Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
10 obrazů ze života španělské královny Letizie
Wikimedia Commons
Inspirace / Královské rodiny

10 obrazů ze života španělské královny Letizie

datum: 31. 5. 2021 0:05 autor: Markéta Vavřinová
„Mou ženou se stane ta, kterou budu milovat, která bude mít předpoklady stát se matkou mých dětí a která se mnou bude sdílet moje problémy, těžkosti i starosti. A není vůbec důležité, jestli bude z královské krve,“ řekl současný španělský král Filip před tím, než bylo oficiálně oznámeno jeho zasnoubení s Letizií.
  1. Rodina jí dala italské jméno Letizia Ortis se narodila 15. září 1972 v Oviedu mladým rodičům. Palomě bylo jen 19 let a Jesusovi 22, když se vzali a očekávali první dítě. Matka dívky se rozhodla dceru pokřtít Letizia po své italské kamarádce, ne Leticia, jak je obvyklé ve Španělsku. Zkraje to však přineslo spoustu nedorozumění, například kněz nejprve odmítl toto jméno zapsat na křestní list. Letizia je nejstarší ze tří sester.
  2. Žurnalistiku měla v krvi Zájem o žurnalistiku měla od dětství, protože novináři byli její otec i babička. Jako malá ráda chodila za otcem do místního rádia Antena 3 nebo za babičkou do rádia Ovideo. Střední školu absovovala v Madridu, kde její otec dostal pracovní nabídku. Tam také nastoupila na fakultu žurnalistiky. Podle spolužáků byla velice ambiciózní a studiu věnovala maximum času.
  3. Manželství s první láskou V patnácti letech se zamilovala do profesora literatury Alonsa Guerrera Péreze, který byl o deset let starší. Začali spolu žít, ale civilní sňatek proběhl až roku 1998. V roce 1999 podali žádost o rozvod. 
  4. Slibná kariéra Z univerzity odešla s magisterským titulem ze žurnalistiky. Jejím prvním zaměstnáním bylo místo stážistky v novinách La Nueva España. Pak odjela do Mexika, kde složila doktorát, a po návratu nastoupila do televize CNN. Pak se stala členkou zpravodajského týmu celostátní španělské televize a začala moderovat hlavní zprávy. Diváky španělské televize informovala o důležitých světových událostech, například při teroristických útocích na New York 11. září 2001 vysílala živě z Ground zero. 
  5. Filip se musel snažit Budoucího manžela potkala v Galicii, kde natáčela reportáž o potopení tankeru u španělského pobřeží. V té době čtyřiatřicetiletý Filip byl unavený zarputilou snahou svých rodičů konečně ho oženit! Král Juan Carlos a královna Sofie mu neustále dohazovali různé evropské princezny, jejich favoritkou prý byla švédská Viktorie. Říká se, že princ se do Letizie zamiloval na první pohled. Snažil se ji zaujmout, ale se schůzkou souhlasila až na počtvrté!
  6. Padesáti stránková svatební smlouva Rozvedená budoucí královna byla pro španělskou katolickou společnost trochu problém. Nicméně první Letiziin sňatek byl civilní, takže nic nestálo v cestě velkolepé svatbě. Pár byl oddán 2. května 2004 v Almudenské katedrále v Madridu. Letizia se vdávala v krémových šatech nezvyklého střihu od Manuela Pertegaze s kyticí bílých lilií v ruce. Na hlavu jí královna Sofia zapůjčila svou platinovou tiáru osázenou brilianty. Podle některých zdrojů pár podepsal padesáti stránkovou svatební smlouvu. Podle ní například v případě rozvodu Letizia může dál bydlet v letní i zimní královské rezidenci, ale ztratí právo péče o děti narozené v manželství. Manželé mají dvě dcery – Leonor (2005) a Sofii (2007). 
  7. Praní rodinného špinavého prádla? V roce 2013 bratranec princezny Letizie vydal skandální knihu s názvem „Sbohem, princezno“. Odtajnil v ní údajná Letiziina tajemství. Podle něho měla Letizia v mládí zkušenosti s drogami a v roce 2002 prý byla na potratu. V biografii se také popisuje Letiziinu komplikovaná povaha. Prý je netrpělivá a nervózní osoba a má problémy ovládat se. Také je tam uvedeno, že ráda a hodně mluví, a to do všeho, a že řídí celou rodinu. Tato kniha vážně narušila vztahy v rodině. 
  8. Novinářka královnou! Poté, co král Juan Carlos oznámil svůj odchod z trůnu, 19. června 2014 se uskutečnila korunovace nového krále Filipa VI. a Letizie, která změnila status princezny na královnu. Po ceremoniálu a vojenské přehlídce pár odjel do královského paláce, před nímž se shromáždilo ohromné množství poddaných. Za všeobecného jásotu je Filip s Letizií pozdravili z balkónu a novou etapu svého života začali tím, že Filip něžně políbil svou ženu.
  9. Manželská krize? Říká se, že rok po korunovaci královští manželé prožívali menší krizi ve vztahu. Bývalá novinářka byla údajně unavená z věčné pozornosti médií vůči své osobě a chtěla pro sebe několik volných dnů, kdy stráví čas s přáteli, projde se po obchodech a bude dělat další „nekrálovské“ věci. Letizia ráda cestuje, spolu Filipem navštěvují filmová představení a oba rádi sportují.
  10. Říká se jí královna plastik Pod nůž plastického chirurga prý šla dvakrát. Ještě jako známá televizní moderátorka si nechala upravit prsa. Roku 2008 podstoupila plastiku nosu. Dokonalá postava je jen a jen její zásluha! Královna Letizia dává přednost zdravé stravě a sportu. 

Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další podobné články

7 zajímavostí ze života rebelky Margaret (†71), sestry britské královny

7 zajímavostí ze života rebelky Margaret (†71), sestry britské královny

Autor: Hana Lorencová, Datum: 23. 10. 2021 0:05

Ještě před tím, než titulní stránky britských bulvárů ovládla princezna Diana, přidělávala královně…

Diana (†36): Ze života naivní princezny

Diana (†36): Ze života naivní princezny

Autor: Hana Lorencová, Datum: 2. 5. 2022 0:05

Obyčejní lidé ji milovali, královskému paláci byla trnem v oku. Neuměla (a nechtěla) se podřizovat…

Utajená císařova snacha Filipína Welserová na oko „adoptovala“ vlastní děti

Utajená císařova snacha Filipína Welserová na oko „adoptovala“ vlastní děti

Autor: Luboš Y. Koláček, Datum: 27. 2. 2019 0:07

Mohla se stát královnou a dokonce snad i císařovnou; byla krásná, bohatá – jenomže neurozená.…

„Erotoman“ Franz Josef

„Erotoman“ Franz Josef

Autor: Luboš Y. Koláček, Datum: 9. 8. 2021 0:05

Českými kritiky „zahnívajícího“ mocnářství byl často ironizován a zesměšňován, zejména pak pro své…