Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Nepodceňujte ramínka u prádla
Triola
Životní styl

Nepodceňujte ramínka u prádla

datum: 9. 11. 2018 9:40 autor: -avo-
Máte větší prsa a občas vás bolí hlava nebo šíje? Míváte někdy otlaky od ramínek na pokožce? Právě špatně zvolená ramínka mohou být důvodem vašich potíží. Mnoho žen to neřeší, ale faktem je, že váhu prsou má z 80 procent nést pevný a dobře utažený obvod podprsenky. A asi jen 20 procent z této váhy ramínka.

Z logiky věcí tedy plyne, že máme-li větší prsa, volíme takový model prádla, který má širší ramínka – nebo rozšířená v místech vrcholku ramen. Samozřejmě u menších velikostí si můžeme dovolit špagetová ramínka, krajková, designová řetízková atd.

A teď jsme u toho, v čem dospělé ženy i holky stále chybují. Vybírají si velikost podprsenky s velkým, volným obvodem (kvůli svému pocitu pohodlí) a s malými košíčky, kvůli svému domnělému pocitu, že takto získají sexy push-up efekt. Což je celé špatně, protože tíhu prsou u volného obvodu pak nesou opravdu ramínka. A od zařezávajících se ramínek můžete mít rozdrásanou pokožku, bolest hlavy, cítit zvýšenou únavu atd.

V principu platí, že sofistikovaný výrobce hledí i na zdravotní stránku svých modelů prádla. A ke každémumodelu vybírá a ladí ta správná ramínka. Jaké to jsou? 

  • Špagetová – tenké jako špagety - bývají u malých velikostí.
  • Rozšířená – jsou pro velké velikosti – např. od F do K, poskytují pohodlí, komfort při celodenním nošení
  • Strečová – to jsou ta „pružná“, s gumovými vlákny, bývají různě široká, barevně sladěná či kontrastní s podprsenkou, ozdobena např. krajkou
  • Plastová – tzv. neviditelná, jsou průhledná a neelastická, vhodná pod topy a šaty bez ramínek, korzetové svatební či plesové šaty, faktem je, že už nejsou moc trendy
  • Obšívaná – jsou pružná, měkká, komfortní a designová. Strečová (pružná) ramínka jsou obšitá stejnou atraktivní látkou, z jaké je ušita celá podprsenka.
  • S možností fixace vzadu – fixace je plastová součástka, která spojí v ideálním místě vzadu obě ramínka tak, že tvoří písmeno X. Výrobci nabízejí fixaci ze dvou důvodů: Prvním jsou módní trendy. Ženy začaly nosit vzadu vykrojená trička typu boxerky a nechtěly, aby jejich linii rušila prádlová ramínka. Druhým důvodem je zdravotní hledisko – či spíše požadavek komfortu žen s velkými prsy. Spojení ramínek vzadu do kříže vás jemně donutí se nehrbit, srovnat záda, vyrovnat se a povolit tonus (napětí svalů) v ramenou a šíji. To bývá příčinou občasných bolestí šíje, zad a hlavy, kterými ženy s velkým poprsím občas trpí.

„Obšívaná ramínka, špagetová nebo ta s krajkovou aplikací jsou stvořena k tomu, aby ležérně vykukovala z výstřihů a svetrů. Ostatní druhy ramínek raději ponechte své intimitě,“ radí Alena Vojířová, stylistka z a.s. Triola. „A nezapomeňte, kdo se hrbí, vypadá staře. Ženy, které se pohybují v módní branži velmi dobře vědí, že náš sex apeal závisí hlavně na naší chůzi, na našich pohybech, gestech a úsměvu. Když se hrbíte, když nekráčíte vzpřímeně, nemůžete vábně a jasně hovořit tělem. První musejí vždy kráčet vaše prsa, třeba v podprsence vzadu s fixací, a až potom vy.“


Další podobné články

Trápí vás asymetrie prsou?

Trápí vás asymetrie prsou?

Autor: -avo-, Datum: 17. 10. 2018 9:00

Pokud ano, mohu vás uklidnit, že v tom nejste sama. Asymetrie prsou se vyskytuje asi u 70% žen.…

Tip šéfredaktorky

Nová SOUTĚŽ o 5 balíčků kosmetiky DERMEDIC

27. 9. 2022 15:00 autor -mav-