Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Jak často se musí opakovat výplně kyselinou hyaluronovou? Je aplikace botoxu proti pocení toxická?
Perfect Clinic
Životní styl / Poradny

Jak často se musí opakovat výplně kyselinou hyaluronovou? Je aplikace botoxu proti pocení toxická?

datum: 29. 11. 2019 10:00 autor: -mav-
Na otázky čtenářů odpovídá MUDr. Petra Moravcová z Perfect Clinic.

Jak často se musí opakovat výplně kyselinou hyaluronovou?

Mnoho lidí si myslí, že aplikace kyseliny hyluaronové funguje jako botox. Jde ale o naprosto jinou formu zákroku. Kyselina hyaluronová neruší mimiku, nepůsobí jako blokátor, ale vyplňuje ztracený objem. Výplňové materiály jsou přínosem především v doplnění kontur a objemů v částech obličeje, kde s věkem dochází k poklesu kůže. Jde o kruhy pod očima, propadlé tváře, nosoretní vrásky – tzv. marionetty nebo pokleslé koutky úst.

Samozřejmě výplně nemáme navždy, efekt přetrvává od půl roku do 18ti měsíců. Vždy záleží na kvalitě materiálů. S dalšími aplikacemi se ale efekt prodlužuje (především u rtů). Pokud náhodou pacient není spokojený s výsledkem, tak nemusí čekat rok, než se materiál vstřebá. Lékař může kdykoliv urychlit vstřebání výplně za pomoci látky zvané hyaluronidáza, která kyselinu hyaluronovu rozkládá.

Je aplikace botoxu proti pocení toxická?

V případě celkového nadměrného pocení je třeba provést vyšetření na některé z možných onemocnění. Může se jednat například o onemocnění štítné žlázy, u nočního pocení je třeba vyloučit onkologické onemocnění. Pokud se však pocení vyskytuje pouze místně, jde obvykle o nepříjemný estetický a společenský problém, jehož odstraněním organismus nijak netrpí. Zaprvé si tělo samo dokáže poradit a v případě blokace botolutoxinem jedné oblasti, kde jsou potní žlázy, čili podpaží, svede vypocování do zbylých partií těla. Tudíž žádné přirozené cesty v těle „nezamkneme“. A za druhé jde o dávky botolutoxinu v množství, které není pro organismus toxické.

Pokud máte dotazy z oblasti estetické medicíny, pište prosím na redakce@casjenprome.cz


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!