Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Zdravá koupel jako dárek
mediderm.cz
O čem se mluví / Tipy na vánoční dárky

Zdravá koupel jako dárek

datum: 14. 11. 2022 16:00 autor: -red-
Vaše blízké kteří mají problémy se suchou pokožkou, dermatitidou, ekzémy nebo dokonce lupénkou, určitě potěší speciální přípravek do koupele. Z obyčejné „vany“ stane terapie!

Do vany i s lupénkou

Koupel v horké vodě narušuje přirozenou ochrannou bariéru pokožky a pacienti s extrémně suchou pokožkou, lupénkou, ekzémy nebo dermatitidou by si ji měli ideálně zcela odpustit.

Během zimního období je pokožka častěji vystavena nízkým teplotám a větru, vytopené prostředí v místnostech ji vysušuje. Negativní vliv na stav pokožky má i oslabená imunita, znečištěné ovzduší nebo třeba stres. Právě při stresu a únavě pomáhá vana plná horké vody přinášející uvolnění a relaxaci, ale i obyčejné prohřátí po příchodu z venkovního mrazivého počasí.

Jenže extrémně vysušená a citlivá pokožka trpící dermatitidou, ekzémem či lupénkou by nám za takový počin příliš nepoděkovala. Zmíněná kožní onemocnění totiž může častá koupel v horké vodě výrazně zhoršit. Nevhodná je především horká koupel v kombinaci s pěnou do koupele nebo agresivním třením žínkou či houbou.

Vhodný přípravek do koupele...

Při koupeli a sprchování doporučují odborníci zvolit, pokud možno, nižší teplotu. Horká voda zbavuje pokožku ochranného filmu a vysušuje ji. Pokud vybereme nedráždivý koupelový přípravek, pak si oblíbenou koupel může dopřát i ten, kdo má lupénku, ekzém či dermatitidu.

Speciální přípravek, jako je Koncentrát do koupele Mediderm, mění obyčejnou koupel v terapii. Tento hypoalergenní koncentrát nedráždí a pokožku nevysušuje, naopak ji zklidní a omezí svědění. Díky obsahu kvalitních přírodních olejů pomáhá zmírnit pocit napjaté pokožky, promašťuje. Mediderm koncentrát do koupele obnovuje přirozenou lipidovou vrstvu a tím pádem pokožku chrání.

Koncentrát do koupele Mediderm® hydratuje i promašťuje

Koncentrát do koupele Mediderm je speciální přípravek s hydratačním a promašťujícím účinkem. Byl vyvinut tak, aby napomáhal léčbě zánětlivých dermatóz, s doprovodným svěděním, odlupováním a podrážděním během lupénky, ekzému a atopické dermatitidy. Přípravek dlouhodobě promašťuje, snižuje nadměrné odlupování pokožky a zmírňuje pocit stažení. Regeneruje přirozenou lipidovou vrstvu, díky tomu předchází ztrátě vody a zlepšuje hydrataci i v nejhlubších vrstvách kůže.

Použití koncentrátu: Rozpusťte přípravek v proudu vody – dospělí 0,5 víčka do koupele, kojenci a děti jedno vnitřní víčko. Ponořte tělo do vody s přípravkem a zůstaňte ve vaně po dobu 10-15 minut. Jemně osušte pokožku ručníkem, zabraňte tření. Emulze zanechává na pokožce jemnou ochrannou vrstvu (pro silnější promaštění lze použít větší množství přípravku).

V nabídce je v balení o objemu 275 ml. Více na mediderm.help. Řada Mediderm je v prodeji výhradně v lékárnách a na lékárenských e-shopech, např. Benu.cz, Drmax.cz, Biotika.net. Sledujte nás i na Instagramu a Facebooku.

...a po koupeli

Po koupeli ošetřete pokožku přípravkem, který ji promastí i hydratuje. Nenechávejte kůži nikdy vyschnout, nepoužívejte dráždivou kosmetiku.

Speciální promašťující krém používejte pravidelně, každý den nebo i několikrát denně. Pravidelné promazávání krémem je při lupénce, dermatitidě, ekzému zásadní. Vyzkoušejte krém Mediderm.

Mediderm® KRÉM: Vyživuje a vytváří ochrannou vrstvu

Pravidelným promazáváním krémem Mediderm® se pokožka trpící lupénkou, ekzémem či atopickou dermatitidou promašťuje i hydratuje. Krém pomáhá zklidnit pocit pálení či svědění, na povrchu pokožky vytváří ochrannou vrstvu. Pokožka získává měkkost a pružnost, eliminuje se nadměrné odlupování a praskání. Krém se dobře vstřebává, nezpůsobuje pocit mastnoty a neznečišťuje oděv ani ložní prádlo. Krém Mediderm® je zdravotnický prostředek s hypoalergenním složením vhodný i pro miminka, již od 1. měsíce života. Tři různé objemy: 100 g, 500 g a největší 1 kg, umožňují přizpůsobit balení přípravku aktuálním potřebám. Více na mediderm.help.


Mediderm je v prodeji výhradně v lékárnách a na lékárenských e-shopech, např. Benu.cz, Drmax.cz, Biotika.net. Sledujte nás na Instagramu a Facebooku


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

Knížky pod vánočním stromečkem

Knížky pod vánočním stromečkem

Autor: -mav-, Datum: 30. 11. 2022 14:30

Nový román od autora slavného Předčítače, další napínavý thriller z právnického prostředí a…

SOUTĚŽ: Vyhrajte DÁREK PRO KUTILA

SOUTĚŽ: Vyhrajte DÁREK PRO KUTILA

Autor: -red-, Datum: 29. 11. 2022 16:00

Jednu soutěž jsme vylosovali a je tu další. Přemýšlíte, co pořídit manželovi, partnerovi, nebo…

Praktické a designové termosky

Praktické a designové termosky

Autor: -red-, Datum: 29. 11. 2022 14:30

Pitný režim se musí dodržovat i v zimě. Pomohou k tomu i krásné termosky.

Analýza DNA, originální dárek

Analýza DNA, originální dárek

Autor: -ana-, Datum: 28. 11. 2022 10:00

Hledáte promyšlený dárek, který překvapí a radost z něj přetrvá i po Vánocích? Nadělte letos stále…

Kurz focení

Kurz focení

Autor: -red-, Datum: 26. 11. 2022 10:00

Přemýšlíte, co dát pod stromeček partnerovi? Možná mu udělá radost kurz focení!

Bestseller Jonase Jonassona Prorokyně a hlupák

Bestseller Jonase Jonassona Prorokyně a hlupák

Autor: -mav-, Datum: 25. 11. 2022 10:00

Blíží se konec světa, je tedy nejlepší čas na pořádný road trip. Pobavte se s knihou autora…

Dokonale hladké tělo za pár minut

Dokonale hladké tělo za pár minut

Autor: -red-, Datum: 24. 11. 2022 13:00

Připravte se na sezónu odhalených nohou. Stačí čtyři týdny a vaše pokožka bude viditelně hladší.

Praktický dárek pro celou rodinu

Praktický dárek pro celou rodinu

Autor: -mav-, Datum: 23. 11. 2022 13:30

Krb nebo krbová kamna v bytě působí romanticky, ale bohužel se kolem nich usazují miniaturní…