od 1. měsíce života. Tři různé objemy: 100 g, 500 g a největší 1 kg, umožňují přizpůsobit balení přípravku aktuálním potřebám. Více na mediderm.help.


Mediderm je v prodeji výhradně v lékárnách a na lékárenských e-shopech, např. Benu.cz, Drmax.cz, Biotika.net. Sledujte nás na Instagramu a Facebooku


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

Novinky posledního listopadového týdne

Novinky posledního listopadového týdne

Autor: -mav-, Datum: 23. 11. 2023 21:30

Nejlepším dárkem pod stromečkem jsou knížky. Potěší každého a my pro vás máme tipy na novinky.

Darujte pod stromeček knihy

Darujte pod stromeček knihy

Autor: -mav-, Datum: 17. 11. 2023 12:31

Dárky vybírejte v klidu už teď a nezapomeňte se porozhlédnout po dobrých knihách.

Nové vydání Máchova Máje s originálními ilustracemi

Nové vydání Máchova Máje s originálními ilustracemi

Autor: -mav-, Datum: 6. 11. 2023 15:50

Skvělý dárek pod stromeček, který potěší literární a knižní fajnšmekry. Nejproslulejší dílo českého…

Kniha, ideální dárek na poslední chvíli

Kniha, ideální dárek na poslední chvíli

Autor: -mav-, Datum: 20. 12. 2022 15:00

Strhujícím románem o soupeření dvou renesančních géniů nezklamete ani náročné čtenáře. Ty teprve…

Vzorované prostěradlo? Proč ne? Buďte IN

Vzorované prostěradlo? Proč ne? Buďte IN

Autor: -mav-, Datum: 16. 12. 2022 14:15

Ložní prádlo potěší každou ženu. A to barevně „naruby“ ještě víc. Vzorované prostěradlo zkombinujte…

Napařovač prádla

Napařovač prádla

Autor: -red-, Datum: 15. 12. 2022 10:00

Praktický dárek, který ocení každá žena.

Originální levné dárky pro dobrou věc

Originální levné dárky pro dobrou věc

Autor: -red-, Datum: 14. 12. 2022 10:00

Nechcete utrácet za dárky? Zkuste nahlédnout do on-line tržiště studentských firem. Jejich produkty…

Praktický dárek do domácnosti

Praktický dárek do domácnosti

Autor: -red-, Datum: 13. 12. 2022 16:00

Ruční umývání nádobí má v kuchyni své místo a bez něho se jednoduše neobejdeme, a to třeba na chatě…

Tip šéfredaktorky

SOUTĚŽ o 3 balíčky doplňků stravy na podporu imunity, každý za 900 Kč

23. 11. 2023 19:58 autor -mav-