Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Ivana Trump (70): Peníze až na prvním místě
Wikimedia Commons, koláž fotojet.com
O čem se mluví

Ivana Trump (70): Peníze až na prvním místě

datum: 4. 6. 2019 0:02 autor: Jana Vavřinová
Už od mládí byla tato rodačka ze Zlína velice ambiciózní a pracovitá. Ať už šlo o lásku, nebo peníze, vždy věděla, co chce, a nebála se si o to říct.

Všichni si myslí, že se k pohádkovému jmění dostala díky exmanželovi Donaldu Trumpovi. Ve skutečnosti se ale o své jmění dosahující několika desítek miliard korun zasloužila především svou vytrvalostí, pílí a touhou být stále lepší a lepší.

Za svůj první závod dostala pomeranč

První korunky do kasičky se jí začaly sypat už v 50. letech. „První peníze, které mi tatínek dal, bylo pět československých korun. Závodně plaval a od tří let mě nutil do vody. Postavil mě na kraj rybníku, ale voda byla studená a mně se do ní nechtělo. Tak mi nabídl pět korun. Vzal mě na záda a já šla,“ zavzpomínala na své malé kapesné, které s přibývajícím věkem sice rostlo, ale většinou z něj doma v prasátku moc nezbylo. Malá Ivanka totiž neuměla, nebo spíše nechtěla šetřit a raději projevovala svou velkorysost: „Moc jsem nešetřila, nikdy jsem nebyla skrblík, co by hrabal peníze pod koberec. Šla jsem třeba na zmrzlinu a pozvala všechny kamarádky.“

A jaká byla Trump, tehdy ještě Zelníčková, studentka? Podle její spolužačky Slavomíry, která s ní sedávala často v lavici, byla Ivana dříč: „Na rozdíl ode mne neváhala vstát třeba v pět a doučit se vše potřebné.“

Sport a modeling

Ctižádostivá byla Ivana jak ve škole, tak i ve sportu. Coby talentovaná lyžařka sjížděla svahy osm měsíců v roce už od svých dvanácti let. Po několika vyhraných závodech ve slalomu a sjezdu na lyžích se mladá sportovkyně rozhodla pro studium na Fakultě tělesné výchovy a sportu. Tou dobou, na počátku 70. let, si také začala přivydělávat jako modelka.

„S modelingem začala už na Karlově univerzitě, dělala přehlídky v Praze a najímali si ji i zahraniční klienti. Za odměnu pak dostávala šaty, mnohdy jsme se z nich oblékly obě. Vydělávala si tak na studia,“ prozradila Ivančina maminka Marie Zelníčková, jež byla a stále je na svou světaznalou dceru velice pyšná.

Osudové setkání

Díky práci modelky se Ivana nejen poprvé podívala za oceán, ale také se seznámila s jistým Donaldem, který jí doslova změnil život. „Lásku na první pohled jsem nikdy předtím nezažil. Nezastírám, že jsem mohl mít kteroukoli ženu, ale do Ivany jsem byl blázen hned, jak jsem ji spatřil. Byla tak nádherná, uchvacující, zosobnění elegance i ženství,“ řekl už tehdy dobře vydělávající blondýn s ostře řezanými rysy o ženě, s kterou prošel roku 1977 svatební uličkou.

Od té doby se manželé Trumpovi stávali vděčným terčem amerického bulváru. Především Ivanu škodolibí pisálci nešetřili a opětovaně ji častovali přezdívkami jako „chudá, krásná a svéhlavá socialistická princezna“. Závist a pomluvy se ale Ivaně nevyhýbaly ani po rozvodu. V pořadí již druhém (její první muž byl rakouský lyžař Alfred Winkelmeier, kterého si formálně vzala, aby se dostala legálně za hranice socialistického Československa). „Dodnes jsem se těch peněz z rozvodu nedotkla, byla bych úspěšná i bez Donalda,“ vzkázala všem nepřejícím lidem bohatá podnikatelka, která od 90. let nepřetržitě rozšiřuje svou síť casin a luxusních hotelů.

„Možná se vám zdá, že jsem poněkud chladná a vypočítavá. Své city si nechávám pro sebe. Život je především byznys.“

Jak si žije Ivana dnes?

Nyní je Trumpová „živa“ jak z prodeje oblečení, šperků a kabelek nesoucích její značku „Ivana“ tak z prodeje mýdel a parfémů pod názvem „Plaza“. Velkou radost jí také dělá psaní romantických novel o ženách z lepší společnosti nebo přednášení o managementu. Není žádným tajemstvím, že za jedinou přednášku inkasuje až deset tišíc dolarů!

„Když něco dělám, chci to dělat nejlíp, jak to jde. Samozřejmě, že bych už dávno nemusela pracovat vůbec. Ale já jsem prostě Češka. Je to v mé krvi, my jsme vždycky pracovali a já měla disciplínu už od dětství. To přece neznamená, že když mám peníze, budu sedět a dívat se na strop. Za dvě vteřiny bych vyskočila z kůže. Pro mě je důležité, aby mozek pořád pracoval, protože to vás drží zdravou a mladou,“ poodhalila tajemství úspěchu milionářka, jejíž život je důkazem, že se americký sen může stát skutečností.

„Nemohla bych sedět na gauči, dívat se na televizi, jíst chipsy a být umaštěná od kuřete,“ řekla o svém životním stylu Ivana.

Upravená za každých okolností

Málokdo si Trumpovou dokáže představit v jiném účesu než v tom, co nosí od poloviny 80.let. Drdol a ofina jsou její poznávací značkou stejně jako chirurgické úpravy zevnějšku, kterými se oproti jiným celebritám vůbec netají. Kromě mnoha liftingů obličeje si dopřála také nové rty, nos a poprsí.

„Ráda vypadám dobře, to nepopírám. Denně cvičím, starám se o sebe, zdravě jím. Mě v teplákách neuvidíte. Upravím se, i když jdu třeba jen do posilovny,“ odpovídá čerstvá sedmdesátnice na dotaz, jestli potřebuje být šik za všech okolností. 

Perličky z Ivanina života na vysoké noze

⇒ Své dva psy, pudla Choppyho a yorkshirského teriéra Doda, nechávala vozit limuzínou.

⇒ Na svém druhém manželovi Donaldovi vysoudila po rozvodu 25 milionů dolarů. K tomu také 6 dalších milionů každý rok jako alimenty na jejich tři děti.

⇒ Když chce relaxovat, uchýlí se na svou jachtu dlouhou 33 metrů, která nese jméno „My Ivana.“

⇒ V roce 2009 za minutu vydělala kolem 675 tisíc dolarů.

⇒ Občas má Ivana ráda věci i zcela prosté – když je v Čechách, nepohrdne jitrnicí a jelitem.

 


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

Salma Hayek (54): Mexičanka, která dobyla Hollywood

Salma Hayek (54): Mexičanka, která dobyla Hollywood

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 15. 6. 2021 0:05

Ačkoli hrála ve více než třiceti filmech, exotická kráska Salma Hayek asi navždy zůstane v srdcích…

5 letních záludností

5 letních záludností

Autor: -an-, Datum: 10. 6. 2021 10:00

Letní měsíce jsou především ve znamení slunce a odpočinku. Je tu ale i druhá strana dovolených a…

Nancy Friday (†84): Otevřeně o sexu

Nancy Friday (†84): Otevřeně o sexu

Autor: Jana Vavřinová, Datum: 9. 6. 2021 0:05

Dávno předtím, než se stal světovým fenoménem román Padesát odstínů šedi, psala o sexuálních…

Elon Musk (49): Geniální vizionář, či paranoidní sociopat?

Elon Musk (49): Geniální vizionář, či paranoidní sociopat?

Autor: Anna Vágnerová, Datum: 1. 6. 2021 0:05

Zbohatl na prodeji internetového platebního systému PayPal, který spoluvlastnil. Stál u vzniku…

13 zajímavostí ze života Coco Chanel

13 zajímavostí ze života Coco Chanel

Autor: Anna Vágnerová, Datum: 17. 5. 2021 0:05

„Není ošklivých žen; jsou jen ženy, které se neumějí udělat krásnými.“ Svérázná dáma Coco Chanel,…

Listopád

Listopád

Autor: -mav-, Datum: 28. 4. 2021 15:00

Ptali jste se někdy sami sebe, jaký by byl váš život, kdyby v listopadu 1989 dopadlo všechno jinak?…

Jurij Gagarin (†34): Člověk, který otevřel cestu ke hvězdám

Jurij Gagarin (†34): Člověk, který otevřel cestu ke hvězdám

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 8. 4. 2021 0:05

Důvody, proč do Vostoku 1 nastoupil zrovna Jurij Gagarin, byly nejen profesionální, ale možná i…

Johanka z Arku (†19): Hrdinka, nebo duševně nemocná žena?

Johanka z Arku (†19): Hrdinka, nebo duševně nemocná žena?

Autor: Anna Vágnerová, Datum: 7. 4. 2021 0:05

V samém srdci Paříže, na náměstí Place des Pyramides, stojí jezdecká socha Johanky z Arku. Letos v…

Tip šéfredaktorky

Příběh Elišky (41): Pozdní láska mé babičky Milady

29. 5. 2021 0:05 autor podle příběhu Elišky H. napsala Alžběta Morávková