Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Mámy hubnou s námi
archiv redakce
Životní styl

Mámy hubnou s námi

datum: 17. 3. 2021 10:00 autor: Šárka Adámková
Zdravé hubnutí nespočívá ve hladovění, ale ve vyváženém jídelníčku s obsahem všech důležitých makroživin. Hubnutí nemusí a nemá být utrpení, stejně jako cvičení nemusí a nemá být mučení.

V pořadí již čtvrté knize úspěšná foodblogerka a výživová poradkyně Karolina Katchaba Hrubešová spojila zdravé jídlo se správným cvičením a za pomoci Svatopluka Vobejdy, světoznámého fitness trenéra, vytvořila koncept pro zdravé hubnutí spojené s formováním postavy, a to vše v domácích podmínkách.

Stačí kuchyň a její běžné vybavení

Nepotřebujete ani drahé krabičkové diety, ani speciální cvičící stroje, stačit vám bude vlastní kuchyň a běžné vybavení, jako jsou pet lahve, hrnce nebo židle.

A proč zrovna „mámy“? Jak říká sama Karolina, protože jsou to právě ženy a mámy, které tvoří drtivou převahu v její „stotisícové“ facebookové skupině Jíme a hubneme s Katchabou, a které každodenně přemýšlejí, jak skloubit péči o rodinu s péčí o sebe sama – konkrétně se zdravým hubnutím a cvičením.

Z dostupných údajů totiž vyplývá, že bezmála 60 % českých žen trpí nadváhou nebo obezitou. Pokud tento stav trvá dlouho, jsou ženy vystaveny vyššímu riziku vzniku kardiovaskulárních onemocnění, diabetu, rakoviny a mnoha dalších potíží. Obezita je také významným rizikovým faktorem při nákaze současným koronavirem SARS-CoV-2.

Aby toho nebylo málo, ženy a mámy s nadváhou a obezitou jsou také často znevýhodňovány na trhu práce a potkávají se též s odmítavými reakcemi okolí.

Kila navíc někdy diskriminují

„Právě proto jsem se kdysi rozhodla nevěnovat se diplomacii, již jsem studovala, ale zaměřit se na výživu a pomoc ostatním ženám,“ říká Karolina, která je sama maminkou a před pár lety si prošla fází obezity. Pocity žen, které z důvodu svých „kil navíc“ bývají někdy na okraji společnosti, proto velmi dobře zná. Rozumí i tomu, že mnohé z nich nechtějí, a v současné době ani nemohou, navštěvovat fitness centra. „To ale neznamená, že bychom my ženy měly na sebe rezignovat,“ dodává Karolina. „Právě naopak! Domácí aktivitou můžeme nahradit fitness centrum a domácím vařením klidně dovážkové služby s krabičkovou dietou.“

Knížka Mámy hubnou s námi, která je ideální na období aktuální pandemie, a která se stala trhákem již v předprodeji, je rozdělena na dvě části. V první najdete jak vzorové jídelníčky na tři týdny, tak samostatné recepty, které si můžete poskládat dle svých chutí a možností. V druhé části jsou pak podrobné návody i s fotografiemi na domácí cvičení, sestavené trenérem Svatoplukem Vobejdou.

Díky této perfektně sladěné sestavě tak Karolina mohla změnit své původní heslo „Nebojte se jíst – a hubnout“ na „Nebojte se jíst – a cvičit“! Zdravé hubnutí totiž nespočívá ve hladovění, ale ve vyváženém jídelníčku s obsahem všech důležitých makroživin. Hubnutí nemusí a nemá být utrpení, stejně jako cvičení nemusí a nemá být mučení. 

Knihu Mámy hubnou s námi koupíte na www.kosmas.cz.


Vyzkoušejte skvělé kuře pečené s citronovou trávou a kurkumou!  


Karolina Katchaba Hrubešová Foodblogerka a výživová poradkyně, zakladatelka facebookové skupiny Jíme a hubneme s Katchabou, propagátorka hubnutí pomocí kvalitní stravy, která se vymezuje proti nezdravým dietám jak na sociálních sítích, tak ve svých bestsellerech Nebojte se jíst – a hubnout!, Recept(y) na zhubnutí, Hubneme jídlem i ve své populární „obezitologické“ detektivce Bludný Holanďan a splasklá panna. Přezdívku Katchaba, podle níž je především známá, získala už v dětství. Karolina Katchaba Hrubešová se narodila a žije v Pardubicích. Studovala angličtinu a humanitní vědy (Univerzita Pardubice) a na Metropolitní univerzitě v Praze mezinárodní vztahy. Dnes se však plně věnuje boji proti obezitě jak vlastní poradenskou praxí, tak popularizací nových poznatků v oboru.

Svatopluk Vobejda Trenér fitness, držitel stříbrné medaile z mistrovství Evropy a bronzové medaile z mistrovství světa 2019 v disciplíně bench-press. V dětství byl postižen svalovou ochablostí a částečnou obrnou, ale nevzdal se a nejdříve posiloval s váhou vlastního těla, později s činkami a v dospělosti se sport a zdravý životní styl staly jeho osobní i profesní náplní.


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

Když oční vada překáží...

Když oční vada překáží...

Autor: redakce ve spolupráci s oční klinikou Neovize, Datum: 19. 6. 2022 11:00

Nutnost nošení brýlí nebo kontaktních čoček může být někdy pěkně otravná záležitost! Lidé, kteří…

Nehubněte, ale zhubněte!

Nehubněte, ale zhubněte!

Autor: -an-, Datum: 15. 6. 2022 15:00

Léto, stoupající venkovní teploty, vodní radovánky a s nimi spojený pobyt v plavkách. Období, které…

Chcete o svém zdravotním stavu vědět víc?

Chcete o svém zdravotním stavu vědět víc?

Autor: -an-, Datum: 15. 6. 2022 10:00

Pandemie Covidu 19 změnila mnohé, také náš přístup ke zdraví a prevenci. Máme větší povědomí o tom,…

Není váš partner náhodou v „přechodu“?

Není váš partner náhodou v „přechodu“?

Autor: redakce ve spolupráci s MUDr. Pavlem Turčanem, gynekologem a sexuologem, Datum: 14. 6. 2022 15:00

Přechod se netýká jen žen. Dnešní medicína již totiž zná i pojem mužského přechodu, takzvané…

Kozí mléko: zdravá výživa i skvělá kosmetika

Kozí mléko: zdravá výživa i skvělá kosmetika

Autor: -lym-, Datum: 13. 6. 2022 9:10

Kozí mléko je „in“. Stále více lidí přichází na chuť také z něj připravovaným sýrům, jogurtům a…

5 záludných letních nástrah

5 záludných letních nástrah

Autor: redakce ve spolupráci s Mgr. Ivou Bílkovou a MUDr. Pavlem Stodůlkou, Datum: 8. 6. 2022 15:00

Mezi typicky letní problémy patří úrazy při sportování i popáleniny při grilování. Jak si letní…

3 rady, jak zvládnout opalování

3 rady, jak zvládnout opalování

Autor: -an-, Datum: 8. 6. 2022 10:00

Venkovní počasí se konečně přehouplo do letních teplot. Co nevidět nastane čas obléct si plavky a…

Historie plavek aneb Od županů k bikinám

Historie plavek aneb Od županů k bikinám

Autor: Lýdie Malchárková, Datum: 3. 6. 2022 0:05

V současnosti je pro nás běžné ukazovat se na pláži nahoře bez nebo v těch nejmenších kousíčcích…

Tip šéfredaktorky

SOUTĚŽ Gely na intimní hygienu sebamed

16. 6. 2022 14:30 autor -red-