Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
4 dny v Kodani
Wikimedia Commons
Volný čas / Cestování

4 dny v Kodani

datum: 18. 11. 2019 15:00 autor: Drahuše Veverková
Když mi kamarádka sdělila, že místo vysněného Madridu strávíme podzimní dámskou jízdu v Kodani, neměla jsem potuchy, co od tohoto města čekat. Jediné, co mi matně vytanulo na mysli, byla Malá mořská víla. A tak jsme vyrazily. Na výlet jsme si vyčlenily celé čtyři dny. Do Kodaně jsme přilétly ve čtvrtek po osmé ranní a odletěly v neděli po osmé večerní.

3/9

Z Christianborgu na Stroget

Christianborg (zdroj: archiv autorky)

Christiansborg se nachází na Castle Island nebo-li Hradním ostrůvku a jak název napovídá, je kolem dokola obklopen vodním kanálem, které protkávají celé město. V paláci mohou návštěvníci navštívit sklepení, kde byl ve 12. století položen základní kámen prvního kodaňského hradu. V samotném paláci jinak sídlí dánská vláda a parlement.

Pak jsme se vydaly k nákupní tepně Kodaně – Stroget. Na Strogetu se můžete vyřádit v obchodech všech možných věhlasných značek a poté si odpočinout v jedné z mnoha kaváren. Nás nejvíce zaujal obchod Disney plný pohádkových postaviček, dětských kostýmů na maškarní bály, her a dalších nezbytností. Po náročném nákupu jsme si daly kávu v kavárně Europa. Káva, horká čokoláda a litrová karafa točené vody nás v přepočtu stály 420 Kč!

Po zbytek odpoledne jsme se toulaly malebnými uličkami Kodaně, nasávaly atmosféru města a užívaly si to boží nicnedělání. Cestou jsme shlédly Round Tower nebo-li Kulatou věž, která kdysi bývala observatoří. I dnes v ní najdete astronomický dalekohled, ovšem slouží pouze astronomům – amatérům.

V pozdním odpoledni nastalo úmorné hledání, kde se najíst a nezruinovat si tím účet. Měly jsme štěstí. Cestou jsme našly restauraci Olive – Kitchen & Bar, která se ukázala být vynikající volbou. Daly jsme si steak s pepřovou omáčkou a bramborovým pyré (já v bezlepkové a bezlaktózové úpravě), dezert a čaj. Na účtu byla částka 600 DKK (cca 2 160 Kč), ale my byly uspokojeny a připraveny na zpáteční cestu do hotelu. 


Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!

Další články z rubriky

Jitka Herzánová: Dovolená očima delegátky

Jitka Herzánová: Dovolená očima delegátky

Autor: Jana Vavřinová, Datum: 12. 8. 2020 0:05 Autor: Jana Vavřinová, Datum: 12. 8. 2020 0:05
7 tipů na česká koupaliště aneb Na jeden den k vodě

7 tipů na česká koupaliště aneb Na jeden den k vodě

Autor: -vls-, Datum: 6. 8. 2020 10:00 Autor: -vls-, Datum: 6. 8. 2020 10:00
Co dělat při setkání s nebezpečnými živočichy na zahraniční dovolené?

Co dělat při setkání s nebezpečnými živočichy na zahraniční dovolené?

Autor: redakce ve spolupráci s MUDr, Ludmilou Mazylkinovou, Moje ambulance, Datum: 2. 8. 2020 11:00 Autor: redakce ve spolupráci s MUDr, Ludmilou Mazylkinovou, Moje ambulance, Datum: 2. 8. 2020 11:00
Víte, kolik máte bodů?

Víte, kolik máte bodů?

Autor: -ket-, Datum: 30. 7. 2020 15:00 Autor: -ket-, Datum: 30. 7. 2020 15:00
Tip šéfredaktorky

5 potravin, které jsou pro naše tělo horší než cukr

27. 7. 2020 10:00 autor -an-