Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Nicole Kidman (53): Kvůli sektě nemohla vychovávat své dvě adoptované děti
Wikimedia Commons
O čem se mluví

Nicole Kidman (53): Kvůli sektě nemohla vychovávat své dvě adoptované děti

datum: 23. 6. 2020 0:05 autor: Jana Vavřinová
„A teď už zase můžu nosit podpatky,“ prohlásila herečka po rozvodu s Tomem Cruisem, který je o deset centimetrů menší než ona. Nebyla to ale jen výška, v čem si nebyli rovni. Neshodli se ani v názorech na manželství a kariéru. Hlavní příčinou jejich rozepří ale byla scientologická církev. Co všechno kvůli ní musela Nicole obětovat?

Nicole Mary Kidman se narodila 20. června 1967 v Honolulu na Havaji, kde podle tradic dostala i havajské jméno – Hōkūlani (v překladu nebeská hvězda). Do svých čtyř let bydlela s rodiči ve Spojených státech, kde oba studovali. Nicolin otec Antony byl biochemik, klinický psycholog a spisovatel. Její matka Janelle Ann je ošetřovatelkou, která dříve editovala knihy svého manžela a byla členkou ženské volební lobby. 

Bojovala s koktavostí

Po přesídlení do Sydney Kidman pokračovala v lekcích baletu, na který chodila od svých tří let. Také se u ní začal projevovat přirozený herecký talent, který využila už při divadelních představeních na základní a střední škole. O víkendech, kdy byla většina spolužáků na pláži, byla Nicole často sama na jevišti školního divadla, kde se vžívala do dramatických postav. Nápad, že se stane profesionální herečkou, se v ní zrodil po shlédnutí filmu Čaroděj se země Oz.

Ve splnění snu jí bránila pouze jediná překážka – koktání. „Jsem velmi plachá, opravdu plachá, dokonce jsem jako dítě koktala. To se mi podařilo pomalu překonat,“ přiznala hollywoodská hvězda, která se svého hendikepu zbavovala na kurzech herectví, kterým dala přednost před dokončením střední školy. 

Jde z role do role

Svou první roli dostala mladá Australanka v 16 letech v rodinném filmu Vánoce v divočině. V průběhu 80. let pokračovala hraním v několika filmech a seriálech. Svět filmu ji však zaregistroval až díky thrilleru Úplné bezvětří z roku 1989.

V 90. letech už byla za zavedenou herečkou účinkující po boku těch nějvětších hollywoodských hvězd. V roce 2001 excelovala v muzikálu Mouline Rouge. Po tomto úspěchu nešlápla ve výběru rolí vedle – Návrat do Cold Mountain, Dogville, Austrálie nebo Hodiny (za ně obdržela Oscara). Ani seriálům se Nicole nevyhýbá. V roli fyzicky a psychicky týrané manželky zazářila v televizním seriálu Sedmilhářky, za který si odnesla Zlatý glóbus.

S Cruisem chtěla založit rodinu

Se svým budoucím manželem se seznámila v listopadu 1989 během natáčení filmu Bouřlivé dny. O rok později, na Štědrý den 1990, si řekli své „ano“. Ke svému překvapení si později uvědomila, že přestala být od začátku jejich vztahu sama sebou. Do hnědovlasého herce s širokým úsměvem se zamilovala tak hluboce, že veškeré plány, které měla, hodila za hlavu. Jediné, po čem toužila, bylo otěhotnět.

„Zoufale jsem s ním chtěla mít dítě. Bylo mi jedno, jestli jsme manželé. Tolik jsem si to přála,“ zavzpomínala Australanka na těžké období, během něhož prodělala mimoděložní těhotenství. Nakonec se pár rozhodl pro adopci. Do rodiny tak přibyl chlapec Connor a dívka Isabella.

Tom si na ni najal detektiva

Během manželství s Tomem se stala Kidman členkou scientologické církve, stejně tak se jimi staly jejich děti. Po rozvodu s Tomem zůstali Connor s Isabellou v hercově péči, protože společně neschvalovali Nicolin odchod z církve. Ačkoliv si Kidman o jejím vlivu na lidskou psychiku myslí své, kvůli dětem o praktikách sekty nemluví. Jak to u scientologů chodí popsal v dokumentárním filmu z roku 2015 její bývalý pracovník Mark Rathbun.

Na kameru řekl, jak byl pověřený rozchodem hvězdného páru. V Cruisovi měl vzbudit paranoiu, že se Nicole svěřuje přátelům mimo řád církve s jejich intimními problémy. Cruise si proto najal soukromé očko, které Nicole odposlouchávalo. Není divu, že se od něj Nicole později rozhodla odstřihnout.

Ostře sledovaný rozvod

Z Kidmanina pohledu dospělo jejich soužití k zániku hlavně kvůli její touze stát se uznávanou herečkou. „Po celou dobu, co jsem natáčela, jsem si na place uvědomovala, že tam nejsem za Nicole, ale za Tomovu manželku,“ řekla na rovinu štíhlá blondýnka, která během manželství s Cruisem v sobě sváděla boj o svou vlastní identitu. Být matkou a manželkou, nebo úspěšnou herečkou? Jak už víme, tehdy dala přednost kariéře.

Dnes už by ale volila jinak. „Nepotřebovala jsem mít tak obrovskou kariéru. Z toho jsem smutná. Asi bych si teď místo kariéry vybrala manželství a nedotčenou rodinu. Tehdy jsem si ale musela vybrat,“ přemýšlí nad svým dřívějším dilematem herečka, která je přesvědčena, že by ke krachu vztahu s Cruisem časem i tak došlo. Oficiálně se hvězdný pár rozvedl roku 2001.

Něco zlé je pro něco dobré

Paradoxně to byl rozvod s Tomem Cruisem, díky kterému Nicole dokázala přesvědčivě ztvárnit psychicky nemocnou spisovatelku Virginii Woolf v životopisném snímku Hodiny. Rozjitřené emoce a určitá melancholie jí dopomáhaly vžít se lépe do role, za kterou byla následně oceněna Oscarem.

Natáčení filmu přišlo do Nicolina života v opravdu pravý čas. Díky kostýmu a masce, jejíž součástí byl i protetický nos, se rázem stala šedou myškou. Falešný nos si zamilovala a nosila ho také v soukromí, protože si ji nevšímali všudepřítomní paparazzi. Kolikrát kolem nich prošla a vůbec o tom nevěděli.

Ze vztahu do vztahu

Po aférkách se zpěváky Robbie Williamsem a Lenny Kravitzem (s ním byla údajně zasnoubená) a s herci Judem Law a Adrienem Brody se usadila po boku country zpěváka Keitha Urbana. Seznámili se v lednu 2005, vzali se v červnu 2006.

„Ve skutečnosti se navzájem moc neznáme, poznáme se během manželství,“ prohlásila podruhé vdaná herečka, která podle některých lidí předstoupila před oltář bez uvážení. Nicole a Keithovi se ale daří. V roce 2008 se jim narodila dcera Sunday Rose a o dva roky později Faith Margaret, kterou páru odnosila náhradní matka. Žijí v Nashvillu v USA, kde za domem na farmě chovají šest alpak, stádo krav i slepice.

Přiznala botox

Dlouhá léta herečka s alabastrovou pletí tvrdila, že za její dokonalý vzhled může příroda. Před sedmi lety lety ale vyšla s pravdou ven. „Na plastické operaci jsem nebyla. Bohužel jsem zkusila botox. Byl to nešťastný tah. Už ho nechci, protože konečně zase můžu hýbat tváří,“ popsala Kidman svou zkušenost s aplikací injekcí na vyhlazení vrásek mezi lety 2008 až 2010. Její kůže na tvářích a kolem očí byla v tomto období nepřirozeně napnutá.

Štíhlou postavu si Nicole udržuje sportem. Ráda běhá, plave a pravidelně dělá sedy lehy.

Další zajímavosti o Nicole

⇒ Měří 180 cm.

⇒ V Guinnessově knize rekordů získala zápis jako „herečka, která za minutu vydělala nejvíce peněz“. Za čtyřminutovou reklamu na parfém Chanel No.5 dostala v přepočtu 88 milionů korun.

⇒ Má mlsný jazýček, miluje pizzu s lanýži a domácí chléb s parmezánem.

⇒ Je zastánkyní ženských práv a práv homosexuálů. Je také ambasadorkou v organizaci UNICEF.


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

Vítězslava Kaprálová (†25): Tak nějak „jinak krásná“ geniální umělkyně se erotice nebránila

Vítězslava Kaprálová (†25): Tak nějak „jinak krásná“ geniální umělkyně se erotice nebránila

Autor: Luboš Y. Koláček, Datum: 17. 11. 2020 0:05

Nevyznačovala se skromností, zejména tedy pokud šlo o hudbu. Ač postavou malá až drobná osůbka,…

Mia Farrow (75): Zachránkyně sirotků a supermáma, nebo zlá a manipulativní macecha?

Mia Farrow (75): Zachránkyně sirotků a supermáma, nebo zlá a manipulativní macecha?

Autor: Anna Vágnerová, Datum: 10. 11. 2020 0:05

Slavná herečka Mia Farrow vychovala celkem čtrnáct dětí – čtyři vlastní a deset adoptivních.…

Harry a Meghan: Nejsledovanější pár současnosti

Harry a Meghan: Nejsledovanější pár současnosti

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 4. 11. 2020 0:05

Příznivci britské královské rodiny nechápou jejich rozhodnutí dobrovolně odejít z „firmy“. Bulvár…

Anny Ondráková (†84): Za prvního slavného milence dostala výprask od tatínka

Anny Ondráková (†84): Za prvního slavného milence dostala výprask od tatínka

Autor: Luboš Y. Koláček, Datum: 27. 10. 2020 0:05

Slavná filmová herečka prvorepublikového Československa a posléze nacistického Německa, převelice…

Je vám přes padesát a hledáte práci?

Je vám přes padesát a hledáte práci?

Autor: -ket-, Datum: 24. 10. 2020 11:00

Současná „covidová“ krize na pracovním trhu se dotkla i lidí po padesátce, kteří mají zkušenosti,…

Rita Hayworth (†68): Smutný osud holywoodské princezny

Rita Hayworth (†68): Smutný osud holywoodské princezny

Autor: Anna Vágnerová, Datum: 20. 10. 2020 0:05

Přestože tato výjimečná herečka a hollywoodská femme fatale byla pětkrát vdaná a měla nespočet…

KVÍZ: Co víte o Rudolfu Hrušínském nejstarším?

KVÍZ: Co víte o Rudolfu Hrušínském nejstarším?

Autor: Jana Vavřinová, Datum: 17. 10. 2020 11:00

Narodil se 17. října 1920 jihočeském Novém Etynku (dnes Nová Včelnice) jako Rudolf Böhm.

Christopher Reeve (†52): Statečný Superman

Christopher Reeve (†52): Statečný Superman

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 13. 10. 2020 0:05

Jako Superman byl Christopher Reeve nezranitelný. V osobním životě však po vážném úrazu zůstal od…

Tip šéfredaktorky

Příběh Ivany (48): Podivný sen, který se splnil

8. 11. 2020 0:05 autor podle příběhu Ivany H. napsala Alžběta Morávková