Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
11 milenců Brigitte Bardot
Wikimedia Commons
Inspirace / Osudy

11 milenců Brigitte Bardot

datum: 7. 1. 2019 0:07 autor: Jana Vavřinová
Milenců neměla nikdy dost! Na každém prstě měla desátky nápadníků.

Stát se milencem mladičké krásky Brigitte Bardot bylo snem na tisíce mužů po celém světě. Čtyřikrát se vdala, třikrát rozvedla. Svou náruč a potažmo vřelé city nabídla herečka však jen těm, kteří ji dokázali očarovat hned při prvním setkání. Málo jich rozhodně nebylo...

 1. Roger Vadim O první role a úspěchy v její filmové kariéře se bezesporu nejvíce zasadil scenárista Roger Vadim, Bardotin první manžel. O tom, že to mezi nimi jiskřilo hned od prvního setkání, nebylo sebemenších pochyb. Scházet se začali v roce 1950, tedy v době, kdy bylo Brigitte šestnáct let. „Vydala jsem se za Vadimem do jeho garsoniéry. Nikdy jsem s nikým nechodila, do té doby jsem stěží poznala pár kradmých polibků, ale o lásce jsem nevěděla nic... Šla jsem na svou první schůzku a představovala jsem si ji po svém. Bude tam šampaňské?“ zavzpomínala herečka na den, kdy mělo dojít k jejímu prvnímu milování. O panenství přišla až na druhé schůzce, která se konala hned druhý den. Že se Bardot schází s o šest let starším mužem, neviděli její rodiče rádi. Dokonce se jejich známosti snažili zabránit. Chvilku se jim to sice dařilo... jenže láska dvou mladých lidí byla silnější, a tak nakonec vzali Vadima na milost. V roce 1952 dali požehnání k jejich sňatku. „Nechala jsem za sebou své dětství a obrátila list,“ radovala se čerstvá novomanželka, které se ze všeho nejvíc líbilo, že získala právo spát legálně s mužem, kterého milovala. Vášeň mezi nimi ale postupem času vyprchávala. Rozptýlení si tedy začala Brigitte hledat mimo domov. „Když jsem točila cosi v Itálii, zapomněla jsem na slib cudnosti a povyrazila si s několika hezkými Římany,“ přiznala po letech herečka, že spolu s Vadimem žili poslední rok manželství spíše jako bratr a sestra.
 2. Jean-Louis Trintignant „Spalovala mě zničující vášeň k Jeanu-Louisovi,“ snažila se Bardotka vysvětlit, proč svého prvního muže Vadima podvedla právě s hercem Jeanem-Louisem. O tom, že její city k milenci nebyly nikterak malé, svědčí i fakt, že se kvůli němu dala rozvést. Ani to ale mladé lásce nezaručilo doživotní štěstí. Jejich vztah nakonec ztroskotal po dvou letech kvůli Bardotině aférce s Gilbertem Bécoudem a na Jeanově časté nepřítomnosti kvůli službě v armádě.
 3. Gilbert Bécaud V polovině 50. let se zapletla s tímto francouzským zpěvákem. Ačkoliv šlo mezi nimi spíš o kratší flirt, Bardot si díky němu uvědomila, co od života chce. „Když se vrátil k ženě a dětem do svého rodinného sídla, začala jsem snít o přístavu a o vlastním domě. S nohama ve vodě,“ řekla Brigitte o důvodech, které ji vedly ke koupi luxusní vily v Saint Tropez.
 4. Günther Sachs Hereččin třetí manžel byl krasavec a zbohatlík v jedné osobě. Povahově se však k Brigitte vůbec nehodil. „Zdědil majlant a čas trávil jeho utrácením. Sachs se svými přáteli byli idioti, kteří ve svých mozcích, prosáklých šampaňským a whisky, věřili, že předělají svět. Chacha!“ řekla s trpkým tónem v hlase Bardotka, jíž se život plný večírků postupem času zajedl. Rozvod s Němcem nadešel po třech letech od jejich pompézní svatby v Las Vegas roku 1966.
 5. Patrick Gilles Se studentem a příležitostným hercem si začala herečka ještě za časů manželství s Güntherem Sachsem. „Patrick, to byl kus. Štíhlý jako keltský bůh, plavý Viking s dokonalým tělem. Byli jsme krásní a šťastní, svobodní, diví, zamilovaní, blázni do svých těl,“ usmívala se Brigitte při vzpomínce na o 14 let mladšího milence, se kterým strávila krásné tři roky.
 6. Serge Gainsbourg I tento muž byl pro krásnou Brigitte jen krátkou mileneckou epizodou. Více jak vzhled očaroval herečku Sergeův talent. To právě on ji složil snad nekrásnější milostnou píseň všech dob – Je T’aime … Moi Non Plus. „Po všech těch ženách, které měl ve svém životě, a všech mužských, kteří sdíleli ten můj, nikdo pro mě neudělal tolik, co on. Byl mou láskou, utvářel můj život, zkrášloval i mě samotnou. Byla jsem jeho múzou,“ zasnila se blondýnka.
 7. Marlon Brando Na počátku 50. let skončila v náruči vyhlášeného svůdníka Marlona Branda. „Pochopitelně, chtěla jsem alespoň letmo zahlédnout tu legendu, tak jsem se převlékla za pokojskou a přinesla mu na hotel snídani. Páchnoucí, zaneřáděný pokoj a Marlonův oteklý obličej mě ale šokoval tak, že jsem ten tác upustila. Chtěla jsem utéct, ale on po mně ještě mrštil vajíčky...“ řekla Bardot o seznámení s šarmantním Američanem, se kterým velice ráda laškovala.
 8. Alain Delon O Delonovi, se kterým měla malou aférku kolem roku 1961, Bardot nedávno prohlásila, že byl chladný a neobyčejně sobecký. „Alain dobře vypadal, jistě. Ale tak vypadá i prádelník z doby Ludvíka XVI. v mé ložnici. Komunikace s ním nebyla o moc lepší než s tím prádelníkem. Raději koukal do kamery než na mě. V jeho pohledu nebylo nic. Žádný pocit, nic co dojme, nic co přitahuje, ani náznak pravdy, citu, náruživosti,“ dodala kráska s upřímností sobě vlastní.
 9. Miroslav Brožek V 70. letech se hojně propíral její vztah s tímto vysokým, modrookým sochařem původem z Československa. „Strávili jsme spolu čtyři roky. Pak už jsem cítila, že velká vášeň vyhasíná. Přestal si mě všímat. Abych v něm vzbudila žárlivost, našla jsem si milence ve věku mého syna. Byl Brazilec a hrál na kytaru. Chtěla jsem, aby Mirko žárlil,“ přiznala Brigitte, pro kterou bylo typické, že žádné její milostné vzplanutí nezůstalo bez následků. V jedné své zpovědi herečka prozradila, že jí Miroslav rozbil hlavu ocelovou sochou. Jindy zase utekl do kuchyně a chtěl spáchat harakiri vykosťovacím nožem. Po rozchodu se sochařem se Bardot pokusila o sebevraždu.
 10. Allain Bougrain Dubourg S tímto režisérem ji v první polovině 80. let svedla dohromady práce na televizním dokumentu zaměřujícím se na Brigittinu kariéru i milostné vzlety a pády. Z lásky k Allainovi sešlo v momentě, kdy si herečka uvědomila, že mají odlišné záliby: „Byl příliš zaujat svou prací a nesdílel se mnou lásku k zvířatům.“
 11. Bernard d'Ormale - Až současný čtvrtý manžel přinesl do života Brigitte dlouho hledanou stabilitu. Na otázku novináře, čím nebo jak ji vlastně pravicový politik Bernard d'Ormale na počátku 90. let okouzlil, Bardot odpověděla: „Přicházela jsem ke dveřím a najednou ucítila, že si mě ramenem kdosi otáčí k sobě, nějaký obličej se nade mnou nachyluje, čísi ústa mě líbají a já slyším: Jaká je sladká a jak hezky voní!“ Svatba proběhla v roce 1992.

„Nikdy jsem nebyla skutečně posedlá sexem. Vždycky jsem měla raději něžnosti než všechna ta vyčerpávající cvičení s krkolomnostmi, které často bolí a jsou nanic.“


Další články z rubriky

Jo Nesbø (61): Harry Hole přišel na svět cestou do Austrálie

Jo Nesbø (61): Harry Hole přišel na svět cestou do Austrálie

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 10. 6. 2021 0:05

Měl našlápnuto na kariéru profesionálního fotbalisty. Kdyby si Jo Nesbø neporanil kolenní vaz,…

11 zlomových okamžiků v životě Édith Piaf

11 zlomových okamžiků v životě Édith Piaf

Autor: Jana Vavřinová, Datum: 8. 6. 2021 0:09

Více jak život na ulici poznamenala drobnou Francouzku nešťastná láska. Přestože měla zpěvačka mužů…

Louis de Funès (†68): Dal přednost nové lásce před nejstarším synem

Louis de Funès (†68): Dal přednost nové lásce před nejstarším synem

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 7. 6. 2021 0:05

Byl mrzout, popudlivý a vzteklý jako jeho nejslavnější filmová postava – četník Ludovic Cruchot.…

Vynálezkyně, které změnily náš život

Vynálezkyně, které změnily náš život

Autor: Jana Vavřinová, Datum: 3. 6. 2021 0:05

Všichni jste již určitě někdy slyšeli o slavných vynálezcích, jakými byli Galileo Galilei, Karl…

Elon Musk (49): Geniální vizionář, či paranoidní sociopat?

Elon Musk (49): Geniální vizionář, či paranoidní sociopat?

Autor: Anna Vágnerová, Datum: 1. 6. 2021 0:05

Zbohatl na prodeji internetového platebního systému PayPal, který spoluvlastnil. Stál u vzniku…

10 obrazů ze života španělské královny Letizie

10 obrazů ze života španělské královny Letizie

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 31. 5. 2021 0:05

„Mou ženou se stane ta, kterou budu milovat, která bude mít předpoklady stát se matkou mých dětí a…

Claude Monet (†86): Milenka pečovala o nemocnou manželku

Claude Monet (†86): Milenka pečovala o nemocnou manželku

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 27. 5. 2021 0:05

Geniální umělec a zakladatel impresionismu Claude Monet žil bohémským životem. Do ženění se moc…

John Malkovich (67): Kvůli šikaně zhubl přes 30 kg

John Malkovich (67): Kvůli šikaně zhubl přes 30 kg

Autor: Jana Vavřinová, Datum: 25. 5. 2021 0:05

Byl francouzským vikomtem, rakouským malířem, lékařem, revolucionářem, sériovým vrahem, vévodou z…

Tip šéfredaktorky

Příběh Hanky: (52) Poklad na cizí zahradě

15. 5. 2021 0:05 autor podle příběhu Hany W. napsala Alžběta Morávková