Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
9 důvodů, proč jet do rakouského Katschbergu
katschberg.at
Volný čas / Cestování

9 důvodů, proč jet do rakouského Katschbergu

datum: 17. 11. 2018 0:29 autor: -vls-
Málo lidí, skvělé steaky a sjezdovka A1. Tak se lyžuje na Katschbergu! Tato lyžařská oblast sice neoslní rozlehlostí ani stovkami kilometrů sjezdovek, zato však boduje členitostí tratí i domáckým přístupem. Ke sjezdovce nemusíte autem, vše je tu totiž blízko, a navíc se tu božsky jí a pije.  

Zima se tu opravdu odehrává „o patro výš“, totiž v nadmořských výškách od 1640 do 2220 metrů. Dva lyžařské areály – Tschaneck a Aineck – jsou vzájemně propojené mostem pro lyžaře, který lze přejet na lyžích nebo lze použít lyžařský dopravník. 

 1. Všude je to kousek Katschberg je vesnička plná hotelů, apartmánů, horských chat, restaurací, vleků a lyžařských přibližováků. Nejezdí tu auta ani skibus. Nikdo je nepotřebuje, každý lyžař má všechno přímo u nosu.
 2. Jednota v designu Zajímavá jednota se tu objevuje i v designu. Nadmořská výška a chráněná krajinná oblast odsoudily Katschberg ke zvýšené přísnosti stavebního úřadu. Díky tomu tady nikdy nedostala souhlas k výstavbě žádná divočina. I dvě vysoké apartmánové budovy přímo v centru, které mají tvar borovicových šišek, navrhl Matteo Thun, jeden z nejlepších italských architektů.  
 3. Tschaneck a Aineck Lyžařský areál je různorodý: vyberou si tu rodiny s dětmi, sportovci i požitkáři. Najdete tu 70 kilometrů sjezdovek všech stupňů obtížnosti (20 km modrých, 40 km červených a 10 km černých). Pokročilejší lyžaři se ráno vydávají na sjezd Tschaneckpiste nebo na Karabfahrt na Ainecku. Ti nejlepší zvolí Direttissimu na Ainecku, těžkou černou sjezdovku, která má místy opravdu brutální klesání. Adrenalinovým rájem je pak A1 – velmi příjemná sjezdovka s rovnoměrným klesáním, která vede dolů do Lungau. Je to dokonalá šestikilometrová lyžařská dálnice, upravená tak, abyste to na ní mohli pořádně rozjet.
 4. Běžecká stopa Přímo přes chráněnou krajinnou oblast se táhne běžecká stopa od Katschbergu až do údolí Pöllatal. Výšková běžecká trasa (1640–1750 m) začíná na parkovišti v obci Katschberghöhe, ze které jsou nádherné výhledy na okolní hory.
 5. Katschi‘s Kinderwelt – dětské eldorádo Velkou atrakcí široká a plochá „Königswiese (na Passhöhe – 1 641 m), v jejíž bezprostřední blízkosti je také funpark pro děti Katschi’s Kinderwelt s vlekem mini-jet a s kreslenými postavičkami.  
 6. Rodinný zážitkový hotel Hinteregger Ať se na Katschbergu hnete kamkoli, všude se setkáte se jménem Hinteregger. Manželé Wolfgang a Isolde Hinteregger mohou s pýchou tvrdit, že v oblíbeném zimním sportovním regionu na hranici mezi Salzburskem a Korutany se svými čtyřhvězdičkovými hotely a lyžařskými chatami stali synonymem pro zimní dovolenou. Wolfgang Hinteregger začal nejprve na Katschbergu pracovat jako provozní jednoho z hotelů a během pětadvaceti let se on a jeho rodina dopracovali až k vlastnictví tří luxusních hotelů, horských chat se špičkovou gastronomií, neuvěřitelným pivovarem, lyžařské školy či půjčovny sportovního vybavení. V rodinném byznyse se stále otáčejí oba manželé i jejich dospělé děti. Komu záleží na tom, aby byly děti na dovolené šťastné a současně chce mít také chvilky pro sebe, tomu lze doporučit hotel pro rodiny s dětmi. Proč, právě sem? Hotel se nachází přímo na sjezdovkách, takže se z lyžování můžete kdykoli během dne vrátit do hotelu, dát děti spát a později se na sjezdovky pohodlně a bez stresu s dětmi nebo bez nich vrátit. Hotel je vybaven šesti hernami a dětským kinem. Nechybí ani wellness areál s bazény i odděleným prostorem jen pro dospělé. 
 7. Hotel Lärchenhof: zimní dovolená pro všechny smysly Příjemné prostředí hotelu Lärchenhof v typickém alpském stylu, prostorné, pohodlně zařízené pokoje, nová Romantik suita a Honeymoon suity – to vše zprostředkovává pocit pohody a klidu a uspokojí i ty nejnáročnější hosty. Wellness areál je vybaven několika saunami, parní lázní, bazénem (10 x 4 m), vířivkami, infračervenou kabinou a útulnou odpočívárnou. 
 8. Hotel Katschberghof Třetí z hotelů rodiny Hintereggerů se nachází rovněž přímo u sjezdovky. Díky skvěle vybavenému fitness centru a wellness areálu s bazeném, finskou saunou, parní lázní, limbovou infračervenou kabinou, venkovní saunou s vířivkou a nabídkou masáží osloví především sportovce. 
 9. Nejen lyžováním živ je člověk... Na Katschbergu se vyplatí prozkoumat i místní gastronomii. To může znít v tak odlehlé poloze trochu překvapivě, ale přece: zásluhu na tom má opět především rodina Hintereggerů, které na Katschbergu patří i několik horských chat a restaurací, z nichž každá se specializuje na něco jiného. Nechybí ani vlastní pivovar, kde vaří pivo syn Christoph. Minipivovar v pizzerii Stamperl je jednou z mnoha gastronomických atrakcí. Pivo Katschbeer se v nejvýše položeném rakouském pivovaru vaří ze zdejší výborné pramenité vody a chmele a sladu z Dolního Rakouska. Když vám zachutná, můžete si láhev Export No.1 Sparkling koupit domů jako suvenýr. 

   

 


Další články z rubriky

6 tipů, jak zachytit svět pod hladinou

6 tipů, jak zachytit svět pod hladinou

Autor: redakce ve spolupráci s fotografkou Lucií Drlíkovou, Datum: 4. 8. 2021 10:00

Letní měsíce lákají k potápění, které otevírá kouzlo podvodní říše. Stojí za to jej zvěčnit!…

8 rad pro cestování se psem

8 rad pro cestování se psem

Autor: redakce ve spolupráci s Jiřím Švihálkem, odborníkem na psí výživu, Yoggies.cz, Datum: 1. 8. 2021 11:00

Chystáte dovolenou se psem? Cestování se zvířecími mazlíčky může být náročné nejen pro samotné psy…

Zase to Chorvatsko!?

Zase to Chorvatsko!?

Autor: redakce ve spolupráci s HoppyGo, Datum: 18. 7. 2021 11:00

Nedokážete si představit letní dovolenou bez Chorvatska? Pokud se chystáte k Jadranu vyrazit i…

Karavanem do kempu, nebo na divoko?

Karavanem do kempu, nebo na divoko?

Autor: -vls-, Datum: 16. 7. 2021 15:00

Obliba obytných vozů a karavanů u nás v posledních letech stoupala, avšak ten pravý rozmach zažil…

Všechny cesty vedou do Itálie! Na co dát pozor, když vyrazíme autem

Všechny cesty vedou do Itálie! Na co dát pozor, když vyrazíme autem

Autor: redakce ve spolupráci s HoppyGo, Datum: 15. 7. 2021 10:00

Řady lidí, kteří v létě vyrazí na dovolenou autem, se letos ještě rozšířily. Mohou za to především…

Pohodové léto na „Mácháči“

Pohodové léto na „Mácháči“

Autor: -vls-, Datum: 30. 6. 2021 10:00

Sezóna dovolených začíná. I v Česku můžete zažít nefalšované letní dobrodružství u vody. Máchovo…

5 rad, jak cestovat se stále nabitým telefonem

5 rad, jak cestovat se stále nabitým telefonem

Autor: -ava-, Datum: 29. 6. 2021 15:00

Na cestách se často dostáváme do situace, kdy není možné dobít smartphone nebo jiné elektronické…

8 tipů na výlet

8 tipů na výlet

Autor: -vls-, Datum: 15. 6. 2021 15:00

Kam vyrazit za nejkrásnějšími, ale méně známými hrady a zámky? Léto bývá plné výletů, a proto…

Tip šéfredaktorky

Nemocné ledviny nebolí. Otestujte se 16. a 17. září!

1. 9. 2021 15:00 autor -an-