Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Patrick Duffy (72): Ve stínu nemilosrdného osudu
Wikimedia Commons
Inspirace / Osudy

Patrick Duffy (72): Ve stínu nemilosrdného osudu

datum: 13. 4. 2021 0:05 autor: Jana Vavřinová
Za sympatickou tváří s širokým úsměvem se skrývá bolest ze dvou obrovských tragédií. Násilná smrt jeho rodičů a později i jeho životní lásky představiteli Bobbyho Ewinga z Dallasu sebrala téměř všechen vítr z plachet.

Jeho rodiče, přistěhovalci z Irska, kteří si v americké Montaně otevřeli restauraci, mu dali jméno Patrick, protože se narodil 17. března 1949 na den Sv. Patrika. Tento den jako by předznamenal, že štěstí, které s sebou svatý Patrick přináší, mělo „sednout“ i na malého Duffyho. „Někteří lidé se narodí hodně šťastní, jako kdyby prostě spadli do hrnce s medem. Já to ale tak nikdy neměl. Celý život permanentně usiluju o štěstí, a když už ho mám na dosah, snažím se, abych si to nezkazil,“ popřel herec pověru, že mu narození na den sv. Patricka přineslo automaticky štěstí.

Vražda rodičů

I hrůzná událost, která se stala 18. listopadu roku 1986, svědčí o tom, že se pohoda a štěstí Duffymu vyhýbají velkým obloukem. V onen sychravý den přišli do hostince jeho rodičů dva hodně opilí puberťáci s nabitou brokovnicí. Otec Patricka Terrence se s nimi začal hádat. To ale neměl dělat. Jeden z výtržníků se rozčílil a Duffyho stojícího za barovým pultem zastřelil. Když se zdálo, že je vzduch čistý, začali se opilci dobývat do kasy. V tu chvíli ale vešla do místnosti hlukem vystrašená Patrickova maminka Marie. Vrazi, přistiženi při krádeži, neminuli ani tentokrát.

Po krátkém soudním procesu vyfasoval každý z nich 75 let vězení. V roce 2007, 31 let od dvojnásobné vraždy, byl jeden ze střelců propuštěn na svobodu. Z vězení ho dostala výpověď druhého pachatele, který vzal všechnu vinu na sebe. „Strašně mě to poznamenalo. Na druhou stranu jsem si ale uvědomil, že život musíme chápat jako věčný,“ komentoval to tehdy se slzami v očích Patrick, na něhož byli oba rodiče velice pyšní. Nebylo dne, aby si o svém slavném synovi s někým nepoklábosili. Ve svém podniku mu dokonce věnovali celou jednu zeď, kterou vyzdobili jeho fotografiemi z filmů a seriálů.

Prokletý Dallas

Obrovská tragédie se stala právě v období, kdy si herec dával pauzu od natáčení jednoho z nejúspěšnějších seriálů všech dob, Dallasu. (Že je to pauza netušil. Jeho postava Bobbyho Ewinga zemřela a herec si myslel, že už nebude mít se seriálem nic společného.)

Ještě než dal svým rodičům poslední sbohem, řešil několik svízelných problémů. Nejprve si vzal „dovolenou“ kvůli zranění staršího syna Padraika, kterého pokousal německý ovčák. Hrozilo, že bude mít trvalé následky. Naštěstí se tak nestalo.

Další problémy přišly do Duffyho života tehdy, kdy si ortodoxní fanoušci Dallasu, Patrickomaniaci (tak si říkali), umanuli, že chtějí jeho postavu Bobbyho zpět. Vyhrožovali producentům, že pokud pro jejich oblíbence nenapíší pokračování, některému z nich unesou manželky nebo děti. Po poradě s režisérem a ženou Carlyn herec do rozjetého seriálu znovu naskočil, doufal totiž, že se alespoň v kolektivu svých kolegů a přátel odprostí od tíživých myšlenek na zesnulé rodiče.

Vysokoškolská láska

Byla to práce, a především jeho žena Carlyn Rosser, co herce držely nad vodou. S Carlyn, svou životní osudovou láskou, se poprvé uviděl na vysoké škole. A natolik ho zaujala, že pak po ní ve škole stále pokukoval. „Byl jsem takový „mladý hřebeček“. Když jsme se pak ve škole setkali, dělal jsem zrovna ve školním představení vypravěče. Ona tam účinkovala jako baletka. Zadíval jsem se na ni a uvědomil jsem si, že krásnější dívku jsem ještě neviděl. A taky jsem byl rád, že ji můžu vídat tak málo oblečenou,“ zavzpomínal herec na dobu, kdy Carlyn nosívala krátké baletní sukénky.

„Brzy jsme se do sebe zamilovali. Byl tu ale jeden dost velký problém – ona byla vdaná,“ vysvětluje herec komplikovaný začátek jejich vztahu a dodává: „Než mě poznala, byla se svým mužem šťastná. Její muž byl velice milý. A ona mu nakonec musela oznámit, že kvůli mně od něj odchází.“ Kdyby Carlyn tenkrát nesebrala odvahu, nebyla by přes čtyřicet let manželkou svého milovaného Pata, tak mu totiž přezdívala. I on jí dokázal svou oddanost – kvůli ní změnil své náboženské vyznání a stal se z něj buddhista.

Nový začátek

Jen jednou prý udělal svou ženu nešťastnou a málem mu to zlomilo srdce. „Doma jsme měli tzv. „večery s Dallasem“. Koukali jsme s dětmi na televizi a jedli zmrzlinu. V jednom díle jsem byl v posteli s Pamelou, kterou hrála Victoria Principal. Byla to scéna po sexuálních hrátkách. Když televize zhasla, Crystal se rozbrečela. Ne proto, že by jí vadilo, že jsem byl pod peřinou s jinou ženou, ale že prý v mých očích uviděla stejný žár, který vídá, když se miluji s ní...“

Patrick své ženě pak musel dlouze vysvětlovat, že to bylo jen dobrým nasvícením a že se snažil hrát jako profík.

V lednu 2017 se Duffymu zastavilo srdce podruhé. To když mu jeho milovaná Carlyn zemřela.  Díky budhismu, meditacím, práci a především svým čtyřem vnoučatům se mu podařilo znovu popadnout dech a těšit se z každého nového rána.

Co jste o Patrickovi (zřejmě) nevěděli

⇒ Měří 188 cm.

⇒ Sbírá dětské knihy a starožitné panenky. Miluje hraní golfu.

⇒ Než se stal hercem, rozvážel zeleninu.

⇒ V seriálu Dallas si mezi léty 1978–1991 zahrál v celkem 327 epizodách. V pokračování Dallasu z roku 2014 se objevil ve všech 40 dílech.

⇒ Za každou epizodu seriálu inkasoval 75 tisíc dolarů (tj. cca milion sedm set tisíc korun).

⇒ Proslavil se také seriálem Krok za krokem, kde ztvárnil postavu Franka Lamberta.


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

Ranija: Taková moderní královna

Ranija: Taková moderní královna

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 19. 11. 2023 0:05

Více než 7 milionů jejích fanoušků na Instagramu obdivovalo na přelomu roku fotografii jordánské…

Gabriel Garcia Márquez (†87): Mezi realitou a fantazií

Gabriel Garcia Márquez (†87): Mezi realitou a fantazií

Autor: Hana Lorencová, Datum: 15. 11. 2023 0:05

První vydání jeho nejslavnějšího románu Sto roků samoty bylo rozebráno za týden. Díky honoráři za…

John Boyd Dunlop (†81): Veterinář, který vynalezl pneumatiku

John Boyd Dunlop (†81): Veterinář, který vynalezl pneumatiku

Autor: Anna Vágnerová, Datum: 13. 11. 2023 0:05

Před více než sto lety byli lidé zvyklí jezdit na kolech s dřevěnými koly, často s ocelovými ráfky,…

Charles Richard Drew (†45): „Otec“ krevní banky

Charles Richard Drew (†45): „Otec“ krevní banky

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 10. 11. 2023 0:05

Jako Afroameričan zažil na vlastní kůži rasovou segregaci. A to i coby lékař jeden ze zakladatelů…

Lásky Renée Zellwegerové (54) alias Bridget Jonesové

Lásky Renée Zellwegerové (54) alias Bridget Jonesové

Autor: Anna Vágnerová, Datum: 30. 10. 2023 0:05

Ačkoli ve filmu i v televizi si ztvárnila řadu rolí, nejvíc se do srdcí diváků zapsala jako Bridget…

Poslední léta života princezny Diany

Poslední léta života princezny Diany

Autor: Anna Vágnerová, Datum: 7. 8. 2023 0:05

Díky sňatku s Charlesem v roce 1981 byla princezna Diana vnímána jako skutečná pohádková hrdinka.…

Estée Lauder (†95): Žena, která posouvala hranice krásy

Estée Lauder (†95): Žena, která posouvala hranice krásy

Autor: Anna Vágnerová, Datum: 31. 7. 2023 0:05

Zakladatelka společnosti, která nese její jméno, byla vizionářkou a vzorem. Estée Lauder ve všech…

Kateřina II. Veliká (†67): Messalina severu

Kateřina II. Veliká (†67): Messalina severu

Autor: Anna Vágnerová, Datum: 28. 7. 2023 0:05

S vlivnou, mocnou a poživačnou římskou císařovnou 1. stolení našeho letopočtu spojovala Kateřinu…

Tip šéfredaktorky

SOUTĚŽ o 3 balíčky doplňků stravy na podporu imunity, každý za 900 Kč

23. 11. 2023 19:58 autor -mav-