
Nebezpečný sníh na střeše i přerušené vedení můžete nahlásit přes aplikaci
I proto stále více měst hledá co nejjednodušší způsob, jak by mohli občané problémy hlásit.
Důležitá je komunikace
Zimní počasí je nevyzpytatelné a obleva a následný pokles teplot může během okamžiku přinést nebezpečnou ledovku, klouzající chodníky a nesjízdné komunikace. Náhlá sněhová nadílka zase lehce zláme větve, které pak spadnou na vozovku, a silný mráz může porušit elektrické vedení či veřejné osvětlení. Obce přitom často nemají kapacitu na monitorování všech hrozeb a mobilní aplikace chytré obecní komunikace jsou tak pro ně důležitým kanálem, díky kterému se o problémech dozví včas.
Mobilní rozhlas
Na chodce číhá v zimě ve městech a obcích mnoho nástrah. Evergreenem jsou neodklizené chodníky, kdy se může stát, že po deseti uklizených metrech následuje pět metrů zcela zasněžených a zledovatělých. Chodce často ohrožuje také těžký sníh na střechách domů a nebezpečné rampouchy. Pokud na takovýto problematický úsek narazíte, je nejrychlejším řešením vše vyfotit a poslat zodpovědné osobě. Pro tyto účely využívá už více než 500 obcí v ČR aplikaci Mobilní rozhlas, přes kterou se fotohláška obratem dostane k pověřenému člověku na vyřízení. Hlásit je možné i rozbité veřejné osvětlení nebo třeba špatně zaparkovaná vozidla, která brání provozu.
I proti štiplavému zápachu
Navzdory mnoha ekologickým snahám se stále najde mnoho lidí, kteří v zimě topí doslova vším, co najdou po ruce. Štiplavý zápach dokáže překazit větrání a značně znepříjemnit cestu do práce a do školy, nehledě na zdravotní rizika. Hříšníky z řad soukromých osob můžete nahlásit třeba přes aplikaci Mobilního rozhlasu na místní obecní úřad, který bude dál celou věc řešit. Pokud máte podezření na spalování nebezpečných látek u firem, obraťte se přímo na Českou inspekci životního prostředí. Ta si poradí i s černou skládkou, které během zimy „vylézají“ v okolí obcí na povrch.
Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!
Další články z rubriky

6 tipů „ajťáků“ pro lepší on-line výuku i práci z domova
Autor: redakce ve spolupráci s makeITtoday, Datum: 22. 3. 2021 10:00Už je to rok, kdy se naše byty proměnily v kancelář a školní třídu v jednom. S home office a…

3 rady, jak podat daňové přiznání na dálku
Autor: -red-, Datum: 17. 3. 2021 15:00Týká se i vás povinnost podat daňové přiznání za rok 2020? První dobrou zprávou je, že letos…

Co škodí mobilu v zimě?
Autor: -red-, Datum: 2. 1. 2021 11:00Nízké teploty ovlivňují fungování akumulátorů. Tento fakt je už všeobecně známý, ale i přesto nás v…

Čím potěšit puberťáka na Vánoce?
Autor: -ava-, Datum: 28. 11. 2020 11:00Překvapit teenagera dárkem, ze kterého bude mít nefalšovanou radost, je extrémně složité. Jako…

Na které seš větvi aneb Rozumíte, když programátor říká...
Autor: redakce ve spolupráci s Janou Večerkovou, Coding Bootcamp, Datum: 17. 11. 2020 15:00V Česku jsou aktuálně programátoři na pracovním trhu velmi žádaní. Přesto jsou veřejností, hlavně…

Měníme cukrovku pohybem
Autor: -red-, Datum: 10. 11. 2020 15:00Stáhněte si aplikaci, která vznikla při příležitosti Světového dne diabetu, k překonání důvodů,…

Většina formulářů jde vyřídit online
Autor: -hal-, Datum: 23. 9. 2020 10:00Vyřizování úředních záležitostí máme spojení s čekáním ve frontách s pořadovým číslem v ruce.

Víte, kolik máte bodů?
Autor: -ket-, Datum: 30. 7. 2020 15:00Většina majitelů řidičského průkazu nedokáže s určitostí říct, kolik má ve svém hodnocení bodů.…
Komentáře