Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Jídelníček podle znamení
Wikimedia Commons
Volný čas / Horoskopy

Jídelníček podle znamení

datum: 5. 8. 2018 12:52 autor: -br-
Co nám chutná a co bychom měli jíst podle horoskopu?

Beran (21.3. -  20.4.) 

Patří mezi ohnivá znamení. Temperament, vášeň, nadšení pro nové věci – ale i pak i rychlá ztráta zájmu. Takoví jsou Berani. Jsou bojovní a mají silnou vůli. Starost o nepříjemné záležitosti i o peníze však raději přenechávají druhým. Neradi si nechávají radit a naopak rádi poučují. Mají silné charisma, jsou spontánní a nikdy se s nimi nebudete nudit.

Jak se stravují? Hltavě. To je jejich nedostatek. Pro samý spěch často jídlo ani nevychutnají. Výhodou je dobrý metabolismus.

Co jim chutná? Jak vyplývá z charakteristiky, Berani milují všechno nové a neotřelé. Zavděčíte se jim v restauraci pikantní asijskou kuchyní, doma pak kuřecím masem a pálivými dipy.

Co by měli jíst? Beranům se doporučuje celozrnné pečivo, libovější maso, ideálně drůbeží, a ryby. Zeleninu pak s velkým množstvím draslíku, jako jsou brokolice nebo květák, hlávkový salát, okurky. Z ovoce jsou vhodné všechny citrusy a ananas.

Čemu se vyhnout? Rozhodně tučným masům, bílému pečivu a tvrdému alkoholu.

Co pít?  Mátový čaj, z alkoholických nápojů pivo, šampaňské. 

Více o základní charakteristice znamení na íce o základní charakteristice znamení na https://casjenprome.cz/rubrika/volny-cas/horoskopy/beran/

 

 Býk (21.4. – 20.5.)

Zrozenci tohoto zemského znamení jsou nadmíru praktičtí, houževnatí, vytrvalí a také konzervativní. Býk je realista, který nerad riskuje, a je zodpovědný vůči sobě i svým blízkým. Pokud to jde, s rozmyslem shromažďuje majetek a na svých věcech velice lpí. Občas mu však chybí tolerance vůči jiným názorům a je těžké přesvědčit ho o něčem novém.

Jak se stravují? Jsou vyhlášení gurmáni, v jídle i pití si vybírají jen to nejlepší. Mají však sklon k přibývání na váze, proto se musí hlídat.

Co jim chutná? V restauraci volí Býci vždy delikatesy – exotická jídla, mořské plody, vybraná vína. Doma mají na talíři většinou klasická jídla, a to česká a středoevropská.

Co by měli jíst? Býkům prospěje lehčí strava. Určitě neprohloupí, když se zaměří na libové maso, ryby, mořské plody se zelinou bez přílohy. Vhodné jsou luštěniny. Z čerstvé zeleniny rajčata, mrkev, špenát, ředkvičky, z ovoce pak peckoviny (meruňky, broskve, třešně apod.)

Čemu se vyhnout? Přílohám v podob knedlíků a brambor, bílému pečivu, kynutým koláčům a sladkým moučníkům a pivu.

Co pít? Pro lepší trávení čaj z máty. Pro osvěžení vodu s kapkou citronu. V malém množství neuškodí hořké likéry typu fernet a koktejly z nich.

Více o základní charakteristice znamení na https://casjenprome.cz/rubrika/volny-cas/horoskopy/byk/

 

 Blíženci (21.5. – 20.6.)

Blíženci jsou zástupci vzdušných znamení, proto se někdy tak trochu „vznášejí v oblacích“. Ve společnosti se pohybují lehce a s nadhledem, mají velký smysl pro humor. Oslňují konverzací z různých oborů, většinou však jsou jejich znalosti jen povrchní. Bez problémů se učí cizím jazykům. K jejich nedostatkům patří tak trochu „lakotnost“ –neradi platí za druhé, když někdo platí za ně, to jim nevadí.

Jak se stravují? Mají velké štěstí, protože téměř nepřibývají na váze. Proto také nemají zábrany často jíst ve fast foodech. Dá se říct, že jejich strava není moc zdravá.

Co jim chutná? V jídelním lístku hledají především pikantní jídla, doma si rádi pochutnají na klasické české kuchyni, především na smetanových omáčkách.

Co by měli jíst? Hovězí játra, netučná masa, mléčné výrobky, ale i fazole nebo obilné kaše. Vhodné  pro ně jsou čerstvé zeleninové šťávy, mrkev, paprika, jahody a kiwi.

Čemu se vyhnout? Těžkým smetanovým omáčkám, tučnému masu a těžkým vínům.

Co pít? Směsi žaludečních čajů, lehká bílá a růžová vína, občas sklenku vychlazeného vermutu. 

Více o základní charakteristice znamení na https://casjenprome.cz/rubrika/volny-cas/horoskopy/blizenci/

 

 Rak (21.6. – 22.7.)

Rak patří mezi vodní znamení. Raci jsou nadprůměrně empatičtí a soucitní, nesmírně laskaví se smyslem pro rodinu. Obětují se pro druhé a na svůj vlastní život zapomínají. Na druhou stranu jsou velice zranitelní, protože lpí na dobrých vztazích v rodině a mezi přáteli. Jakákoli zrada nejbližších je pro ně tragická. Často pak sklouznou i k citovému vydírání.

Jak se stravují? Nezdravě. Knedlo-vepřo-zelo, guláš se šesti nebo vepřový řízek z krkovičky s bramborových salátem, to jsou jejich jídelní favorité. Přitom mají sklon k tloustnutí na břiše a dokáží si tak „vytvořit“ pneumatiku.

Co jim chutná? Nepohrdnou klasikou v restauraci ani doma. Experimenty nemusí, nejraději mají domácí stravu, do restaurace jdou výjimečně, a to jen tam, kde to dobře znají.

Co by měli jíst? Vše nízkotučné a hodně vlákniny! Libové maso, hodně čerstvé i dušené zeleniny, neloupanou rýži, celozrnné pečivo, tofu, ze zeleniny mrkev, řeřichu a listové saláty, z ovoce jahody, ananas i citrusové plody. Zákusky pouze z netučného tvarohu. Živočišné tuky nahradit rostlinnými, ideálně olivovým olejem.

Čemu se vyhnout? Především všemu sladkému, zákuskům, čokoládě a tučným jídlům, z nápojů pivu a sladkým aperitivům.

Co pít? Neperlivou vodu bez příchutí, suchá bílá vína.

Více informací o základní charakteristice znamení na https://casjenprome.cz/rubrika/volny-cas/horoskopy/rak/

 

 Lev (23.7.- 22.8.)

Ohnivé znamení Lev je znamením vládců, generálů, vůdců, ale i umělců. Lvi jsou sebejistí, velkorysí, podnikaví a společenští. Na všechno mají vlastní názor, který prosazují. Chtějí za každou cenu získat obdiv a respekt. Jsou ale také domýšliví a pyšní a sebestřední a zcela automaticky očekávají, že k nim budou ostatní vzhlížet. Pochvaly se od nich nikdy nedočkáte.

Jak se stravují? Vzhledem k tomu, že milují maso a vyhýbají se omáčkám i sladkému docela zdravě.

Co jim chutná? V restauraci je uvidíte sedět nad dobrým biftekem nebo steakem s oblohou a vejcem, nad pikantními pokrmy s exotickým kořením, doma si pochutnají na jakémkoli masu se zeleninou. Jsou estéti, jídlo musí být na talíři vždy pěkně upravené.

Co by měli jíst? Kuře bez kůže, libové maso, z ryb losos nebo tuňák. Na jídelníčku by neměly chybět různé druhy dýní, rajčata, papriky i olivy. Z ovoce neuškodí jablka nebo hrušky.

Čemu se vyhnout? Tvrdému alkoholu, tučnému vepřovému masu, huse a kachně.

Co pít? Hodně vody, a to přírodní s trochou máty a čerstvého citronu nebo limetky, suché červené víno, pivo.

Více o základní charakteristice znamení na  https://casjenprome.cz/rubrika/volny-cas/horoskopy/lev/

 

 Panna (23.8. – 22.9.)

Jako správné zemské znamení stojí Panna oběma nohama pevně na zemi. Panny jsou zvyklé si vše do detailů plánovat a každá změna je nemile překvapí. Jsou šikovné, nechybí jim píle a houževnatost a většinou dosáhnou toho, co chtějí. Jsou důsledné, praktické a systematické. Většinou jim nezbývá prostor pro zábavu či nicnedělání. Na první pohled se mohou zdát i nudné. Zajímají se však například o východní filozofické směry a o astrologii.

Jak se stravují? Tak jako v celém životě, i ve stravování se drží osvědčených receptů a na experimenty je neužijete. Při jejich sklonu k přibývání na váze a při jejich citlivém žaludku by se nad skladbou jídelníčku měly zamyslet.

Co jim chutná? Když s nimi půjdete do restaurace, rozzáří se jim oči nad svíčkovou omáčkou s knedlíkem nebo nad smaženým sýrem s tatarkou. Podobně se stravují i doma.

Co by měli jíst? Rozhodně lehčí a dietnější jídla s vyšším obsahem vlákniny. Tedy celozrnné pečivo, libová masa, vařené brambory, bílé jogurty, čerstvou zeleninu, a to především mrkev, celer a petržel, papriky, z ovoce pak jablka, sušené ovoce, ořechy a semena.

Čemu se vyhnout? Tučné smetaně – v omáčkách i v moučnících, vepřovému bůčku, bílému pečivu a zákuskům. Z nápojů rozhodně pivu a sladkým aperitivům.

Co pít? Bylinkové směsi čajů na podporu trávení, čistou vodu a občas sklenku šampaňského nebo střiku z bílého vína a sodovky.

Více o základní charakteristice znamení na https://casjenprome.cz/rubrika/volny-cas/horoskopy/panna/

 

 Váhy (23.9. – 23.10.)

Pokud hledáte ideální znamení pro politiky a diplomaty, jsou to Váhy. Jako znamení vzdušné se rády „vznáší“ ve společnosti, milují lehkou konverzaci a umějí vytvořit příjemnou atmosféru. Mají potřebu krásy a harmonie, je jim vlastní nenápadná elegance a takt. Jejich dar diplomacie však občas přechází v nerozhodnost, protože nemají rády konflikty.

Jak se stravují? Pověstný je jejich kladný vztah k jídlu. Jedí asi úplně všechno, nevybírají si, což není úplně ideální pro vyvážený způsob stravování.

Co jim chutná? Nemají sklony k tloustnutí, proto sní všechno, co jim dáte. A navrch nikdy neodolají čokoládovým zákusům.

Co by měli jíst? Určitě by si zrozenci Vah měli vybírat pestřejší stravu, zastoupenou rybím a kuřecím masem (občas zařadit i hovězí nebo drůbeží játra), doplněnou luštěninami a rýží. Prospějí jim zelené fazolky, listová zelenina, okurky, zelí i olivy, ořechy a semena.

Čemu se vyhnout? Knedlíkům, nokům i bramborám. Váhám také škodí ve větším množství alkohol.

Co pít? Váhy především musí hodně a často pít, protože jim hrozí záněty močových cest a ledvin. Nejlepší je neperlivá voda, ovocné čaje, bylinkové směsi. Alkohol je výjimečně a v malém množství. 

Více o základní charakteristice znamení na https://casjenprome.cz/rubrika/volny-cas/horoskopy/vahy/

 

 Štír (24.10. – 22.11.)

Lidé narození ve vodním znamení Štíra se pohybují v extrémech. Neznají kompromisy a na svět kolem sebe se dívají černobíle. Stejné je to i s jejich povahou. Umí být neuvěřitelně přátelští a milí, pak překvapí odtažitostí a chladem. Mají pevnou vůli, jsou vytrvalí a odvážní, nesnášejí lenost a slabost. Ve vztazích jsou majetničtí.

Jak se stravují? Špatně. Jejich strava je jednostranná, bohatá na živočišné tuky a alkohol.

Co jim chutná? Na jejich talíři většinou najdete hutná masitá a smažená jídla, která splachují pivem, a to doma i v restauraci. Na závěr si dají malého „panáčka“ pro lepší trávení.

Co by měli jíst? Kuřecí a krůtí maso, ryby připravené v páře nebo dušené, brambory, listovou zeleninu, papriky nebo zelí, prospívá jim česnek. Jako moučník čerstvé ovoce – nejlépe citrusy.

Čemu se vyhnout? Na prvním místě tvrdému alkoholu a většímu množství piva. Smažené a tučné pokrmy by se na jejich jídelníčku neměly vůbec objevit.

Co pít? Hodně vody, nejlépe čisté a neperlivé, bylinkové čaje, především mátový. A pokud zatouží po alkoholu, sklenku suchého červeného vína.

Více o základní charakteristice znamení na https://casjenprome.cz/rubrika/volny-cas/horoskopy/stir/

 

 Střelec (23.11. – 21.12.)

Střelec se řadí mezi ohnivá znamení. Logicky jsou Střelci tedy temperamentní a má dobrodružnou povahu. Milují nové a neobvyklé situace, díky intuici jejich myšlenky často předběhnou dobu. Pro své okolí jsou trochu snobští a zároveň lehkomyslní. Jsou to však rození optimisté, kteří případný neúspěch berou jako výzvu.

Jak se stravují? Když jim něco hutná, nejsouc schopni přestat a přejídají se. Naštěstí si to ale většinou uvědomí.

Co jim chutná? Sice o skladbě stravy přemýšlejí, ale radost jim udělá maso a exotické pokrmy. Raději než v restauraci se stravují doma, protože rádi v kuchyni experimentují.

Co by měli jíst? Z masa telecí a drůbež, vhodná je i zvěřina. Z příloh rýže a luštěniny. Měli by pravidelně konzumovat větší množství čerstvé jakékoli zeleniny včetně pórku a cibule a ovoce (citrusy, banány).

Čemu se vyhnout? Vepřovému a hovězímu masu, smaženým a zapečeným pokrmům se smetanou, všemu tučnému, hranolkům a tvrdému alkoholu.

Co pít? Kromě neperlivé vody lehčí piva.

Více o základní charakteristice znamení na  https://casjenprome.cz/rubrika/volny-cas/horoskopy/strelec/

 

 Kozoroh (22. 12. – 20.1.)

Jako pro ostatní zemská znamení je i pro Kozorohy typická vytrvalost, trpělivost a ctižádostivost. Kozorozi jsou nesmírně praktičtí a mají organizační talent. Jsou ambiciózní a za svým cílem leckdy jdou hlava nehlava. Neriskují, jsou opatrní a dlouho trvá, než začnou někomu důvěřovat.

Jak se stravují? Mají rádi kvalitní stravování, jídlo je pro ně obřad, který si dokážou náležitě vychutnat. Není divu, že mezi Kozorohy je řada významných a slavných kuchařů.

Co jim chutná? Maso! Jakékoli a velkém množství. V restauraci si nejčastěji objednají velký steak se zeleninovou oblohou.

Co by měli jíst? Z masa rozhodně drůbeží s výjimkou husy a kachny, jehněčí, tučnější ryby – losos, tuňák, jako přílohu kořenovou zeleninu nebo špenát. To vše doplnit čerstvou zeleninou a ovocem, nejlépe avokádo, jahody a jablka.

Čemu se vyhnout? Prorostlému vepřovému masu, uzeninám, živočišným tukům.

Co pít? Hlavně hodně vody, protože Kozorozi mají tendenci nedodržovat pitný režim. Z alkoholických nápojů suché červené víno. 

Více o základní charakteristice znamení na https://casjenprome.cz/rubrika/volny-cas/horoskopy/kozoroh/

 

 Vodnář (21.1. – 18.2.)

Vodnáři chtějí být vždy za každou cenu originální. Leckdy jsou nevyzpytatelní a na své originalitě si zakládají. Je jen logické, že v tomto vzdušním znamení se narodila spousta vizionářů nebo umělců. Vodnáři jsou nezávislí a tolerantní, mají smysl pro morálku. Bohužel se někdy snaží lidi kolem sebe předělat a vnucovat jim své představy o životě.

Jak se stravují? Neustále balancují mezi dietami a nočním vyjídáním ledničky, což není zrovna ideální způsob stravování.

Co jim chutná? Zavděčíte se jim tradiční kuchyní. Milují i sladká jídla – palačinky, vdolky nebo ovocné knedlíky by mohli mít na talíři každý den. V restauraci si pochutnají na vepřovém řízku.

Co by měli jíst? Především ryby, jakékoli libové maso, celozrnné pečivo. Prospívá jim listová zelenina, mrkev a citrusové plody.

Čemu se vyhnout? Přemíře sladkého jídla a moučníkům, bílému pečivu, sladkým drinkům a koktejlům.

Co pít? Čistou vodu, černý čaj s citronem, občas sklenku lehkého perlivého vína.

Více o základní charakteristice znamení na  https://casjenprome.cz/rubrika/volny-cas/horoskopy/vodnar/

 

 Ryby (19.2. – 20.3.)

Ryby samozřejmě patří mezi vodní znamení. Mají potřebu být všemi oblíbení, proto jsou přizpůsobiví, chovají se přátelsky, na první pohled jsou citliví a empatičtí. Často však jde jen o dokonalou přetvářku. Trpí nedostatkem sebevědomí, mají velké plány, ale nikdy je neuskuteční. Jejich nápady pak úspěšně využívají lidé kolem nich. Ryby se pak rády staví do role obětí.

Jak se stravují? Bez fantazie. Dávají přednost pokrmům, které dobře znají. Víc jim záleží na dobré společnosti u stolu než na kvalitě jídla.

Co jim chutná? Protože to nejsou žádní velcí gurmáni, spokojí se v restauraci s „hotovkou“ - omáčky, knedlíky, rizoto, smažený sýr s hranolky a tatarkou.

Co by měli jíst? Libové maso, nejlépe krůtí, a mořské ryby, jako přílohu vařené brambory nebo neloupanou rýži. To vše doplnit dostatečným množstvím čerstvé zeleniny bohaté na vitamin C (například papriky). Z ovoce pak jablka a grapefruity.

Čemu se vyhnout? Tučným smetanovým omáčkám, kalorickým přílohám v podobě knedlíků, velkému množství hroznového vína. A pozor: Ryby špatně odbourávají alkohol, je lepší se mu vyhnout.

Co pít? Neperlivou vodu s pár kapkami citronu. Výjimečně pak střik ze suchého bílého vína s vodou v poměru 1 díl vína, 3 díly vody.

Více o základní charakteristice znamení na  https://casjenprome.cz/rubrika/volny-cas/horoskopy/ryby


Další články z rubriky

Květinový horoskop

Květinový horoskop

Autor: -br-, Datum: 12. 4. 2019 15:04
Partnerský horoskop k MDŽ

Partnerský horoskop k MDŽ

Autor: -br-, Datum: 8. 3. 2019 0:01
Valentýnský horoskop

Valentýnský horoskop

Autor: -br-, Datum: 14. 2. 2019 0:05
Horoskop od 8. února do 14. února

Horoskop od 8. února do 14. února

Autor: -br-, Datum: 8. 2. 2019 0:03
Tip šéfredaktorky

Monacká kněžna Grace (†52): Žila opravdu „jako v pohádce“?

11. 6. 2019 0:04 autor Luboš Y. Koláček