Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
10 důvodů, proč využít sdílený vůz
HoppyGo
O čem se mluví

10 důvodů, proč využít sdílený vůz

datum: 16. 2. 2022 10:00 autor: -ava-
Nedostatek vozů na trhu, vysoká pořizovací cena a nemalé provozní náklady vedou stále více lidí k využití sdílených aut. Alternativu k vlastnění vozu ale rádi využívají také ti, kteří fandí flexibilitě a nechtějí se při výběru auta nijak omezovat. Vyzkoušejte sdílení – ať jako řidiči nebo jako majitelé auta.!
  1. Peníze na prvním místě Jízda ve sdíleném autě je pro řidiče ekonomicky nejvýhodnější alternativou k vlastnění vozu. Pokud velkou většinu času váš vůz stojí nehnutě zaparkovaný na místě, znamená to, že za jeho provoz a údržbu platíte výrazně víc, než by stálo svezení sdíleným autem. Spočítejte si na tachometru, zda váš vůz ročně najede alespoň deset tisíc kilometrů. Nenajede? Pak si ještě sečtěte, kolik ročně sdílením ušetříte. Může jít o desítky tisíc korun.
  2. Bezstarostná jízda Žádné složité papírování. Například HoppyGo nabízí jízdu bez starostí. Stačí se registrovat v jednoduché aplikaci a po ověření dokladů nastartovat jedno z 2500 vozidel, která lidé sdílejí v rámci celého Česka. Můžete vyrazit na víkend nebo na dovolenou k moři. A kdyby něco, k dispozici je spolehlivá zákaznická podpora. Navíc odpadají nepříjemné starosti spojené s provozem auta. Dochází olej v převodovce? Blíží se výměna rozvodů? Svítí kontrolka filtru pevných částic? Vás nic z toho strašit nemusí. Starosti ohledně technické kontroly, pravidelného servisu nebo oprav auta můžete pustit z hlavy a užívat si bezstarostného provozu auta.
  3. Pojištění auta Pojištění sdíleného auta je pohodlné a výhodné pro majitele auta i pro řidiče. Díky němu odpadají starosti o úhradu pojistného i obavy o bonusy majitele auta. Havarijní pojištění získává řidič automaticky zároveň s nabytým autem. Vztahuje se na jednotlivé dny zápůjčky a není k němu třeba žádných papírových smluv. Zahrnuje pojištění skel, asistenční služby a náhradní vůz nebo pojištění zpronevěry. Pojištění kryje vše od kolize, střetu se zvěří, pádu předmětů na vůz přes požár, výbuch, zásah bleskem, poškození po krupobití, vichřici či povodni nebo záplavy. Pokryje také zásah cizí osoby, tedy vandalismus a odcizení vozidla. Auto je v rámci havarijní pojistky zároveň pojištěno na samotný carsharing a případné pojistné události tak nejdou na vrub řidiče ani pronajímatele.
  4. S chladnou hlavou 40 % lidí necítí k autu emoční vazbu Stát se majitelem vozu je snem řady lidí. Pro některé může být vlastnictví naopak spíše zátěží. V tomto ohledu Češi dohnali své západní sousedy z Rakouska, Německa, ale i z Francie. Podobně jako oni totiž i 40 % z nás v průzkumu KPMG uvedlo, že k automobilu žádnou citovou vazbu necítí, a 60 % lidí by bylo ochotných své auto za peníze sdílet s ostatními. Uvědomují si totiž, že jejich auto většinu času bezcílně stojí na ulici.
  5. Auto přesně na míru Potřebuji zítra dodávku, abych mohl přestěhovat kamarádku. Pak na víkend roadster, se kterým si vyrazíme na výlet, a když se nám spolu dobře pojede, tak na prázdniny obytňák. Jedno auto, do kterého se vejdou všechny potřeby řidiče, neexistuje. Služba je ale vhodná i pro majitele auta, které zrovna nevyhovuje jeho aktuálním potřebám či situaci. Vlastníci malého auta do města tak můžou svoje auto bez problému někomu půjčit a sami si na platformě pronajmout například velký kombík s pohonem všech čtyř kol na zimní dovolenou do hor.
  6. Ekologie a udržitelnost Stále více lidí se tak snaží cestovat ekologicky s minimálním dopadem na životní prostředí, a sdílení aut je smysluplným a udržitelným přístupem k mobilitě. Dle posledních studií každý pravidelně sdílený vůz nahradí v městě 5 až 15 aut. Sdílením vlastního auta tak jeho majitel přispívá k efektivnímu využití již vyrobeného auta a snižuje ekologickou zátěž, kterou výroba představuje. Navíc ulehčí městům přehlceným auty a sousedům uvolní parkovací stání.
  7. Pošlete auto na brigádu Rozdíl mezi autem, které stojí ladem před domem, a autem, které jezdí, může znamenat hodně. Třeba i deset tisíc korun měsíčně. Stačí auto nabídnout ostatním v době, kdy ho zrovna nepotřebujete, a vůz se vrátí zpět i s penězi. Bude přitom vykonávat to, k čemu bylo vyroben, bude jezdit. 
  8. Zážitková jízda Chcete si vyzkoušet nový elektrický vůz, výkonný supersport nebo řídit retro auto? Sdílení nabízí pestrou paletu aut vhodných právě pro zážitkovou jízdu, a to pro každou roční dobu. Konkrétní auta jsou díky přehledné aplikaci snadno a rychle dostupná. Široká nabídka zahrnuje také auta pro speciální příležitosti, jako jsou svatby či jiné události, při kterých auto hraje reprezentativní či zážitkovou roli.
  9. Otestujte si auto před koupí Chcete si pořídit vůz, ale nejste si jistí, jestli je pro vás konkrétní model ta správná volba? Vyzkoušejte neomezeně v plném provozu, na den, týden nebo třeba i na celé léto. Nevyhovuje vám? Vyzkoušejte si další. 
  10. Lepší než autopůjčovny Na rozdíl od autopůjčoven sdílená služba nenabízí typově omezený vozový park. Zákazníci si zde vybírají konkrétní vůz, kdežto půjčovny přidělují auta podobná vybranému a za změnu se u nich připlácí. Hodnocení sdílených aut jsou skutečná od skutečných uživatelů a nejsou upravována dle vytíženosti aut či dalších faktorů. Sdílení aut je také komunitní záležitostí, kde se lidé navzájem poznávají a pomáhají si. Nejen dog či family friendly přístupem při poskytování příslušenství, ale i v rámci celkové komunikace.

Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

Nová SOUTĚŽ o 5 poukázek na boty barefoot

Nová SOUTĚŽ o 5 poukázek na boty barefoot

Autor: -red-, Datum: 20. 3. 2023 15:00

Víte, že barefoot boty, tedy tzv. bosé boty jsou na vzestupu? Lidé dávají často přednost pohodlí…

Dnes je Světový den spánku

Dnes je Světový den spánku

Autor: -red-, Datum: 17. 3. 2023 10:00

Nic ho nenahradí. Proč je spánek pro tělo tak důležitý?

Inkontinence není jen problémem našich babiček

Inkontinence není jen problémem našich babiček

Autor: -as-, Datum: 16. 3. 2023 10:00

Mnoho lidí považuje inkontinenci za problém zejména starších žen. Únik moči se ale týká až 25 % žen…

5 tipů, jak podporovat „udržitelnost“

5 tipů, jak podporovat „udržitelnost“

Autor: -nic-, Datum: 13. 3. 2023 10:00

V posledních letech se čím dál tím více lidí zajímá o ekologické a přírodní produkty. Tyto výrobky…

Jak v autě bezpečně převážet lyže a snowboard?

Jak v autě bezpečně převážet lyže a snowboard?

Autor: -an-, Datum: 7. 3. 2023 15:00

Chystáte se na hory? Máte nachystané lyže, snowboard a veškeré další vybavení, ale nevíte, jak vše…

Nikki Haleyová (51): Stane se dcera indických přistěhovalců příští prezidentkou USA?

Nikki Haleyová (51): Stane se dcera indických přistěhovalců příští prezidentkou USA?

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 20. 2. 2023 0:05

Kdo je žena s věčným úsměvem na rtech, která před pár dny oznámila, že bude kandidovat na…

Jak zvládnout „finanční rozvod“? Rozchody zasahují naše emoce, ale i peněženky!

Jak zvládnout „finanční rozvod“? Rozchody zasahují naše emoce, ale i peněženky!

Autor: Veronika Schieblová, Datum: 12. 2. 2023 0:05

Pokud jde o vztahy, v únoru se kromě obligátního Valentýna slaví také Mezinárodní den manželství.…

Dejte najevo, že milujete...

Dejte najevo, že milujete...

Autor: Lýdie Malchárková, Datum: 11. 2. 2023 13:30

Svátek zamilovaných můžete slavit podle svého gusta!

Tip šéfredaktorky

Nová SOUTĚŽ o 5 poukázek na boty barefoot

20. 3. 2023 15:00 autor -red-