Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Emma Stone (33): Odmítá rozhovory a své soukromí drží v tajnosti
Wikimedia Commons
Inspirace / Osudy

Emma Stone (33): Odmítá rozhovory a své soukromí drží v tajnosti

datum: 15. 11. 2021 0:05 autor: Markéta Vavřinová
Když se držitelce Oscara Emmě Stone letos v březnu narodila dcera, ještě několik měsíců po porodu tajila před veřejností její jméno.

Už pár let se drží mezi první desítkou nejtalentovanějších, nejkrásnějších a nejúspěšnějších hollywoodských hereček. Kdo by dnes řekl, že Emma Stone měla v dětství problémy s hlasivkami a že trpěla záchvaty úzkosti a paniky?

Dětské mindráky

Emily Jean Stone se narodila 6. listopadu 1988 v Arizoně. Otec Jeff pracoval jako manažer velké firmy, maminka Kriste zůstala v domácnosti a věnovala se Emily a jejímu mladšímu bratrovi Spencerovi.

Malá Emma bývala často nemocná, trpěla na dětskou koliku a často nahlas plakala. Proto se jí vytvořily tzv. uzlíky na hlasivkách a zůstal jí chraplavý hlas. Na sebevědomí jí nepřidávaly ani pravidelné záchvaty úzkosti a paniky.

„Poprvé se to stalo, když jsem byla na návštěvě u své kamarádky. Najednou jsem byla přesvědčená, že v domě hoří. Přijela máma, odvezla mě domů. Další tři roky se tyhle stavy pravidelně opakovaly.“

Dívenka docházela na psychoterapii, ale podle jejích slov jí nejvíce pomohla školní divadelní vystoupení. Během základní školy se objevila v šestnácti divadelních inscenacích.

Cílevědomá dívka

Měla jediné přání, jediný cíl – stát se profesionální herečkou. To se ale moc nelíbilo rodičům. Přesvědčila je dost svérázným způsobem.

V patnácti letech si dala práci s přípravou vtipné powerpointové prezentace, kterou nazvala „Project Hollywood“. Taktika se ukázala úspěšná. Nakonec rodiče rezignovali a pronajali byt v Los Angeles, kde s dcerou dost často bydlela i její matka.

Budoucí herečka začala okamžitě obcházet castingové agentury. V té době si také změnila křestní jméno Emily na Emma. V hereckých registrech už totiž jedna Emily Stone byla.

Krůček za krůčkem

Poprvé se prosadila už v roce 2004, kdy vyhrála v talentové reality show The New Partrige Family. Větší příležitost přišla až o tři roky později. Emma debutovala v komedii z prostředí středoškoláků Superbad. Tehdy si režiséři všimli jejího výrazného komediálního talentu.  

Romantické muzikálové drama La La Land v roce 2016 mladé herečce přineslo Oscara za ztvárnění hlavní role Mii Dolan. A Emma mimo jiné pro tento film také nazpívala šest písní.

Na slavnostním ceremoniálu jí zlatou sošku předával Leo DiCaprio. Emma ho v dětství zbožňovala, Titanic prý viděla sedmkrát a k dvanáctým narozeninám dostala fotografii této filmové hvězdy s jeho podpisem.

„Jako dítě jsem byla do Lea blázen. A když jsem z jeho rukou převzala Oscara, byl to ten nejsurrealističtější okamžik mého života. Nemohla jsem uvěřit, že je to všechno skutečné.“

Facebook nepotřebuje

Emma Stone je jednou z mála hollywoodských hvězd, která nepoužívá sociální sítě. Před novináři i před fanoušky má své soukromí zamčeno na sedm zámků. Netají se tím, že je nejraději se svou rodinou.

„Mám velké štěstí, protože jsem požehnána skvělou rodinou a skvělými lidmi kolem sebe. Kdybych se snad vznášela v oblacích, okamžitě by mě vrátili zpět na zem.“

V roce 2010 se spekulovalo o vztahu s hereckým kolegou Andrewem Garfieldem. V roce 2014 se společně ukázali na několika akcích, o rok později oznámili rozchod.

Se scenáristou a režisérem Davem McCarym se Emma sblížila v roce 2017. Zasnoubili se o dva roky později a v roce 2020 následovala svatba. Šlo však pouze o soukromý obřad a informace o sňatku novináři zjistili až o několik měsíců později.

Emmě se dlouho dařilo utajit těhotenství i porod dítěte. Holčička přišla na svět v březnu, ale pár neměl potřebu to veřejně oznamovat. Teprve nedávno média zjistila její jméno – Louise Jean po Emmině babičce.

Chraplavý hlas, za který se v dětství styděla, se stal součástí její image. Filmoví kritici Emmu Stone označují za jednu z nejlepších současných mladých hereček. O talentované mladé ženě ještě nepochybně uslyšíme.


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

Louis de Funès (†68): Dal přednost nové lásce před nejstarším synem

Louis de Funès (†68): Dal přednost nové lásce před nejstarším synem

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 13. 2. 2024 0:05

Byl mrzout, popudlivý a vzteklý jako jeho nejslavnější filmová postava – četník Ludovic Cruchot.…

Frank Sinatra (†82): Lépe zpíval, než četl

Frank Sinatra (†82): Lépe zpíval, než četl

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 4. 2. 2024 0:05

Nikdy se nenaučil pořádně číst a psát. Přesto se Frank Sinatra stal legendou už během svého života.

Nettie Stevens (†50): Žena, která objevila, kdy se rozhodne o pohlaví dítěte

Nettie Stevens (†50): Žena, která objevila, kdy se rozhodne o pohlaví dítěte

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 3. 2. 2024 0:05

Ještě na počátku 20. století se biologové domnívali, že pohlaví dítěte se určuje teprve podle toho,…

15 věcí, které (ne)víte o Michaelu Jacksonovi

15 věcí, které (ne)víte o Michaelu Jacksonovi

Autor: Hana Lorencová, Datum: 25. 1. 2024 0:05

Jackson je zvláštní postava, která po své smrti v roce 2009 zanechala mnoho otázek nezodpovězených.…

15 faktů, které musíte vědět o Stevu Jobsovi

15 faktů, které musíte vědět o Stevu Jobsovi

Autor: Anna Vágnerová, Datum: 24. 1. 2024 0:05

Steve Jobs byl symbolem Apple Computer, značky, která ovládla svět, od počítačů MacBooků po iPody…

Ada Lovelace (†36): „Čarodějka čísel“ a první programátorka byla závislá na opiu

Ada Lovelace (†36): „Čarodějka čísel“ a první programátorka byla závislá na opiu

Autor: Jana Vavřinová, Datum: 21. 1. 2024 0:05

Je těžké uvěřit, že první programátorkou na světě byla dcera jednoho z nejzhýralejších básníků…

Charles Lindbergh (†72): Muži, který jako první přeletěl oceán, unesli malého syna. Kromě pěti dalších dětí měl i sedm nemanželských

Charles Lindbergh (†72): Muži, který jako první přeletěl oceán, unesli malého syna. Kromě pěti dalších dětí měl i sedm nemanželských

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 18. 1. 2024 0:05

Škola ho moc nebavila, studium strojního inženýrští nedokončil. Odvážný mladík v pouhých…

Mikuláš Koperník (†70): Muž, který „rozpohyboval“ planety

Mikuláš Koperník (†70): Muž, který „rozpohyboval“ planety

Autor: Anna Vágnerová, Datum: 16. 1. 2024 0:05

Otec moderní astronomie. I tak se Mikuláši Koperníkovi někdy říká. Jako první evropský vědec…

Tip šéfredaktorky

KVÍZ: Znáte francouzskou kuchyni?

14. 1. 2024 14:50 autor -jav-