Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Helen Hunt (56): Štěstí ve hře a neštěstí v lásce?
Flickr
Inspirace / Osudy

Helen Hunt (56): Štěstí ve hře a neštěstí v lásce?

datum: 19. 3. 2020 0:05 autor: Jana Vavřinová
Zatímco mnozí její kolegové čekali dlouhé roky na svou první příležitost se blýsknout, její filmová hvězda začala zářit ještě dřív, než si na svém narozeninovém dortu stihla sfouknout svých deset svíček. Od svého debutu si Helen Hunt vyzkoušela nespočet rolí, tou nejkrásnější, a také nejnáročnější, je pro ni ale rozhodně role mámy – už patnáct let.

Helen Elizabeth se narodila 15. června 1963. První krůčky udělala v kalifornském Culver City – pár ulic od mnoha filmových studií. Její matka Jane Elizabeth Novis se živila jako fotografka, otec Gordon byl režisér a učitel herectví. Díky jeho práci, kdy režíroval i loutková představení pro děti, měla Helen možnost chodit několikrát týdně do divadla.

První film natočila v devíti letech

Zatímco mnoho dětí v šesti letech ještě netuší, čím by chtěly být, až vyrostou, malá Helen už o tom byla pevně rozhodnuta. V devíti letech začala chodit do herecké školy a na lekce baletu. Díky svému agentovi dostala již v roce 1973 svou první roli v televizním westernu Průkopnice. Záhy po jeho odvysílání začaly přicházet další a další nabídky na role. „Chovala se jako dokonalá profesionálka, nikdy se nestalo, že by zapomněla text,“ vzpomínala Jane na začátek kariéry své mladší dcery, která si nikdy nepomyslela, že by ji práce u filmu vzala dětství. Naopak, natáčení bylo pro malou Helen často příjemné, protože se na place potkávala se stejně starými dětmi.

Po maturitě Hunt nastoupila na kalifornskou univerzitu, kde ale už po měsící na studium rezignovala. Ze školy odešla, aby se naplno mohla naplno věnovat tomu, co milovala – herectví.

Osudová role

Přestože Hunt neměla o práci pro televizi a film nouzi, na pořádnou roli čekala až do roku 1992, kdy zavolal komik Paul Reiser, aby se jí zeptal, jestli bych nechtěla hrát jeho manželku v komediálním seriálu Jsem do tebe blázen. Po úspěšném absolvování konkurzu nastal v životě herečky zlom. Seriál si diváci oblíbili už po odvysílání první epizody. V průběhu osmi let, kdy se pořad vysílal, získala Helen za roli asertivní manželky Jamie Buchman tři Zlaté glóby, čtyři ceny Emmy a za každý díl inkasovala milion dolarů. „Už od začátku jsem věděl, že má všechny vlastnosti potřebné k tomu, aby měl seriál úspěch. Nechybí jí přirozená inteligence, dokáže stát oběma nohama pevně na zemi a je až vášnivě oddaná své práci,“ pochvaloval si herečku její seriálový manžel, kterého hodně diváků považovalo za Helenina skutečného muže. O vzájemné chemii mezi hlavními aktéry na obrazovce tedy nemůže být vůbec pochyb.

Nevěděla, kam dřív skočit

Po úspěchu Jsem do tebe blázen nepřestal u hereččina agenta zvonit telefon. Všichni chtěli mít Helen Hunt jen pro sebe, stala se zárukou vysoké sledovanosti. Díky romantické komedii Lepší už to nebude si společně s Jackem Nicholsonem odnesli každý po jednom Oscarovi. „Na profesionální úrovni Oscar znamená, že váš honorář najednou vzroste o několik milionů dolarů. Začnete dostávat scénáře, o které jste před tím museli žebrat, abyste je vůbec měli šanci přečíst,“ pochvalovala si držitelka zlaté sošky privilegia, kterých se jí začalo dostávat. Jedním z nich byla nabídka zahrát si s Tomem Hanksem v Trosečníkovi. Výborný výkon také odvedla v další romantické komedii Po čem ženy touží s Melem Gibsonem.

V posledních letech dávala přednost vážnějším filmovým žánrům. Thrillery, horory a drama jí ale zatím takový aplaus nepřinesly.

Zůstane sama?

Prvním známějším partnerem Helen Hunt byl současný manžel Sarah Jessicy Parker, Matthew Broderick. Jejich krátká romance trvala v průběhu roku 1987, kdy spolu natáčeli sci-fi komedii Projekt X.

Dalším hercem, kterého si pustila do života, byl Hank Azaria. „Náš vztah byl až neuvěřitelně pevný. V novinách jsem dokonce četla, že ačkoli nejsem vdaná, ztělesňuji ideál americké manželky,“ vzpomínala herečka, která si po pětileté známosti Hanka vzala. Židovský svatební obřad se konal v roce 1999. Po roce se Azaria od manželky odstěhoval. Rozvod, zaviněný z velké části Hankovou přehnanou žárlivostí, přišel o šest měsíců poté.

V roce 2001 začala herečka randit s producentem Matthewem Carnahanem. O tři roky později, po dlouhých měsících boje s neplodností, konečně díky umělému oplodnění otěhotněla a porodila mu holčičku, kterou pojmenovali Mokena Lei. Toto nevšední jméno bylo inspirováno snem jejich známého. V překladu to znamená „mnoho nebeských květin“. Když bylo Mokeně třináct let, pár se rozešel. Od té doby je Helen nezadaná. „Nejsem moc sexy, nebo okouzlující, dobře to vím. Mám prostě takovou vizáž dívky od vedle. Každého muže ale překvapím tím, jaká jsem v posteli dračice,“ prohlásila jednou tato držitelka Oscara. Měla to být snad pro nezadané muže výzva k seznámení?

Deprese ze stárnutí

Na paparazzi už si za dobu, co je známá, zvykla. Ne že by ji být v hledáčku fotoaparátu ukrytého v křoví za domem nějak zvlášť těšilo, ale život jí to podle jejích slov nijak zvlášť nestěžuje. Místo, aby se Helen před bulvárními fotografy skrývala za černé brýle a kapuci, jim raději popřeje dobrý den.

Nechodí do posilovny. Ráda ale vyráží na túry, běhá, surfuje a dělá jógu. Diety nedrží. „Když jsem ji kdysi po 80. letech držela, cítila jsem se nešťastná. Tak jsem se rozhodla, že radši nebudu mít dokonalé tělo, než se trápit,“ prohlásila Hunt, která se nedávno přiznala i k tomu, že měla deprese ze stárnutí. Hodit starosti za hlavu jí pomohlo právě cvičení. Podle názoru několika nezainteresovaných lékařů v tom ale hraje zřejmě roli botox nebo facelift tváře a krku. Helen Hunt to nijak nekomentovala.

Další zajímavosti ze života Helen Hunt

⇒  Její dcera Mokena Lei se také vydala na hereckou dráhu.

⇒  Lidé si ji někdy pletou s herečkou Jodie Foster.

⇒  V roce 1998 se zařadila mezi 50 nejkrásnějších lidí světa.

⇒  Nejoblíbenějším místem na zemi je pro ni Havaj.


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

Tom Hanks (65): Slavný Forrest Gump

Tom Hanks (65): Slavný Forrest Gump

Autor: Hana Lorencová, Datum: 28. 9. 2021 0:05

„Život je jako bonboniéra, nikdy nevíš, co ochutnáš. Máma říkala, že člověk musí odložit minulost a…

Whoopi Goldberg (65): Prababička s drogovou minulostí

Whoopi Goldberg (65): Prababička s drogovou minulostí

Autor: Jana Vavřinová, Datum: 27. 9. 2021 0:05

Chudoba, závislost na heroinu, rozpad tří manželství nebo těhotná patnáctiletá dcera. Tomu všemu…

Jack Nicholson (84): Ze života bouřliváka

Jack Nicholson (84): Ze života bouřliváka

Autor: Hana Lorencová, Datum: 23. 9. 2021 0:05

Jeho vstup na svět nebyl jednoduchý. Sedmnáctiletá June čekala dítě s milencem Furcillo Rosem. Dítě…

Mileva Marić (†73): První žena Alberta Einsteina umřela v zapomnění

Mileva Marić (†73): První žena Alberta Einsteina umřela v zapomnění

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 22. 9. 2021 0:05

Její osud je smutný. Zůstala ve stínu slavného manžela, přestože se významně podílela na jeho…

Michal I.: Rumunský král, bratranec anglické královny Alžběty II., byl poslední monarcha za železnou oponou

Michal I.: Rumunský král, bratranec anglické královny Alžběty II., byl poslední monarcha za železnou oponou

Autor: Luboš Y. Koláček, Datum: 21. 9. 2021 0:05

„Panovnice Alžběta II. truchlí! Zákeřným nemocem dnes podlehl člen královské rodiny...“ hlásají…

Simona Monyová (†44): Hřála si na prsou hada

Simona Monyová (†44): Hřála si na prsou hada

Autor: Jana Vavřinová, Datum: 20. 9. 2021 0:05

Říká se, že být krásná, inteligentní a úspěšná, je vražedná kombinace. V případě Simony Monyové,…

Eva Gerová (†93): Nenápadná knihovnice, která se vzdala filmové kariéry

Eva Gerová (†93): Nenápadná knihovnice, která se vzdala filmové kariéry

Autor: Anna Vágnerová, Datum: 16. 9. 2021 0:05

Bylo jí teprve šestnáct, když po boku Zity Kabátové zazářila v melodramatu Manželství na úvěr.…

Chris Noth (66): Dvanáctkrát zatčený

Chris Noth (66): Dvanáctkrát zatčený

Autor: Jana Vavřinová, Datum: 14. 9. 2021 0:05

Zatímco v seriálu Sex ve městě je jako pan Božský ztělesněním ideální partie, v reálném životě má…

Tip šéfredaktorky

Příběh Katky (40): Posedlost uklízením

12. 9. 2021 0:05 autor podle příběhu Kateřiny V. napsala Alžběta Morávková