Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Umýváte nádobí úsporně?
Henkel
Domácnost / Vychytávky

Umýváte nádobí úsporně?

datum: 17. 10. 2018 11:20 autor: -red-
Myčku na nádobí má u nás každá třetí domácnost. Oproti mytí nádobí pod tekoucí vodou spotřebuje myčka asi pětinu vody a má o třetinu nižší provozní náklady.

Pokud započítáme spotřebu energie potřebnou pro ohřev vody, vychází i v tomto srovnání myčka stejně nebo i lépe než ruční mytí nádobí. Pokud totiž myjeme nádobí pod tekoucí vodou, můžeme po rodinném obědě nebo večeři „spotřebovat“ klidně až 60 litrů vody! To myčka si na stejnou „akci“ vezme podle zvoleného programu většinou od 11 do 15 litrů. 

Důležitá je volba vhodných mycích prostředků. Od prášků se spotřebitelé postupně odklonili a vítězí tablety nebo gely. Silné a zároveň flexibilní jsou například nové tablety Smat Gold, obalené ve fólii rozpustné ve vodě. Navíc bez problémů odstraňují i připáleniny na nádobí.

Stejně účinnné jsou i gely Somat Gold. Nová vylepšená řada multifunkčních (není tedy už potřeba přidávat sůl a leštidlo) tablet a gelů do myčky Somat Gold obsahuje recepturu s hloubkovým čištěním Deep Clean technology. Díky ní dokáže odstranit zaschlé škrobové skvrny i silné připáleniny. Aktivní látky proniknou dovnitř struktury skvrn a účinně je rozloží.

Oceníte i nový flexibilní obal, který je nyní znovu uzavíratelný a odolný vůči vodě. Snadno ho uložíte pod dřezem nebo do šuplíků, kterým se dobře přizpůsobí.

K dispozici jsou v klasickém provedení nebo s vůní citrusů.

Nové multifunkční tablety Somat Gold jsou dostupné ve velikostech 36, 45, 54 a 72 tablet. Multifunkční gel je k dispozici ve velikostech 30, 55, 76 a nově i 110 mycích dávek. Balení se 36 tabletami koupíte za 359 Kč. Gel Somat Gold 30 mycími dávkami koupíte za 179 Kč.