Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Helen Hunt (56): Štěstí ve hře a neštěstí v lásce?
Flickr
Inspirace / Osudy

Helen Hunt (56): Štěstí ve hře a neštěstí v lásce?

datum: 19. 3. 2020 0:05 autor: Jana Vavřinová
Zatímco mnozí její kolegové čekali dlouhé roky na svou první příležitost se blýsknout, její filmová hvězda začala zářit ještě dřív, než si na svém narozeninovém dortu stihla sfouknout svých deset svíček. Od svého debutu si Helen Hunt vyzkoušela nespočet rolí, tou nejkrásnější, a také nejnáročnější, je pro ni ale rozhodně role mámy – už patnáct let.

Helen Elizabeth se narodila 15. června 1963. První krůčky udělala v kalifornském Culver City – pár ulic od mnoha filmových studií. Její matka Jane Elizabeth Novis se živila jako fotografka, otec Gordon byl režisér a učitel herectví. Díky jeho práci, kdy režíroval i loutková představení pro děti, měla Helen možnost chodit několikrát týdně do divadla.

První film natočila v devíti letech

Zatímco mnoho dětí v šesti letech ještě netuší, čím by chtěly být, až vyrostou, malá Helen už o tom byla pevně rozhodnuta. V devíti letech začala chodit do herecké školy a na lekce baletu. Díky svému agentovi dostala již v roce 1973 svou první roli v televizním westernu Průkopnice. Záhy po jeho odvysílání začaly přicházet další a další nabídky na role. „Chovala se jako dokonalá profesionálka, nikdy se nestalo, že by zapomněla text,“ vzpomínala Jane na začátek kariéry své mladší dcery, která si nikdy nepomyslela, že by ji práce u filmu vzala dětství. Naopak, natáčení bylo pro malou Helen často příjemné, protože se na place potkávala se stejně starými dětmi.

Po maturitě Hunt nastoupila na kalifornskou univerzitu, kde ale už po měsící na studium rezignovala. Ze školy odešla, aby se naplno mohla naplno věnovat tomu, co milovala – herectví.

Osudová role

Přestože Hunt neměla o práci pro televizi a film nouzi, na pořádnou roli čekala až do roku 1992, kdy zavolal komik Paul Reiser, aby se jí zeptal, jestli bych nechtěla hrát jeho manželku v komediálním seriálu Jsem do tebe blázen. Po úspěšném absolvování konkurzu nastal v životě herečky zlom. Seriál si diváci oblíbili už po odvysílání první epizody. V průběhu osmi let, kdy se pořad vysílal, získala Helen za roli asertivní manželky Jamie Buchman tři Zlaté glóby, čtyři ceny Emmy a za každý díl inkasovala milion dolarů. „Už od začátku jsem věděl, že má všechny vlastnosti potřebné k tomu, aby měl seriál úspěch. Nechybí jí přirozená inteligence, dokáže stát oběma nohama pevně na zemi a je až vášnivě oddaná své práci,“ pochvaloval si herečku její seriálový manžel, kterého hodně diváků považovalo za Helenina skutečného muže. O vzájemné chemii mezi hlavními aktéry na obrazovce tedy nemůže být vůbec pochyb.

Nevěděla, kam dřív skočit

Po úspěchu Jsem do tebe blázen nepřestal u hereččina agenta zvonit telefon. Všichni chtěli mít Helen Hunt jen pro sebe, stala se zárukou vysoké sledovanosti. Díky romantické komedii Lepší už to nebude si společně s Jackem Nicholsonem odnesli každý po jednom Oscarovi. „Na profesionální úrovni Oscar znamená, že váš honorář najednou vzroste o několik milionů dolarů. Začnete dostávat scénáře, o které jste před tím museli žebrat, abyste je vůbec měli šanci přečíst,“ pochvalovala si držitelka zlaté sošky privilegia, kterých se jí začalo dostávat. Jedním z nich byla nabídka zahrát si s Tomem Hanksem v Trosečníkovi. Výborný výkon také odvedla v další romantické komedii Po čem ženy touží s Melem Gibsonem.

V posledních letech dávala přednost vážnějším filmovým žánrům. Thrillery, horory a drama jí ale zatím takový aplaus nepřinesly.

Zůstane sama?

Prvním známějším partnerem Helen Hunt byl současný manžel Sarah Jessicy Parker, Matthew Broderick. Jejich krátká romance trvala v průběhu roku 1987, kdy spolu natáčeli sci-fi komedii Projekt X.

Dalším hercem, kterého si pustila do života, byl Hank Azaria. „Náš vztah byl až neuvěřitelně pevný. V novinách jsem dokonce četla, že ačkoli nejsem vdaná, ztělesňuji ideál americké manželky,“ vzpomínala herečka, která si po pětileté známosti Hanka vzala. Židovský svatební obřad se konal v roce 1999. Po roce se Azaria od manželky odstěhoval. Rozvod, zaviněný z velké části Hankovou přehnanou žárlivostí, přišel o šest měsíců poté.

V roce 2001 začala herečka randit s producentem Matthewem Carnahanem. O tři roky později, po dlouhých měsících boje s neplodností, konečně díky umělému oplodnění otěhotněla a porodila mu holčičku, kterou pojmenovali Mokena Lei. Toto nevšední jméno bylo inspirováno snem jejich známého. V překladu to znamená „mnoho nebeských květin“. Když bylo Mokeně třináct let, pár se rozešel. Od té doby je Helen nezadaná. „Nejsem moc sexy, nebo okouzlující, dobře to vím. Mám prostě takovou vizáž dívky od vedle. Každého muže ale překvapím tím, jaká jsem v posteli dračice,“ prohlásila jednou tato držitelka Oscara. Měla to být snad pro nezadané muže výzva k seznámení?

Deprese ze stárnutí

Na paparazzi už si za dobu, co je známá, zvykla. Ne že by ji být v hledáčku fotoaparátu ukrytého v křoví za domem nějak zvlášť těšilo, ale život jí to podle jejích slov nijak zvlášť nestěžuje. Místo, aby se Helen před bulvárními fotografy skrývala za černé brýle a kapuci, jim raději popřeje dobrý den.

Nechodí do posilovny. Ráda ale vyráží na túry, běhá, surfuje a dělá jógu. Diety nedrží. „Když jsem ji kdysi po 80. letech držela, cítila jsem se nešťastná. Tak jsem se rozhodla, že radši nebudu mít dokonalé tělo, než se trápit,“ prohlásila Hunt, která se nedávno přiznala i k tomu, že měla deprese ze stárnutí. Hodit starosti za hlavu jí pomohlo právě cvičení. Podle názoru několika nezainteresovaných lékařů v tom ale hraje zřejmě roli botox nebo facelift tváře a krku. Helen Hunt to nijak nekomentovala.

Další zajímavosti ze života Helen Hunt

⇒  Její dcera Mokena Lei se také vydala na hereckou dráhu.

⇒  Lidé si ji někdy pletou s herečkou Jodie Foster.

⇒  V roce 1998 se zařadila mezi 50 nejkrásnějších lidí světa.

⇒  Nejoblíbenějším místem na zemi je pro ni Havaj.


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

Jurij Gagarin (†34): Člověk, který otevřel cestu ke hvězdám

Jurij Gagarin (†34): Člověk, který otevřel cestu ke hvězdám

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 8. 4. 2021 0:05

Důvody, proč do Vostoku 1 nastoupil zrovna Jurij Gagarin, byly nejen profesionální, ale možná i…

Woody Allen (85): Co na něm ty ženy vidí?

Woody Allen (85): Co na něm ty ženy vidí?

Autor: Jana Vavřinová, Datum: 6. 4. 2021 0:05

I když slavný režisér krásy moc nepobral a oproti jiným mužům je menšího vzrůstu, svým charismatem…

Donald Trump (74): 30 faktů o prezidentovi, který často rychleji mluvil, než myslel

Donald Trump (74): 30 faktů o prezidentovi, který často rychleji mluvil, než myslel

Autor: Jana Vavřinová, Datum: 1. 4. 2021 0:05

Je hlučný, ambiciózní, odvážný a nebojí se být kontroverzní. I přes všechny své velmi nekorektní…

Truda Grosslichtová (†83): Zapomenutá hvězda třicátých let

Truda Grosslichtová (†83): Zapomenutá hvězda třicátých let

Autor: Anna Vágnerová, Datum: 30. 3. 2021 0:05

Její jméno většině lidí nic neříká. Přitom krásná blondýnka Truda Grosslichtová patřila mezi…

5 „obyčejných“ lidí, kteří se náhodou stali hollywoodskými hvězdami

5 „obyčejných“ lidí, kteří se náhodou stali hollywoodskými hvězdami

Autor: Hana Lorencová, Datum: 29. 3. 2021 0:05

Johnny Depp, Danny Trejo, Charlize Theron, Mel Gibson nebo Marilyn Monroe. Měli různé sny a přání,…

Daniel Radcliffe (31): Harry Potter měl potíže s alkoholem

Daniel Radcliffe (31): Harry Potter měl potíže s alkoholem

Autor: Anna Vágnerová, Datum: 25. 3. 2021 0:05

Před natáčením šestého pokračování série o čarodějnickém učni Harry Potter a Princ dvojí krve tehdy…

Erich von Däniken (85): Muž, který celý život vzpomíná na budoucnost

Erich von Däniken (85): Muž, který celý život vzpomíná na budoucnost

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 23. 3. 2021 0:05

Šarlatán a snílek, který překrucuje fakta a nerespektuje vědecké výzkumy, nebo obdivovaný…

Scarlett Johansson (36): Obletovaná jako včelí královna

Scarlett Johansson (36): Obletovaná jako včelí královna

Autor: Jana Vavřinová, Datum: 22. 3. 2021 0:05

Vzhledem k tomu, že Scarlett Johansson byla v minulosti několikrát označena za jednu z…

Tip šéfredaktorky

Zábavný kvíz: Letem velikonočním světem

2. 4. 2021 15:00 autor -jav-