Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Už máte krmítko pro ptáčky?
Finch
Domácnost / Zahrada

Už máte krmítko pro ptáčky?

datum: 12. 11. 2018 16:00 autor: -red-
I když to venku zatím tak nevypadá, zima se blíží.

Ideální čas, kdy umístit krmítko na zahradu, je listopad. Stěhovaví ptáci už jsou pryč a ti, co u nás přezimují, si musejí na nové krmítko chvíli zvykat. Za mrazů a v době, kdy je hodně sněhu, je dobré dávky krmení navyšovat. Plným krmítkem ale uděláte radost ptákům vlastně kdykoliv.

Stříška krmítka by měla být dostatečně velká a široká, aby zabránila dešti i sněhu jídlo pro ptáky rozmočit. Zvýšené okraje, tzv. ohrádka, zase slouží k tomu, aby semínka a ostatní ptačí dobroty z krmítka nevypadávaly. V dnešní době už neplatí, že by krmítko muselo být pouze dřevěné. Česká společnost ornitologická doporučuje například plastová krmítka společnosti Plastia. Jejich výhodou je snadná údržba a nízká hmotnost.

Nemusíte mít zahradu, abyste se potěšili výhledem na ptačí návštěvníky. Krmítka můžete díky variabilnímu upevňovacímu systému nejen zavěsit, ale i připevnit na tyč či zábradlí. Při hledání správného místa, kam krmítko upevnit, mějte na paměti dvě věci – krmítku bude lépe v závětří a nesmí k němu mít přístup kočky.

Pokud nechcete v chladných měsících dosypávat krmení každý den, pořiďte si krmítko se zásobníkem. Z něj bude potrava pro ptáčky samovolně padat do talířku pod ním.

Ptačí krmítka nemusí jen dobře plnit svou funkci. Jejich podobu například pro společnost Plastia navrhují i renomovaní designéři!


Další články z rubriky

Mexická okurka: Plody jsou velké jen 2 až 3 centimetry

Mexická okurka: Plody jsou velké jen 2 až 3 centimetry

Autor: -vls-, Datum: 17. 5. 2019 15:36
7 mýtů o kaktusech

7 mýtů o kaktusech

Autor: -red-, Datum: 29. 4. 2019 10:00
Léto může začít už na jaře

Léto může začít už na jaře

Autor: -gul-, Datum: 15. 4. 2019 14:55
5 rad, jak vybírat a sázet rostliny

5 rad, jak vybírat a sázet rostliny

Autor: -vls-, Datum: 11. 4. 2019 15:33
Tip šéfredaktorky

Máme první narozeniny! Dárek dostanete vy!

16. 8. 2019 10:00 autor Markéta Vavřinová