Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
9 rad, jak přežít horko bez klimatizace
pexels.com
Domácnost / Vychytávky

9 rad, jak přežít horko bez klimatizace

datum: 28. 7. 2019 12:20 autor: -an-
Udržet si chladnou hlavu ve 30 stupních moc nejde. Zapnuté elektrické spotřebiče, a to od kávovarů až po počítače, ještě nějaký ten stupínek navíc přidají. Zvlášť když nemáte v práci klimatizaci. 
  1. Větrání Po příchodu do práce jako první otevřete okna a důkladně vyvětrejte. Vzduch se venku udrží chladný a svěží tak do 9 hodin. Pak okno zavřete, zatáhněte žaluzie či rolety. 
  2. Chlazení místo nahřívání Máte doma nahřívací láhev? Využijte ji naopak. Naplňte ji studenou vodou, nechte zhruba na dvě hodiny ochladit v lednici a pak ji položte pod stůl, abych vám chladila nohy.
  3. Studená voda Lokty a zápěstí si často ochlazujte pod studenou vodou. Pokud nemůžete často odbíhat, navlhčete si hadřík a ochlazujte si jím krk a obličej.
  4. Salát vede Vyhýbejte se těžkým a kořeněným jídlům. Zvolte raději čerstvý zeleninový salát a ovoce. Ideální svačinou je meloun, který dodá tekutiny.
  5. Kávu jen s ledem Omezte kávu! Zbytečně dehydruje. Pokud se bez ní neobejdete, pijte vychlazenou s kostkami ledu. Báječně osvěží třeba voda s plátkem okurky.
  6. Přírodní antiperspiranty Místo antiperspirantů z drogerie vyzkoušejte ty přírodní. Vařte lžičku šalvěje v malém množství vody po dobu 15 minut. Až vystydne, potírejte odvarem podpaží, krk a chodidla. Stejně funguje i zkušenostmi našich babiček prověřená francovka. Určitě oceníte i jablečný ocet. Zevně na potírání zpocených míst, vnitřně ochladí 1 polévková lžíce ve sklenici vody. Pijte dvakrát denně před jídlem.
  7. Vzdušné oblečení Oblečte se do pohodlných přírodních materiálů, které propuštějí vzduch a absorbují pot – bavlna, len nebo hedvábí. 
  8. Ventilátory Cirkulující vzduch je chladnější. Ventilátor dejte ráno před větráním k oknu tak, aby foukal vzduch z místnosti ven. Během dne dejte ventilátor na podlahu a postavte před něj misku s ledovými kostkami nebo plastovou láhev naplněnou vodou, uschovanou přes noc v mrazničce. Hned máte jednoduchou klimatizaci!
  9. Lehké líčení S make-upem to v parných dnech nepřehánějte. Stačí lehčí BB krém. Rtěnky volte hydratační a řasenku pro jistotu voděodolnou.

Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

5 rad, jak sušit ovoce

5 rad, jak sušit ovoce

Autor: -cjp-, Datum: 24. 9. 2020 15:00
Většina formulářů jde vyřídit online

Většina formulářů jde vyřídit online

Autor: -hal-, Datum: 23. 9. 2020 10:00
11 receptů na pomazánky (nejen) do školy

11 receptů na pomazánky (nejen) do školy

Autor: -red-, Datum: 3. 9. 2020 10:00
Tip šéfredaktorky

Cesta do hlubin robotovy duše

7. 9. 2020 10:00 autor -red-