Magazín pro ženy, které už vědí, o čem je život
Věrný sympaťák
Wikimedia Commons
Inspirace / Osudy

Věrný sympaťák

datum: 27. 11. 2018 0:10 autor: Markéta Vavřinová
7 střípků ze života čtyřnásobného Jamese Bonda.

Jako filmový James Bond si nadmíru užíval přízně žen. Ve skutečnosti je Pierce Brosnan rodinný typ, který miluje svou ženu. Vychoval pět dětí a je šťastným dědečkem tří vnoučat.

  1. Neradostné dětství Pierce Brosnan se narodil 16. května 1953 v irském městě Drogheda. Rozhodně se nedá říct, že jeho dětství bylo šťastné. Nejprve rodinu opustil otec Thomas, matka May odešla za prací do Londýna a malý Pierce zůstal u babičky a dědečka. Když prarodiče zemřeli, chvíli se o něj starala teta, po domluvě s matkou ho pak umístila do církevní římsko-katolické školy. Tam zažil tvrdou výchovu i tělesné tresty. Nebylo mu ani jedenáct, když si matka konečně uspořádala život, znovu se provdala a syna přestěhovala k sobě do Velké Británie. Nevlastního otce Wiliama Carmichaela si hoch velmi oblíbil.
  2. Irský outsider „Když jste desetiletý irský chlapec a přijedete do metropole jako je Londýn, život se najednou pohybuje velmi rychle,“ vzpomínal na dobu, kdy opustil Irsko. „Z malé školy, která měla sedm tříd, jsem začal navštěvovat školu, kam chodilo 2000 dětí. Navíc jsem Ir a Britové mají skvělý způsob, jak to udělat, abyste se cítili jako outsider.“ Po skončení školy vystudoval uměleckou grafiku. Přesto ho to táhlo k divadlu a k filmu.
  3. Cesta za snem Na studia herectví v Drama Centre London si vydělával jako pekař, prodával v obchodním domě a myl nádobí po restauracích. První angažmá získal v roce 1975 v York Theatre Royal. „Herectví se pro mě stalo odrazovým můstkem do jiného života,“ řekl později. Talentovaného a pohledného herce si v roce 1977 všimla produkce amerického seriálu Remington Steel a tak začala nová etapa v životě Pierce Brosnana.
  4. Láska a smrt S o čtyři roky starší Cassandrou Harris se seznámil brzy pro příjezdu do Spojených států. Australská herečka měla z předchozího manželství dceru Charlotte a syna Christophera. Po svatbě, která se konala v roce 1980, Pierce obě děti adoptoval. O tři roky později, v roce 1983, přišel na svět společný syn Sean. Rodina se usadila ve Wimbledonu. Šťastné manželství však zasáhla velká rána, když Cassandře diagnostikovali rakovinu vaječníků. Nemoci podlehla v prosinci 1991, bylo jí pouhých 43 let. 
  5. Nový impuls Po Cassandřině smrti upadal do depresí. Postupně ho z nich dostala až další osudová žena – Keely Shay Smith. Seznámili se v roce 1994 Mexiku na pláži. Mladá novinářka dokázala dát jeho životu nový impuls. Získala si srdce všech jeho dětí a dala mu dva další syny – Dylana a Parise. Brali se roku 2001, až několik let po narození prvního z nich. Keely mu pomohla zvládnout i další tragédii, kdy v roce 2013 dcera Charllote zemřela na stejnou nemoc jako její matka. 
  6. Nechce „nový“ model Manželé Brosnanovi jsou často terčem bulvárních plátků, které si všímají Keelyiny postavy. Z štíhlé krásky se během let stala baculka, která tak trochu nezapadá do hollywoodského modelu krásy. Ovšem Pierce si z toho nic nedělá! Prohlašuje, že ji má rád takovou, jaká je, a že ji miluje úplně stejně jako první den. Se smyslem pro rodinu a věrností v krvi už se asi narodil! Keely a Pierce si vybudovali „chytrý ekologický“ dům v Malibu, kde většinu roku žijí.
  7. Bond. James Bond Nejslavnějšího britského agenta si Pierce Brosnan zahrál celkem čtyřikrát a se Seanem Connery pomyslně soupeří o nejlepšího Bonda. Bondgirl i divačky oslňoval ve filmech Zlaté oko, Zítřek nikdy neumírá, Jeden svět nestačí a Dnes neumírej. Bondovky mu samozřejmě vynesly velkou popularitu a tisíce fanynek. „Ženy mě vnímají jako sexy symbol, já jsem ale věrný manželce, rodině a práci. To jsou věci, které mají největší smysl,“ prohlašuje.

 

 


Další podobné články

Alain Delon (84): Vzlety a pády francouzského idolu žen

Alain Delon (84): Vzlety a pády francouzského idolu žen

Autor: Jana Vavřinová, Datum: 14. 5. 2020 0:05
Audrey Hepburn (†63): Hvězda, která nenáviděla jídlo

Audrey Hepburn (†63): Hvězda, která nenáviděla jídlo

Autor: Markéta Vavřinová, Datum: 5. 9. 2019 0:13
Barbra Streisand (77) : Co na té Barbře vlastně je?

Barbra Streisand (77) : Co na té Barbře vlastně je?

Autor: Jana Vavřinová, Datum: 25. 12. 2019 0:05