Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
George Clooney (59): Milionář z chudých poměrů
Wikimedia Commons
O čem se mluví

George Clooney (59): Milionář z chudých poměrů

datum: 25. 8. 2020 0:05 autor: Markéta Vavřinová
Na televizní kamery byl zvyklý od dětství. Jeho otec Nick Clooney byl televizním moderátorem a novinářem v Kentucky. George s ním trávil spoustu času v televizním studiu.

Během soutěže Miss Kentucky se Nick Clooney seznámil s místní královnou krásy Ninou Bruce, se kterou se v roce 1959 oženil.

Místo mateřské školy televize

O rok později přišla na svět dcera Adelaide a 6. května 1961 syn George. Rodina žila v druhém největším městě Kentucky, Lexingtonu. Přestože na místní poměry byli Clooneyovi docela slavní, jejich finanční situace až tak slavná nebyla a na chůvu jim nezbývaly peníze. A tak si děti brali s sebou do práce – do televize.

V jedněch starých novinách jsem našel karikaturu mého otce. V jedné ruce se snažil udržet čtyři koláče a druhou rukou vyndával další z trouby. Ve skutečnosti totiž pracoval na pěti pracovních místech! Ráno rozhlasový program, odpoledne talk show, večer měl vystoupení v divadle, hrál ve filmu a o víkendech cestoval se svým pořadem do New Yorku. Toto je naše rodina: pokud nám někdo dává práci, vezmeme ji!“

Musel se smát sám sobě

Na střední škole George onemocněl těžkou chřipkou, která vyvolala částečné ochrnutí poloviny obličeje. Spolužáci mu přezdívali Frankenstein a mladík se musel naučit smát sám sobě.

„Rychle jsem si uvědomil, že nejdřív musím žertovat a umět se zasmát svému ochrnutému obličeji. To je nejlepší způsob, jak ty druhé odzbrojit.“

Paralýza naštěstí během několika měsíců zmizela, ale dala mu schopnost nevzdávat se.

Vysokou nedokončil

Pro George tak byl výběr povolání jasný: buď bude novinářem, nebo hercem! A protože každou neděli bral Nick rodinu na mši do katolického kostela, prý George také chvíli přemýšlel o kněžském rouchu, ale od mládí se mu líbily dívky, a tak správně usoudil, že celibát by pro něj nebyl to nejlepší.

Začal studovat televizní žurnalistiku na místní univerzitě. Protože rodiče nemohli platit školné, George souběžně pracoval na tabákové plantáži, jako dělník na stavbě, prodejce dámské obuvi i pojistek… Školu ale nedokončil.

Start v komparzu

O budoucnosti rozhodla náhoda. V Los Angeles žila Nickova sestra Rosemary Clooney. Herečka a zpěvačka rozjela v padesátých a šedesátých letech slibnou kariéru, ale po rozpadu manželství s kolegou José Ferrerem propadla na delší dobu depresím a bojovala s drogovou závislostí.

Byl to právě její syn Miguel, kdo oslovil svého bratrance George, aby s ním natáčel v komparzu historické minisérie Centennial.

U tety Rosemary

Po návratu domů sbalil mladý muž kufry, naložil je do starého Fordu a vyrazil do Los Angeles – bez zastávky, protože se bál, že by auto už nemusel nastartovat.

Ubytoval se u tety Rosemary, které se podařilo částečně vrátit do filmového světa. S nadhledem sobě vlastním mu líčila život v Hollywoodu a pomohla mu se zorientovat.

Úspěch po patnácti letech

Nevzdával se, i když ho v devíti z deseti konkurzů odmítli, a první role byly víc než zanedbatelné nebo neúspěšné sitkomy a sci-fi filmy. Dobře věděl od tety, že důležité je „ukázat se“ na obrazovce či plátně aspoň pár minut. To si ho mohou všimnout ti správní lidé.

Georgovi trvalo skoro patnáct let, než se prosadil. Vytrvalost a trpělivost se vyplatily. Seriál Pohotovost a doktor Doug Ross mu přinesly slávu, popularitu a peníze.

Ženy a prasátko Max

Pohledný herec neměl nikdy nouzi o ženskou přízeň. Herečka Kelly Preston žila s Clooneyem dva roky koncem osmdesátých let, tedy v době, kdy měl na herecký Olymp ještě dlouhou cestu.

George jí pořídil domácí prasátko Maxe. Když ho Kelly po dvou letech opustila, prasátko mu zůstalo. Max prý vážil 126 kilo a spával s Georgem v jedné posteli. Dožil se úctyhodných devatenácti let!

O dva roky starší herečka Talia Balsam dostala George k oltáři v roce 1989. Po čtyřech letech se rozvedli. Ani další vztahy, mj. s modelkami Karen Duffy, Lisou Snowdon, Elisabettou Canalis nebo servírkou Celine Balitran, nevydržely. Většina žen měla problémy právě se spolubydlícím vietnamskýcm čuníkem Maxem.

Jak je to s Amal

Amal Alamuddin (42) nikdy nebyla a není jen exotickou kráskou. Dcera libanonských přistěhovalců do Velké Británie je velice úspěšnou právničkou, která miluje složité případy. Byla advokátkou zakladatele serveru WikiLeaks Juliana Assange, zastupovala také bývalou ukrajinskou premiérku Julii Tymošenkovou. Angažuje se v oblasti lidských práv.

Právě s Amal spojil George Clooney svůj další život. Seznámili se v roce 2013 (to už byl Max pár let po smrti a ložnici neokupoval) a okázalá svatba se konala o rok později v Benátkách. Dvojčata Ella a Alexandr se narodila v roce 2017.

Zlí jazykové tvrdí, že Clooney, který se netají sympatiemi k americké Demokratické straně, se možná chce angažovat v politice. A dokonalá rodina v Americe přidává body!

V poslední době ale prosakují na veřejnost zprávy, že Amal se chce rozvést.


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

7 tipů pro kouzelné a pohodové Vánoce

7 tipů pro kouzelné a pohodové Vánoce

Autor: -an-, Datum: 29. 11. 2021 10:00

Rodina pohromadě, stoly se pod jídlem prohýbají, v televizi oblíbené pohádky, praskající oheň v…

Co (ne)víte o vánočním stromku?

Co (ne)víte o vánočním stromku?

Autor: -an-, Datum: 26. 11. 2021 15:00

K tradičnímu pojetí vánočních svátků patří beze sporu vůně čerstvého jehličí. Někdo jí docílí…

Co (ne)víte o adventním věnci

Co (ne)víte o adventním věnci

Autor: -big-, Datum: 23. 11. 2021 15:00

Adventní věnec na stole se stal nedílnou součástí Vánoc. Zdobí stoly ve většině domácností a…

Havel. Nová kniha o mnoha tvářích a významech téže osobnosti

Havel. Nová kniha o mnoha tvářích a významech téže osobnosti

Autor: -mav-, Datum: 17. 11. 2021 15:00

Čtivě napsaná a přehledně strukturovaná kniha atraktivní a srozumitelnou formou a za pomoci…

Veronika Maslíková: „Alzheimer se chová jako nezvaný host.“

Veronika Maslíková: „Alzheimer se chová jako nezvaný host.“

Autor: Eva Zelinková, Datum: 17. 11. 2021 0:05

Nedávno se mi dostala do rukou zbrusu nová kniha „Deník ze života s Alzheimerem“, od které jsem se…

Antibiotika mohou být hrozbou

Antibiotika mohou být hrozbou

Autor: -an-, Datum: 13. 11. 2021 11:00

V listopadu si celý svět připomíná velkou hrozbu, kterou nezná ani polovina naší populace.…

Kdy dědí prarodiče rodičů?

Kdy dědí prarodiče rodičů?

Autor: -ava-, Datum: 8. 11. 2021 10:00

Praktický průvodce úskalím dědického řízení a přehled dědických tříd.

Minuty, které zachraňují život

Minuty, které zachraňují život

Autor: -an-, Datum: 29. 10. 2021 15:00

29. října si připomínáme Světový den mrtvice. Ta ročně postihne na 30 tisíc Čechů a téměř čtvrtina…

Tip šéfredaktorky

Judy Garland (†47): Vzlety a pády královny comebacků

21. 10. 2021 0:05 autor Anna Vágnerová