Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Mámy hubnou s námi
archiv redakce
Životní styl

Mámy hubnou s námi

datum: 17. 3. 2021 10:00 autor: Šárka Adámková
Zdravé hubnutí nespočívá ve hladovění, ale ve vyváženém jídelníčku s obsahem všech důležitých makroživin. Hubnutí nemusí a nemá být utrpení, stejně jako cvičení nemusí a nemá být mučení.

V pořadí již čtvrté knize úspěšná foodblogerka a výživová poradkyně Karolina Katchaba Hrubešová spojila zdravé jídlo se správným cvičením a za pomoci Svatopluka Vobejdy, světoznámého fitness trenéra, vytvořila koncept pro zdravé hubnutí spojené s formováním postavy, a to vše v domácích podmínkách.

Stačí kuchyň a její běžné vybavení

Nepotřebujete ani drahé krabičkové diety, ani speciální cvičící stroje, stačit vám bude vlastní kuchyň a běžné vybavení, jako jsou pet lahve, hrnce nebo židle.

A proč zrovna „mámy“? Jak říká sama Karolina, protože jsou to právě ženy a mámy, které tvoří drtivou převahu v její „stotisícové“ facebookové skupině Jíme a hubneme s Katchabou, a které každodenně přemýšlejí, jak skloubit péči o rodinu s péčí o sebe sama – konkrétně se zdravým hubnutím a cvičením.

Z dostupných údajů totiž vyplývá, že bezmála 60 % českých žen trpí nadváhou nebo obezitou. Pokud tento stav trvá dlouho, jsou ženy vystaveny vyššímu riziku vzniku kardiovaskulárních onemocnění, diabetu, rakoviny a mnoha dalších potíží. Obezita je také významným rizikovým faktorem při nákaze současným koronavirem SARS-CoV-2.

Aby toho nebylo málo, ženy a mámy s nadváhou a obezitou jsou také často znevýhodňovány na trhu práce a potkávají se též s odmítavými reakcemi okolí.

Kila navíc někdy diskriminují

„Právě proto jsem se kdysi rozhodla nevěnovat se diplomacii, již jsem studovala, ale zaměřit se na výživu a pomoc ostatním ženám,“ říká Karolina, která je sama maminkou a před pár lety si prošla fází obezity. Pocity žen, které z důvodu svých „kil navíc“ bývají někdy na okraji společnosti, proto velmi dobře zná. Rozumí i tomu, že mnohé z nich nechtějí, a v současné době ani nemohou, navštěvovat fitness centra. „To ale neznamená, že bychom my ženy měly na sebe rezignovat,“ dodává Karolina. „Právě naopak! Domácí aktivitou můžeme nahradit fitness centrum a domácím vařením klidně dovážkové služby s krabičkovou dietou.“

Knížka Mámy hubnou s námi, která je ideální na období aktuální pandemie, a která se stala trhákem již v předprodeji, je rozdělena na dvě části. V první najdete jak vzorové jídelníčky na tři týdny, tak samostatné recepty, které si můžete poskládat dle svých chutí a možností. V druhé části jsou pak podrobné návody i s fotografiemi na domácí cvičení, sestavené trenérem Svatoplukem Vobejdou.

Díky této perfektně sladěné sestavě tak Karolina mohla změnit své původní heslo „Nebojte se jíst – a hubnout“ na „Nebojte se jíst – a cvičit“! Zdravé hubnutí totiž nespočívá ve hladovění, ale ve vyváženém jídelníčku s obsahem všech důležitých makroživin. Hubnutí nemusí a nemá být utrpení, stejně jako cvičení nemusí a nemá být mučení. 

Knihu Mámy hubnou s námi koupíte na www.kosmas.cz.


Vyzkoušejte skvělé kuře pečené s citronovou trávou a kurkumou!  


Karolina Katchaba Hrubešová Foodblogerka a výživová poradkyně, zakladatelka facebookové skupiny Jíme a hubneme s Katchabou, propagátorka hubnutí pomocí kvalitní stravy, která se vymezuje proti nezdravým dietám jak na sociálních sítích, tak ve svých bestsellerech Nebojte se jíst – a hubnout!, Recept(y) na zhubnutí, Hubneme jídlem i ve své populární „obezitologické“ detektivce Bludný Holanďan a splasklá panna. Přezdívku Katchaba, podle níž je především známá, získala už v dětství. Karolina Katchaba Hrubešová se narodila a žije v Pardubicích. Studovala angličtinu a humanitní vědy (Univerzita Pardubice) a na Metropolitní univerzitě v Praze mezinárodní vztahy. Dnes se však plně věnuje boji proti obezitě jak vlastní poradenskou praxí, tak popularizací nových poznatků v oboru.

Svatopluk Vobejda Trenér fitness, držitel stříbrné medaile z mistrovství Evropy a bronzové medaile z mistrovství světa 2019 v disciplíně bench-press. V dětství byl postižen svalovou ochablostí a částečnou obrnou, ale nevzdal se a nejdříve posiloval s váhou vlastního těla, později s činkami a v dospělosti se sport a zdravý životní styl staly jeho osobní i profesní náplní.


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

10 věcí, které jste (ne)věděli o menopauze

10 věcí, které jste (ne)věděli o menopauze

Autor: -gul-, Datum: 15. 5. 2021 11:00

Víte, že 75 % žen trápí nepříjemné potíže související s klimakteriem? Jaké bylinky mohou dámám v…

5 tipů na zdravý a kvalitní spánek

5 tipů na zdravý a kvalitní spánek

Autor: -gul-, Datum: 4. 5. 2021 15:00

Kvalitní spánek je základním stavebním kamenem zdraví, dobré kondice i pevné imunity, která je…

10 rad, jak uspořádat malou svatbu

10 rad, jak uspořádat malou svatbu

Autor: -an-, Datum: 22. 4. 2021 15:00

Doby, kdy svatba zákonitě představovala velkolepou událost pro celé příbuzenstvo a všech známých,…

Křen: Český žen-šen

Křen: Český žen-šen

Autor: -mav-, Datum: 19. 4. 2021 15:00

Pivo jako „křen“, říká se. A právě tohle lidové přirovnání víc než cokoli jiného ukazuje význam…

Trio pro snazší menopauzu

Trio pro snazší menopauzu

Autor: -an-, Datum: 17. 4. 2021 11:00

Nástup menopauzy ovlivňuje zejména genetika. Svou roli ale může hrát i životní styl. Proto pokud…

7 potravin, kvůli kterým nemůžete usnout

7 potravin, kvůli kterým nemůžete usnout

Autor: -red-, Datum: 13. 4. 2021 15:00

Mnoho z nás moc dobře zná pocit, kdy si jdeme lehnout, dlouhé hodiny se převalujeme ze strany na…

Víte, že je 4. duben je Světový den mrkve?

Víte, že je 4. duben je Světový den mrkve?

Autor: -gul-, Datum: 4. 4. 2021 10:15

Staré známé pořekadlo praví, že kdo jí hodně mrkve, ten bude mít oči jako rys. Mrkev je známá i…

Jak na nadměrné vypadávání vlasů?

Jak na nadměrné vypadávání vlasů?

Autor: -ava-, Datum: 15. 3. 2021 15:00

Těhotenství, porod a klimakterium. Tři významná období v životě žen, které spojuje hormonální…

Tip šéfredaktorky

Nový zábavný kvíz na téma: České filmové maminky

9. 5. 2021 11:00 autor -jav-