Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Už máte krmítko pro ptáčky?
Finch
Domácnost / Zahrada

Už máte krmítko pro ptáčky?

datum: 12. 11. 2018 16:00 autor: -red-
I když to venku zatím tak nevypadá, zima se blíží.

Ideální čas, kdy umístit krmítko na zahradu, je listopad. Stěhovaví ptáci už jsou pryč a ti, co u nás přezimují, si musejí na nové krmítko chvíli zvykat. Za mrazů a v době, kdy je hodně sněhu, je dobré dávky krmení navyšovat. Plným krmítkem ale uděláte radost ptákům vlastně kdykoliv.

Stříška krmítka by měla být dostatečně velká a široká, aby zabránila dešti i sněhu jídlo pro ptáky rozmočit. Zvýšené okraje, tzv. ohrádka, zase slouží k tomu, aby semínka a ostatní ptačí dobroty z krmítka nevypadávaly. V dnešní době už neplatí, že by krmítko muselo být pouze dřevěné. Česká společnost ornitologická doporučuje například plastová krmítka společnosti Plastia. Jejich výhodou je snadná údržba a nízká hmotnost.

Nemusíte mít zahradu, abyste se potěšili výhledem na ptačí návštěvníky. Krmítka můžete díky variabilnímu upevňovacímu systému nejen zavěsit, ale i připevnit na tyč či zábradlí. Při hledání správného místa, kam krmítko upevnit, mějte na paměti dvě věci – krmítku bude lépe v závětří a nesmí k němu mít přístup kočky.

Pokud nechcete v chladných měsících dosypávat krmení každý den, pořiďte si krmítko se zásobníkem. Z něj bude potrava pro ptáčky samovolně padat do talířku pod ním.

Ptačí krmítka nemusí jen dobře plnit svou funkci. Jejich podobu například pro společnost Plastia navrhují i renomovaní designéři!


Další články z rubriky

11 rad, jak připravit zahradu na jaro

11 rad, jak připravit zahradu na jaro

Autor: -vls-, Datum: 2. 3. 2019 12:48
Bonsaj – strom v misce, který nepřestává udivovat

Bonsaj – strom v misce, který nepřestává udivovat

Autor: -red-, Datum: 16. 1. 2019 10:59
Kousek přírody

Kousek přírody

Autor: -zl-, Datum: 26. 10. 2018 9:00
Zazimujte nářadí i elektrokola

Zazimujte nářadí i elektrokola

Autor: -an-, Datum: 15. 10. 2018 15:21
Tip šéfredaktorky

Příběh Evy (59): Vzpoura prababičky Josefky

17. 3. 2019 0:03 autor podle příběhu Evy K. napsala Alžběta Morávková