Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Patrick Duffy (72): Ve stínu nemilosrdného osudu
Wikimedia Commons
Inspirace / Osudy

Patrick Duffy (72): Ve stínu nemilosrdného osudu

datum: 13. 4. 2021 0:05 autor: Jana Vavřinová
Za sympatickou tváří s širokým úsměvem se skrývá bolest ze dvou obrovských tragédií. Násilná smrt jeho rodičů a později i jeho životní lásky představiteli Bobbyho Ewinga z Dallasu sebrala téměř všechen vítr z plachet.

Jeho rodiče, přistěhovalci z Irska, kteří si v americké Montaně otevřeli restauraci, mu dali jméno Patrick, protože se narodil 17. března 1949 na den Sv. Patrika. Tento den jako by předznamenal, že štěstí, které s sebou svatý Patrick přináší, mělo „sednout“ i na malého Duffyho. „Někteří lidé se narodí hodně šťastní, jako kdyby prostě spadli do hrnce s medem. Já to ale tak nikdy neměl. Celý život permanentně usiluju o štěstí, a když už ho mám na dosah, snažím se, abych si to nezkazil,“ popřel herec pověru, že mu narození na den sv. Patricka přineslo automaticky štěstí.

Vražda rodičů

I hrůzná událost, která se stala 18. listopadu roku 1986, svědčí o tom, že se pohoda a štěstí Duffymu vyhýbají velkým obloukem. V onen sychravý den přišli do hostince jeho rodičů dva hodně opilí puberťáci s nabitou brokovnicí. Otec Patricka Terrence se s nimi začal hádat. To ale neměl dělat. Jeden z výtržníků se rozčílil a Duffyho stojícího za barovým pultem zastřelil. Když se zdálo, že je vzduch čistý, začali se opilci dobývat do kasy. V tu chvíli ale vešla do místnosti hlukem vystrašená Patrickova maminka Marie. Vrazi, přistiženi při krádeži, neminuli ani tentokrát.

Po krátkém soudním procesu vyfasoval každý z nich 75 let vězení. V roce 2007, 31 let od dvojnásobné vraždy, byl jeden ze střelců propuštěn na svobodu. Z vězení ho dostala výpověď druhého pachatele, který vzal všechnu vinu na sebe. „Strašně mě to poznamenalo. Na druhou stranu jsem si ale uvědomil, že život musíme chápat jako věčný,“ komentoval to tehdy se slzami v očích Patrick, na něhož byli oba rodiče velice pyšní. Nebylo dne, aby si o svém slavném synovi s někým nepoklábosili. Ve svém podniku mu dokonce věnovali celou jednu zeď, kterou vyzdobili jeho fotografiemi z filmů a seriálů.

Prokletý Dallas

Obrovská tragédie se stala právě v období, kdy si herec dával pauzu od natáčení jednoho z nejúspěšnějších seriálů všech dob, Dallasu. (Že je to pauza netušil. Jeho postava Bobbyho Ewinga zemřela a herec si myslel, že už nebude mít se seriálem nic společného.)

Ještě než dal svým rodičům poslední sbohem, řešil několik svízelných problémů. Nejprve si vzal „dovolenou“ kvůli zranění staršího syna Padraika, kterého pokousal německý ovčák. Hrozilo, že bude mít trvalé následky. Naštěstí se tak nestalo.

Další problémy přišly do Duffyho života tehdy, kdy si ortodoxní fanoušci Dallasu, Patrickomaniaci (tak si říkali), umanuli, že chtějí jeho postavu Bobbyho zpět. Vyhrožovali producentům, že pokud pro jejich oblíbence nenapíší pokračování, některému z nich unesou manželky nebo děti. Po poradě s režisérem a ženou Carlyn herec do rozjetého seriálu znovu naskočil, doufal totiž, že se alespoň v kolektivu svých kolegů a přátel odprostí od tíživých myšlenek na zesnulé rodiče.

Vysokoškolská láska

Byla to práce, a především jeho žena Carlyn Rosser, co herce držely nad vodou. S Carlyn, svou životní osudovou láskou, se poprvé uviděl na vysoké škole. A natolik ho zaujala, že pak po ní ve škole stále pokukoval. „Byl jsem takový „mladý hřebeček“. Když jsme se pak ve škole setkali, dělal jsem zrovna ve školním představení vypravěče. Ona tam účinkovala jako baletka. Zadíval jsem se na ni a uvědomil jsem si, že krásnější dívku jsem ještě neviděl. A taky jsem byl rád, že ji můžu vídat tak málo oblečenou,“ zavzpomínal herec na dobu, kdy Carlyn nosívala krátké baletní sukénky.

„Brzy jsme se do sebe zamilovali. Byl tu ale jeden dost velký problém – ona byla vdaná,“ vysvětluje herec komplikovaný začátek jejich vztahu a dodává: „Než mě poznala, byla se svým mužem šťastná. Její muž byl velice milý. A ona mu nakonec musela oznámit, že kvůli mně od něj odchází.“ Kdyby Carlyn tenkrát nesebrala odvahu, nebyla by přes čtyřicet let manželkou svého milovaného Pata, tak mu totiž přezdívala. I on jí dokázal svou oddanost – kvůli ní změnil své náboženské vyznání a stal se z něj buddhista.

Nový začátek

Jen jednou prý udělal svou ženu nešťastnou a málem mu to zlomilo srdce. „Doma jsme měli tzv. „večery s Dallasem“. Koukali jsme s dětmi na televizi a jedli zmrzlinu. V jednom díle jsem byl v posteli s Pamelou, kterou hrála Victoria Principal. Byla to scéna po sexuálních hrátkách. Když televize zhasla, Crystal se rozbrečela. Ne proto, že by jí vadilo, že jsem byl pod peřinou s jinou ženou, ale že prý v mých očích uviděla stejný žár, který vídá, když se miluji s ní...“

Patrick své ženě pak musel dlouze vysvětlovat, že to bylo jen dobrým nasvícením a že se snažil hrát jako profík.

V lednu 2017 se Duffymu zastavilo srdce podruhé. To když mu jeho milovaná Carlyn zemřela.  Díky budhismu, meditacím, práci a především svým čtyřem vnoučatům se mu podařilo znovu popadnout dech a těšit se z každého nového rána.

Co jste o Patrickovi (zřejmě) nevěděli

⇒ Měří 188 cm.

⇒ Sbírá dětské knihy a starožitné panenky. Miluje hraní golfu.

⇒ Než se stal hercem, rozvážel zeleninu.

⇒ V seriálu Dallas si mezi léty 1978–1991 zahrál v celkem 327 epizodách. V pokračování Dallasu z roku 2014 se objevil ve všech 40 dílech.

⇒ Za každou epizodu seriálu inkasoval 75 tisíc dolarů (tj. cca milion sedm set tisíc korun).

⇒ Proslavil se také seriálem Krok za krokem, kde ztvárnil postavu Franka Lamberta.


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

Hélène Dutrieu (†83): Žena mnoha povolání

Hélène Dutrieu (†83): Žena mnoha povolání

Autor: Anna Vágnerová, Datum: 20. 3. 2023 0:05

Hélène Dutrieu toho stihla tolik, že by to vydalo na několik životů. Do historie se zapsala jako…

Marie Skłodowska-Curie (†66): Žena, která rozbila atom

Marie Skłodowska-Curie (†66): Žena, která rozbila atom

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 9. 3. 2023 0:05

V chudé rodině přitom nebyly peníze na studium a dívkám v carském Rusku, kam tehdy patřila i polská…

Nikola Tesla (†86): Podivín, který předpověděl internet

Nikola Tesla (†86): Podivín, který předpověděl internet

Autor: Anna Vágnerová, Datum: 8. 3. 2023 0:05

Geniální vědec a vynálezce Nikola Tesla bývá často srovnávám s Leonardem da Vinci. Položil základy…

9 málo známých faktů o Kleopatře

9 málo známých faktů o Kleopatře

Autor: Anna Vágnerová, Datum: 22. 2. 2023 0:05

Život a smrt jedné z nejmocnějších žen starověku dodnes vyvolává řadu otázek. Co víme o královně…

Jonas Salk (†80): Skromný vynálezce vakcíny proti dětské obrně

Jonas Salk (†80): Skromný vynálezce vakcíny proti dětské obrně

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 21. 2. 2023 0:05

V roce 1955 dokončil vývoj první úspěšné vakcíny proti dětské obrně. Jonas Salk svůj vynález nikdy…

Nikki Haleyová (51): Stane se dcera indických přistěhovalců příští prezidentkou USA?

Nikki Haleyová (51): Stane se dcera indických přistěhovalců příští prezidentkou USA?

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 20. 2. 2023 0:05

Kdo je žena s věčným úsměvem na rtech, která před pár dny oznámila, že bude kandidovat na…

Helen Taftová (†81): Žena, která se v 16 letech rozhodla, že bude první dámou

Helen Taftová (†81): Žena, která se v 16 letech rozhodla, že bude první dámou

Autor: Anna Vágnerová, Datum: 16. 2. 2023 0:05

Helen Taftová byla americká první dáma a manželka Williama Howarda Tafta, 27. prezidenta Spojených…

Levi Strauss: Otec džínové módy

Levi Strauss: Otec džínové módy

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 15. 2. 2023 0:05

Je jedno, jestli móda zrovna velí úzké či široké nohavice, vysoký či nízký pas, světlejší nebo…

Tip šéfredaktorky

Nová SOUTĚŽ o 5 poukázek na boty barefoot

20. 3. 2023 15:00 autor -red-