Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
6 tipů na uchování teplých nebo studených tekutin
freepik.com
Domácnost

6 tipů na uchování teplých nebo studených tekutin

datum: 22. 5. 2021 11:00 autor: -gul-
Ať už se chystáte na výlet, za sportem, čeká vás náročný den v kanceláři, jízda autem nebo pohodové odpoledne nad knihou... Tam všude se vám bude hodit dobrá teplá káva či čaj, anebo osvěžující nápoj, který si uchová svou teplotu po dlouhé hodiny a pomůže vám dodržovat pitný režim.
  1. Na výlet Poznávání přírodních krás či historických památek, nové zážitky i dobrodružství... Cestování nás v mnohém obohacuje! Až se budete chystat na výlet, do batohu si nezapomeňte kromě svačiny přibalit také dostatek tekutin. Pokud je však necháte v obyčejné lahvi, po chvíli se vám stane, že v chladném počasí bude ráno uvařený čaj připomínat ledovou tříšť a naopak vychlazenou limonádu změní sluníčko v nepitelnou „břečku“. Proto je obzvlášť důležité si na cesty pořídit kvalitní termosku, kterou oceníte v zimě i v létě, jelikož udrží teplotu nápoje přesně v takové výši, aby byl příjemný na pití. Důležité je, aby disponovala dobrými izolačními vlastnostmi, neměnila chuť nápoje a také dobře těsnila a udržela v sobě i sycené nápoje – pití rozlité v krosně určitě mít nechcete! Na delší výlety zvolte nádobu s vyšším objemem, aby vám žízeň nezkazila příjemně prožitý den. Tip: Termoska Perfect grey 1 l udrží pití 12 hodin teplé a 24 hodin studené, šroubovací uzávěr s víčkem zároveň slouží jako hrneček. Má automatický systém nalévání – stačí jednoduše stisknout tlačítko. Navíc je odolná vůči oděrům a nárazům.
  2. Při sportu Nedovede si představit týden, kdy byste nevyběhli do terénu, anebo se neopřeli do pedálů svého kola? Ať už jste milovníky joggingu, cyklistiky, in-linů, chodíte hrát fotbal, beach volejbal nebo jste propadli kouzlu venkovních posiloven – bez dodržování pitného režimu se to zkrátka neobejde. Jelikož tělo je z více než 70 % tvořeno vodou, při pocení může dojít k jeho dehydrataci. Přísun tekutin je proto pro každého sportovce nezbytný! Začněte s ním už před tréninkem, kdy je vhodné vypít 0,5–0,75 litru, ideálně neperlivé vody či lehce slazeného čaje. Během samotného sportu pak doplňujte přibližně 150–350 mililitrů každých 15–20 minut, zvláště pokud cvičíte v teplu a potíte se více. Volte například slabě či středně mineralizované vody. Tip: Inteligentní termoska Alfi 2018 Pure 0,5 l udrží nápoje 12 hodin teplé a 24 hodin studené, můžete si vybrat ze dvou pítek, která lze měnit. Navíc se při sportování nepronese – váží pouhých 263 g a má praktické rozměry (70 mm průměr a 250 mm výška). Přežije i tvrdší zacházení.
  3. Ve škole Pije vaše dítě přes den dostatek tekutin? Pokud ne, může to mít vliv i na jeho pozornost ve škole! Hrozí únava, ale také nepozornost. Odborníci dokonce varují, že příznaky dehydratace se mohou podobat projevům ADHD! To vše se posléze projevuje i na jeho známkách. Zejména pokud jej čeká zkoušení či test, na který se musí soustředit, mělo by předtím vypít alespoň 300 ml tekutin. Celkový objem vypitých tekutin by se u sedmiletého až desetiletého dítěte měl pohybovat okolo 1,8 litru za den, ale neberte to jako dogma – množství se odvíjí podle váhy, fyzické aktivity, počasí a dalších faktorů. Každopádně nezapomeňte svým ratolestem každé ráno připravit termosku s nápojem – díky tomu budete mít kontrolu, kolik toho za den vypilo. Pozor, příliš cukru může u dětí způsobit nadměrnou aktivitu, proto raději volte neslazený ovocný čaj, čistou vodu, anebo ji můžete vylepšit třeba snítkou čerstvé máty a troškou vymačkaného citronu. Dodržování pitného režimu se samozřejmě netýká jen školní docházky, i na online výuce kontrolujte u dítěte množství vypitých nápojů. Díky ráno připravené termosce o něm budete mít přesnější představu...Tip pro kluky: Termoska Alfi 2018 Dino pirates 0,35 l potěší i „malé chlapy“ – a díky odolnému materiálu přežije i všechna jejich dobrodružství. Udrží pití 12 hodin teplé a 24 hodin studené. Tip pro holčičky: Termoska Alfi Fairytale princess 0,35 l pro všechny malé princezny – je lehká, má nový typ pítka a vejde se do každé tašky. Udrží pití 12 hodin teplé a 24 hodin studené.
  4. Při práci Nejen školáci, ale i pracující se musí soustředit a potřebují k tomu dostatek tekutin. Proto se nezaměřujte jen na své děti a myslete i sami na sebe! Do kanceláře k počítači je ideální termohrnek, do něhož si můžete připravit bylinkový čaj. Paměť a koncentraci podporuje například sibiřský ženšen, matcha či šípek. Čaj si dejte do termohrnku a můžete jej průběžně popíjet, ať už budete na poradě, anebo sedět za klávesnicí... A samozřejmě vám termohrnek udrží teplou také kávu. Tip: Termohrnek Alfi Isomug plus soft 0,35 l udrží nápoj 4 hodiny teplý a 8 hodin studený, má extrémně pohodlné držení.
  5. Na cesty autem Nenahraditelnou službu prokáže termohrnek rovněž v autě. Při dlouhých cestách na pití často zapomínáme, přitom dehydratace může ovlivňovat soustředění, které je za volantem stěžejní. Někteří si řízení rádi zpříjemňují kávou (pozor, ta ale naopak „odvodňuje“, proto to s ní nepřehánějte, pokud vyrážíte na dlouhé cesty, anebo ji doplňujte vodou), jiní dají přednost čaji. Silnější černý či zelený čaj pomáhají udržet bdělost. Termohrnek je praktický nejen proto, že udrží nápoj v potřebné teplotě (v zimě se člověk raději zahřeje teplým čajem, v létě dejte přednost spíše vlažnému či mírně chlazenému, který více osvěží), ale zároveň jej lze bez problému ovládat jednou rukou. I tady je ovšem důležité 100% těsnění, abyste si interiér vozu nepotřísnili při každém výmolu na silnici. Tip: Termohrnek Travel plus steel 0,35 l ze špičkové nerezové oceli udrží nápoj 4 hodiny teplý a 8 hodin studený – ideální společník na dlouhé cesty! Má praktickou pojistku, zajišťující 100% těsnění (zmáčknete tlačítko – pijete, vymáčknete tlačítko – neteče a těsní).
  6. Pro domácí pohodu Ať už chystáte rodinné posezení, anebo čekáte návštěvu, jistě oceníte termokonvici, do které můžete připravit čaj či kávu a nemusíte se bát, že vám při dlouhém povídání vystydne. Díky termokonvici lze také nachystat nápoj hned ráno a celý den pak dolévat dle potřeby. „Důležitým faktorem při výběru termokonvice je objem. Standardně jsou k dostání konvice litrové, ale například konvice Albergo nabízejí také 1,5 l nebo 2 l. Dvoulitrovka není obvyklá a pořizovací cena je trochu vyšší, ale zato jde vzhledem k její konstituci o nezničitelnou nerezovou termokonvici na celý život,“ doporučuje Martin Potůček z eshopu termoo.cz. Termokonvice se stanou ozdobou vašeho jídelního stolu, nejsou ale určené k přenášení nápojů. V takovém případě by hrozilo poškození konvice a opaření. Tip: Novinka roku 2021: Moderní vakuová termokonvice Skyline 1 l udrží nápoj až 12 hodin teplý nebo 24 hodin studený. Jednoduše se s ní manipuluje jednou rukou díky příjemné ergonomické rukojeti. K dostání v různých zajímavých barevných kombinacích. Za atypickým designem konvice stojí designéři Christian Rummel a Tim Storti.
Redakce zjistila

Všechny uvedené výrobky a další praktické a zároveň designové termosky a termohrnky najdete na eshopu termoo.cz.

Tam si k nim můžete vybrat zajímavé doplňky – například filtry na čaj nebo kávu. A uvidíte, že i chladicí taška může být elegantí!

termohrnek Alfi, temohrnek Travel, termoska Perfect Grey a termokonvice Skyline (zdroj: termoo.cz)


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

Jak díky benefitům ušetřit rodinný rozpočet?

Jak díky benefitům ušetřit rodinný rozpočet?

Autor: -ava-, Datum: 26. 10. 2023 0:05

Na otázky čtenářů odpovídá Tereza Knířová, tisková mluvčí Sodexo Benefity/Pluxee

Zkuste zmrazit džíny a pořiďte si kočku aneb 5 tipů, jak uspořit vodu v domácnosti

Zkuste zmrazit džíny a pořiďte si kočku aneb 5 tipů, jak uspořit vodu v domácnosti

Autor: -ket-, Datum: 20. 10. 2023 12:00

Na začátku letošního roku se zdražilo vodné a stočné. Výhled na následující rok sice vypadá lépe,…

5 tipů, jak neplýtvat a myslet ekologicky

5 tipů, jak neplýtvat a myslet ekologicky

Autor: Anna Vágnerová, Datum: 9. 10. 2023 0:05

K lepšímu a zdravějšímu životnímu prostředí může přispět každý z nás. Stačí začít malými kroky při…

Tři nejčastější mýty o mléčných výrobcích aneb Pravdy, kterými se radši neřiďte

Tři nejčastější mýty o mléčných výrobcích aneb Pravdy, kterými se radši neřiďte

Autor: Jana Nováková, Datum: 2. 10. 2023 0:05

Mléko bývá ve společnosti často démonizováno. Nezřídka kdy se dočtete, že jeho konzumace je nejen…

Knedlík není věda, říká šéfkuchař Petr Kosiner

Knedlík není věda, říká šéfkuchař Petr Kosiner

Autor: Kateřina Šimková, Datum: 1. 10. 2023 0:05

Dříve tento pokrm musela umět uvařit prý každá dcera. Tato příloha, která patří do tradiční kuchyně…

Energetický štítek: Jak se v něm vyznat, abyste ušetřili

Energetický štítek: Jak se v něm vyznat, abyste ušetřili

Autor: Anna Vágnerová, Datum: 28. 9. 2023 0:05

Stále je pro řadu lidí těžké se v energetických štítcích vyznat. Jak vybrat ledničku, pračku nebo…

Víte, že Velkou čínskou zeď drží pohromadě rýže?

Víte, že Velkou čínskou zeď drží pohromadě rýže?

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 25. 9. 2023 0:05

Historie pěstování rýže sahá tisíce let zpátky. První známky kultivace této plodiny jsou…

Co pomůže „vycucnout“ vlhkost z kuchyně i koupelny?

Co pomůže „vycucnout“ vlhkost z kuchyně i koupelny?

Autor: -mav-, Datum: 24. 9. 2023 16:00

Dlouhodobě vysoká vlhkost v bytě zdraví nepomáhá. Ve vlhkém prostředí se rychleji množí bakterie a…

Tip šéfredaktorky

SOUTĚŽ o 3 balíčky doplňků stravy na podporu imunity, každý za 900 Kč

23. 11. 2023 19:58 autor -mav-