Rudnick jako Žid neměl žádnou představu o fungování katolické církve a jejích řádů. Na výzvědy zajel do jednoho z connecticutských klášterů. Původně chtěl navštívit i bývalou herečku Dolores Hart, která byla slavná v 50. letech, ale pak odešla právě do tohoto kláštera. Dolores ovšem setkání odmítla. Rudnick ale vyzpovídal řadu jeptišek, aby se dozvěděl víc o jejich životě.
Studio Walta Disneyho, které mělo film realizovat, však tlačilo Rudnicka k mnoha změnám ve scénáři. Ten odmítl a Whoopi si pak prosadila, aby scénář přepracovala její kamarádka Carrie Fisher. Rudnick po přečtení scénáře odmítl být podepsaný pod zásadně upravenou variantou filmu. V titulcích je uveden pod pseudonymem Joseph Howard.
Filmový štáb strávil několik týdnů v Nevadě, kde se natáčely poslední scény.
Herečky představující jeptišky, Kathy Najimy a Wendy Makkena, často zůstávaly v kostýmech jeptišek i po natáčení a chodily v nich i do kasina.
Tamní hosty šokovaly, když vysedávaly u blackjackového stolu, pily a kouřily.
Whoopi Goldberg i režisér Emile Ardolino se několikrát dostali do konfliktu s představiteli studia Walta Disneyho. Nelíbilo se jim uspěchané natáčení. Whoopi po natočení filmu ho dokonce odmítla propagovat.
Protože ale snímek vynesl 231 milionů dolarů (rozpočet byl 31 milionů), studio rychle začalo přemýšlet o pokračování a pojistilo si Whoopi smlouvou na 12 milionů dolarů. To z ní udělalo nejlépe placenou hollywoodskou herečku té doby.
„Dvojka“ ale nedosáhla očekávaného úspěchu, přestože vydělala 57 milionů dolarů.
Krátce po premiéře prvního filmu herečka Donna Douglas podala trestní oznámení na studio Walta Disneye, na Whoopi Goldberg i na Bette Midler za zcizení jejího autorského scénáře. Donna spolu s manželem Curtem Wilsonem napsali scénář podle své knihy „A Nun in the Closet“ (Jeptiška v šatníku) a několikrát ho nabídli právě tomuto studiu. Milion dolarů jako mimosoudní vyrovnání odmítli. Soudní spor pak prohráli.
Další žaloba přišla v roce 2011. Harlemská jeptiška a spisovatelka Delois Blakely tvrdila, že jádrem filmu je její životní příběh, který sepsala a vydala pod názvem „The Harlem Street Nun“ (Jeptiška za Harlem Street), a požadovala odškodné ve výši milionu dolar. Soud její žalobu zamítl.
V roce 2006 se Sestra v akci dostala i na divadelní prkna. Úspěšný muzikál měl premiéru v kalifornské Pasadeně. Uváděl se na newyorské Broadwayi i v Londýně. Čeští diváci ho mohli spatřit v roce 2017 v Hudebním divadle Karlín v hlavní roli s Lucií Bílou.
Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!
Ve filmu Jamese Camerona Titanic byla pravdivě zobrazena jako dáma, která nabádala posádku…
Jan Janský se narodil před 150 lety. Jeho významný objev posunul moderní medicínu o velký krok…
Po jednom z nejvýznamnějších vědců je také pojmenována jeden ze způsobů konzervace potravin –…
Kdo stojí za jejich vznikem? Která ikona nošení silonek zpopularizovala? A jak se nosí dnes?
O tom, kdo se dostane na pódium Carnegie Hall, rozhoduje umělecká rada. Za vystoupení v budově na…
Bohatým bral, chudým dával. Robin Hood, hrdina balad, knih a filmů, podle pověstí žil na přelomu 12…
Na pracovišti ženy dostaly červený karafiát, na podnikovém večírku vyslechly projevy o důležité…
Život a smrt jedné z nejmocnějších žen starověku dodnes vyvolává řadu otázek. Co víme o královně…
Komentáře