Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život

VYHRAJTE roušky Nano Med Clean se speciálním filtrem, který zachytí více než 99,9% virů

Tato soutěž již má své vítěze. Soutěž již skončila 1. 3. 2021 - 23:59

Účinné roušky či respirátory budeme pravděpodobně nosit ještě dalších pár týdnů, ne-li měsíců. Jak potvrzují prognózy odborníků, budou naši nutnou výbavou při dalších mutacích nemoci. Skvělá zpráva je, že rouška z Trioly Nano Med Clean s účinným filtrem AntiMicrobe Web R má podle certifikátu renomované Nelson Labs v USA záchyt virů vyšší než 99,9%.

A k tomu také velmi vysokou prodyšnost: 200l/m2/s (dvě stě litrů vzduchu na metr čtvereční za sekundu). To bude pro nadcházející jarním počasí velmi důležité, přinese vám komfort venku při vyšších teplotách. Účinný a prodyšný filtr AntiMicrobe Web R si v podobě tenké textilie s nanovlákennou strukturou můžete vložit do své látkové roušky. Ochrání vás po celý den – cca až 12 hodin. Roušky s filtry můžete vyhrát, nebo si je objednat na eshopu www.triola.cz. Pokud vás překvapí, že opravdu účinnou ochranu proti covid-19 koupíte u českého výrobce prádla, tak vám to hned vysvětlíme.

Za vším hledej ženu

Autorkou unikátního a účinného materiálu AntiMicrobe Web R je žena, inovátorka a technoložka Marcela Munzarová. Na svém kontě má spoluautorství desítky patentů a užitných vzorů. S nanotechnologiemi a průmyslovým využitím nanovláken se prakticky zabývá 15 let. V odborných kruzích je známá u nás i v zahraničí, kde jí začali říkat Nano Lady. Vývoj materiálu AntiMicrobe Web R (s obdchodním názvem Nano Med Clean) jí zabral více než rok. Sama k tomu uvádí: „Měla jsem nápady, ale ne peníze na investice do výroby. Triola, jako prověřený tradiční český výrobce, mi je poskytla, a tak vznikl v Liberci nový start-up Nano Medical. Celý tento projekt jsem začala před více než dvěma lety. Původním záměrem firmy Nano Medical byla výroba zdravotnických prostředků, nanonáplastí, které zabraňují průniku mikroorganismů do otevřených ran po úrazech, operacích či popáleninách. Kdo mohl před rokem tušit, co se stane!“

Je nasnadě, že materiál s tak vysokou účinností nevznikl za den! Ke všemu byly nutné dlouhodobě probíhající testy, potvrzení, certifikace kreditních laboratoří u nás i v zahraničí. Až při pandemii a při celosvětovém nedostatku ochranných prostředků se původní záměr rozšířil o výrobu materiálu pro zdravotnické masky. Výsledkem je rouška Nano Med Clean s filtrem AntiMicrobe Web R, který svého uživatele spolehlivě ochrání a je při nošení komfortní. Dnes už je k dostání i skládaná jednorázová rouška ze zmíněného filtru. „Nemáte z ní večer otlaky na tváři, kožní reakce a vydržíte v ní celý den,“ dodává Marcela Munzarová. Účinnost v záchytu virů vyšší než 99,9% potvrdila certifikátem i uznávaná laboratoř Nelson Labs v USA. Zájem o Nano Med Clean již projevily firmy vyrábějící zdravotnické prostředky a osobní ochranné pomůcky z tuzemska i ze zahraničí.

Jak se ideálně ochránit?

Pečlivě si omyjte ruce a filtr Nano Med Clean vložte do kapsy své bavlněné roušky. Roušku si nasaďte, v průběhu nošení na roušku nesahejte, ani si neutírejte oči. Rouška vás ochrání cca 12 hodin. Po užití vyjměte z roušky filtr a vyhoďte do odpadků, bavlněnou roušku vyperte a vyvařte.

Soutěžní ceny

  • 2 balení roušky Nano Med Clean s filtrem AntiMicrobe Web R ( v každém balení 1 rouška + 10 filtrů)

    Hodnota ceny: 500,- Kč, množství výherců: 3
Tato soutěž již má své vítěze. Soutěž již skončila 1. 3. 2021 - 23:59
Tip šéfredaktorky

Příběh Gábiny (46): Všechno, co kartářka předpověděla, se vyplnilo

6. 2. 2021 0:05 autor podle příběhu Gabriely L. napsala Alžběta Morávková