Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Mámy hubnou s námi
archiv redakce
Životní styl

Mámy hubnou s námi

datum: 17. 3. 2021 10:00 autor: Šárka Adámková
Zdravé hubnutí nespočívá ve hladovění, ale ve vyváženém jídelníčku s obsahem všech důležitých makroživin. Hubnutí nemusí a nemá být utrpení, stejně jako cvičení nemusí a nemá být mučení.

V pořadí již čtvrté knize úspěšná foodblogerka a výživová poradkyně Karolina Katchaba Hrubešová spojila zdravé jídlo se správným cvičením a za pomoci Svatopluka Vobejdy, světoznámého fitness trenéra, vytvořila koncept pro zdravé hubnutí spojené s formováním postavy, a to vše v domácích podmínkách.

Stačí kuchyň a její běžné vybavení

Nepotřebujete ani drahé krabičkové diety, ani speciální cvičící stroje, stačit vám bude vlastní kuchyň a běžné vybavení, jako jsou pet lahve, hrnce nebo židle.

A proč zrovna „mámy“? Jak říká sama Karolina, protože jsou to právě ženy a mámy, které tvoří drtivou převahu v její „stotisícové“ facebookové skupině Jíme a hubneme s Katchabou, a které každodenně přemýšlejí, jak skloubit péči o rodinu s péčí o sebe sama – konkrétně se zdravým hubnutím a cvičením.

Z dostupných údajů totiž vyplývá, že bezmála 60 % českých žen trpí nadváhou nebo obezitou. Pokud tento stav trvá dlouho, jsou ženy vystaveny vyššímu riziku vzniku kardiovaskulárních onemocnění, diabetu, rakoviny a mnoha dalších potíží. Obezita je také významným rizikovým faktorem při nákaze současným koronavirem SARS-CoV-2.

Aby toho nebylo málo, ženy a mámy s nadváhou a obezitou jsou také často znevýhodňovány na trhu práce a potkávají se též s odmítavými reakcemi okolí.

Kila navíc někdy diskriminují

„Právě proto jsem se kdysi rozhodla nevěnovat se diplomacii, již jsem studovala, ale zaměřit se na výživu a pomoc ostatním ženám,“ říká Karolina, která je sama maminkou a před pár lety si prošla fází obezity. Pocity žen, které z důvodu svých „kil navíc“ bývají někdy na okraji společnosti, proto velmi dobře zná. Rozumí i tomu, že mnohé z nich nechtějí, a v současné době ani nemohou, navštěvovat fitness centra. „To ale neznamená, že bychom my ženy měly na sebe rezignovat,“ dodává Karolina. „Právě naopak! Domácí aktivitou můžeme nahradit fitness centrum a domácím vařením klidně dovážkové služby s krabičkovou dietou.“

Knížka Mámy hubnou s námi, která je ideální na období aktuální pandemie, a která se stala trhákem již v předprodeji, je rozdělena na dvě části. V první najdete jak vzorové jídelníčky na tři týdny, tak samostatné recepty, které si můžete poskládat dle svých chutí a možností. V druhé části jsou pak podrobné návody i s fotografiemi na domácí cvičení, sestavené trenérem Svatoplukem Vobejdou.

Díky této perfektně sladěné sestavě tak Karolina mohla změnit své původní heslo „Nebojte se jíst – a hubnout“ na „Nebojte se jíst – a cvičit“! Zdravé hubnutí totiž nespočívá ve hladovění, ale ve vyváženém jídelníčku s obsahem všech důležitých makroživin. Hubnutí nemusí a nemá být utrpení, stejně jako cvičení nemusí a nemá být mučení. 

Knihu Mámy hubnou s námi koupíte na www.kosmas.cz.


Vyzkoušejte skvělé kuře pečené s citronovou trávou a kurkumou!  


Karolina Katchaba Hrubešová Foodblogerka a výživová poradkyně, zakladatelka facebookové skupiny Jíme a hubneme s Katchabou, propagátorka hubnutí pomocí kvalitní stravy, která se vymezuje proti nezdravým dietám jak na sociálních sítích, tak ve svých bestsellerech Nebojte se jíst – a hubnout!, Recept(y) na zhubnutí, Hubneme jídlem i ve své populární „obezitologické“ detektivce Bludný Holanďan a splasklá panna. Přezdívku Katchaba, podle níž je především známá, získala už v dětství. Karolina Katchaba Hrubešová se narodila a žije v Pardubicích. Studovala angličtinu a humanitní vědy (Univerzita Pardubice) a na Metropolitní univerzitě v Praze mezinárodní vztahy. Dnes se však plně věnuje boji proti obezitě jak vlastní poradenskou praxí, tak popularizací nových poznatků v oboru.

Svatopluk Vobejda Trenér fitness, držitel stříbrné medaile z mistrovství Evropy a bronzové medaile z mistrovství světa 2019 v disciplíně bench-press. V dětství byl postižen svalovou ochablostí a částečnou obrnou, ale nevzdal se a nejdříve posiloval s váhou vlastního těla, později s činkami a v dospělosti se sport a zdravý životní styl staly jeho osobní i profesní náplní.


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

Dovolená bez zdravotních karambolů

Dovolená bez zdravotních karambolů

Autor: redakce v spolupráci s MUDr. Ludmilou Mazylkinovou, MOJE AMBULANCE, Datum: 12. 7. 2024 0:05

Dovolená u moře skýtá nepřeberně zážitků: koupání ve sluncem zalitých mořských vlnách, výlety k…

Jak se v létě starat o své tělo, aby správně regenerovalo?

Jak se v létě starat o své tělo, aby správně regenerovalo?

Autor: redakce ve spolupráci s pohybovou terapeutkou Martinou Šulcovou, Datum: 11. 7. 2024 0:05

Během letních měsíců se vyplatí o sebe více pečovat. Horké dny totiž kladou větší nároky na péči o…

Zdravé opalování aneb Jak si užít slunce a zůstat v bezpečí?

Zdravé opalování aneb Jak si užít slunce a zůstat v bezpečí?

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 7. 7. 2024 0:05

Sluneční paprsky jsou zdrojem vitaminu D, který nám dodává energii i radost. Abychom si však užili…

Jak vybírat maso na grilování?

Jak vybírat maso na grilování?

Autor: Anna Vágnerová, Datum: 3. 7. 2024 0:05

Léto je oblíbeným obdobím grilování stejně tak opékání buřtů. Během letních „gastro radovánek“ je…

Víte, že díky obočí se mezi sebou poznáme?

Víte, že díky obočí se mezi sebou poznáme?

Autor: -ava-, Datum: 2. 7. 2024 11:40

Úloha řas a obočí není jen estetická – společně oko chrání před nečistotami, potem nebo dešťovými…

Zajímavosti o dětském zraku

Zajímavosti o dětském zraku

Autor: Jakub Odcházel, optometrista a vedoucí optik Lentiamo, Datum: 30. 6. 2024 0:05

Dětský zrak je fascinující oblastí a v mnoha ohledech se liší od zraku dospělých. Mohou děti nosit…

60 procent Čechů nad 50 let přiznává problémy se zažíváním

60 procent Čechů nad 50 let přiznává problémy se zažíváním

Autor: Anna Vágnerová, Datum: 23. 6. 2024 0:12

Vlivu střevní mikrobioty na lidské zdraví se právem dostává stále větší pozornosti. Střeva kromě…

5 tipů, jak vybírat plavky

5 tipů, jak vybírat plavky

Autor: -lym-, Datum: 21. 6. 2024 10:00

Hledáte inspiraci a radu, jak se orientovat v aktuálních barevných trendech, moderním designu a…

Tip šéfredaktorky

Nová SOUTĚŽ o krmivo pro kočky

12. 7. 2024 14:57 autor -red-